زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....

ارسال: #۱۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)Ghasedake_raha نوشته شده توسط:  در ایران دانشگاه های زیر در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی رباتیک دانشجو می پذیرند :

* دانشگاه صنعتی امیرکبیر
* دانشگاه صنعتی شاهرود (تصویب شد - اولین ورودی در سال ۹۱)
* دانشگاه تهران (در دست تصویب - اولین ورودی در سال ۹۳)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دانشگاه یزد هم هست . دوستانی که دانشگاه یزد بودید ، از امکاناتش بگید ( قابل توجه آفاق خانم ، جناب blackhalo1989 و سایرین )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar
ارسال: #۱۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....
من چیزی نشنیده بودم تا حالا در این زمینه!
۰
۰
ارسال: #۱۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من چیزی نشنیده بودم تا حالا در این زمینه!

اگه منظورتون ارسال بالایی هست ( ارسال خودم ) باید بگم سال قبل دانشگاه یزد هم روزانه و هم شبانه برای گرایش رباتیک پذیرش داشته . دقیقاً قید شده رباتیک و نه هوش مصنوعی ، کد محل تحصیل : ۷۶۱۷
حالا اگه میشه درباره امکانات رفاهی و سطح علمی اونجا صحبت کنید ، البته یه تاپیک جدید بزنید والا بعضی از مدیران ... Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۱۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من چیزی نشنیده بودم تا حالا در این زمینه!
اگه منظورتون ارسال بالایی هست ( ارسال خودم ) باید بگم سال قبل دانشگاه یزد هم روزانه و هم شبانه برای گرایش رباتیک پذیرش داشته . دقیقاً قید شده رباتیک و نه هوش مصنوعی ، کد محل تحصیل : ۷۶۱۷
حالا اگه میشه درباره امکانات رفاهی و سطح علمی اونجا صحبت کنید ، البته یه تاپیک جدید بزنید والا بعضی از مدیران ... Big Grin
هوش مصنوعی یزد یعنی هوش مصنوعی و رباتیکه و هوش مصنوعی خالی نیست؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من چیزی نشنیده بودم تا حالا در این زمینه!
هوش مصنوعی یزد یعنی هوش مصنوعی و رباتیکه و هوش مصنوعی خالی نیست؟

تنها جایی که نوشته هوش مصنوعی و رباتیک صنعتی اصفهانه .(البته نمیدونم وسط ۲ گرایش باشه یا نه فقط نقل قول کردم )
یزد - تهران - امیرکبیر رباتیک داره
مابقی دانشگاه + امیرکبیر هوش مصنوعی داره .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , pos
ارسال: #۲۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  تنها جایی که نوشته هوش مصنوعی و رباتیک صنعتی اصفهانه .(البته نمیدونم وسط ۲ گرایش باشه یا نه فقط نقل قول کردم )

تا اونجایی که من یادمه، برای دانشگاه تهران و یزد توی قسمت توضیحاتش نوشته بود گرایش رباتیک! و برای صنعتی اصفعان نوشته بود: هوش مصنوعی و رباتیک... اما دانشگاهای دیگه هم گرایش رباتیک دارند.
برای امیرکبیر هم نوشته بود: مهندسی رباتیک...!

Change Your FATE
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos
ارسال: #۲۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  تنها جایی که نوشته هوش مصنوعی و رباتیک صنعتی اصفهانه .(البته نمیدونم وسط ۲ گرایش باشه یا نه فقط نقل قول کردم )

تا اونجایی که من یادمه، برای دانشگاه تهران و یزد توی قسمت توضیحاتش نوشته بود گرایش رباتیک! و برای صنعتی اصفعان نوشته بود: هوش مصنوعی و رباتیک... اما دانشگاهای دیگه هم گرایش رباتیک دارند.

امیرکبیر برای هوش مصنوعی و برای رباتیک کد محل تحصیل مجزا در نظر گرفته ( یعنی برای هر گرایش بطور جداگانه ثبت نام میکنن ) .
گرایش رباتیک اینطور که لیست دروسش رو گذاشتن تقریبا همه دروسش با هوش مصنوعی فرق داره .
صفحه ۱۱۷ و ۱۱۸ دفترچه ۲ سال قبل رو نگاه کنید

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال: #۲۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  تنها جایی که نوشته هوش مصنوعی و رباتیک صنعتی اصفهانه .(البته نمیدونم وسط ۲ گرایش باشه یا نه فقط نقل قول کردم )

درسته .

دوستان گرایش جدیدالتاسیس مهندسی رباتیک رو با گرایش هوش و رباتیک دانشگاه تهران و صنعتی اصفهان اشتباه نگیرند . اما اینطور که پیداست قراره که همه تحت همین نام یکپارچه بشن و اینقد جسته و گریخته کار نشه . که بهترم هست البته .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , pos
ارسال: #۲۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  درسته .

دوستان گرایش جدیدالتاسیس مهندسی رباتیک رو با گرایش هوش و رباتیک دانشگاه تهران و صنعتی اصفهان اشتباه نگیرند . اما اینطور که پیداست قراره که همه تحت همین نام یکپارچه بشن و اینقد جسته و گریخته کار نشه . که بهترم هست البته .

یعنی اون گرایش رباتیک دانشگاه تهران و یزد با مهندسی رباتیک امیرکبیر که بطور جدگانه نوشته فرق داره؟

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  درسته .

یعنی اون گرایضش رباتیک دانشگاه تهران و یزد با مهندسی رباتیک امیرکبیر که بطور جدگانه نوشته فرق داره؟

دقیقا همینو میخاستم بگم Smile این گرایش ( مهندسی رباتیک ) فعلن محدوده و البته منحصر بفرد ! درساشونم همونطور که دیدید کاملا فرق داره . اینا شنیده های موثق منه Big Grin

اگه اشتباه می کنم و کسی می دونه اطلاع بده .

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05
ارسال: #۲۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  دقیقا همینو میخاستم بگم Smile این گرایش ( مهندسی رباتیک ) فعلن محدوده و البته منحصر بفرد ! درساشونم همونطور که دیدید کاملا فرق داره . اینا شنیده های موثق منه Big Grin

ممنون . بهترین کار اینه که یکی از بچه های دانشگاه تهران که رباتیک میخونه رو گیر بیارم و ازش اعتراف بگیریم Big Grin و ببینیم گرایش رباتیک اونا درساش شبیه هوش هست و یا مهندسی رباتیک . آخه مهندسی رباتیک و هوش مصنوعی کلا درساش فرق میکنه ، هرچند قریب الافق هستن اما فرق دارن Undecided

جناب پارسانا ، شما هر اطلاعاتی داری درباره گرایش هوش ، رباتیک ، دانشگاه امیرکبیر بزار . کمتر از ۴ روز دیگه باید انتخاب شهر و گرایش کنیم ( البته خودمو نمیگم ، چون معلوم نیست رتبم چند رقمی بشه اما هر چیه بیشتر از ۵ رقم نیست ! )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط Mansoureh.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  دقیقا همینو میخاستم بگم Smile این گرایش ( مهندسی رباتیک ) فعلن محدوده و البته منحصر بفرد ! درساشونم همونطور که دیدید کاملا فرق داره . اینا شنیده های موثق منه Big Grin

درست میگید... کلا گرایش های رباتیک فقط درس رباتیک میگذرونند و بقیه ی درس هاشون مشترکه با گرایش های دیگه ی هوش مصنوعی... (دانشگاه صنعتی اصفهان که اینجوره) ولی مهندسی رباتیک امیرکبیر دینامیک، کنترل و غیره هم میخوانند. یعنی هم درس های برق، هم کامپیوتر و هم مکانیک...

Change Your FATE
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , pos
ارسال: #۲۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  دقیقا همینو میخاستم بگم Smile این گرایش ( مهندسی رباتیک ) فعلن محدوده و البته منحصر بفرد ! درساشونم همونطور که دیدید کاملا فرق داره . اینا شنیده های موثق منه Big Grin

ممنون . بهترین کار اینه که یکی از بچه های دانشگاه تهران که رباتیک میخونه رو گیر بیارم و ازش اعتراف بگیریم Big Grin و ببینیم گرایش رباتیک اونا درساش شبیه هوش هست و یا مهندسی رباتیک . آخه مهندسی رباتیک و هوش مصنوعی کلا درساش فرق میکنه ، هرچند قریب الافق هستن اما فرق دارن Undecided

به احتمال قوی ، درسایی تیپ همون درسای مهندسی رباتیک پاس می کنن اما بعید می دونم محدود باشن یا به نوعی براشون سرفصل مصوب وجود داشته باشه .

یه چیز دیگه هم هست ، این که دانشگاه تهران چون تو تعریف رشته و گرایش خیلی خودمختار و مستقل عمل می کنه ( نمونش گرایشایی که واسه علوم کامپیوتر منحصرا تاسیس کرده ! ) ، ممکنه که یه چیز من در آوردی داشته باشن ولی بقیه دانشگاه ها با اونجا فرق کنن !

به هر حال مهم اسمش نیست . به نظرم مهم اینه که دانشجو به رباتیک علاقه داشته باشه و بخاد که کار کنه . یه چیز دیگه هم این که خیلی از مباحث توی درس ها هم ارائه نمی شه و دانشجو مجبوره خودش بخونه پس درسا هم اونقدا مهم نیستند .

۰
۰
ارسال: #۲۹
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  دقیقا همینو میخاستم بگم Smile این گرایش ( مهندسی رباتیک ) فعلن محدوده و البته منحصر بفرد ! درساشونم همونطور که دیدید کاملا فرق داره . اینا شنیده های موثق منه Big Grin

درست میگید... کلا گرایش های رباتیک فقط درس رباتیک میگذرونند و بقیه ی درس هاشون مشترکه با گرایش های دیگه ی هوش مصنوعی... ولی مهندسی رباتیک امیرکبیر دینامیک، کنترل و غیره هم میخوانند. یعنی هم درس های برق، هم کامپیوتر و هم مکانیک...

خوب ظاهراً شما هم اطلاعات خوبی دارید ، هر چه سریع تر اطلاعاتتون رو توی مانشت برای ما منتظر ها بزارید Big Grin البته لطفاً Big Grin
خواب هم از کله ام پرید از بس بحث های قشنگی پیش اومد Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۳۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  خوب ظاهراً شما هم اطلاعات خوبی دارید ، هر چه سریع تر اطلاعاتتون رو توی مانشت برای ما منتظر ها بزارید Big Grin البته لطفاً Big Grin
خواب هم از کله ام پرید از بس بحث های قشنگی پیش اومد Big Grin

من خودم چون از گرایش رباتیک خوشم میومد یه چنین اطلاعاتی بعد از قبول شدن از دانشگاه کسب کردم! ولی زیاد اطلاع خاصی ندارم...! پستم رو ویرایش کردم، اینجا هم میگم: اینی که گفتم برای دانشگاه صنعتی اصفهان بود چون دوستم اونجا درس میخواند خبر دارم ولی دانشگاه تهران رو نمیدونم. ولی همونطور که پارسانا هم گفتند باید علاقه داشته باشی، حالا اینکه چه درس هایی پاس میکنی مهم نیست، کلا توی هر زمینه ای بخوای فعالیت کنی، خودت باید پیگیر باشی...

برو بخواب دیگه... Big Grin

Change Your FATE
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۹۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۳۹ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۳۳۷ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۶۴ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۰۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۰۹ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close