زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کسی اطلاعاتی از این گرایش عجیب دارهIT؟

ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۰ ق.ظ
با یاد خدا
با سلام
دوستان میخواستم بدونم خوندن برای گرایش امنیت جواب میده چون من نگاه کردم سال فکر کنم ۸۷ بود ۵ نفر ظرفیت داشت امسال چقدر ظرفیت داشت؟
چقدر امکان داره ظرفیت در سال اینده بیشتر بشه؟
من از دروس ریاضی و زبان پایه ام خیلی ضعیفه آیا ارزش داره وقت بزارم روش و بخونم یا زمان رو روی دروس دیگه تنظیم کنم
کتاب هایی مانند ساختمان داده که برای امنیت و رشته نرم افزار میاد آیا مباحثش یکیه؟ یا باید حتما کتاب رشته IT رو خرید
البته منظورم همین کتاب موسسات هست
لیست افرادی که در گرایش امنیت امسال قبول شدن رو از کجا گیر بیارم؟
در کل نظرتون در مورد این گرایش چیه البته از لحاظ قبول شدن و خوندن
بعد یه مشکل دیگه ای که ظاهرا وجود داره اینه که آیا من میتونم همزمان هم گرایش امنیت ای تی رو امتحان بدم هم گرایش نرم افزار رشته مهندسی نرم افزار؟
تاریخ برگزاری ازمون های دولتی ارشد معمولا بهمنه برای ازاد میفته تو چه ماهی معمولا؟
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ق.ظ
امنیت یعنی واقعا انقدر عجیبه؟!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , reyhaneh64
ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ ب.ظ
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
یعنی از دنیای ریاضی فقط یه گسسته میاد؟
ظرفیت کل برای دولتی امسال چقدر بود؟
ظرفیت برای آزاد چطوره؟
بعد یه موضوع که خیلی مهم هست اینه که زمان امتحان نرم افزار و امنیت ظاهرا یکی میفته و نمیتونم هر دو رو امتحان بدم درسته؟ (اینجوری نامردی میشه)
پس کتابها هم یکی هست و فرقی نداره فقط مهم اینه که برای ارشد باشه درسته؟

اطلاعات دیگری دوستان دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
۰
۰
ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۵ ب.ظ، توسط ali.)
تا ۵ روزانه امیرکبیرش درست و حسابی هست بقیش شهین مهینه.

احتمال مشروطی تو این گرایش خیلی بالاست هر سال یک نفر اخراجی رو داره امنیت امیرکبیر.(اولینشون رو هم همشهری ما بود)
میگفتن به راحتی مشروط میشید و به راحتی اخراج.
//------------
من رفتم با بچه هاشون صحبت کردم به این نتیجه رسیدم که برم شبکه و درس های درست و حسابی امنیت رو بردارم
استادا اجازه کار بیرون رو بهتون نمی دن اگه هم بفهمن یکجوری حالتون رو میگیرن و بچه ها امیرکبیر میگفتن که چند تا از این شرکت ها شماره مونو فهمیدن و هی زنگ میزنن.

معدل بچه های امنیت پائینه.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۲
۰
ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۸ ب.ظ

میشه بیشتر توضیح بدین
اول اینکه چرا مشروطی زیاد داره؟
دوم اینکه قضیه این کار در بیرون و استادا و... چیه؟
ظرفیت سال ۹۱ کلا ۳۷ نفر بوده سال ۹۰ چقدر بوده؟ میخوام بدونم هر سال بیشتر شده یا نه

بعد اینکه شما میگین گرایش شبکه اما درس ها در مورد امنیت برداشتین جریان چیه؟ بهرحال دروس این دو گرایش با هم فرق داره
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ق.ظ
ممنون از راهنماییتون

من از یکی شنیدم که میگفت دانشگاهی که کارشناسی رو توی اون تموم کردی تو ارشد تاثیر داره
یعنی اینکه کسی که کارشناسی رو تو شریف گرفته ضریب خاصی براش اختصاص داده میشه تا کسی که تو ازاد یه شهرستان معمولی گرفته!!! حقیقت؟
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ق.ظ
Re: RE: کسی اطلاعاتی از این گرایش عجیب دارهIT؟
(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۴ ق.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  ممنون از راهنماییتون

من از یکی شنیدم که میگفت دانشگاهی که کارشناسی رو توی اون تموم کردی تو ارشد تاثیر داره
یعنی اینکه کسی که کارشناسی رو تو شریف گرفته ضریب خاصی براش اختصاص داده میشه تا کسی که تو ازاد یه شهرستان معمولی گرفته!!! حقیقت؟

بله همینطوره. شریف فکر کنم ضریب معدلش ۱/۴ باشه. یعنی تو شریف معدلت هرچی بشه ضربدر ۱/۴ میکنن. دانشگاههای به دردنخور تا ضریب ۰/۷ هم دارن! یعنی اگه معدلت ۲۰ باشه تو کنکور معدل مؤثرت میشه ۱۴/

Sent from my Galaxy Nexus

There is no there there.
۱
۲
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ ق.ظ
ضریب معدل ۰/۷ فکر نکنم وجود داشته باشه

دل اسیر آرزوهای محاله
۲
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ ق.ظ، توسط ahmadi_development.)
RE: کسی اطلاعاتی از این گرایش عجیب دارهIT؟
(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۳ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  تا ۵ روزانه امیرکبیرش درست و حسابی هست بقیش شهین مهینه.

احتمال مشروطی تو این گرایش خیلی بالاست هر سال یک نفر اخراجی رو داره امنیت امیرکبیر.(اولینشون رو هم همشهری ما بود)
میگفتن به راحتی مشروط میشید و به راحتی اخراج.
//------------
من رفتم با بچه هاشون صحبت کردم به این نتیجه رسیدم که برم شبکه و درس های درست و حسابی امنیت رو بردارم
استادا اجازه کار بیرون رو بهتون نمی دن اگه هم بفهمن یکجوری حالتون رو میگیرن و بچه ها امیرکبیر میگفتن که چند تا از این شرکت ها شماره مونو فهمیدن و هی زنگ میزنن.

معدل بچه های امنیت پائینه.
علت مشروطی چی بوده سخت بودن درس هاشه و چرا نباید برن سرکار ؟اخه من به صورت جدی می خوام برای این گرایش ،ای تی بخونم یه ذره اول کاری مارو ترسوندیا درهر صورت اگه اطلاعاتی داری در مورد این گرایش بگی ممنون می شم

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ق.ظ، توسط ali.)
من خودم کلا واسه این گرایش می خوندم اما وقتی رفتم با بچه هاشون حرف زدن گفتن بیخیال شو و برو شبکه و بعدش درس های مارو اونایی رو که می خوای بگیر.
با یکیشون که حرف می زدم گفت که پارسال یک امتحال داشتیم بدون زمان پایان ساعت ۲ بعدازظهر رفتیم سرجلسه و تا شب حالا یکی فشارش می افتاد یکی بیخیال میشد ، ساعت ۸:۳۰ استادشون زنگ زده که دیگه بسه هم ترافیکه هم برف میاد.

میگفتن مشکل خیلی زیاد تو امتحانات هست که با اون چیزی که خوندیم خیلی فرق میکنه و خیلی خیلی امتحان رو سخت میگیرن.

تو امیرکبیر من با دو تا از بچه های امنیت و شبکه که حرف زدم استادا ازشون می خواستن که سرکار نرن و گرنه اذیت می شوند.
////
اگه می خوای امنیت بخونی به نظر من امنیت شریف مناسب تر هست(اما فکر کنم ۲ تا استاد امنیت کار دارن دکتر جلیلی و دکتر خرازی) اما مدرک it آی تی میگیری.
به نظر من شریف بیشتر رو امنیت شبکه دارن کار می کنن تا امنیت اطلاعات

دقیقا هر ترم مشروطی داشت گروهشون و آخرش هم به اخراجی ختم میشد.
معدل هاشون هم خیلی پائین بود.
///اگه می خوای بری باید خیلی گسسته حالیت باشه
/.........................................................................
سه تا درس داره که مشکل اساسی دارن باهاش

رمزنگاری --> ریاضی گسسته می خواد (تئوری اعداد -پیمانه اعداد - گروه دوری) سوالات خیلی سخت - حداکثر نمره ۱۴
پروتکل های امن-ریاضیات معمولی -سوالات خیلی سخت حداکثر نمره ۱۵
فرمال-ریاضیات عجیب و غریب و منطق - سوالات خیلی سخت - حداکثر نمره ۱۵

این هارو یکی از بچه هاشون برام نوشت.
//...................................................................
همه جوانب کار رو درنظر بگیر از اپلای کردن گرفته تا امتحان دکتری تا استخدام در مخابرات و استخدام دانشگاه در ایران و شرکت نفت معدل خیلی مهمه اگه فارق التحصیل بشی. (زیر ۱۶ قبول ندارن واسه امیرکبیر و شریف و تهران و چند تا دانشگاه دیگه و زیر ۱۷ واسه بقیه دانشگاهها)

دل اسیر آرزوهای محاله
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmadi_development , majid67110 , Mohammad-A , Andrew S.Tanenbaum , mojistar69 , ارمان , saeid1389 , xani , CS_IT
ارسال: #۱۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ق.ظ، توسط ahmadi_development.)
درس های ارائه شده شریف وامیر کبیر رو نگاه کردم دروس مشترک زیاد بود ولی در امیر کبیر درس ها امنیتی تره ودست دانشجو باز تره توی انتخاب درس
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
واقعا هم کسی بخواهد این گرایش رو انتخاب کنه باید توی دوره ارشد وحتی قبل از اون تلاش زیادی کنه تا بتونه توی این رشته موفق باشه استادی داشتیم که امنیت خونده بود می گفتش که یک امنیت کار علاوه بر مباحث مختص به گرایش امنیت باید برنامه نویس خوبی باشه ،شبکه خیلی خوب بدونه(حتی تا حدودی نزدیک به ارشد شبکه) ،دیتابیس خیلی خوب بدونه روی چند تا دیتابیس کار کرده باشه لینوکس رو فول باشه و... پس پر بی راه هم نمی گن که نباید سر کار برن
از این جهات به نظر من سخت ترین گرایش ارشد این گرایشه
من خودم هم از این گرایش می ترسم ولی خوب تصمیم گرفتم حتما در این گرایش مخصوصا قسمت امنیت پایگاه داده اون کار کنم

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ب.ظ
همچین گفتی گرایش جدید یه لحظه فکر کردم گرایش جدید اضافه کردند...امنیت که دیگه شناخته شده ترین گرایش آی تیه...دفترچه امسال رو هم اگه ببینی ظرفیتشو میبینی...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۲
۰
ارسال: #۱۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ
عجیب بودن بخاطر ظرفیت کمش هست

من یه سوالی برام پیش اومده اونم اینه که داوطلبان کدوم یک از گرایش های IT بیشتره
یعنی اگه شخصی رتبه X داره احتمال قبولی به ترتیب تو کدوم بیشتره و کدوم کمتره
میخوام وظعیت گرایش های IT رو بدونم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۲ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۰ ق.ظ)amir_varasteh نوشته شده توسط:  بله همینطوره. شریف فکر کنم ضریب معدلش ۱/۴ باشه. یعنی تو شریف معدلت هرچی بشه ضربدر ۱/۴ میکنن. دانشگاههای به دردنخور تا ضریب ۰/۷ هم دارن! یعنی اگه معدلت ۲۰ باشه تو کنکور معدل مؤثرت میشه ۱۴/

Sent from my Galaxy Nexus

البته فکر کنم٬ اینطور که شما گفتید نیست. دانشگاه‌های دولتی هر کدام برای خودشون ضریب خاصی دارند (بالاتر از یک) تا جایی که یادمه یک بار خواندم که ضریب شریف ۱.۷ هست. بقیه‌ی دانشگاه‌ها (آزاد٬ پیام نور٬ غیرانتفاعی٬ مجازی و...) ضریب یک دارند. ضریب کمتر از یک معنایی نداره در محاسبه‌ی معدل مؤثر و اگر قرار بود ضریب کمتر از یک محاسبه بشه٬ صراحتاً باید می‌گفتند که چه کسانی باید در کنکور شرکت کنند و چه کسانی شرکت نکنند!
این رو یکی از اساتید من گفتن بهم... خودم نمیدونم درسته یا نه. اما منطقا باید زیر ۱ هم باشه... چون بعضی دانشگاهها نمره گرفتن راحتتر از بقیه اس و همینطور سطح علمی اساتید.

There is no there there.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۶ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  عجیب بودن بخاطر ظرفیت کمش هست

من یه سوالی برام پیش اومده اونم اینه که داوطلبان کدوم یک از گرایش های IT بیشتره
یعنی اگه شخصی رتبه X داره احتمال قبولی به ترتیب تو کدوم بیشتره و کدوم کمتره
میخوام وظعیت گرایش های IT رو بدونم

خوب گرایش ۲و۳ آی تی نسبتا ظرفیتش کمتر از گرایش ۱و۴ اه...اما تعداد شرکت کننده هاش هم مسلما کمتره...شما ببین میونت با معماری یا مدیریت..کدومش بهتره..کاری به ظرفیت نداشته باش..چون چندان فرقی نداره سختی قبول شدن توی هر کدوم از این گرایش ها

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۰۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۴۷ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close