زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....

ارسال: #۴۶
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ
داره از بچه های روباتیک خوشم میاد Big Grin در نوع خودشون آدمای خاص و جالبی هستند . تشکر از هر دو دوست عزیز robotics و inteligentium .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , Xilinx
ارسال: #۴۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ ب.ظ
راستی من یک سوال جالب برام پیش اومد

اگر کسی مهندسی رباتیک بخونه تو مقطع ارشد ، بعد تو مقطع دکترا چطوری باید ادامه بده؟

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
ارسال: #۴۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۶ ب.ظ
منم سوال دارم:
ارتباط بین سیستم های مدار بسته هوشمند (CCTV) و رشته هوش مصنوعی چیه؟منظورم اینه که به کدوم گرایشش نزدیکتره؟هوش یا رباتیک یا...؟؟؟تو کجا بیشتر وارد عرصه میشن؟

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال: #۴۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۳ ب.ظ
اگر منظورتون یه چیز شبیه PLC هست فکر میکنم بیشتر مربوط به برق و کنترل میشه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom
ارسال: #۵۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط robotics.)
RE: رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....
(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  من یادم نیست ربات استوارت کدوم بود؟ (اون که میشد به عنوان چشم یا مچ استفاده کرد؟)

استوارت همان رباتی بود که شش جک نیوماتیکی داشت و روش آرم دانشگاه تهران بود

(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  به نظرم دو نوع دید نسبت به رباتیک وجود داره

عده ای معتقدند که رباتیک یک رشته مستقل هست ، اگر این دیدگاه رو درست بدونیم یه مهندس رباتیک باید بتونه تنهایی هر رباتی خواست بسازه که این عمل منطقی به نظر نمیرسه!
مگه میشه کسی هم مکانیک ربات رو و هم الکترونیکش رو و هم برنامه نویسیش رو همه شو تنهایی انجام بده و در هر سه زمینه هم همه کار طراحی و تولید با خودش باشه و رباتشم توی هر سه زمینه کاملا حرفه ای باشه

به نظر من دور از ذهنه !

پس برای همین خیلی دانشگاه ها رباتیک رو گرایشی قرار میدن تا دانشجوی هرکدوم از این ۳ گرایش بتونه تخصصی رو قسمت مربوطه به خودش کار کنه

مثلا شاید کسی که فقط هوش مصنوعی خونده هیچی از کنترل یا مکانیک سر در نیاره ، پس قاعدتا نمیتونه هوش مصنوعی مختص رباتیک کار کنه ، پس باید یه دید هم نسبت به اون ۲ علم دیگه داشته باشه تا با مفاهیم پایه ایش حداقل آشنا باشه و بدونه هوش رو روی چه وسیله ای میخواد پیاده سازی کنه (حرف از کار حرفه ای و اپتیمم میزنم)

واسه همین رشته ای به نام رباتیک درست شد که بچه های این ۳ رشته مفاهیم پایه ای مورد نیاز از ۲ رشته دیگه رو هم یاد بگیرند و واسشون غریبه نباشه تا بتونن به صورت بهینه رو تخصص خودشون که یکی از سه گرایشه در راستای رباتیک کار کنند

فکر نمیکنم کسی مخالف این حرف باشه که رباتیک کار تیمی هستش و رباتیک فردی نداریم ما
من خودم رشته ام سخت افزار هستش و یک میان رشته بین کامپیوتر و الکترونیک هستش و با مفاهیم هردو آشنایی دارم و خودمم مطالعه زیاد داشتم روی جفتش و تقریبا خودم نشستم و هر دو رشته رو خوندم!!(غیر چیزایی که با جفتش مشترک داشتیم) و میدونم که چقدر سخته بخوای هم الکترونیک بدونی و هم نرم افزار

حالا فکر کنید بخوای مکانیک هم بهش اضافه کنی!
البته کار نشد نداره اما کار ۲ سال نیست قائدتا!!!!!!!

حتی به نظرم کار ۶ سال هم نیست(به فرض کسی هم لیسانس هم فوق رباتیک باشه)

البته همه این صحبت ها برمیگرده به اینکه برداشت ما از رباتیک چیه؟ اینکه فقط یه چیزی سر هم کنیم که کار کنه؟ یا یه چیزی که به بهترین نحو ممکن عمل کنه؟ اگر منظور دومی باشه کار حداقل ۳تا مهندس در ۳ علم مکانیک-الکترونیک و کامپیوتر هستش که گرایش رباتیک خونده باشن! و یا بچه های رباتیکی که خودشون برن و روی یکی از این ۳ علم تخصص پیدا کنن

البته همه اینها نظر و تجربه منه!

من طی صحبت با خیلی از دوستان توی این زمینه (همینطور که اینجا هم مشخصه) به این نتیجه رسیدم که دید هرکسی نسبت به این رشته متفاوته و تقریبا شاید هیچکسی نتونه اون یکی رو قانع کنه و این اصلا بد نیست به نظرم و در راستای تایید همون حرفی هست که زدم که ما نیاز به حداقل ۳ متخصص داریم که هریک با دید تخصصیش به موضوع نگاه کنه

من نمی توانم شما را متقاعد کنم که رباتیک یک رشته مستقل است بنابراین بحث نمی کنم
ولی فکر کنم شما با کلیه رشته های بین رشته ای مخالف باشید
نظرتان در مورد رشته های مهندسی سیستم ، مهندسی چاپ ، مهندسی مکاترونیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی انرژی های نو و ... چیست

(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  راستی من یک سوال جالب برام پیش اومد

اگر کسی مهندسی رباتیک بخونه تو مقطع ارشد ، بعد تو مقطع دکترا چطوری باید ادامه بده؟

شما که به رشته بودن مهندسی رباتیک اعتقادی ندارید بنابراین می توانید به رشته هوش مصنوعی بازگشت کنید
کسانی هم که به رشته بودن آن معتقد هستند می توانند به فکر آن طرف آب و یا پشت کوه باشند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال: #۵۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ
بحث بین این دو دوست عزیز منو یاد یه سری زمینه های هوش انداخت که بین کامپیوتر و بقیه رشته ها مشترکه. یه جایی شنیدم که برای موفقیت در پردازش زبان های طبیعی هم باید هوش مصنوعی بدونید و هم زبان شناسی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۵۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ
بله حدس میزدم همون ۶ درجه آزادی باشه ولی چشم رو نوشتم Big Grin

آقا باید قبول کرد که نمیشه ۳ تا علم رو اونم توی این مدت محدود فراگرفت و تو همه استاد شد

حتی اینم نمیشه گفت که در حد رباتیک هر علم رو بلد باشیم چون رباتیک اصلا حدی نداره! به قول دکتر شیری به وسعت تخیل انسان میتونه باشه این رشته

من خودم از جمله کسانی هستم که دوست دارم خودم همه کاره باشم و واسه همین پدرم دراومده تا تخصصی الکترونیک و برنامه نویسی رو هم یاد بگیرم و چون رشته ام میان رشته ای بوده دارم این حرف رو میزنم

اما از روز اول هم همه به من گفتند که رباتیک کار گروهی هست و من واقعا بهش رسیدم

ممکنه یکی اصلا نرم افزار نخونده باشه اما برنامه نویسی بلد باشه ... به ضعم(درست نوشتم؟!) خیلیا حرفه ای هم باشه!
ولی آیا کسی که فقط یک زبان برنامه نویسی بلده با کسی که ۴ سال سیستم عامل و کامپایلر و ساختمان داده و الگوریتم و معماری کامپیوتر و ... و .... خونده یکجور کد میزنه؟!

من همه حرفم اینه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال: #۵۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط alamdar.)
من خودم همه جوره پایه رباتیک هستم و البته بیشتر هوشش رو دوست دارم چون به نظرم دنیای خیلی وسیع تری داره و اونجاست که میشه تا بینهایت خیال کرد! (عملی شدنش بماند Big Grin )

در مورد پشت کوه هم موافق نیستم ، شده بچه های این رشته خودشون یک انجمنی انسیتویی چیزی ، که فعال و مجهز باشه راه بندازن نباید بذارن که این رشته رو زمین بمونه و کسایی که علاقه دارند به این رشته به خاطر اینطور مسائل صرف نظر کنن از ورد بهش و یا فارق التحصیلای این رشته دوباره برن سر یک کار نامربوط دیگه!

چون به نظرم هرکاری جز طراحی و ساخت ربات و یا حداقل پیاده سازی هر سیستمی که روش کار کردن روی یک ربات ، واسه بچه های این رشته نامربوطه و آرزوهاشونم انگار رو هوا میمونه!

در مورد ملل خارجه هم ، من خودم اتفاقا چند ماه دنبال مهاجرت بودم و واسه تافل هم داشتم میخوندم و لیست دانشگاه هایی که یه ربطی به رباتیک داشت رو هم درآورده بودم اما یه مشکلی هم که توی این رابطه وجود داره ، این رشته جزو رشته های توی اون قانون اخطار امریکا هستش که خیلی واسه ورود سخت میگیرن انگار و مخصوصا ایرانی باشی و ...........!

واسه همین تصمیم گرفتم آرزوهام رو خودم بسازم تو مملکتم(!!!)

این اون لیست :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این دانشگاه هارم یافته بودم تو این زمینه :

University of Pennsylvania in Philadelphia

Worcester Polytechnic Institute in Massachusetts

University of Georgia

University of Southern California

Washington University in St. Louis

Carnegie Mellon university

Princeton University

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , Hera
ارسال: #۵۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ
یه سوالی: واسه رباتیک بهتر نیست هر کدام از اعضای گروه مختصری از کار بقیه سررشته داشته باشه و کاز تخصصی خودشو هم در گروه داشته باشه؟
۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ق.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه سوالی: واسه رباتیک بهتر نیست هر کدام از اعضای گروه مختصری از کار بقیه سررشته داشته باشه و کاز تخصصی خودشو هم در گروه داشته باشه؟

من با این موافقم،دید عمیق و تسلط کافی در یک مبحث،شناخت مختصری هم از زمینه های همسایه

خب فلسفه تاسیس رشته رباتیک هم همین بوده دیگه ، شما دورس پایه ای سایر تخصص هارم بخونید اجبارا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۶
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من تا حالا ندیدم کسی تو شریف کار رباتیک کنه ولی هوش شریف بیشتر سیگنالیه(در این حد که حتی داریم از بچه های هوش که پردازش سیگنال کار میکنه) همچنین دانشکده برق شریف هم در زمینه هوش یه سری کارا میکنه مثل پردازش تصویر و گفتار.

پس دکتر مقداری کیه؟؟!!!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۷
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ)pouryashahverdi نوشته شده توسط:  
(28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من تا حالا ندیدم کسی تو شریف کار رباتیک کنه ولی هوش شریف بیشتر سیگنالیه(در این حد که حتی داریم از بچه های هوش که پردازش سیگنال کار میکنه) همچنین دانشکده برق شریف هم در زمینه هوش یه سری کارا میکنه مثل پردازش تصویر و گفتار.
پس دکتر مقداری کیه؟؟!!!
چه دانشکده ای؟
۰
۰
ارسال: #۵۸
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ ب.ظ
منم یادمه یه سرچی که تو سایت شریف زدم دیدم یه سری اساتید و گروه هایی کار میکنند تو رباتیک و تیم و ... هم دارن انگاری

منتهی گفتم شاید مثل بقیه سایت های ایرانی ۱۰ سال باشه آپدیت نشده باشه Big Grin

۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ
من تو گروه هوش ندیدم کسی رو که رباتیک کار کنه. شاید دانشکده برق در زمینه رباتیک یه کارایی بکنه(که احتمالا هم درسته).
۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من تو گروه هوش ندیدم کسی رو که رباتیک کار کنه. شاید دانشکده برق در زمینه رباتیک یه کارایی بکنه(که احتمالا هم درسته).

دکتر مقداری از اساتید دانشکده مکانیک هستند! اتفاقا امسال هم استاد برتر کشوری شدند... در زمینه ی رباتیک هم کارهای خیلی توپی انجام دادند. الان هم رئیس دانشکده ی زبان دانشگاه شریفند...

(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ)pouryashahverdi نوشته شده توسط:  
(28 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من تا حالا ندیدم کسی تو شریف کار رباتیک کنه ولی هوش شریف بیشتر سیگنالیه(در این حد که حتی داریم از بچه های هوش که پردازش سیگنال کار میکنه) همچنین دانشکده برق شریف هم در زمینه هوش یه سری کارا میکنه مثل پردازش تصویر و گفتار.

پس دکتر مقداری کیه؟؟!!!

چرا سریع جبهه میگیرید... ایشون گفتند که «هوش شریف» سیگنالیه!!! دانشکده ی مکانیکه که در زمینه ی رباتیک فعاله که البته بچه های برق به اونا میپیوندند...

(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه جایی شنیدم که برای موفقیت در پردازش زبان های طبیعی هم باید هوش مصنوعی بدونید و هم زبان شناسی.

دقیقا... و برای همینه که دانشگاه شریف اولین دانشگاهی است که رشته ی «زبان شناسی کامپیوتری» آورده که رابط بین زبان شناسان و مهندسین هوش مصنوعی باشن...

(۰۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ق.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  خب فلسفه تاسیس رشته رباتیک هم همین بوده دیگه ، شما دورس پایه ای سایر تخصص هارم بخونید اجبارا

ولی من قبول ندارم که رشته ی رباتیک برای ارشدیا باشه! منظورم اینه که خیلی خوبه از همون کارشناسی وارد این رشته بشی! توی ارشد تنها کاری که باید خوب انجام بدی Research هست! متاسفانه تنها کاری که ما انجام نمیدیم همینه!!! حالا اینکه ارشد بیای و تازه بفهمی چی به چیه، اوضاع خیلی داغونه! (همین مشکلی که خیلی از بچه ها با هوش مصنوعی دارند!) اگر در کارشناسی وارد بشه بچه ها پایه ی قوی تری در همه ی زمینه های مربوطه پیدا خواهند کرد! (و به نظرم رشته ی هوش مصنوعی هم باید یه رشته ی مستقل کارشناسی بشه...)

Change Your FATE
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , Xilinx , robotics

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۱۰۲ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۴۳ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۳۳۹ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۶۵ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۱۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۱۱ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close