زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)

ارسال: #۱۰۶
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ق.ظ
RE: گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  معماری فصل های اولش ( من از راهیان ارشد ) میخونم . این قسمت ماینتس و نما خیلی مهمه؟!!

من اصلا نمیفهمم قضیه اش چیه؟! همیشه باهاش مشکل داشتمUndecided

از فصل اول "محاسبات" به ترتیب زیر تو سالهای مختلف سوال اومده:
مهندسی نرم : ۸۱-۲ ۸۲-۲ ۸۳-۳ ۸۴-۱ ۸۵-۱ ۸۶-۲ ۸۷-۱ ۸۸-۲ ۸۹-۰ ۹۰-۲
آی تی : ۸۳-۵ ۸۴-۱ ۸۵-۲ ۸۶-۲ ۸۷-۲ ۸۸-۳ ۸۹-۱ ۹۰-۰
علوم کامپیوتر : ۸۱-۳ ۸۲-۳ ۸۳-۳ ۸۴-۲ ۸۵-۱ ۸۶-۴ ۸۷-۱ ۸۸-۰ ۸۹-۲ ۹۰-۳

حالا خودت ببین مهمه یا نه!
از رو یه کتاب دیگه این مبحث رو بخون شاید درست شد!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۷
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۴۹ ب.ظ
سلام دوستان.خسته نباشید.
امیدوارم همتون طبق برنامتون پیش برین.اما من که میخواستم از اول شهریور بهتر بخونم.، نتونستم. مریض شدم. ۶ روز عقب افتادم. بنظرتون میتونم جبران کنم؟
برام دعا کنید. موفق باشین.

تو مگو مارا بدان شه بار نیست
با کریمان کارها دشوار نیست.
"مولانا"
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۰۲ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۴۹ ب.ظ)shadiakbari نوشته شده توسط:  سلام دوستان.خسته نباشید.
امیدوارم همتون طبق برنامتون پیش برین.اما من که میخواستم از اول شهریور بهتر بخونم.، نتونستم. مریض شدم. ۶ روز عقب افتادم. بنظرتون میتونم جبران کنم؟
برام دعا کنید. موفق باشین.
سلام..ایشالله که هر چه زودتر شفا پیدا کنید و شروع کنید به خوندن...
آره بابا همیشه وقت برای خوندن هستRolleyes
کاش فقط این۶ روز باشه عقب افتادن چه برای شما و چه برای ما...این ۶روز به ۶روز های دیگه تبدیل نشه و پیوسته مطالعه داشته باشیم..

I definitely will win
۰
۰
ارسال: #۱۰۹
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۴۸ ب.ظ
بچه ها کسی رو سراغ ندارید که کتاب مدیریت پارسه رو بفروشه ؟

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۰
۰
ارسال: #۱۱۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۸ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  بچه ها کسی رو سراغ ندارید که کتاب مدیریت پارسه رو بفروشه ؟
منم میخامBig Grin

I definitely will win
۰
۰
ارسال: #۱۱۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط SarahRad.)
(۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  منم موافقم الان تقریبا ۹۰% برنامم اجرا میشه خیلی احساس خوبیه!!!
منم کم کم افتادم رو قلتک...تنها گسسته و مدیریت رو خوب پیش نرفتم...که مدیریت رو گذاشتم چند وقته دیگه...گسسته رو هم ای دارم باهاش ور میرمBig Grin
ولی اکثر کتابای دیگه رو به وسطاش رسیدم...خدا کنه تابسون که تموم بشه منم یه دور بزنم...بعدش از مهر ماه برای آزمون خوب و مفهمومی بخونیم(ایشالله)Shy
وای وای وای از گسسته نگید که دلم کبابه!!!!!!! الان با گریمالدی خیلی راه افتادم اما تموم نمیشه که!

(۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  منم موافقم الان تقریبا ۹۰% برنامم اجرا میشه خیلی احساس خوبیه!!!
منم کم کم افتادم رو قلتک...تنها گسسته و مدیریت رو خوب پیش نرفتم...که مدیریت رو گذاشتم چند وقته دیگه...گسسته رو هم ای دارم باهاش ور میرمBig Grin
ولی اکثر کتابای دیگه رو به وسطاش رسیدم...خدا کنه تابسون که تموم بشه منم یه دور بزنم...بعدش از مهر ماه برای آزمون خوب و مفهمومی بخونیم(ایشالله)Shy

یه دور همه کتابها تا آخر تابستون؟
خوش بحالتون!!
بیشترین چیزی که وقت منو گرفته گسسته گریمالدی هست!!
مگه تموم میشه!

(۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  منم موافقم الان تقریبا ۹۰% برنامم اجرا میشه خیلی احساس خوبیه!!!

سلام سارا جان
واست پیام گذاشتم
منتطر جوابم!Rolleyes
من همین روزها میام کتابخونه!‍

چهقدر خوب مریم جان که میای! من پیامی ازت بهم نرسیده

من می خواهم و می توانم ...
۰
۱
ارسال: #۱۱۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ق.ظ)ttiiko نوشته شده توسط:  اما یه توصیه ، اگه خواستی پرسمن رو بخونی از روی ترتیب فصول اسلام ناظمی بخون! اینجوری به مفاهیم مبهم کمتری بر میخوری!
قصه اینه که پرسمن یه سری مفاهیم رو در فصول اولیه استفاده میکنه و در بخش سه به بعد این مفاهیم رو در فصول جداگانه توضیح میده! اما در فصول اولیه هنگام به کار بردن اون مفاهیم و اصطلاحات توضیح مختصری میده که برای دانشجو مبهمه! اما سر کلاس استاد هرجا لازم باشه توضیحات لازم رو میده و ابهامات رو رفع میکنه! ولی وقتی خودتون کتاب رو تنها میخونید در فصول اولیه این ابهامات زیاد میشن هرچند در آخر کلیه اصطلاحات کامل توضیح داده میشه اما دانشجو تا نیمه کتاب احساس میکنه کتاب سخت و مبهمه ، در حالی که نیست.

من یه سرچ کردم نتونستم سر فصل های این کتاب اسلام ناظمی رو پیدا کنم . می شه اگه دارین اینجا بگذارین چون دقیقا منم به این مشکلی که درباره ترتیب فصل های پرسمن گفتین دارم می خورم .Smile

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pita
ارسال: #۱۱۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ب.ظ
سلام بچه ها خدا قوت یه سوال داشتم لطفا جواب بدید من پارسال سیستم عامل مقسمی رو خوندم اما میخواستم پارسه هم بخونم که اینجا گفتن ارزش نداره برای سوالایی که هرسال بد طرح میشه یه کتاب ۶۰۰ صفحه خون نظر شما چیه بخونم یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۱۱۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)parpar نوشته شده توسط:  سلام بچه ها خدا قوت یه سوال داشتم لطفا جواب بدید من پارسال سیستم عامل مقسمی رو خوندم اما میخواستم پارسه هم بخونم که اینجا گفتن ارزش نداره برای سوالایی که هرسال بد طرح میشه یه کتاب ۶۰۰ صفحه خون نظر شما چیه بخونم یا نه؟

سلام دوست عزیز
من هردوی اینا رو خوندم!!! به نظر من در کل پارسه خوب تر گفته ولی فصل حافظه مجازی رو مقسمی بهتر گفته!!Exclamation
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pita
ارسال: #۱۱۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ ب.ظ)anahitanamvar نوشته شده توسط:  من یه سرچ کردم نتونستم سر فصل های این کتاب اسلام ناظمی رو پیدا کنم . می شه اگه دارین اینجا بگذارین چون دقیقا منم به این مشکلی که درباره ترتیب فصل های پرسمن گفتین دارم می خورم .Smile

سمت راست اول شماره فصل کتاب اسلام ناظمیه بعد نام فصل توی کتاب ناظمیه و بعد از علامت ==> شماره فصل معادل در کتاب پرسمن است

فصل ۱ : محصول ==> 1 پرسمن
" ۲ : فرآیند توسعه نرم افزار ==> 2
" ۳ : مهندسی سیستم ==> 10
۴ : اصول و قواعد تحلیل نیاز ==> 11
۵ : مدل سازی تحلیل نیازهای نرم افزار ==> 12
۶ : اصول و قواعد طراحی نرم افزار ==> 13
۷ : طراحی معماری نرم افزار ==> 14
۸ : طراحی واسط کاربر ==> 15
۹ : طراحی در سطح مولفه ==> 16
۱۰: اصول و قواعد تحلیل شی گرا ==> 20
۱۱: مدلسازی تحلیل شی گرا ==> 21
۱۲: طراحی شی گرا ==> 22
۱۳: آزمون نرم افزار و راهبردها ==> 17
۱۴:مفاهیم مدیریت پروژه های نرم افزاری ==> 3
۱۵: معیارهای اندازه گیری و سنجش نرم افزار ==> 4 و ۱۹
۱۶ : برنامه ریزی پروژه های نرم افزاری ==> 5
۱۷ : تحلیل و مدیریت ریسک ==> 6
۱۸ : زمانبندی ، نظارت و کنترل پروژه ==> 7
۱۹ : اطمینان مرغوبیت نرم افزار ==> 8
۲۰ : مدیریت پیکربندب نرم افزار ==> 9
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , ana_12345 , pita
ارسال: #۱۱۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ب.ظ، توسط pita.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ق.ظ)ttiiko نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ ق.ظ)pita نوشته شده توسط:  من برای مدیریت جزوه مدیریت اجرایی ماهان رو دارم می خونم البته هر از گاهی - فکر می کنین کافی باشه؟ حدود ۵۰۰ صفحست.
می شه بجای پرسمن سالخورده من جزوه نرم افزار پارسه رو بخونم؟ یا حتما باید خوده پرسمن خونده بشه؟
جزوه ماهان در اصل برای رشته مدیریت نوشته شده! برای کنکور آی تی زیاد هم هست! آقای سلامی این جزوه رو تو ماهان با power point درس میدن و شنیدم مثال های خوبی میزنن که کمک میکنه مفاهیم از ذهن نره. اگر در بین دوستان رشته مدیریت پی جو بشید صدای ایشون رو هم میتونید پیدا کنید! دقت کنید برای کنکور آی تی لازم نیست اسامی افراد و نظریه ها رو مثل مدیریتی ها مو به مو حفظ کنید.
ببخشید زیاد سوال می پرسم. من سال ۸۸ کنکور مدیریت اجرایی داده بودم . تو پارسه ثبت نام کرده بودم و جزوه مدیریتشو چند بار خونده بودم . همون موقع از جایی تو نت خوندم که نوشه بو د اگر جزوه مدیریت ماهان رو بخونید (تو کنکور اجرایی) مدیریت رو حداقل ۴۰ می زنید. الان من می خوام تو گرایش ای تی شرکت کنم . دارم معماری رو می خونم اما چون قبلا کتابای مدیریت رو خوندم حیفم مییاد که از این زمبنه استفاده نکنم. الان خوب تا کنکور چند ماه وقت هست. من تصمیم دارم برای کنکور یا کتاب مدیریت پارسه رو بخونم با مال ماهان رو .(هر دو رو دارم مال سال ۸۸ ان . اما همون طور که گفتم کتاب پارسه رو قبلا چند بار دور کردم اما کتاب ماهان نخوندم اما شندیدم که کامله) الان شما می گید من کتاب مدیریت پارسه رو چند بار بخونم یا مال ماهانو . ممنون میشم راهنمایی کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱۷
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط white bird.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)parpar نوشته شده توسط:  سلام بچه ها خدا قوت یه سوال داشتم لطفا جواب بدید من پارسال سیستم عامل مقسمی رو خوندم اما میخواستم پارسه هم بخونم که اینجا گفتن ارزش نداره برای سوالایی که هرسال بد طرح میشه یه کتاب ۶۰۰ صفحه خون نظر شما چیه بخونم یا نه؟

سیستم عامل مقسمی در چه حدیه؟
کامله؟

(۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها برای درس مهندسی نرم افزار کتاب درس و تست چی خوبه؟
خودم پوران میخونم ولی احساس میکنم کامل نیست متنش خیلی روان نیست
برای مدیرت باید ۲تا کتاب خونده بشه؟
میشه یه کتاب خوبم برا مدیریت بگید؟
باهات موافقم منم این احساس رو دارم...
ولی کم کم راه میافتی...در کنارش برای مهر ماه کتاب پرسمن ترجمه سالخورده رو بگیر بخون...
برای مدیریت هم میتونی پوران جلد یک رو بگیری بخونی..
این لینک رو نیگاه کن رتبه ی ۳۱ آی تی ببین مدیریت چی خونده و حرف هاش رو هم اویزه گوشت کنBig Grin
کدوم لینک؟Big Grin

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ب.ظ
سلام دوستان بابا اینقدر هم قضیه رو گنده نکنید دیگه!!!
بابا ۶ روز نخوندم عقب افتادم و میتونم جبران کنم دیگه چیه؟ داری میترسونی مارو؟؟؟!!!
من چند روزه هفته ای ۳ وز روزی ۴ ساعت میخونم فعلا زیادم برنامه ندارم همین طوری عشقی میخونم
۰
۰
ارسال: #۱۱۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط jameshenas.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ب.ظ)parpar نوشته شده توسط:  سلام بچه ها خدا قوت یه سوال داشتم لطفا جواب بدید من پارسال سیستم عامل مقسمی رو خوندم اما میخواستم پارسه هم بخونم که اینجا گفتن ارزش نداره برای سوالایی که هرسال بد طرح میشه یه کتاب ۶۰۰ صفحه خون نظر شما چیه بخونم یا نه؟

سیستم عامل مقسمی در چه حدیه؟
کامله؟

(۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها برای درس مهندسی نرم افزار کتاب درس و تست چی خوبه؟
خودم پوران میخونم ولی احساس میکنم کامل نیست متنش خیلی روان نیست
برای مدیرت باید ۲تا کتاب خونده بشه؟
میشه یه کتاب خوبم برا مدیریت بگید؟
باهات موافقم منم این احساس رو دارم...
ولی کم کم راه میافتی...در کنارش برای مهر ماه کتاب پرسمن ترجمه سالخورده رو بگیر بخون...
برای مدیریت هم میتونی پوران جلد یک رو بگیری بخونی..
این لینک رو نیگاه کن رتبه ی ۳۱ آی تی ببین مدیریت چی خونده و حرف هاش رو هم اویزه گوشت کنBig Grin
کدوم لینک؟Big Grin

آخ آخ یعنی من لینک رو کپی نکردمBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بخون ببین مدیریت چی خوندنBig Grin
خیلی گشتم تا دوباره پیدا کنمش...Shy

سلام بچه ها...
من الان تقریبا میشه از ماه رمضون یکم قبل تر روزی کم کمش۳ ساعت زیادشم۷ ساعت میخوندم مخصوصا بعد ماه رمضون ۵ ساعت کمتر نمیشد...امروز میخاستم درس بخونم و اومدم برنامه رو ببینم که زده بودم شبکه.شبکه رو برداشتم بخونم.با خودم گفتم من ۲روز پیش اینو خوندم.فک کنم اشتباهی شده...خلاصه چشماتون روز بد نبینه.آقا من درس طراحی الگوریتم رو یادم رفته بود تو برنامم بذارم....خلاصه الگوریتم رو برداشتم تا ظهر خوندم همش به این فکر میکردم که چرا یادم رفته اینو بخونم این ۴ روزه...اینقدر اعصابم خورد شد که باورتون نمیشه کل بعد ظهر رو درس نخوندم و گفتم مجید بعدظهر هر کاری دوس داری بکن...درس تعتطیله...اینقدر جلو خودم رو نگرفتم که الان خمار کتاب شدم و از فردا اگه خدا بخاد با اشتیاق بخونم...
فقط میخاستم بگم به همش خوندن نیست،گاهی هم باید به خود استراحت بدین...یعنی درس نمیخونی فک میکنی هیچ فایده ای نداریBig Grin

I definitely will win
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird
ارسال: #۱۲۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۰۸ ب.ظ، توسط MAHSAN65.)
سلام
من از تیر ماه شروع به خوندم کردم
وبرنامه شما رو هم دنبال می کنم
امار
گسسته
طراحی وپیاده سازی زبان ها
پایگاه از کتابام مونده
الانم دارم کامپایلر میخونم ولی خیلی
تو فصل سومش مشکل دارم
اینو هم بگم این روزا خیلی نمی تونم درس بخونم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۵ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۸۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۲۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۴,۱۵۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۵۷ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۲۳ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۶۵۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۳۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close