زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....

ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ ق.ظ، توسط alamdar.)
سلام دوستان

من یک سوال جدی برام پیش اومده
من خیلی علاقه مند رباتیک و مکاترونیک و embbeded systems هستم و دلم میخواد توی همین عرصه هم ادامه تحصیل بدم.

از اینکه جدیدا دانشگاه امیرکبیر هم رشته رباتیک رو تو مقطع ارشد گذاشته هم خبر دارم و آمار نسبی از پژوهشکده رباتیکشون هم دارم (اگر کسی اونجا کار میکنه حتما بیشتر در مورد نحوه فعالیتشون توضیح بده ممنون میشم)

میخواستم یه آماری هم از دانشگاه شریف بگیرم ببینم اونجا وضعیت رباتیک چطوره؟ اصلا کار میکنه کسی اونجا توی این زمینه؟ آیا شریف قصد راه اندازی این رشته توی امسال یا سال بعد رو نداره؟ (یعنی ورودی ۹۱ یا ۹۲ رباتیک نمیگیره ارشد؟)

من چون کارای هوش مصنوعی و پردازش تصویر بیشتر گرایشمه (رشتم کامپیوتره) نمیدونم بین شریف یا امیرکبیر کدوم ارجح تر هستش؟

و یا حتی دانشگاهه غیر از این ۲ هست که بهتر باشه؟ (البته در تهران)

دیروز دیدم دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهرانم انگار یه کارایی داره میکنه ولی هنوز از امیر کبیر خیلی عقبه (البته نظر منه!)

هرکسی هر اطلاعات و راهنمایی در این زمینه داره خوشحال میشم مارو هم بی نصیب نذاره
ممنونم

البته منظورم از پردازش تصویر بیشتر روی بینایی ماشین و پیاده سازی نهاییش روی ربات بود

و همچنین پردازش صوت و کلا پردازش سیگنال

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , reyhaneh64 , Hera
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ق.ظ
من تا حالا ندیدم کسی تو شریف کار رباتیک کنه ولی هوش شریف بیشتر سیگنالیه(در این حد که حتی داریم از بچه های هوش که پردازش سیگنال کار میکنه) همچنین دانشکده برق شریف هم در زمینه هوش یه سری کارا میکنه مثل پردازش تصویر و گفتار.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , Masoud05 , reyhaneh64
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ق.ظ
سال قبل رتبه ۱ هوش به خاطر علاقه به روباتیک دانشگاه تهران رو انتخاب کرد . اونجا اسم گرایشش هست هوش مصنوعی و رباتیک .

اما رباتیک امیرکبیر به مراتب قوی تر و بهتره ، علی الخصوص با اومدن رشته رباتیک کارای خیلی جالبی داره انجام میشه . شریف هم اصلا رباتیک نداره .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , Hera
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
پس دانشگاه شریف قصد راه اندازی این رشته رو تو این یکی دو ساله نداره؟

۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: رباتیک در شریف یا امیرکبیر یا ؟ ....
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  من خودم عضو پژوهشکده رباتیک امیر کبیر هستم،تقریبا دانشکده ای نیست تو امیر کبیر که توش آزمایشگاه رباتیک نباشه،و رباتیک کار نشه،خوبیش هم اینه که مثل یه جاهایی فقط دنبال مسابقات نیستند،بیشتر جنبه علمی کار مد نظره،از دانشکده ریاضی و علوم گرفته که رو مباحث نظری و تئوری رباتیک کار میکنند(یه همچین فعالیتهایی هم دارن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)،تا دانشکده مکانیک که رو ساخت کار میکنند و دانشکده مهندسی کامپیوتر که رو هوشش کار می کنند و دانشکده برق که رو کنترلش کار می کنند و دانشکده مهندسی پزشکی و...

خوبی رشته مهندسی رباتیک اینه که همه اعضای هیئت علمیش آدمای اهل تحقیق و اهل عمل هستند،در واقع بهترین های هر دانشکده اومدن و این پژوهشکده رو راه انداختن،خلاصه استقبال میشه اینجا از کارای تحقیقاتی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته این رشته به خاطر تازه بودنش مشکلات زیادی داره،و نهایتا اگه به مباحث هوش علاقمندید( نه رباتیک)،بهتره هوش رو انتخاب کنید.

میشه یکم مسائل رو جزئی تر توضیح بدید و تفاوت هوش و رباتیک رو بگید( از نظر سر فصل مباحث ، نوع فعالیت ، موقعیت های تحقیقاتی و کاری و ...) . سال قبل دانشگاه تهران و یزد رشته رباتیک داشتند و سایر دانشگاه ها گرایش هوش مصنوعی . این وسط دانشگاه امیرکبیر هر دو رو داشت که نشون میده هم تو زمینه تحقیقات و هم پیاده سازی دستی داره و این یه مزیت بزرگه Smile.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , darush12
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ ب.ظ
سلام دوست عزیز

چقدر خوب که شما توی پژوهشکده هستید و این اطلاعات رو هم در اختیار ما گذاشتید

من از دیروز تا به حال که تو همایش دانشگاه تهران شرکت کردم ، چندتا سوال مثل خره داره مخم رو میخوره

من تا قبل از دیروز چندتا طرح واسه اختراع داشتم و دنبال پارک های علم و فناوری بودم که انگار از طرح ها حمایت میکنه و ....
پارک دانشگاه تهران رفتم و طرحم رو گفتم و استقبال شد ، منتهی گفتن ما دوره پیش رشد نداریم و از اول باید ثبت شرکت کنید و توقع کمک مالی هم نداشته باشید .... بعد ۶ ماه اگر دیدیم خیلی خوب جلو رفتید و هیئت داوران! و اینا خوششون اومد شاید واسه وام و اینا بتونید پیگیری کنید

ولی من چیزی که روی سایت ها و قوانین مراکز رشد خوندم اینه که باید یه دوره پیش رشد قائل باشن و یا از ابتدا یک وامی بدند که این تیم بتونه توی این مدت کار کنه رو پروژه اش

یه سر دانشگاه تربیت مدرس هم رفتم ، منتهی اونها هم بردن پارکشون رو اتوبان بابایی و دکتر ساعی ور مسئول پارک رو هم پیدا نکردیم توی دانشگاه ، اما یه پیشنهادی مشاور فناوری اونجا به ما داد که منو به فکر برد
گفت چرا با اساتید دانشگاه کار نمیکنید که از فضای دانشگاه هم بتونید استفاده کنید همچنین اون استاد اگه طرح رو بپسنده میره تو صنعت و اینها پیگیری میکنه و بودجه میگیره و اینا (یه همچین چیزایی گفت! Big Grin )

اما خبر از مراکز رشد سایر دانشگاه ها ندارم ( تو سایت هاشون نوشته از ابتدا کمک مالی میکنن!!)

توی نمایشگاه جانبی همایش هم تقریبا اکثر گروه ها از طرف دانشگاه بودن و بودجه های کاریشون رو (حداقل نصفشو) از دانشگاه گرفته بودند

من با دکتر شیری (رئیس همین پژوهشکده رباتیک) هم صحبت کردم ، ایشون گفتن طرح هات رو به شکل مقاله دربیار و بیار تا با هم صحبت کنیم روش ! ( حالا نمیدونم مارو پیچوند یا خواست ببینه اینایی که میگم چقدر حرفه و چقدر عمل؟!)

حالا من نمیدونم طرح هام رو از طریق مراکز رشد دنبال کنم یا از طریق دانشگاه ؟
اگر کسی بتونه بگه مزایا و معایب هرکدوم چطوریه خیلی ممنونش میشم

** ضمنا یک سوالی در مورد پژوهشکده داشتم ، داشتم از خود دکتر هم میپرسیدم یه مزاحم پرید وسط!
من پرسیدم چطور میشه با پژوهشکده همکاری کرد و یکجورایی عضو اونجا شد و گفتن منعی نداره و انگار همه میتونن بیان و فقط مختص دانشجو های امیرکبیر نیست ... چقدر این حرف درسته؟

و اگر کسی بخواد بیاد اونجا و فعالیت کنه ، باید با طرح بیاد؟ با تیم بیاد؟ قبلش با تیمی هماهنگ کنه که توش کار کنه؟ چطوریه؟

بازم پیشاپیش تشکر میکنم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Hera
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  پس دانشگاه شریف قصد راه اندازی این رشته رو تو این یکی دو ساله نداره؟

دانشگاه شریف همون یه استادی که توی این زمینه کار میکرد رو از دانشکده کامپیوتر فرستاده دانشکده برق! برای همین اصلا فکر این رو نکن که یکی دو سال آینده رباتیک وارد گروه کامپیوتر بشه! تا اونجا که میدونم فقط دانشکده مکانیک شریف توی این زمینه کار میکنه...

البته گفته باشم که آزمایشگاه های پردازش تصویر و ویژن دانشگاه حرف اول رو میزنن! هم توی گروه مهندسی پزشکی، هم هوافضا، هم کامپیوتر و هم برق... ولی پیاده سازی روی ربات رو نداره (به غیر از دانشکده هوافضا که روی هواپیماهای بدون سرنشین یه چک میشه!)

حتی شنیدم یکی از بچه ها برای چک کردن تزش روی ربات، میخواسته دانشگاه تهران بره ولی استاد راهنماش موافقت نکرده!

Change Your FATE
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , fatima1537 , carbon
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۵۹ ب.ظ
من هم یک مدت دنبال این مراکز رشد بودم. مرکز رشد امیرکبیر دوره پیش رشد هم داره. روالش اینطوریه که باید یک طرح تحاری بنویسین و بعد ارائه بدین اونجا. هر سه ماه یکبار هم طرح ها را بررسی می کنن و البته خودتان هم باید برین و از طرحتان دفاع کنین. اگر موفق باشین و بتوانید دفاع خوبی داشته باشین و به این نتیجه برسن که توانایی انجام کار را دارین میرین وارد مراحل بعد میشین (ثبت شرکت و تهیه نیرو و ...) البته فکر کنم باید یک استادی هم طرحتان را تایید کرده باشه. فکر می کنم موقع ارائه باید یک نمونه اولیه از محصولتان هم داشتین باشین. یعنی طرحتان فقط یک ایده خالی نباشه.

دانشگاه شریف هم مسابقات طرح کسب و کار برگزار می کنه که طرح های برگزیده هم مورد حمایت قرار می گیرند و هم می توانند وارد پارک بشوند.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , fatima1537
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط alamdar.)
من آخرش نفهمیدم این چه داستانیه

مرکز رشد علم و فناوری -> پیش رشد ، رشد

پارک علم و فناوری

مرکز کار آفرینی

مخصوصا فرق مرکز کارآفرینی با اون بالایی هارو متوجه نمیشم

(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۹ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  من هم یک مدت دنبال این مراکز رشد بودم. مرکز رشد امیرکبیر دوره پیش رشد هم داره. روالش اینطوریه که باید یک طرح تحاری بنویسین و بعد ارائه بدین اونجا. هر سه ماه یکبار هم طرح ها را بررسی می کنن و البته خودتان هم باید برین و از طرحتان دفاع کنین. اگر موفق باشین و بتوانید دفاع خوبی داشته باشین و به این نتیجه برسن که توانایی انجام کار را دارین میرین وارد مراحل بعد میشین (ثبت شرکت و تهیه نیرو و ...) البته فکر کنم باید یک استادی هم طرحتان را تایید کرده باشه. فکر می کنم موقع ارائه باید یک نمونه اولیه از محصولتان هم داشتین باشین. یعنی طرحتان فقط یک ایده خالی نباشه.

دانشگاه شریف هم مسابقات طرح کسب و کار برگزار می کنه که طرح های برگزیده هم مورد حمایت قرار می گیرند و هم می توانند وارد پارک بشوند.

متاسفانه جشنواره زمانش گذشته و تا زمانی که دوره جدید بیاد و ۶ماه واسه بررسی بگذره و .... فکر کنم یکسال دیگه میشه تازه آیا طرحمون قبول بشود و آیا نشود!

۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ق.ظ
این چیزی که میگم برداشت خودم هست و نمی دانم واقعا تعاریفی که میگم درست هست یا نه:

پارک های علم و فناوری : این پارک ها معمولا از نظر فضا مساحت زیادی را اشغال می کنند و کاربری های متفاوتی هم داره. و غالبا هم وابسته به دانشگاه ها هم نیستند و هر استان سعی میشه یک پارک داشته باشه. مثل پارک پردیس که وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هست. و یا پارک هایی که جهاد دانشگاهی میسازه.
مثلا پارک پردیس چند بخش مجزا داره. یکیش قسمتی هست که شرکت های که موجود میان و ساختمانی را واسه خودشان بنا می کنند و یک جورایی کارهای تحقیقاتیشان را انجام میدهند. هدف هم احتمالا نزدیک کردن واحدهای تحقیقاتی شرکت ها به هم هست. مرکز رشد علم و فناوری یکی دیگه از بخش های پارک هست که شرکت های دانش بنیاد توش مستقر میشن(همان دوره های رشد و پیش رشد).

اما مرکز کارآفرینی چیزی هست که دانشگاه ها تشکیل می دهند و کارش معادل هست با مرکز رشد پارک های علم و فناوری.

البته همانطور که ابتدا هم گفتم این برداشت من هست و نمی دانم واقعا این تعاریف درست هست یا خیر. ولی فکر می کنم درست باشه Smile

"شهریار"
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , Hera
ارسال: #۱۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط alamdar.)
ولی من به این جمع بندی رسیدم که انگار هر دانشگاه و مرکزی سیستم خودش رو داره پیاده سازی میکنه
البته به ظاهر قانون باید مشترک باشه اما من با مراجعه ای که به چنتاشون داشتم ، دیدم که هرکسی به تشخیص خودش تغییراتی داده و حتی اصلا موضوع رو عوض کرده!

واسه همین گفتم که الان اصلا نمیشه تشخیص داد چی به چی هستش!

جایی که تو شریف بهش میگن مرکز کارآفرینی مثلا تو امیرکبیر بهش میگن پیش رشد!
یا دانشگاه تهران کلا پیش رشد رو حذف کرده و فقط یه مرکز رشد؟ داره که اونم تقریبا همون پارک هستش طبق تعاریف
بعضی دانشگاه ها هم کلا همه رو با هم تلفیق و ترکیب کردن و .....
یا مثلا همین پردیس دوره رشد گذاشته اما طبق خبری که از یکی از بچه های مستقر اونجا گرفتم ( ۶ ماه دویده بود بنده خدا )، از تو نمونه ساخته شده میخواد واسه ورود!! در صورتی که تو میخوای بری تو مرکز که به نمونه برسی اگر ساخته شده شو داشتی که واسه چی میخواستی بری اونجا!

خلاصه هرکسی ساز خودشو میزنه

پس نتیجه کلی که من گرفتم اینه که اگر کسی جدا یه طرحی داره که فکر میکنه میشه محصولش کرد و جواب میده و میفروشه ، باید بشینه همه نوع مطالعات علمی رو بکنه رو طرحش تا از ایده دربیاد ، بعد بشینه طرح کسب و کارشو بنویسه و از کوچکترین هزینه ها تا انواع اقسام تجزیه تحلیل بازار و ... رو بدست بیاره

بعد میره یک جفت کفش آهنین میخره

بعد به نظرم باید بره از شیوه رابطه محوری استفاده کنه و به دنبال استادی چیزی باشه که یه کاره ای تو دانشگاه باشه و معرفی به یه مرکزی بکنتش

اگر شد که شد ، نشد کفش هاشو میپوشه و از این دانشگاه به اون دانشگاه و از این مرکز به اون مرکز و از این استاد به اون استاد تا شاید فرجی بشه!

در نهایت پیش خودش میگه اگر هزینه این رفت و آمدهارو رو پروژه ام انجام میدادم و میشستم خودم تو خونه درستش میکردم الان یه مرحله حداقل جلوتر بودم !

بعدش میگه تازه اگه اونم ساخته بودم ، حالا اینبار باید واسه گرفتن وام و پیدا کردن سرمایه گذار و ریسک بازار و ... و ..... میدویدم

آقا چه کاریه اصلا ! اینهمه کار راحت و پردرآمد !! دیوانه ام مگه من !!! Big Grin

و این بود ماجرای کارآفرینی در سال حمایت از تولید ملی !

البته من هنوز وارد مذاکره مستقیم با مرکزی نشدم و اینها پیشگویی های من بود از آینده!

و همه این ها = میشه با سیل دانشجوهایی که هنوز ۲ سال به پایان تحصیلشون مونده فکر تافل و آیلز و اپلای و سفارت و این داستانها هستند!

و ما میریم و کار میکنیم و آمریکارو پیشرفت میدیم و اونها بیشتر میزنن تو سر ما و مملکت ما !

برم تا خطرساز نشده قضیه Big Grin

امیدوارم رویه مدیریتی عوض شده باشه و پیشگویی که بالا کردم غلط از آب دربیادش!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , Hera
ارسال: #۱۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ب.ظ
Big Grin
البته اینها که مشکل نیست.

اون نمونه اولیه را که تقریبا همه جا می خوان. نمونه اولیه خوب به این معنی است که شما رو ایدتان کار کردین و یک جورایی هم یعنی اون جا می تونین ثابت کنین که با معلومات کافی قصد ورود دارین. وگرنه ایده خالی که من الان هزار تا دارم Tongue
ولی نمونه اولیه به این معنی نیست که محصول نهایی را درست کرده باشین. شاید بیشتر ساختار اولیه محصول باشه.
سرمایه گذار را هم فکر کنم مسئولین اون مرکز کارآفرینی یا پارک هستند که باید براتان پیدا کنند و شما زیاد درگیرش نمیشین (البته فکر می کنم اینطوری باشه).

حالا شما برو دنبالش اگر دیدی سخته بیا بگو بقیه نرن Big Grin

"شهریار"
۰
۰
ارسال: #۱۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  من خودم عضو پژوهشکده رباتیک امیر کبیر...
اطلاعات بجا و مناسبی بود.ممنون

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ ب.ظ
نقل قول: اون نمونه اولیه را که تقریبا همه جا می خوان.

نه !
حتی بعضی ها تجاری شدن و یک کلیتی از ایده هم انگار کفایت میکنه واسشون!

ولی در کل واسه پذیرش گرفتن یک مقاله خوب و کامل درمورد ایده و طرح به نظرم کفایت میکنه

باشه من خط شکنی میکنم اگر دیدم خبریه که مطمئنا نمیام به شما بگم پس شما میفهمید که خبریه و میفتید دنبالشWink

یه چیز دیگه که من متوجه شدم اینه که معمولا طرح های کوچکتر و عملیاتی تر رو راحت تر و زودتر اکی میدن و طرح های بلندپروازانه رو رد میکنن (حتی اگر عملیاتی هم باشه! سواد ندارن دیگه Dodgy )

و یه چیز دیگه که حداقل ۵۰% قضیه هست داشتن طرح جامع کسب و کار هست

شما طرح یه دمپایی ابری ساده رو ببر ، اما پلان کامل کسب و کارشم داشته باش و قشنگ از مواد اولیه و تجهیزات ساخت و اینکه چنتا روزی میسازی و بازار فروشت کیه و چقدر سود داره و چقدر به ما میرسه رو ببری سریع اکی میکنن (اینطوری که من با یکی دو تا از مسدولین پذیرشش حرف زدم)

البته باید یه چراغی موزیکی چیزی ببندی به دمپاییت که بشه اسمشو گذاشت فناوری Big Grin

ضمنا اینکه حالا من یکمی هم پیاز داغشو دارم زیاد میکنم اما در قالب طنز نکات کلیدی قضیه رو هم میگم Shy

۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط Msccom.)
در ایران دانشگاه های زیر در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی رباتیک دانشجو می پذیرند :

* دانشگاه صنعتی امیرکبیر
* دانشگاه صنعتی شاهرود (تصویب شد - اولین ورودی در سال ۹۱)
* دانشگاه تهران (در دست تصویب - اولین ورودی در سال ۹۳)

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alamdar , pos

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۹۶ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۴۰ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۳۳۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۶۴ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۰۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۰۹ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close