زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟ (بالاخره انتخاب رشته کردم/تموم)

ارسال: #۳۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ب.ظ
RE: چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟
هر چند تهران مزایای زیادی داره اما برخی از دانشگاه های شهرستان ها هم از لحظ علمی کم نیستند و بعضاً بسیار با صنعت هم در ارتباط هستن . بعنوان مثال من دیروز با یکی از معاونین یکی دانشگاه بزرگ ایران - تو یکی از شهرهای بزرگ غیر تهران Big Grin - صحبت میکردم ( بصورت تلفنی ) میگفت که اصلا دانشجویان باسواد ما بیکار نمیشن و مدام در حال انجام پروژه هستن ، پروژه هایی که در انتها هم از نظر علمی خیلی بهشون کمک میکنه و هم راه اونا رو برای کار در صنعت باز میکنه .
پس اگه اصفهان رو زودتر از تهران زدید نگران نباشید چون اولا دانشگاه کمی نیست ، ثانیا خیلی از دغدغه هات رو کم میکنه که این ممکنه باعث بشه سریع تر پیشرفت کنی .
تحصیل تو شهر خودت مخصوصا اگه دانشگاه خوبی هم داشته باشه تا دلت بخواد مزایا داره Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , unique_as14 , Sunshine Off , eris229 , alirrrrrr
ارسال: #۳۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  فکر نمیکردم اینقدر آدم نادان تو این انجمن باشه(آقا مازیار از شما بعیده)

من نظر شخصی خودم رو گفتم....کسی که از اول برای تهران درس می خونه و می خواد بره شریف الان باید پای اعتقاداتش بایسته....

اگر ایشان اصفهان بمانند و خدای ناکرده به اونجایی که می خوان نرسن اول از همه خودشون رو سرزنش می کنن....

چون یک سال با این فکر درس خوندن و زحمت کشیدن.....
اگر هدفشون فقط ادامه تحصیل بود حرف شما منطقی بود....

نقل قول: یک سال از جوونیمو گذاشتم رو درس تا بتونم یه رتبه خوب بیارم و به آرزویی که داشتم برسم و برم شریف درس بخونم

آدم از آرزوهاش دست نمی کشه.... مگر اینکه قلبش مطمئن باشه.....

چقدر خوبه که از کلمات بهتری استفاده کنیم.... مخصوصا وقتی درون پرانتز نام آدم هایی را می بریم....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۱۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , Sunshine Off , rozh66 , Parva , fateme66
ارسال: #۳۳
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ
چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟ (بالاخره انتخاب رشته کردم/تموم)
یه مرد که واژه "مرد" رو روسفید کرده، توئی
انتخاب رشتت رو که دیدم اشک تو چشمام جمع شد
نیرویی بهم دادی که شاید بتونم باهاش به خاطر مامانم سیگار رو بذارم کنار.
۲۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , unique_as14 , arixooo , hamed_k2 , rozh66 , Parva , nomad:D , reza_dev , fatemeh85
ارسال: #۳۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ب.ظ
واسه ما که رشته دبیرستان امون فنی حرفه ای قبول شدن تو دانشکده شمسی پور زمانی که کنکور کاردانی داشتم آرزو بود و منم خیلی دوست داشتم اونجا قبول بشم سال اول کنکورم که درست دو هفته به کنکورم مونده بود تصادف کردم و نتونستم کنکور بدم سال بعد نشستم یه سال کامل خوندم بدیه رشته ما اینه که اول باید انتخاب رشته کنیم بعد کنکور بدیم خلاصه وقت انتخاب رشته شد من میخواستم اول تهران بزنم ولی رفتم پیش رییس موسسه کنکور واسه مشاوره نامرد گفت میخوای بری تهران چیکار کنی ؟ اونجا اذیت میکنن بچه های شهرستان رو از اینجور حرفها(الانم که الان همیشه بهش لعنت میفرستم) چون خیلی ها رو همینطوری گمراه کرد خلاصه من انتخاب اولمو شهر خودمون رو زدم زمان گذشت و دوهفته ای از مهر می گذشت که کارنامه های ما اومد وقتی رتبه ام رو دیدم خیلی حسرت خوردم چون رتبه ام دو رقمی شده و راحت میتونستم تو خیلی از بهترین دانشکده ها قبول بشم همش خودمو سرزنش میکردم حسرت میخوردم و گاهی هم ناشکری میکردم از اینکه راحت کنار خانواده ام هستم و میتونم غذای دستپخت مامانم رو بخورم از هیچ لحاظ کم نداشتم ولی من ناشکری می کردم می گفتم چرا موندم تو شهر خودمون با اینکه میتونستم تهران قبول بشم دوباره زمان گذشت هنوز شیرینی قبولی کنکور به کامم ننشسته بود که بدترین و تلخ ترین حادثه زندگیم رو تا به الان تجربه کردم یه ترم به خاطر همون مشکلات عقب موندم کلی موارد دیگر که اگه بخوام بگم ۷۰من مثنوی میشه واسه خودش بعد اون حادثه باز با خودم میگفتم اگه تهران بودم هیچ موقع اون اتفاق واسم نمی افتاد ولی الان که دیگه افتاده کاریش نمیشه کرد...
خلاصه دوست عزیز ببخش که زیاد حرف زدم فقط هدفم از نوشتن این بود که سرنوشت رو نمیشه تغییر داد حالا بنا به هر دلیلی موندی اصفهان و اینم صلاحت بوده دیگه شک و اما و اگر به دلت راه نده ما یه ضرب المثل ترکی داریم که معنی فارسیش تا حدودی این میشه : "هرکی به حرف بزرگترش (والدین) گوش نده نالان نالان میمونه" من خودم چندبار این رو تجربه کردم ولی مطمئن باش نه از حرف مادر واسه ادم ضرر میرسه بلکه دعای خیرش باعث پیشرفتت میشه ... انتخاب کردی دیگر هم به هیچ چیز فکر نکن جز اینکه این راه تا اخرش با موفقیت به اتمام برسونی ....

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , rozh66 , Jooybari , nomad:D
ارسال: #۳۵
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ
بین دخترها این نوع عملکردها خیلی رایجه، این که دانشگاه شهر خودشون را حتی اگر سطح علمیش پایینتر باشه به دانشگاههای شهر دیگه ترجیح بدن، به خاطر دل پدر و مادرشون که آرام باشه و نگرانش نکنن، (من که رتبم متاسفانه خیلی خوب نشده اما چند تا از دوستام که رتبه های پایینی داشتند اینکار را کرده بودند). حالا هم که دیگه انتخاب رشتتون تموم شده پس دیگه بهش فکر نکنید. دلتون را به خدا بسپارید و ایمان داشته باشید که اگر دعای پدر و مادرتون پشت سرتون باشه، هرجا که باشین موفق ترین هستید موفقیتی که به خاطر دعای مادرتون نصیبتون میشه!
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , fe_atash
ارسال: #۳۶
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
سلام

احسن بر تو unique_as14. اگر قرار بود بری شریف دکتر بشی . الآن صد درصد پروفوسوری و فوق پروفوسوریتو خواهی گرفت .
اگر قرار بود بعد که مدرکت رو بگیری ماهی ... تومن درآمد داشته باشی مطمئن باش بیشتر از این ها در خواهی آورد . البته این بعد مادیش بود .

بعد معنویش رو هم که دیگه بذار و برو .....

ان شالله موفق و موید باشی .

یا حق
۴
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال: #۳۷
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  بحث دوری و نگرانی و دلتنگی نیست / مادرم بیشتر واسه آینده ام میگه / میگه تو الان شغل خوب با درآمد خوب داری اعتبار داری تو خونه خودت هستی راحت میری راحت میای همه اینجا میشناسنت / درست هم میتونی همین جا در کنار کارت بخونی / میگه اگه دوست داری برو تهران ولی اگه اونجا بری دیگه موقعیت های اینجارو نداری و باید قیدشونو بزنی / میگه تهران شهره بزرگیه و تو هم تا حالا اونجا تنهایی زندگی نکردی شاید نتونی با شرایط اونجا کنار بیای / رفتن به بهترین دانشگاه تضمینی واسه موفقیت تو در آینده نیس / میگه فکر همه جارو بکنو برو...
خوش به حال مادرت..که چنین پسری داره...اینقدر به حرفش بها میده و از آرزوی خودش میگذره...موفق و خوشبخت باشی..
۶
۰
ارسال: #۳۸
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ق.ظ
حالا کی جواب نهایی میاد؟
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ ق.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ق.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  حالا کی جواب نهایی میاد؟

انشاالله ۱۱ الی ۱۳ شهریور .

الان که میدونی کجا قبول میشی برو ببین تو دانشگاه اصفهان چه خبره ، یکم تحقیق کن و خودت رو برای یک شروع طوفانی آماده کن Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
ارسال: #۴۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط unique_as14.)
(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۷ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  الان که میدونی کجا قبول میشی برو ببین تو دانشگاه اصفهان چه خبره ، یکم تحقیق کن و خودت رو برای یک شروع طوفانی آماده کن Smile

قبلاً اینکارو کردم / حتی میدونم ترم اول با چه استادهایی دارم و برنامه درسی و منابعشونو گرفتم (چون بیشترشون استادهای خودم بودنو میشناختمشون)
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ب.ظ
سلام

بچه ها فقط ایشون نیستن که به خاطر خانواده موندن شهر خودشون...

من با اینکه رتبم زیاد هم جالب نیست و به امنیت تهران نمیرسه و به اصفهان میرسه ، اصفهان رو پایین تر از الزهرا زدم و باید برم شبکه الزهرا.....(IT وتجارت تهران رو خودم نزدم)

من بیشتر از ایشون به دالداری احتیاج دارم...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , nomad:D

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۸۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۲۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۴۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۰۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close