زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی

ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط farazin.)
همان طوری که در جدول زیر مشاهده می کنید، ۲۰ زبان برتر ماه می سال ۲۰۱۱ و همچنین رتبه قبلی آنها یعنی در ماه می سال ۲۰۱۰ و میزان نزول و ارتقاع رتبه آنها طی یک سال را مشاهده می کنید.

[تصویر:  78887_1_1379093881.jpg]

اما نگاهی کلی به ۱۰ زبان برنامه نویسی برتر و بررسی اجمالی آنها از روی جدول بالا:

JAVA
[تصویر:  78887_2_1379093881.jpg]
همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید زبان برنامه نویسی جاوا بالاتر از سایر زبان های برنامه نویسی و در مرتبه اول قرار دارد.با توجه با اینکه بیش از ۹ میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان برنامه نویسی می کنند ، یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی محسوب می شود . علاوه بر اینها ، زبان برنامه نویسی سیستم عامل پرطرفدار Android که برای موبایل است بر پایه جاوا می باشد که این سیستم عامل نو ظهور (Android) نیاز به تکامل و توسعه دارد و این یعنی رونق بیش از پیش بازار زبان برنامه نویسی جاوا.

#C
[تصویر:  78887_3_1379093881.jpg]
سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی ، عمومی ، شی گراء و جزء گرا می شود. این زبان توسط شرکت ماکروسافت و از دل زبان Net. خلق و پرورش یافت .همچنین زیان سی شارپ ، زبان برگزیده ماکروسافت برای ایجاد سیستم عامل Windows Phone 7 (سیستم عامل موبایل هایی همچون اغلب مدل های HTC) می باشد. این زبان به دلیل پشتیبانی ماکروسافت و امکان استفاده از مجموعه Visual Studio ماکروسافت ، یکی از مدعیان قوی در بین زبان های برنامه نویسی است.

PHP
[تصویر:  78887_4_1379093881.jpg]
هم اکنون از PHP به طور گسترده برای ایجاد وب سایت ها استفاده می شود. PHP یک زبان اسکریپت نویسی سمت سرویس دهنده است که بر روی ویندوز و لینوکس عمل می نماید و برای ایجاد صفحات وب پویا به کار می رود. در واقع اگر می خواهید مستقل و آزاد برنامه نویسی کنید ، PHP یکی از زبان های ایده آل و خوب است

Objective-C
[تصویر:  78887_5_1379093881.jpg]
اگر می خواهید بدون نیاز به کار بر روی پروژه های سنگین و متعدد با فشار روحی شدید ، پول زیادی بدست آورید ، پیشنهاد می کنیم زبان برنامه نویسی Objective-C را یاد بگیرید.این زبان از زبان های Smalltalk و C اقتباس شده است و تاثیر بسزایی در ایجاد زبان جاوا داشت.این زبان اساسا برای استفاده بر روی سیستم عامل های Mac OS X و iOS شرکت اپل ایجاد شده است.و اخیرا با وجود گسترش محصولات شرکت اپل بازار کار مناسبی برای برنامه نویسان حرفه ای زبان Objective-C فراهم شده است.

Python
[تصویر:  78887_6_1379093881.jpg]
زبان های برنامه نویسی پویا , بخصوص Python ، برای ایجاد برنامه های کاربردی ابری در قالب هایی مثل Django استفاده می شوند. قابل ذکر است موتور برنامه های گوگل ، با زبان Python نوشته شده است و فقط با این زبان پشتیبانی و بروز رسانی می شود.این زبان در رده زبان های برنامه نویسی عمومی جای می گیرد به طوری که به منظور های متفاوتی مثل عرصه های همچون هوا و فضا ، موبایل ، اقتصادی و نظامی قابل استفاده می باشد.

Visual Basic
[تصویر:  78887_7_1379093881.jpg]
این زبان مانند زبان بیسیک طوری طراحی شده است که یادگیری آن آسان و استفاده از آن حتی برای برنامه نویسان مبتدی هم ساده باشد.برنامه نویسان با این زبان هم قادر به ایجاد برنامه های ساده GUI (دارای رابط گرافیکی برای کاربر) و هم خلق برنامه های پیچیده و توسعه یافته هستند.در حقیقت برنامه نویسی در Visual Basic ، ترکیبی است از اجزای مرتب شده ای برای کنترل روی ویژگی های مختلف فرم ها که از پیش تعریف شده اند و توابع عملیاتی که بر روی این اجزا قابل پیاده سازی و اجرا هستند و البته نوشتن کد های اضافی برای ایجاد توابع بیشتر یا متفاوت.

Perl
[تصویر:  78887_8_1379093881.jpg]
خیلی ها معتقدند که زبان Perl ، نسخه جدید زبان COBOL است.Perl همچنین مانند یک نوار مسیر عبوری برای اینترنت به نظر می رسد و بیشتر برای هماهنگ سازی پایگاه های اطلاعاتی و یا دیگر سیستم ها بکار می رود. یکی از کاربردهای مهم زبان برنامه نویسی Perl در نوشتن اکسپلوییت‌ها و کدهای تخریب است . پرل به عنوان یک زبان چسبنده می‌تواند در زبان‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال می‌توانید در برنامه‌های.NET از پرل برای پردازش متن و یا هر چیز دیگری استفاده کنید. این قابلیت تنها بهNET. محدود نمی‌شود و پرل را می‌توان در زبان‌های دیگر برنامه نویسی بدون در نظر گرفتن پلتفرم ان استفاده کرد.پرل امروزه در زمینه‌های هوش مصنوعی، ژنتیک، نظامی، تحقیقاتی، صنعتی بطور گسترده‌ای کاربرد دارد. نوشتن یک بانک اطلاعاتی، صفحه گسترده و یا یک وب سرور شاید با پرل کار عاقلانه‌ای به نظر نرسد، ولی امکانپذیر است.

RUBY
[تصویر:  78887_9_1379093881.jpg]

این زبان اولین بار در سال ۱۹۹۵ وارد بازار شد و در سال ۲۰۰۶ با پذیرش عمومی نسبتا بالایی مواجه شد.زبان Ruby برای ساخت برنامه های تحت وب ، شبیه ساز ها ، مدل های سه بعدی ، برنامه تجاری ، رباتیک ، شبکه ، علوم مخابراتی و سیستم های مدیریت سیستم استفاده می شود. طراح و سازنده این زبان ، در سال ۲۰۱۰ گفت : هیچ برنامه نویس Ruby نمی شناسم که بیکار مانده باشد.

Your education can change your life
۱۶
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , berkeley , mohammad_1366 , nikou , fatima1537 , Aurora , karimi482 , baran , aatwo , Joonz , Lantern , esi , parsiaria , Masoud05 , farnoosh , banou , یاقوت سرخ , hamid.adldoost , diligent , **sara** , sina_bhh , MONA_STAR , p.parsaee , eris229 , vijay , shiva865 , mint07 , azad_ahmadi , بنفشه , saeedehs , neda_Network
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۰۸ ب.ظ
برترین و پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی
اصولا چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی به صورت کلی وجود نداره.هر زبانی به درد یه کاری می خوره و باید بهتر بودن رو تو یه فیلد خاص بررسی کرد

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۹
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , shervinrs , sd_javadi , blackhalo1989 , farazin , diligent , baran , **sara** , azad_ahmadi
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ب.ظ
RE: برترین و پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی
واقعاً تمام زبانا در جایگاه خودشون خوبند ولی به نظر من بهترین زبان زبانای open source هستند که هر روز داره به مقبولیتشون اضافه میشه. فک می کنم برای کار کردن با یه زبان باید آینده رو هم در نظر بگیریم.
۰
۰
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ
RE: برترین و پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  اصولا چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی به صورت کلی وجود نداره.هر زبانی به درد یه کاری می خوره و باید بهتر بودن رو تو یه فیلد خاص بررسی کرد
حرفتون منطقی بود عنوان و به : پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی تغییر دادم

Your education can change your life
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ
RE: پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی
خب چرا از آمار قدیمی استفاده کردین
آمار زیر مربوط به مارچ ۲۰۱۲ میشه که دوستان برای اطلاعات بیشتر میتونن خودشون به سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه کنند

[تصویر:  79220_1_1379093761.JPG]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , **sara** , pos , farnoosh , eris229 , vijay , shiva865
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  هیچ برنامه نویس Ruby نمی شناسم که بیکار مانده باشد.
علاقمند شدم rubby یاد بگیرم! درآمدش چطوره . خوبه؟ Smile
۰
۰
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ق.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  هیچ برنامه نویس Ruby نمی شناسم که بیکار مانده باشد.

من خودم باهاش کار نکردم اما دوستان دانشگاه شیراز علاقه خاصی به این زبان ظاهراً دارن .
یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که اگر از یه متخصص تو یه زمینه خاص درباره کار بپرسی میگه من متخصصی ندیدم که بیکار باشه . دقیقاً همین عبارت رو من برای زبان جاوا و متلب دیدم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , fatima1537 , shiva865
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  علاقمند شدم rubby یاد بگیرم! درآمدش چطوره . خوبه؟ Smile

بازار کار جالبی نداره.
محبوبیت objective-c خیلی خوب داره رشد می کنه و جزء زبان هایی هست که اگر کسی بره دنبالش می تونه آینده خوبی داشته باشه. البته توی ایران بعید می دانم آنقدر مورد استقبال قرار بگیره. ولی اندروید هم بعید نیست. اگر کسی بتونه باهاش کار کنه احتمالا در آینده نزدیک تو ایران هم کارش بگیره.

در مورد Lua کسی چیزی می دونه؟

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال:
۱۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ق.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(11 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  هیچ برنامه نویس Ruby نمی شناسم که بیکار مانده باشد.

یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که اگر از یه متخصص تو یه زمینه خاص درباره کار بپرسی میگه من متخصصی ندیدم که بیکار باشه . دقیقاً همین عبارت رو من برای زبان جاوا و متلب دیدم .
کلا شما تو هر کاری کارت خوب باشه و کارت بلد باشی بیکار نمیمونی
مهم اینه که بلد باشی واقعا
در مورد ruby rails هم باید بگم که این framework خیلی کار رو راحت کرده و به سادگی میشه از امکانات زیادی استفاده کرد و تقریبا از سال ۲۰۰۵ شروع به رشد کرده ولی هنوز تو ایران زیاد ندیدم کار بشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert , fatima1537
ارسال: #۱۰
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ق.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  اصولا چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی به صورت کلی وجود نداره. هر زبانی به درد یه کاری می خوره و باید بهتر بودن رو تو یه فیلد خاص بررسی کرد
کاملا موافقم. انتخاب زبان برنامه نویسی باید بستگی به کاربرد پروژه و همچنین امکانات اون زبان داشته باشه.

از جناب nekooh نکوه به خاطر آماری که ارائه دادن تشکر می کنم. اما فکر کنم که توی ایران فرق داشته باشه. هر چی باشه می دونم جاوا نفر اول نیست. سی شارپ از جاوا بالاتره. پی اچ پی هم که رقیب سرسخت سی شارپ هست و احتمال داره بالاتر از سی شارپ باشه. (البته توی برنامه نویسی تحت وب)

«چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته و درهای بهشت باز می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.» حضرت محمد (ص)
۲
۰
ارسال: #۱۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ق.ظ
Rainbow RE: پراستفاده ترین زبان های برنامه نویسی
سلام
میخواستم راهنماییم کنید Huh
من میخوام شروع کنم و یه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم و برای انتخاب به راهنماییتون نیاز دارم Blush
میخوام زبانی باشه که تقریبا جدید باشه،بعضیا مثل java خیلی قدیمین و احتمال داره هر روز یه نرم افزار برنامه نویسی بیاد بیرون که دیگه کلا جاوا فراموش بشه (مثل سیستم عامل Doc) میدونم نمیشه نرم افزارای برنامه نویسی رو با سیستم عامل ها مقایسه کرد،ولی خوب وقتی چیزه جدیدی بیاد که بهتر باشه همه میرن سراغ جدیدا ، یه چیزه عقلانیه
مثلا کسی از Halide خبر نداره؟ چطوره؟

آندروید هم با این که جدیده ولی تو ایران خیلی خیلی سخت میشه ازش پول دراورد!!! تا اون موقع که بخواد تو ایران جا بیفته تو دنیا قدیمی شده

در کل میخوام ببینم بهترین و کاملترین و کاربردی ترین و ساده ترین زبان برنامه نویسی تو دنیا کدومه
البته کاملا درک میکنم که هرکدوم کارایی خودشونو دارن،ولی خوب بعضیاشون حتما از بقیه بهترن Wink

در کل هدفم اینه که برم سمت هوش مصنوعی

در ضمن من فقط در حد دیپلم چند سال پیش با ویژوال و الگوریتم کار کردم،ولی الان همش یادم رفته (اینو گفتم که بدونید خیلی از این موضوع پرت نیستم،ولی خوب جلوی شما تو این زمینه بیسوادم Cool )

حالا با این تفاسیر نظر شما چیه؟

(این پست رو،روی google chrome مم bookmark کردم و دائم چکش میکنم،جوابتون خیلی برام مهمه،لطفا راهنماییم کنیدRolleyes )
۰
۰
ارسال: #۱۲
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ ق.ظ
سلام
پست شما رو خوندم ، شما میخوایین تو ایران برنامه نویسی کنید یا خارج از ایران ؟؟؟؟؟ که میگید اندروید به درد نمیخوره ؟؟!!

من خودم سی شارپ کار میکنم ، بهم برنامه اندروید پیشنهاد کردن . با اینکه اندروید بلد نیستم ، پیگیر هستم یاد بگیرم چون شنیدم هم آسونه هم بازار کارش خوبه ... حالا یاد گرفتنش که بد نیست ... بازار کارش هم نگرفت بر میگردم سی شارپ کار میکنم .

اگه شما هم هوش مصنوعی دوست دارین ، میتونین پرولوگ prolog یا لیسپ lisp کار کنید و یا پایتون. (من خودم شخصا دیدم پایتون کار نسبت به این دوتا بیشتر میخوان)

همه اینا نظر شخصی و آنچه که من برداشت کردم بود ، بازم بیشتر تحقیق کنید ببینید کدومش راحت تر و به درد بخوره .
موفق باشید

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: امـیـر
ارسال: #۱۳
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۲۸ ب.ظ
ممنون Eternal
اول که خوب تو ایرانیم و از اینجا شروع میکنیم،ولی خب خیلی خوب میشه اگه بتونیم خارج از کشور باهاش کار کنیم
مثلا از نظر من آندروید تو ایران نهایتا در حال حاضر میشه سایتایی مثل "بازار" و "play-store.ir" که یسر بهشون بزنی میبینی قیمتشون ۱۰۰۰ تومنه ولی کمتر از ۱۰۰ نفر خریدن،خب مشخصه ما به کپی عادت داریم و برای یه نرم افزار یا بازی معمولا پول نمیدیم،اگه کرک شدش اومد دانلود میکنیم،اگه نیومد که ولش کن

حالا اگه بتونیم تو بانکا و شرکتایی که رسمین و پول خوب میدن کار بگیریم خیلی عالیه،ولی اونم معمولا به ما نمیرسه (بند پ و ...)

ولی خب شاید بشه خارج از کشور باهاش پول دراورد،البته تهریما داره کم میشه،گوگل پلی هم ایران رو وارد لیستش کرد،شاید بشه از داخل ایران با سایتا و شرکتای خارجی کار کرد "کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟؟"

من هم تعریف پایتون رو زیاد شنیدم،شاید همینُ شروع کنم

برای آندروید چه زبانی رو پیشنهاد میکنید؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۲۴ ب.ظ
گفتم بد نیست لیست رو به روزش کنیم : (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)

[تصویر:  214582_20984585058030940976.jpg]
۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۵۰ ب.ظ
این ایبوک خیلی منو راهنمایی کرد در مورد پیتون

فقط یچیزی هست،من پیتون رو از سایت خوده پیتون
دانلود کردم،ولی محیطش داسه!!!

واقعا اینجوریه یا من ورژنه داسشو دانلود کردم؟!!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۳۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۳۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۷۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۸۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۷۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۵۱ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۷۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۶۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۶۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close