زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی

ارسال: #۳۱
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۶ ب.ظ
پیدا کردن بهترین حالت شبیه سازی
به نظرم در این جور موراد باید قبل از اعمال ورودی‌ها به شبیه ساز با الگوریتم یا روشی فضای جستجو رو کم کنید تا این که بتونید اون مجموعه کوچکتر رو به عنوان ورودی به شبیه ساز بدید.

علاوه بر اون معمولا وقتی می خوایم شبیه سازی کنیم تا یه سری نتایج رو بدست بیاریم خودمون کار رو محدود می کنیم مثلا در همون شبکه که شما مثال زدید فرض کنید شما روشی رو ارائه دادید تا یکی از پارامترهای شبکه رو بهبود بده و می خوشاد اون رو با روشهای موجود مقایسه کنید مطمئنا برای کل توپولوژی‌ها این کار انجام نمی شه و مقایسه شما مثلا برای یه توپولوژی خاص خواهد بود یا برای مثال در NOC توپولوژی که بیشتر استفاده می شه مش هست در این صورت بهتره برای شبیه سازی هم این توپولوژی در نظر گرفته بشه نمی دونم اون چه که من گفتم تا چه حد به سوال شما ربط داشت .

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , -Ali- , diligent
ارسال: #۳۲
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط luna.)
من نمی دونم دقیقا چیزی که من دارم بهش فکر می کنم با چیزی که شما می خواین یکی هست یا نه!
ولی منم با انرژی مثبت موافقم!
یه حالت که اینه که به صورت brute force کار کنیم که معمولا کار جالبی نیست ولی در اکثر موارد ما الزاما نمی تونیم بهترین حالت رو قبل از شبیه سازی به دست بیاریم. فقط می تونیم با یک سری معیارها و الگوریتم های خاص مجموعه جواب های ممکن رو محدود کنیم. که معمولا با استفاده از یک سری اندازه گیری‌ها می تونیم تا یه حدی این کار رو انجام بدیم! البته من ذهنم بیشتر در نرم افزاره ولی نمی دونم شما دقیقا در چه موردی می خواین.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: -Ali- , diligent
ارسال: #۳۳
۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط -Ali-.)
ممنون از هر دو عزیز

ما معمولا برای این که همه حالات رو بررسی نکنیم‌، خودون میام یک سری پارامتر رو ثابت در نظر می گیرم‌، در نتیجه تعداد حالات ورودی کم میشه و می تونیم به کمک شبیه ساز نتایج رو بررسی کنیم‌، مثلا پارامتر A رو ثابت بگیریم و درنتیجه یک حالت بیشتر نمیشه و مجوع حالات ۵۰ تا میشه
معمولا اگر دقت کنید وقتی تو یک مقاله نتایج یک شبیه سازی رو نشون می دن‌، تمام نمودارها دو بعدی هستند‌، یعنی نویسنده مقاله میاد تعدادی از پارامترها رو ثابت در نظر می گیره‌، اینجوری مجموعه حالات ورودی شبیه ساز رو کم می کنه

شما فرض کنید تو همون شبیه ساز NoC که فرمودید‌، پارامتر توپولوژی رو ثابت می گیرم‌، اما سوال اینجاست که کدام الگوریتم مسیریابی، روی چه تعداد نود‌، با چه مقدار حجم بافر سوئیچ‌ها‌، با چه تعداد فلیت برای هر بسته‌، روی چه روش توزیع ترافیکی‌، در توپولوژی مش بکترین مقدار تاخیر و مصرف انرژی رو به ما میده ؟
جوابش هم مثلا این میشه اگر الگوریتم مسیریابی XY باشه‌، تعداد نودهای ۱۶ تا باشه‌، طول بافر ۴ تا باشه‌، تعداد فلیت هر بسته ۸ تا باشه و توزیع ترافیکی تصادفی باشه تو توپولوژی مش بهترین نتیجه رو میده
اما این جواب از یک مجموعه حالت بدست اومده که تعدادش هم زیاده

از یک دید دیگه میشه به قضیه نگاه کرد‌، من اومدم یک شبیه سازی انجام دارم‌، البته با ثابت قرار دادن یک سری پارامتر تعداد حالات ورودی رو کم کردم
و بعد یک سری نتیجه تولید می کنم‌، خب یک نفر میاد از مجوعه کل حالات، یک مجموعه ورودی رو به من میده که تو حالاتی که من بررسی کردم نیست
آیا من می تونم از نتایج خودم این حرف رو بهش بزنم که اگه برای مجموعه ورودی اون یک نفر هم شبیه سازی رو انجام بدم‌، باز نتیجه همونی میشه که من بدست آوردم‌، به عبارت دیگه من می تونم نتایج بدست اومده خودم رو که یک زیر مجموعه از حالات هست‌، به کل مجموعه حالات ممکن تعمیم بدم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۳۴
۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ب.ظ
ببینید به نظر من امکان شبیه سازی به این صورت تقریبا ممکن نیست .شما باید ببینید مبنای مقایستون چیه مثلا شما می خواید ببینید روش یا الگوریتم مسیریابی شما نسبت به بقیه روش‌ها چه مزیتی داره پس یه سری شبیه سازی‌ها رو با فرض ثابت بودن مثلا تعداد نود و برای توزیع های ترافیکی مختلف انجام می دید بعد همون شبیه سازی رو برای برای الگوریتم های دیگه با همون فرضیات انجام میدید و در نهایت بیان می کنید که در چه مواردی بهبود داشتید یا کجاها رو خراب کردید.

از طرف دیگه معمولا اگه تو مقاله‌ها نگاه کنید می بینید که یکسری از پارامترها رو عموما مقادیر مشترکی در نظر می گیرند مثلا ممکنه NOC رو حداکثر تا یه تعداد نود داشته باشیم و بیشتر از اون فعلا نباشه یا این که مثلا کار شما به امبدد سیستم‌ها برمی گرده که خوب شرایط خاص دارند و ...

من تا حالا ندیدم که کسی بخواد بگه که مثلا فلان الگوریتم با فرض متغییر بودن تمام حالات کجا بهترین نتیجه رو داره چون شبیه سازی این جوری فکر کنم چند ماهی طول بکشه معمولا روش ارائه شده رو با اونچه غالبا برای اون شبکه در نظر می گیرند مقایسه می کنه.

امیدوارم صحبت هام بدرد بخور باشه هر چند که می دونم این مطالب رو می دونستید شاید لازم باشه تعداد مقالات بیشتری در زمینه تون رو مطالعه کنید احتمال داره د راون صورت بهتر به نتیجه برسید Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: -Ali-
ارسال: #۳۵
۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ب.ظ
RE: پیدا کردن بهترین حالت شبیه سازی
منظورم بررسی یک الگوریتم نبود
مثلا یک شرکت از شما می خوان تو NoC یک معماری معرفی کنید، یعنی بگید اگر مثلا تو توپولوژی مش‌، از الگوریتم a‌، با تعداد نود b‌، تعداد بافر c‌، تعداد فلیت d و ... استفاده کنن بهترین کارایی بدست میاد
یعنی یک خالت خاص باید بهشون معرفی کنید

یک چیزی تو سرم اومدم گفتم با دوستان مطرح کنم Idea
آخه یکی نیست بگه سوالت هم طبیعی نیست Big Grin

در هر صورت ممنون از هر دو عزیز Blush Heart

۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط luna.)
RE: پیدا کردن بهترین حالت شبیه سازی
(۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ق.ظ)-Ali- نوشته شده توسط:  از یک دید دیگه میشه به قضیه نگاه کرد‌، من اومدم یک شبیه سازی انجام دارم‌، البته با ثابت قرار دادن یک سری پارامتر تعداد حالات ورودی رو کم کردم
و بعد یک سری نتیجه تولید می کنم‌، خب یک نفر میاد از مجوعه کل حالات، یک مجموعه ورودی رو به من میده که تو حالاتی که من بررسی کردم نیست
آیا من می تونم از نتایج خودم این حرف رو بهش بزنم که اگه برای مجموعه ورودی اون یک نفر هم شبیه سازی رو انجام بدم‌، باز نتیجه همونی میشه که من بدست آوردم‌، به عبارت دیگه من می تونم نتایج بدست اومده خودم رو که یک زیر مجموعه از حالات هست‌، به کل مجموعه حالات ممکن تعمیم بدم

شما باید این نکترو هم در نظر بگیرید که همین طوری هم نباید پارامترها رو ثابت کنید. باید برای ثابت کردن اونام معیار داشته باشید که بهتون با احتمال بالایی این رو بگه که این مقداری که برای این پارامتر در نظر گرفتید شما رو به جواب بهینه می رسونه. و در نهایت هم معمولا یه حدی رو برای به دست اوردن جواب بهینه شبیه سازی در نظر می گیرن که شبیه سازی رو اون حد رو بگذرونه در اون صورت می تونید بگید که جواب شما با ضریب اطمینان بالایی جواب بهنیه است. ولی الزاما در همه موارد نمی تونه بهینه ترین جواب باشه.
البته من بازم چون خیلی در زمینه مورد نظر شما اطلاعی ندارم نمی دونم که این جواب به دردتون می خوره یا نه.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: -Ali-
ارسال: #۳۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوال در مورد ns2
سلام
دوستان میشه ns2 را با Cygwin در ویندوز ۷ نصب کرد ؟ یا اینکه این کار فقط در ویندوز xp امکان پذیره ؟
در ضمن من پروژه پایانی ( کارشناسی) شبیه سازی یک شبکه حسگر بی سیم(wsn) در ns2 هست کسی تاحالا در این زمینه کار کرده؟
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوال در مورد ns2
سلام
دقیق یادم نمیاد چرا. ولی من ns را توی ایکس پی و اون هم روی سیستم مجازی اجرا می کردم. ورژن ۲.۳۴ بود. فکر می کنم با سون یک مشکلی داشت. حالا با شما یک امتحانی بکن.
در زمینه پروژه ات هم من کار کردم. سوالی داشتی درخدمتم. البته اگر یادم بیاد Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: meghdad
ارسال: #۳۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۳۲ ق.ظ
RE: سوال در مورد ns2
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ)pos نوشته شده توسط:  سلام
دقیق یادم نمیاد چرا. ولی من ns را توی ایکس پی و اون هم روی سیستم مجازی اجرا می کردم. ورژن ۲.۳۴ بود. فکر می کنم با سون یک مشکلی داشت. حالا با شما یک امتحانی بکن.
در زمینه پروژه ات هم من کار کردم. سوالی داشتی درخدمتم. البته اگر یادم بیاد Big Grin

با تشکر
من ns2-allinone-2.29.2.tar.gz رو دانلود کردم قرار دادم در قسمت local برنامه cygwin ،می خوام از طریق این برنامه نصبش کنم ارور میده میگه این ns2-allinone-2.29.2.tar.gz پیدا نمی کنه !!! البته من با ویندوز ۷ این کارو میکنم.
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوال در مورد ns2
وقتی میگه فایل را پیدا نمی کنه احتمالا یکجایی اشتباه کردی. من مراحل نصبش را می گم چک کن ببین چه طور هست. البته با ورژنی که از cygwin داری فکر می کنم کتاب راهنمای جامع ns را خریدی و از روی اون داری پیش میری. باز من مراحل را یکبار دیگه می گم:
۱ - نصب cygwin - که احتمالا درست نصب شده و مشکلی نداره
۲ - کپی فایل در c:/cygwin/usr/local (پیشنهاد می کنم cygwin را تو محل پیش فرض یعنی درایو c نصب کنی)
۳ - خارج کردن فایل از حالت فشرده با دستور زیر. البته اگر winrar دار می تونی با همین از فشردگی درش بیازی Wink
tar -xvfz ns-allinone...
۴ - ورود به پوشه ns
۵- اجرای دستور ./install (این مرحله با توجه به سرعت کامپیوترت ممکنه تا ۲/۵ طول بکشه. :O پس اگر طول کشید نگران نباش. هنگ نکرده)
۶- تنظیم متغیر های سیستمی

ورژنی که داری استفاده می کنی به احتمال خیلی زیاد فکر می کنم با سون سازگار نیست. ns در ابتدا واسه شبکه های حسگر بیسیم ساخته نشده. توی این فروم قبلا در مورد شبیه سازها صبحت شده. یادمه یکی از بچه ها از یک شبیه سازی اسم برد که مخصوص شبکه های حسگر بود. اون را هم خواستی بگرد نگاه کن.

"شهریار"
۱
۰
ارسال: #۴۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ)pos نوشته شده توسط:  وقتی میگه فایل را پیدا نمی کنه احتمالا یکجایی اشتباه کردی. من مراحل نصبش را می گم چک کن ببین چه طور هست. البته با ورژنی که از cygwin داری فکر می کنم کتاب راهنمای جامع ns را خریدی و از روی اون داری پیش میری. باز من مراحل را یکبار دیگه می گم:
۱ - نصب cygwin - که احتمالا درست نصب شده و مشکلی نداره
۲ - کپی فایل در c:/cygwin/usr/local (پیشنهاد می کنم cygwin را تو محل پیش فرض یعنی درایو c نصب کنی)
۳ - خارج کردن فایل از حالت فشرده با دستور زیر. البته اگر winrar دار می تونی با همین از فشردگی درش بیازی Wink
tar -xvfz ns-allinone...
۴ - ورود به پوشه ns
۵- اجرای دستور ./install (این مرحله با توجه به سرعت کامپیوترت ممکنه تا ۲/۵ طول بکشه. :O پس اگر طول کشید نگران نباش. هنگ نکرده)
۶- تنظیم متغیر های سیستمی

ورژنی که داری استفاده می کنی به احتمال خیلی زیاد فکر می کنم با سون سازگار نیست. ns در ابتدا واسه شبکه های حسگر بیسیم ساخته نشده. توی این فروم قبلا در مورد شبیه سازها صبحت شده. یادمه یکی از بچه ها از یک شبیه سازی اسم برد که مخصوص شبکه های حسگر بود. اون را هم خواستی بگرد نگاه کن.

بله دوست عزیز من کتابی که گفتین رو دارم...مراحلی که فرمودین رو هم انجام دادم بعد از تایپ tar -xvfz ns-allinone... و زدن اینتر پیغام میده همچین فایلی اصلا نیست پیدا نمیکنم گفتم شاید فایل ایراد داره دانلودش کردم اما بازم همین پیغام رو میده...احتمالا همونی که شما فرمدین صحیح است چون تو همون کتاب نوشته طریقه نصب در ویندوز exp ...حالا می خوام با vmware ویندوز exp رو نصب کنم شما هم با vmware مجازی سازی کردین ؟
۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوال در مورد ns2
بله
چرا فایل را با winrar از zip خازج نمی کنی؟

"شهریار"
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ق.ظ)pos نوشته شده توسط:  بله

دوست عزیز این کارو هم انجام دادم.
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۳ ب.ظ)meghdad نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ق.ظ)pos نوشته شده توسط:  بله

دوست عزیز این کارو هم انجام دادم.

نهایتا من NS-2 رو نصب کردم ... ظاهرا cygwin در ویندوز ۷ کار نمی کنه یا شایدم من نتونستم باهاش در ویندوز ۷ کار کنم ... من با استفاده از windows XP mode موفق به نصب cygwin شدم و بعد NS_2 رو نصب کردم .
گفتم نتیجه کار در تاپیک بنویسم که تاپیک کامل بشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۴۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ب.ظ
RE: آموزش نرم افزار NS2
(۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  لطفا اگر کسی فایل های آموزشی راجب این نرم افزار داره اینجا بذاره.ممنون.Blush

واسه آموزش این نرم افزار یک کتاب فارسی هست :
راهنمای جامع نرم افزار شبه ساز NS-2
انتشارات ناقوس
قیمت : ۷۰۰۰ تومان
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: لهمشد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۰۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۶۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۷۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۸۳۴ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۳۰۰ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۵۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۷,۹۸۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close