زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟

ارسال: #۳۱۶
۲۳ دى ۱۳۹۸, ۰۱:۳۲ ق.ظ
اثر سایه
دبی فورد

ساقی به نور باده برافروز جام ما
مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۳۱۷
۲۸ دى ۱۳۹۸, ۱۲:۳۷ ق.ظ
chera miporsid?
chi taghir mikone agar befahmid digaran che ketabi mikhoonan?
ارسال: #۳۱۸
۱۰ بهمن ۱۳۹۸, ۰۲:۵۱ ب.ظ
RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  من آخرین کتابی که مطالعه کردم ، در مورد نبرد قادش بود که رمانی از کریستین ژاک که مرداد ۹۰ خوندم
..........

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۱۹
۱۰ بهمن ۱۳۹۸, ۰۶:۱۱ ب.ظ
(۲۸ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ ق.ظ)antigone نوشته شده توسط:  chera miporsid?

این تاپیک برای این هست که هر کسی کتاب خوبی خوند بیاد و معرفی کنه به بقیه، شاید یکی دیگه هم دوست داشته بخونه. مسئله اینجاست که معرفی کتاب خوب از صد تا امر به معروف واجب تره.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۳۲۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۸, ۱۲:۵۷ ق.ظ
(۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(28 دى ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ ق.ظ)antigone نوشته شده توسط:  chera miporsid?

این تاپیک برای این هست که هر کسی کتاب خوبی خوند بیاد و معرفی کنه به بقیه، شاید یکی دیگه هم دوست داشته بخونه. مسئله اینجاست که معرفی کتاب خوب از صد تا امر به معروف واجب تره.

Even if you could not share thet with others? Do you think that reading is every thing? I don't think so

blindness
ارسال: #۳۲۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۸, ۰۱:۱۷ ب.ظ
of course, I enjoy when someone introduces a new book, specially enlightening one , to the others.
for example Blindness from Saramago
I dont know if have written the name of the author correctly but he is a special one who has written too many surrealistic books and the blindness is one of them. of course I have seen a movie according to this book and even a play on the stage by Manijeh Mohamedi in Iran, but still I think there is no correct concept of it. the movie is about a mental or its better to say jealous woman, who is a wife of a doctor but the play on the stage and even the translation is all about a white blindness in a city. you have to read it yourself and judge yourself whats happening. its all up to you.
...................................................

من کتاب کوری از ژوزه ساراماگو رو خوندم و به نظرم یه کتاب بی نظیر هست مثل باقی آثار ساراماگو در سبک سورئالیسم نوشته شده، این کتاب هم به فیلم تبدیل شده و هم در ایران حتی توسط منیژه محامدی روی صحنه رفته در عالم تئاتر، ولی باز فکر میکنم برداشت ها متفاوت بوده و هنوز به اصل ماجرا کسی دست پیدا نکرده، هر چند داستان کاملا فضای بازی داره و باعث میشه که شما به فکر فرو بری که این کوری سفید چیه که همه مبتلا شدن، ولی همسر دکتر نشده و وانمود میکنه که شده. شما باید داستان رو تا آخرش بخونین بعد قضاوت کنین. همش به عهده ی خودتونه،

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۳۲۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۸, ۱۱:۳۶ ب.ظ
Metamorphosis / Kafka
ارسال: #۳۲۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۸, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ب.ظ)saad نوشته شده توسط:  Metamorphosis / Kafka

I think youre exactly on the road! at first I see youve read a book of a surrealist like Saramago, which I think is all about
being faced by the wall of the revo-evolution. and now I find you in front of the Metamorphosis of this revolutionary evolution. In my opinion Kafka was writing in a very very modern time of this revolutionary road of evolution, mind evolution , I name it, by the way the story is about a young man who turns gradually into a beetle. who still can watch, feel whats happening around and at the end its all up to you to discuss on his fate.

thanks for presenting this book, keep moving

...............................................................................

برای من جالبه شما واقعا در مسیر قرار گرفتی ! اول میبینم شما کتابی از یه سورئالیستی مثل ساراماگو میخونی، که من فکر میکنم همه اش در مورد رودر رو شدن آدمی با دیوار بلند و پهناور این تکامل انقلابی هست و حالا شما در برابر مسخ یا تغییر شکل از این تکامل انقلابی قرار گرفتی. به نظر من کافکا خیلی خیلی از دوران خودش جلوتر مینوشت و یا بهتره بگم در این جاده ی انقلابی جلوتر حرکت میکرد، انقلاب ذهنی منظورم هست و خودم این اسمو براش میزارم، حالا به هر حال، داستان در مورد یه مرد جوان هست (گرگوزامزا) که به تدریج از یه آدم به یه سوسک تبدیل میشه. در حالیکه هنوز میتونه ببینه، حس کنه که چه اتفاقاتی می افته و به نظرم در نهایت این به عهده ی شما هست که سرنوشت این سوسک رو تعیین کنید.

بزارین به زبان شیرین خودمون در موردش صحبت کنم، اتفاقا من دارم یه طراحی حرکت بیومکانیک میزنم برای این داستان و میخوام بیارمش روی صحنه، میخوام تمامش به صورت یه رقص باشه و باز تماشاگر رو مثل خواننده بزارم تو خماری. شما ممکنه داستان رو بخونین، اصلا گیج بشین از فضاهایی که ساخته میشن و اولش متوجه نشین که این فضاها تماما از دید یه سوسک داره توصیف میشه. شاید کافکا احساس میکرده سوسک ها هم مثل آدمها نگاه میکنن و یا اصلا چرا راه دور بریم برعکس، این انسانها هستن که سوسک شدن حالا پسرفت کردن، یا در برابر اون چیزای جدیدی که باهاش روبه رو شدن کم آوردن. این قضاوت خود خواننده یا بیننده هست که معنی میده به داستان.
چیزی که هست نویسنده میخواد شما رو در سوسک شدن گرگوزامزا شریک کنه، و میخواد یه بار هم که شده فکر کنید اگه نفر بعدی من باشم چی میشه. و اصلا چرا اینطوری میشه. بد نیست آدمی یخرده از خودش سوال کنه.

من همه ی نوشته های کافکا رو نمیپسندم ، درست همونطور که تمام نوشته های صادق هدایت رو نمیپسندم، چراکه صادق هدایت دقیقا نسخه ی ایرانی فرانس کافکا هست. فضای آثارش اساسا تاریک و آلوده به فضاسازی های وهم آلود سمبولیست ها هست، به شدت پوچ گرا، ولی این اثرش خیلی با دیگر آثارش فرق داره و من خوندنش رو به همه توصیه میکنم.

حالا به زبان زیبای مادری به شما ساد عزیز، توصیه میکنم کرگدن یونسکو رو حتما بخونی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۳۲۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۸, ۱۲:۵۰ ب.ظ
the mice and men/ John steinbeck
ارسال: #۳۲۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۸, ۰۱:۰۷ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ ب.ظ)saad نوشته شده توسط:  the mice and men/ John steinbeck

weldone!
I admire this book, however is a natural boring novel but its a special one. I suggest this novel too.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۳۲۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۸, ۰۷:۰۰ ب.ظ
Republic by Plato
ارسال: #۳۲۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۸, ۱۲:۲۲ ق.ظ
The Grapes of Wrath/ steinbeck
ارسال: #۳۲۸
۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۸:۱۰ ب.ظ
The Behind Sience of revolution
ارسال: #۳۲۹
۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۱۰ ب.ظ
رمان هزار خورشید تابان
چه حس عجیبی و اینکه چقدر یک زن می تونه مفلوک باشه ... این روزها پی هر کتابی می ری همه اش از همین قبیل موارد درش هست و ناامیدی موج می زنه. خلی دوست دارم یک کتاب بخونم که همه اش خنده باشه و خنده ...

برادر !
کتاب‌هایی را برای من بفرست که پایانی خوش داشته باشند؛
هواپیمایی به سلامت فرود می‌آید
جراح، لبخندزنان اتاق عمل را ترک می‌کند
پسر کور، بینایی‌اش را باز می‌یابد
عشاق، سرانجام یکدیگر را یافتند
عروسی‌ای در پیش است
تشنگان به آب می‌رسند
و به نان و آزادی.

ناظم حکمت

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۳۳۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ
..............

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۲۵۵ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۰۱ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۱۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۳۵۰ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۰۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۸۳ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۶۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close