زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نرم افزار active hdl

ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط admin.)
نرم افزار active hdl
کسی با نرم افزار activ hdl کار انجام داده...من سوال دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ ب.ظ
نرم افزار activ hdl
من کمی با modelsim و VHDL در زمان دانشجویی کار کرده ام
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۰۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
نرم افزار active hdl
منم کمی active hdl کار کردم . سوالتون چیه؟
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ ب.ظ
RE: نرم افزار active hdl
من دارم یه cpu با vhdl طراحی می کنم..اما تو سیگنال دادن مشکل دارم....مثلا کلاک را روی چی تنظیم کرد؟؟؟؟؟؟

یا کی از valu استفاده میشه؟؟؟؟
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
نرم افزار active hdl
من قبلا (در زمان دانشجویی ) از ایده این alu

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و توسعه آن با دستوراتی مثل ضرب و تقسیم و کلاک و ....
و بعد سنتز و با Ledit شکل لی وت آن و ...

///////////////////////////////////////////////

ولی اگر کدهای کامل cpu به صورت open می خواهید به سایت زیر می توانی سری بزنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ب.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ)niloo نوشته شده توسط:  من دارم یه cpu با vhdl طراحی می کنم..اما تو سیگنال دادن مشکل دارم....مثلا کلاک را روی چی تنظیم کرد؟؟؟؟؟؟

یا کی از valu استفاده میشه؟؟؟؟
باید Test Benchی بنویسید که یک نمونه (Instance) از CPU مورد نظر شما تعریف می کنه و توی اون Test Bench سیگنال های ورودی CPUتون مثل Clock مقدار داده بشه.
مثلا به این شکل میشه یک کلاک با پریود ۱۰ns تعریف کرد. البته clk_t باید مقدار اولیه بهش داده بشه.
کد:
clk_t     <= NOT clk_t AFTER 5 ns
ضمنا مقدار پریود کلاک مهم نیست. چون در اینجا تاخیر نداریم و با هر پریودی Simulation درست عمل میکنه.

valu چیه؟
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط niloo.)
با valu مقدار دهی می کنه.....مثلا به سیگنال مقدار ۱ را می دهد.... اما من فقط اینو میدونم...بقیه قسمت هاشو نمی دونم.؟؟؟؟!!

a.hooshmand:::: الان تو این سایت....طراحی کامل cpu است... من تو کد نوشتن alu مشکلی ندارم...بحث اصلی مدار یه cpu و سیم بندی آن است
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  من قبلا (در زمان دانشجویی ) از ایده این alu

و توسعه آن با دستوراتی مثل ضرب و تقسیم و کلاک و ....
و بعد سنتز و با Ledit شکل لی وت آن و ...

///////////////////////////////////////////////

ولی اگر کدهای کامل cpu به صورت open می خواهید به سایت زیر می توانی سری بزنید

[b][b]

::: الان تو این سایت....طراحی کامل cpu است... من تو کد نوشتن alu مشکلی ندارم...بحث اصلی مدار یه cpu و سیم بندی آن است
[/b][/b]
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۵۷ ب.ظ
نرم افزار active hdl
راستش من زیاد متوجه سوالتون نشرم و با Vhdl هم کار نکردم ولی با وریلاگ چرا. به نظرم شما cpu خودتون رو روی کاغذ بکشید و واحدهاشون به صورت بلاک مشجص کنید و همین طور سیم کشی ها رو . بعد راحت می تونید ببینید که باید چه طور این موارد رو تعریف کنید مثل اون چیزی که دوستمون در مورد کلاک گفت. مثلا ببینید سیگنال هست یا این که یه سیمه که واسه انتقال اطلاعاته.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۵۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  راستش من زیاد متوجه سوالتون نشرم و با Vhdl هم کار نکردم ولی با وریلاگ چرا. به نظرم شما cpu خودتون رو روی کاغذ بکشید و واحدهاشون به صورت بلاک مشجص کنید و همین طور سیم کشی ها رو . بعد راحت می تونید ببینید که باید چه طور این موارد رو تعریف کنید مثل اون چیزی که دوستمون در مورد کلاک گفت. مثلا ببینید سیگنال هست یا این که یه سیمه که واسه انتقال اطلاعاته.

مهندس اصل اینه که اون مدار چه جوری باشه ...الان یه دونه طراحی کردم... اما alu فقط دو تا کار انجام میده......می شه دقیق بم بگی اجزای cpu را؟؟؟؟

با تشکر
ارسال: #۱۰
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۴۳ ب.ظ
نرم افزار active hdl
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۲۰ ب.ظ)niloo نوشته شده توسط:  مهندس اصل اینه که اون مدار چه جوری باشه ...الان یه دونه طراحی کردم... اما alu فقط دو تا کار انجام میده......می شه دقیق بم بگی اجزای cpu را؟؟؟؟

در فصل هفتم
طراحی یک پردازنده MIPS به همراه کدش توضیح داده شده. کتاب تو اینترنت پیدا میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Neda_H
ارسال: #۱۱
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
نرم افزار active hdl
راستش ما واسه درس طراحی دیجیتال به عنوان تمرینات درس اجزا یه پردازنده ساده رو قدم به قدم پیاده کردیم و در اخر همش رو بهم وصل کردیم تا شد پردازنده الان بخوام همه رو بگم خیلی زیاد می شه. احتمالا کتابی که دوستمون گفتند می تونه مفید باشه البته من ندیدمش.

ارسال: #۱۲
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۳۸ ب.ظ
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۴۳ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  در فصل هفتم
طراحی یک پردازنده MIPS به همراه کدش توضیح داده شده. کتاب تو اینترنت پیدا میشه.

این هم لینک دانلودش:

Cool
ارسال: #۱۳
۱۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۱۰ ب.ظ
نرم افزار active hdl
من کدهای زیادی واسه طراحی alu دیدم و دارم.میخواید چند بیتی طراحی کنید ؟
میخواید aluتون چه اعمالی انجام بده ؟

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال: #۱۴
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
می خام ۱۶ بیتی باشه.....فرقی نداره چه کاری می کنه؟
ارسال: #۱۵
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ق.ظ
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)niloo نوشته شده توسط:  می خام ۱۶ بیتی باشه.....فرقی نداره چه کاری می کنه؟
مطمئنا فرق ومی کنه چون هر چه عملیاتی که انجام میده بیشتر باشه باید بیشتر وقت بذارید و بیشتر کد بزنید حداقلش اینه که +و - و * داشته باشه برخی اعملا مربوط به دستکاری بیت ها مثل and , or , shift , .. و عملیات دیگه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۱۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۷۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۷۷۵ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۶۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۴۳ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۳۶۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۹۲۹ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close