زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟

ارسال: #۶۱
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ق.ظ
RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
اخرین کتابی که من مطالعه کردم غرور و تعصب نوشته جین استن بود خیلی داستان قشنگی داره . کتاب بامداد خمارم قشنگه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mina25 , mohammadali1990 , shima_24
ارسال: #۶۲
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۳۰ ق.ظ
معماری موریس مانو

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , mohandes-abedi , *Najmeh* , fateme_asra
ارسال: #۶۳
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ ب.ظ
استاد عشق : زندگی نامه دکتر حسابی
الانم دارم زندگی نامه استیو جابز رو می خونم !! (البته حواسم به کنکور هست ها!!)
و دارم اینا رو با هم مقایسه می کنم .. :|

--------------------------------------------------------------------
"Example isn't another way to teach, it is the only way to teach!"
Albert Einstein
--------------------------------------------------------------------
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , ƊƦЄƛM
ارسال: #۶۴
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ ب.ظ
مردی در تبعید ابدی از نادر ابراهیمی . کتابی براساس زندگی ملا صدرای شیرازی هست. واقعا مرد بزرگی بودند و البته من نمی دونستم. کتاب زیبایی بود . البته برخی قسمتهاش که در مورد علم کلام و حکمت و این جور چیزا صحبت کردند رو سنگین بود و نمی فهمیدم Smile ولی خیلی برام جالب بود.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: mina25 , mohammadali1990 , nazanin_657 , ماه بانو , saba_1984
ارسال: #۶۵
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
کتاب عطش ... ناگفته هایی از سیر توحیدی "کامل عظیم" حضرت ایت الله قاضی طباطبایی

به نظرم کتاب بسیار بسیار زیبایی بود. مرد بسیار بسیار بزرگی بودند. و از جمله کسانی که به بالاترین درجه های عرفان رسیده بودند البته نه با تارک دنیا بودن. به نحوی که یکی از شاگردان ایشون در مودشون می گن " از صدر اسلام تا بحال شخصی به جامعیت ایشون نبوده"

از شاگران ایشون علامه طباطبایی، ایت الله بهجت، شیخ عباس قوچانی، شیخ حسن علی نجابت و محمد تقی املی و .. هستند.

ایشون ۴۰ سال عبادت می کنند بدون این که کوچکترین مکاشفه یا خوابی ببینند ولی دست برنمی دارند تا این که در ۴۰ سالگی درهای معرفت به روشون در حرم خضرت ابوالفضل براشون باز می شه و اینو از برکات امام حسین (ع) می دونن....

تا حد امکان سعی می کردند کراماتشون رو افراد دیگه نبینند و به شاگردانشون هم همین توصیه رو می کردند. فقط به خبر از اینده و طی الارض اشاره شده .....

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , unicornux , Masoud05 , saba_1984 , Mina_J , good-wishes
ارسال: #۶۶
۲۳ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  کتاب عطش ... ناگفته هایی از سیر توحیدی "کامل عظیم" حضرت ایت الله قاضی طباطبایی

به نظرم کتاب بسیار بسیار زیبایی بود. مرد بسیار بسیار بزرگی بودند. و از جمله کسانی که به بالاترین درجه های عرفان رسیده بودند البته نه با تارک دنیا بودن. به نحوی که یکی از شاگردان ایشون در مودشون می گن " از صدر اسلام تا بحال شخصی در حد ایشون نبوده"

از شاگران ایشون علامه طباطبایی، ایت الله بهجت، شیخ عباس قوچانی، شیخ حسن علی نجابت و محمد تقی املی و .. هستند....

دوستانی که به کتاب های این شکلی علاقه دارن ؛ بنظرم بد نیست یه نگاه به کتاب های
۱- در محضر لاهوتیان " زندگینامه عارف جلیل القدر شیخ جعفر مجتهدی (ره) " --- > به شکل خاطره هست و هر خاطره هم کوتاه هست و بسیار مفید برای زنگ تفریح بین مطالعه و شب قبل از خواب که دوس دارید یه متن کوچک بخونید اما از نظر محتوایی کامل باشه . ضمن اینکه خوندش بهتون یه حس خوب و آرامش میده
۲- روح و ریحان ---- > کتاب کوچک اما زیبایی هست و در مورد آیت الله کشمیری که ایشون هم از شاگردان بنام ایت الله قاضی طباطبایی ، بودن و همچنین دوست آیت الله بهجت .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , saba_1984 , mohammadali1990 , Mina_J , good-wishes
ارسال: #۶۷
۲۳ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط پوونه.)
داستان خرس های پاندا به روایت یک ساکسیفونیست که دوست دختری در فرانکفورت دارد از ماتئی ویسنیک
یک نمایش نامه کوتاه اما عالی.
داستان جوری شروع میشه که به نظر نمیاد هیچ چیز تخیلی باشه اما رفته رفته داستان فانتزی تر و تخیلی تر میشه...! شاید دو ساعت وقت آدمو نگیره اما ارزش داره به نظرم.

و الان دارم گری کوپر از رومن گاری رو میخونم. چندمین باره سعی میکنم که تا آخر بخونمش! اما اصلا جذاب نیست برای من و بسیار کسل کننده ست. شاید چون داستان در مورد برف و سرما و اسکی هست و من به شدت بدم میاد از سرما و تجسم اون فضا نمیتونم با کتاب ارتباط برقرار کنم. به هرحال باز هم تلاش میکنم بخونمش هرکی کامل خونده گفته شاهکاره!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۶۸
۱۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ب.ظ
اخرین کتاب دیوار بود ترجمه صادق هدایت
ارسال: #۶۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ ق.ظ
کتاب "زندگی و زمانه ی مایکل ک" نویسنده: جی. ام. کونتزی
این کتاب برنده نوبل ادبیات ۲۰۰۳، جایزه ادبی فمینا، و جایزه بوکر انگلیس است. شرحی کلی از کتاب رو میگذارم. که پشت جلد کتاب نوشته شده و توصیف کامل و جالبی از کل داستان هست.

مایکل.ک، مردی است خشک و منزوی که هرگز نامی از رنگ پوستش به میان نیامده و همراه مادرش راهی جاده ها می شود. تفتیش، محرومیت از حق قانونی، جنگ و نبرد،هیچکدام نمی تواند او را از ادامه راه باز دارد. به امید آنکه بتواند، در دور دستها، در مزرعه ای زندگی آرامی داشته باشد. به سمت شمال کشور به راه می افتد. مادرش ، تا و تحمل این سفر را ندارد..........

مایکل .ک علی رغم تمام اسارت ها، شقاوت ها و تنگدستی، تسلیم قوانین سخت و خشک بشر نمی شود. و ......
ارسال: #۷۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط good-wishes.)
آخرین کتابی که الان رو میز مطالعه ام هست "اخلاق در منزل" سلسله مباحث اخلاقی آیت ا... مظاهری هست. دو جلدیه و و قتی خریدمش نگران بودم اون چیزی که می خوام توش پیدا نکنم اما اینقدر نثرش جالب و مطالبش جالب تر هست که شب اول ۲۰۰ صفحه رو یکجا خوندم . ساعت ۲۱:۳۰ شروع کردم ... سرم رو که بلند کردم ساعت رو که نگاه کنم ۱ بامداد بود !!!
مباحث کلاس اخلاق استاد رو به زبان خودشون به نثر در آوردن انگار داری از زبان خودشون می شنوی.خوشم آمد
یک مطلب جالبی که داشت این بود که وقتی در خانه ای داد و قال و دعوا میشه و افراد صداشون رو بلند می کنند تجسم این عمل و اون چه که ملائکه از بالا می بینند اینه که بلانسبت جمع ، در این خونه سگ داره داد می زنه و همین چیزها برکت رو از خونه می بره.

یک کتاب نیمه خونده دیگه هم دارم به نام "مفاتیح الحیاة" از آیت الله جوادی آملی. همونطور که کتاب "مفاتیح الجنان" برای دستیابی به کلیدهای زندگی آخرت و بهشت هست ، کتاب مفاتیح الحیاة برای دستیابی به رمز و کلید زندگی صحیح و طیبه دنیایی هست.پیشنهاد می کنم هر کس می خواد سالم زندگی کنه از این کتاب غافل نشه

(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  کتاب عطش ... ناگفته هایی از سیر توحیدی "کامل عظیم" حضرت ایت الله قاضی طباطبایی
این کتاب رو خوندم . واقعا ما کجاییم آنها کجا .
باید غلام ملک عشق بی زوال بود....

(۲۳ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  دوستانی که به کتاب های این شکلی علاقه دارن ؛ بنظرم بد نیست یه نگاه به کتاب های
۱- در محضر لاهوتیان " زندگینامه عارف جلیل القدر شیخ جعفر مجتهدی (ره) "
شروع کردم به خوندن این کتاب اما اونجوری که با کتاب "عطش" تونستم انس بگیرم نتونستم زبان این کتاب رو بفهمم . گذاشتمش کنار. یا نثرش خوب نبوده یا من هنوز به درک این کتاب نرسیدم (که احتمال مورد دوم بیشتره Blush)
ارسال: #۷۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ ب.ظ
خوشی ها و روزها / مارسل پروست / ترجمه مهدی سحابی / نشر مرکز
ارسال: #۷۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ ب.ظ
گنجینه سوالات آزمون های استخدامی Tongue Tongue

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
ارسال: #۷۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ
نیم کیلو باش ولی خودت باش
داستان های کوتاه داره اکثراجالب و آموزندند. سعید گل محمدی جمع آوری کرده.

خدا خیلی مهربون با اینکه میتونه مچ ما را بگیره ،فقط دستمونو میگیره.Heart
ارسال: #۷۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ ب.ظ
در باب حکمت زندگی --- آرتور شوپنهاور

خیلی کتاب مفیدی بود و دیدگاه خوبی به آدم میده در مورد مسائل زندگی
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , saba_1984 , eris229
ارسال: #۷۵
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ ب.ظ
مالون می میرد / ساموئل بکت / ترجمه سهیل سمی / نشر ثالث
که البته با نهایت تاسف و تعجب و ناباوری نشر ثالث توقیف شده و نمیتونه کتاب جدید چاپ کنه مثل نشر چشمه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , mohammadali1990 , saba_1984 , eris229

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۲۶۳ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۰۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۱۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۳۶۳ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۱۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۸۶ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۶۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close