زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تردیددر انتخاب تبریز(عدم آشنایی به زبان ترکی)

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط cormen.)
اسم تاپیک رو عوض کردم چون ظاهرا بعضی از دوستان ناراحت شدندWink
من شنیدم هر کی که ترکی تبریز رو بلد نباشه تو دانشگاه و شهر تبریز افسردگی میگیره چون نه حرف اونارو میفهمه نه اونا تحویلش میگیرن من میخواستم تو انتخابهام تبریزم بزنم دوستم منصرفم کرد گفت هیچکی به غیر از تبریزیها اونجا رو انتخاب نمیکنه پارسال با ۵۰۰ روزانه هوش تبریز قبولی داده
این مطلب رو نوشتم چون شنیده هام بود خواستم بدونم کسی اونجا درس خونده یا اصلا تبریزی تو مانشت داریم من رو از این
اشتباه (ان شا الله که اشتباه باشه) در بیاره؟Big Grin

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
۵
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ
وحشت از انتخاب تبریز(عدم آشنایی به زبان ترکی)
دوست عزیز به نظرم اصلا اینطور نیست که کسی زبان ترکی بلد نباشه تو تبریز افسردگی میگیره.
درسته زبان گویش مردم تبریز ترکیه اما مطمئنا تو دانشگاه تبریز هستن کسانی که زبان فارسی زبان مادریشونه و هم کلاسی شما خواهند بود
تازه تو هیچ کلاسی اونم تو دانشگاه تبریز هیچ استادی ترکی صحبت نمیکنه اینو جهت اطلاع گفتم تا مطمئن باشید از این نظر
در باره تحویل نگرفتن هم بهتون بگم مردم تبریز همشون مهمون نوازن و هیچ وقت به غیر بومی این شهر بی احترامی نمیکنن یعنی من که ندیدم همچین چیزی و تا حالا نکردم همچین کاری که به یه دید بد به غیر همزبانم نگاه کنم تو این شهر

یه چیزیم بگم بهتون مطمئن باشید همکلاسیهاتون و دوستانی که پیدا میکنید که ترک زبان هستند هیچ وقت با شما یا جلو شما ترکی حرف نمیزنن تا یه موقع ناراحت نشینBig Grin

توصیه من اینه که اگر رتبتون تقریبا به نظرتون به تبریز میرسه انتخابش کنید استادهای دانشگاه تبریزو اغلبشونو من میشناسم که استادای با سوادی هستن مثل پروفسور ایاز عیسی زاده - دکتر شهریار لطفی - دکتر فیضی درخشی - دکتر پاشازاده و...

البته بیشتر تحقیق کنید نظرات مختلف و نتیجه گیری از نظرات خیلی خوبه فعلا هم وقت هست اما یکم درنگ کنیدSmile

توصیه من تبریزی: برا یه دوره درس خوندن ارشد تبریز جای بدی نیستSmile

بعد مدتها یه پست زدیم تو مانشتSmile انشالله مفید بوده باشه

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
۹
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: marziyeh , SarahArshad , firouzi.s , **sara** , comsc86 , Parva , narges_r , pos , fatima1537 , a_azarbarzin , eris229
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ب.ظ
RE: وحشت از انتخاب تبریز(عدم آشنایی به زبان ترکی)
من دوره کارشناسی تبریز بودم ! من فقط یه چیز میگم شما خودتون تا تهش رو برید
لطفا به دوستان تبریزی بر نخوره چون حرفام عین واقعیته
من به خاطر اینکه دانشجوی برتر ورودی بودم و هفت ترمه هم تمام کردم میتونستم بدون کنکور همون جا ارشد بخونم از دانشگاه هم تماس گرفتن و گفتن میتونم بیام و بدون کنکور ثبت نام کنم اما اینقدر بهم خوش گذشته بود که حتی یه ثانیه هم درنگ نکردم و جواب منفی دادم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میتونید از تک تک بچه هایی که از شهرهای دیگه رفتن تبریز بپرسید تا از خاطرات خوبشون ! براتون تعریف کنن .
ولی شاید چون ارشد دو سال بیشتر نیست بشه تحملش کرد اما من دیگه حاضر نبودم یه ثانیه بیشتر اونجا بمونم !!!!!!!
حرفم این نیست که ما خوبیم و تبریزیها بدن . نه اصلا همچین نظری ندارم اما تفاااااااااااااااااااااااااااااوتها خیلی ***** و این تفاوت فرهنگی و زبانی ادمو واقعا اذیت میکنه .
من ترم سه افسردگی گرفتم و میرفتم پیش مشاور .... خلاصه اینکه باید خیلی روحیه قوی داشته باشین من با اون همه ادعاااااااااااااااااااااا کم آوردم !!!!!
تمام اساتیدی رو که دوستمون اسم بردن هم میشناسم و باهاشون درس داشتم خیلی باسوادن و اساتید عالی بازم داره فقط اینا نیستن اما خب رفتن به یه شهر دیگه فقط یه جنبه نداره . اگه نتونی خوب زندگی کنی روی کیفیت درس خوندنت هم تاثیر میذاره .
من برم که دلم خیلی پره .....................

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۷
۶
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۹ ب.ظ
دوست عزیز منم میخواهم از تبریز بگم تبریزی نیستم ولی دو سال دوره کارشناسیم رو اونجا بودم

شنیده هاتون فقط در حد یه حرف هستش چون من چیزهای خوبی دیدم اینکه مهمون نوازن، بچه های غیربومیشون رو زیاد دوست دارن ، همه همکلاسی های تبریزیمون اونجا هوای ما رو داشتن، منکه بهترین حاطرات رو از اونجا دارم و دوستانی که الان هم باهاشون در ارتباطم. من عاشق تبریز شدم وهمیشه دلتنگش میشم.

در مورد اساتید هم که من ارادت خاصی دارم به پرفسور آیاز عیسی زاده ، دکتر بهمن آراسته،....

بهتره که زیاد تحقیق بفرمایین تا انتخاب دقیقی داشته باشین.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , comsc86
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
من جواب سوالم رو کامل نگرفتم شاید بعضیا روشون نمیشه بگن با + و - دادن به نظرات دوستان میشه نتیجه گرفت البته الان زوده تا فردا صبر میکنم

۲
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۲ ب.ظ
شما چطور میخواید از نظر دوستان استفاده کنید؟
وقتی میتونید از نظر کسی استفاده کنید که با روحیات اون شخص اشنا باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , **sara**
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط somayeh kashefi.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ)Mahbanoo313 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
من دوره کارشناسی تبریز بودم ! من فقط یه چیز میگم شما خودتون تا تهش رو برید
لطفا به دوستان تبریزی بر نخوره چون حرفام عین واقعیته
من به خاطر اینکه دانشجوی برتر ورودی بودم و هفت ترمه هم تمام کردم میتونستم بدون کنکور همون جا ارشد بخونم از دانشگاه هم تماس گرفتن و گفتن میتونم بیام و بدون کنکور ثبت نام کنم اما اینقدر بهم خوش گذشته بود که حتی یه ثانیه هم درنگ نکردم و جواب منفی دادم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میتونید از تک تک بچه هایی که از شهرهای دیگه رفتن تبریز بپرسید تا از خاطرات خوبشون ! براتون تعریف کنن .
ولی شاید چون ارشد دو سال بیشتر نیست بشه تحملش کرد اما من دیگه حاضر نبودم یه ثانیه بیشتر اونجا بمونم !!!!!!!
حرفم این نیست که ما خوبیم و تبریزیها بدن . نه اصلا همچین نظری ندارم اما تفاااااااااااااااااااااااااااااوتها خیلی ***** و این تفاوت فرهنگی و زبانی ادمو واقعا اذیت میکنه .
من ترم سه افسردگی گرفتم و میرفتم پیش مشاور .... خلاصه اینکه باید خیلی روحیه قوی داشته باشین من با اون همه ادعاااااااااااااااااااااا کم آوردم !!!!!
تمام اساتیدی رو که دوستمون اسم بردن هم میشناسم و باهاشون درس داشتم خیلی باسوادن و اساتید عالی بازم داره فقط اینا نیستن اما خب رفتن به یه شهر دیگه فقط یه جنبه نداره . اگه نتونی خوب زندگی کنی روی کیفیت درس خوندنت هم تاثیر میذاره .
من برم که دلم خیلی پره .....................

سلام دوست عزیز
اگه بخاییم از تاثیر زبان و فرهنگ و تفاوت فاحشش صحبت کنیم من میتونم اینجا براتون ساعت ها واژه ها رو به بازی بگیرم و سفسطه کنم
اینکه شما نتونستین خودتونو با یه شرایط جدید و یه فرهنگ تازه وفق بدین به نظر من برمیگرده به خودتون
من به شخصه آدمی هستم بسیار علاقه مند به فرهنگ های متفاوت هستم و این جستجو به درون و غریزه ی خود آدمی برمیگرده
همه جا بد و خوب داره
دوس دارین منم مثال های فراوانی از اذیت هایی که تو شهرهای متفاوت کشیدم براتون بگم ولی این ربطی به خود شهر نداره
امیدوارم کارشناسی ارشد در یه شهر دیگه بهتون خوش بگذره

(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)cormen نوشته شده توسط:  من شنیدم هر کی که ترکی تبریز رو بلد نباشه تو دانشگاه و شهر تبریز افسردگی میگیره چون نه حرف اونارو میفهمه نه اونا تحویلش میگیرن من میخواستم تو انتخابهام تبریزم بزنم دوستم منصرفم کرد گفت هیچکی به غیر از تبریزیها اونجا رو انتخاب نمیکنه پارسال با ۵۰۰ روزانه هوش تبریز قبولی داده
این مطلب رو نوشتم چون شنیده هام بود خواستم بدونم کسی اونجا درس خونده یا اصلا تبریزی تو مانشت داریم من رو از این
اشتباه (ان شا الله که اشتباه باشه) در بیاره؟Big Grin

سلام دوست عزیز
من یه ترکم و ناراحت از اینکه درباره ی ما همچین فکری میکنی
اصلا اینطوری نیست مطمئن باش ما آدمای مهمان نوازی و خونگرمی هستیم
دانشگاه تبریز هم سطح علمیش بالاس هم اینکه خود تبریز شهر قشنگیه
من به شما امیدواری میدم حتما روزای خوبی در تبریز داشته باشین
دوست عزیز کلمه وحشت زیاد مناسب نیست جدا از فرهنگ و زبان و لهجه این ارزش وجود ی خود انسان هستش که قابل بحث هست
من به عنوان یه ترک آماده ی پذیرایی از شما هستم

کدام پل در کجای جهان شکسته است که هیچکس به خانه اش نمیرسد...
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , **sara** , watson , mamat , a_azarbarzin , Mahbanoo313
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۳ ب.ظ
عزیز دل ، من گفتم شنیده هامه و نوشتم ان شاالله که غلط باشه و هیچ توهینی نکردم و فقط نظر خواستم اگه باعث ناراحتی شما شده معذرت معذرت معذرت Smile
به من حق بدین نگران باشم البته این دوستمون mamat نظری دادند که خیلی از دوستان به اون مثبت دادند ظاهرا اون چیزهایی که شنیدم خیلی قابل استناد نیست

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ
باسلام
من میخوام غیرانتفاعی تبریزو بزنم حتی میدونم دانشگاهش زیاد خوب نیست اما ۲ سال کارشناسیمو اونجا بودم بهترین دوستای من تبریزی بودن حتی با اونا بیشتر از همشهریای خودم که کرد بودن،صمیمی شده بودم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , **sara** , mamat
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ ب.ظ)cormen نوشته شده توسط:  عزیز دل ، من گفتم شنیده هامه و نوشتم ان شاالله که غلط باشه و هیچ توهینی نکردم و فقط نظر خواستم اگه باعث ناراحتی شما شده معذرت معذرت معذرت Smile
به من حق بدین نگران باشم البته این دوستمون mamat نظری دادند که خیلی از دوستان به اون مثبت دادند ظاهرا اون چیزهایی که شنیدم خیلی قابل استناد نیست

نه عزیز من اصلا ناراحت نشدم که شما بخوای معذرت خواهی کنی
خیلیم از این امتیازای مثبت که به ایشون دادن مطمئن باشین نه از روی آگاهی بلکه از روی تعصب بوده و چیزایی که خودتون بالاخره میدونین....

شما خود مختاری من براتون بهترین آرزوها رو دارم
موفق باشید

کدام پل در کجای جهان شکسته است که هیچکس به خانه اش نمیرسد...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۲ ب.ظ
طوری نوشتین وحشت که تن آدم میلرزه، تبریز تکه بسیار زیبایی از ایران ماست، با تفاوتهایی که همه جای این کشور پیدا میشه، بهترین و صادقترین دوستان من تبریزی هستند.
تبریز شخص شخیصی مانند شهریار داره، کسی که بهتر از فارسی زبانان، شعر میگفت. در مورد خود دانشگاه ممکنه نقدهایی باشه اما مردمش هرگز.
من فکر میکنم حتی یاد گرفتن آذری هم سخت نباشه. البته من خیلی تلاش کردم نتونستمSmile

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , Parva , **sara** , reza_dev , watson , mamat , eris229 , Eternal
ارسال: #۱۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ق.ظ
دوستان می خوان کارشناسی ارشدبخونن ولی توی نوشته هاشون کلی غلط املایی وجودداره

هر چند که رنگ و بوی زیباست مرا - چون لاله رخ و چو سرو بالاست مرا

معلوم نشد که در طربخانه خاک - نقاش ازل بهر چه آراست مرا
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۳۱ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۶ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۵۳ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۶۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۳۶ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی وب yas1991 ۲ ۲,۹۶۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: yas1991
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۲۸ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  در باب ازدواج یا عدم ازدواج zaneyar ۱۷۹ ۱۱۶,۴۲۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Rouzbeh.M

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close