زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع برای کنکور ای تی

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ ق.ظ
شروع برای کنکور ای تی
دوستان سلام
من میخوام امسال برای ارشد ای تی حسابی بخونم
پایه ام که خیلی ضعیفه ولی وقت زیاد دارم
لطفامنوراهنمایی کنید.چه جوری شروع کنم​؟چی وچقدر بخونم باچه برنامه ای؟Shy

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ ب.ظ
RE: شروع برای کنکور ای تی
در سه فاز درساتو بخون. تو فاز اول که به نظرم باید تا آفر مهر باشه :
فاز یک : از اوایل تابستون شروع میشه . شروع کن درسارو به صورت شدیدا مفهومی بخون . سعی کن از مطالب مهم تا نفهمیدیشون نگذری . در واقع نباید در برابرشون تسلیم بشی . هر فصلی رو خوندی دقیقا بعدش حداقل ۱۰ تا تست بزن . تستای متوسط و مشکل و انتخاب کن . اگه تستیو نتونستی تو زمان کم بزنی ، ولش نکن . روش تمرکز کن و سعی کن تو زمان بیشتری حلش کنی . اصولا تو این فاز زمان حل تست اصلا مهم نیست . سعی کن که از فک کردن زیاد روی یک تست حوصلت سر نره . اگه بازم حل نشد جوابشو نگاه کن و دقیقا تحلیلش کن چرا نتونستی جواب بدی . تو این مدت باید تمام درسارو خونده باشی . سعی کن از درسای مهم مثل دروس مشترک یادداشت برداری. به نظر من یادداشت برداری این نیست که کتابو بذاری جلوت و جملات مهمشو عیننا وارد مثلا یه دفتر بکنی. به نظر من خیلی بهتره حداقل ۵۰% خلاصه هایی که مینویسی ، برداشت هایی باشه که خودت از درس داشتی و نباید زمان یادداشت برداری به کتاب خیلی نگاه کنی .این کار به تثبیت اطلاعات تو ذهنت خیلی کمک میکنه .

فاز دوم : از آخر مهر تا آخر آذر باشه بهتره . تو این فاز هرچیو که خوندی دوباره باید دوره کنی . ولی با سرعت بیشتر . تستای خیلی بیشتری باید بزنی و زمان باید تا حدودی برات مهم باشه . اما تا حدودی! سعی کن تو این فاز تمام درسارو دوره کنی و برای این کار باید یه برنامه ریزی حساب شده و منطقی داشته باشی . وقتی جواب تستیو که نتونستی بزنی میبینی ، سعی کن روش حلشو یادبگیری و به مسائل مشابه تو ذهنت تعمیم بدی .

فاز سوم : از اول زمستون تا یکی دو روز مونده به کنکور . باید تا میتونی تستای مختلفو از کتابای مختلف بزنی و روش حلشونو یاد بگیری .تو این فاز زمان مهمه . این فاز دیگه زمان یادگیری مطالب جدید نیست .

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , Mohammad-A , **sara** , Itstudent87 , Parva , sajad_8900 , mis masi
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
سلام دوست عزیز. من شاید بتونم توی پایگاه، ساختمان و طراحی الگوریتم کمکت کنم.روی من حساب کن.
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
دوستان ممنون ازکمکتون
یعنی توتابستون باید همه درساروتموم کنم​​؟روزی ۱۰ساعتی میشه که

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
بایدی برا هیچ چی وجود نداره... اصلا اگه تموم کنید درسارو دیگه فک نکنم شوروشوقی برا ادامه درس خوندنتون وجود داشته باشه... تابستون اونایی که براتون خیلی سخته رو به صورت مفهمومی بخونید و درکشون کنید...
چند وقت یه بارم مطالبتونو سطحی مرور کنید.
و سعی کنید بعد از این که درس جدیدی رو خوندید و تازه فهمدینش تست اون مبحثو نزنید بزارید چند روز بعد تستاشو کار کنید. چون اون موقع که تازه خوندید مغز شما همه چی رو فهمیده و تستا براتون اسون می یاد و فک می کنید که بلدید ولی بعد از یکی دوهفته می بینید چیزی یادتون نمونده !! به نظر من اگه امروز مثلا فصل ۲ درس y رو خوندید اگه می خواید تست هم کار کنید تستای فصل یکش رو بزنید(یا اصلا درس دیگه) هم مغزتون یاد می گیره زودتر سوییچ کنه بین مباحث و هم این که یه هویی همه چی رو یاد نمی گیرید که تو دو روز هم فراموشش کنید.

موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , Aurora
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  دوستان ممنون ازکمکتون
یعنی توتابستون باید همه درساروتموم کنم​​؟روزی ۱۰ساعتی میشه که

نه ۱۰ ساعت نمیشه . برا من که حدودا ۶ ساعت می شد به صورت روزانه . به شرط اینکه با کیفیت درس بخونی .این خیلی مهمه . خیلی . در ضمن درسا حداقل ۲ بار باید دوره بشن . چون تجربه افراد مختلف که من میشناسمشون نشون داده که مطالب با یه بار خوندن توذهن نمیمونه و کم کم از یاد میره . اگه این سه فازو انجام بدی تو فاز اولش یه دور به صورت مفهومی درسارو میخونی و حدودا ۴ ماه طول میکشه . دفعه بعد ، تو فاز دوم ، تو ۲ ماه درسارو یه بار دیگه دوره میکنی . این خیلی کمکت میکنه که مطالب تو ذهنت بمونه .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , Aurora
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
واقعا ممنون ازکمکتون.....
سوال دیگه
باید کتاب های درسی رو خوندیا کنکوری
کلاس رفتم.نیاز هست آزمون هم شرکت کنم؟
۰
۰
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۸ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
کدوم گرایش رو میخوای بزنی مهندس توی ای تی
چون توی میزان تلاش خیلی مهم هست
۰
۰
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۴ ب.ظ
شروع برای کنکور ای تی
گرایش تجارت.
راجب ظرفیتش چیزی میدونید؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۰ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  واقعا ممنون ازکمکتون.....
سوال دیگه
باید کتاب های درسی رو خوندیا کنکوری
کلاس رفتم.نیاز هست آزمون هم شرکت کنم؟

به نظر من آره لازمه که امتحان بدی . من پارسه میرفتم . اما همشو شرکت نکردم . فقط اصلیارو شرکت کردم .یعنی دو تا آزمون ۵۰% و دوتا آزمون ۱۰۰% . اگه همشو شرکت کنی باید تقریبا هر ۲ هفته یه بار امتحان بدی که به نظر من اصلا لازم نیست و خیلی زیاد میشه . پیشنهاد میکنم کلاس هم نری یا خیلی کم بری .اینجور کلاسا فقط وقت آدمو میگیرن .
در مورد کتابا ، بگرد ببین تو هر درسی چه کتابایی رو بیشتر توصیه میکنن .اکثر بچه ها یک سری کتابای خاصو میخونن . با اینکه کتابای متنوعی وجود داره اما بعضیاشون فقط توصیه میشه . تو هر درسی ۲,۳ تا .

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۹۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۵ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۱۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۴۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۷۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۲۳۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۵۰۳ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۵۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  موسسات پیشنهادی برای کنکور ارشد Marynaji ۳ ۳,۱۷۷ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Fatemeh...

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close