زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر

ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۲۷ ب.ظ، توسط s.izadi.)
راستش من در مورد هوش رباتیک دانشگاه تهران تخقیق کردم مخصوصا در مورد اساتیدش، ببینید بستگی به این داره که میخواید واسه دکترا خارج از کشور ادامه بدید یا نه، اگه بخواید خارج از کشور مثلا تو کانادا یا امریکا ادامه بدید اصولا مباحث رباتیک اونجا پذیرنده نداره ( این رو یکی از اقوام که الان تو کانادا در حال تحصیل در زمینه هوش مصنوعیه بهم گفت) در صورتی که تو مباحثی مثل machine vision و یا learning و کلا مباحث نرم افزاری تقاضای اونور خوبه، با توجه به اینکه دانشگاه تهران اختصاصا گرایش رباتیک میگیره ممکن ناخواسته به زمینه سخت افزاری و مکانیکی کشیده بشیم و برای فاند گرفتن خارج از کشور مخصوصا کانادا و امریکا چندان موفق نباشیم. در دانشگاه تهران اساتیدی که در زمینه نرم افزاری و ماشین ویژن کار کردن یکی دکتر بابک نجار اعرابی و دیگری دکتر احمدآبادی هستن که خب اولویت دادن به تهران به این بهانه که با اینا پاین نامه بر میداریم یه جور ریسکه، چون ممکنه با این دو استاد نشه درس برداشت و ناخواسته به سمت مکانیک کشیده بشیم. ولی در مورد دانشگاه امیرکبیر عک این قضیه صادقه، دانشگاه امیر گروه هوش فوق العاده قوی ای داره، پروفسور صفابخش، پروفسور میبدی، دکتر رحمتی و غیره اساتیدی هستند که در زمینه ماشین ویژن و ای-لرنینگ کار کردند. به من پیشنهاد شده اگر علاقه ای به مباحث سخت افزاری ندارم ( که واقعا ندارم) امیرکبیر رو بالاتر بزنم و دلایلش هم مشخصه، اول اینکه دانشگاه تهران سخت افزاری تر از امیر کبیره، دوم اینکه گروه دانشگاه امیرکبیر به مراتب قوی تر از تهران و حتی شریفه و سوم اینکه شرایط برای اپلای گرفتن تو زمینه نرم افزار خارج از کشور بهتره
تنها مزیتی که دانشگاه که تهران نسبت به امیرکبیر داره اسم اونه که خارج از کشور تهران رو توی رَنک بالاتری نسبت به امیرکبیر میدونن ولی این همه ماجرا نیست. چون برای الپلای گرفتن بیش از اینکه اسم دانشگاه مهم باشه تعداد مقالات و موضوعات کار شده اهمیت داره

این بود اطلاعاتی که من کسب کردم و البته به صورت خلاصه، چنانچه نیاز هست اعلام کنید تا بیشتر توضیح بدم
خواهش می کنم شما هم اگر اطلاعاتی دارید یا مشاوره ای گرفتید اینجانب رو هم بی خبر نذارید
با تشکر

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , nkhdiscovery , pasargad7788 , pouri_sb , fz_916 , Morris , mecrob , M a h d i , d_felfelak
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ ب.ظ
مرسی بین شریف و امیر کبیر هم اگه اطلاعاتی دارید یه مقایسه می کنید !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۴۶ ب.ظ
RE: هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)sata نوشته شده توسط:  مرسی بین شریف و امیر کبیر هم اگه اطلاعاتی دارید یه مقایسه می کنید !

راستش در مورد شریف اطلاعات کاملی ندارم، چون بر اساس رتبه ام می بایست بین تهران و امیرکبیر یکی رو انتخاب کنم این شد که برای این دوتا تحقیق کردم. ولی در مورد شریف اطلاعاتم در این حد هستش که بیشتر مباجث سیگنالی کار می کنند و خب اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارید اسم شریف اونجا خیلی مطرحه. اما در هر صورت این مسئله مشخصه که گروه امیرکبیر به خصوص در زمینه پردازش تصویر و ویژن و لرنینگ از شریف بهتره، زمینه کاری بهتره توی این رشته و استادای قوی ای تو امیرکبیر هستن. احتمال اینکه تعداد مقالات تو امیرکبیر بیشتر بشه بالاتره چون استاداش اکثرا تخصصا تو زمینه هوش کار می کنند نه مثل تهران در زمینه کنترل و رباتیک.

ولی عرض کردم که شریف اسم بزرگی داره و شاید برای خارج از کشور ارزش داشته باشه که شخص بره شریف بخونه و اونجا سعی کنه تا با اساتید مجرب برداره و تو زمینه دلخواهش کار کنه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pasargad7788 , fz_916
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۷ ب.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۴۶ ب.ظ)s.izadi نوشته شده توسط:  چون برای الپلای گرفتن بیش از اینکه اسم دانشگاه مهم باشه تعداد مقالات و موضوعات کار شده اهمیت داره
موضوع همینه میخواستم بدونم سیگنال در همون حد سیگنال و سیستم هست و به سمت برق تمابل داره اونجا و ریاضیات کدوم بیشتره و سخت بودن نمره گرفتن و معدل امیرکبیر سخت تره یا شریف چون معدل هم مهم میشه اپلای من که شنیدم امیرکبیر بد نمرس گروه هوششون و بچه های خودشونم حتی بدون کنکور اقدام نمی کنن برای هوش!
۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۲۷ ب.ظ
دانشگاه امیرکبیر واقعا سخت گیر هستن اساتیدش و خب در عوض اگه تحمل کنی و بتونی دوام بیاری میتونی تعداد مقالات بیشتری ارائه بدی.
فکر می کنم لینک زیر اطلاعات مفیدی در مورد هوش شریف بهت بده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط reyhaneh64.)
ممنون بابت توضیحاتتون
اطلاعاتی هم من کسب کردم که برای استفاده دوستان میذارم.

اگر کسی علاقمند به شبکه های اجتماعی و کار بر روی اون هست
دکتر اسدپور به عنوان موضوع اولیه و دکتر فیلی به عنوان موضوع ثانویه تو گروه هوش روش کار میکنن.
البته دکتر فیلی اصرار به حضور تمام وقت در آزمایشگاه دارن هر ۶ روز هفته.

در مورد امیرکبیر هم با توجه به صحبتای ۲ نفر که یکی شبکه امیرکبیر دکترا میخونه و یکی هوش همونجا دکترا، میشه موضوعات مشترک بین دو گروه برداشت و سخت گیریشون از این جهت کمتر .

اینجا هم لیست آزمایشگاه های امیرکبیره که با توجه به قیاس من با دانشگاه تهران واقعا تنوعش تو مباحث مورد علاقم بیشتره.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینجا هم چند تا لینک مفید درباره دانشگاه تهران . آزمایشگاهاش :

تو انتخاب تاثیر میذاره
Smile

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , nkhdiscovery
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ق.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  ممنون بابت توضیحاتتون
اطلاعاتی هم من کسب کردم که برای استفاده دوستان میذارم.

اگر کسی علاقمند به شبکه های اجتماعی و کار بر روی اون هست
دکتر اسدپور به عنوان موضوع اولیه و دکتر فیلی به عنوان موضوع ثانویه تو گروه هوش روش کار میکنن.
البته دکتر فیلی اصرار به حضور تمام وقت در آزمایشگاه دارن هر ۶ روز هفته.

در مورد امیرکبیر هم با توجه به صحبتای ۲ نفر که یکی شبکه امیرکبیر دکترا میخونه و یکی هوش همونجا دکترا، میشه موضوعات مشترک بین دو گروه برداشت و سخت گیریشون از این جهت کمتر .

اینجا هم لیست آزمایشگاه های امیرکبیره که با توجه به قیاس من با دانشگاه تهران واقعا تنوعش تو مباحث مورد علاقم بیشتره.

اینجا هم چند تا لینک مفید درباره دانشگاه تهران . آزمایشگاهاش :

تو انتخاب تاثیر میذاره
Smile

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون، من تصمیم خودم رو گرفتم، با توجه به اینکه میونه خوبی با دروس کنترلی برق و رباتیک ندارم ترجیح میدم امیرکبیر رو اولویت بالاتری نسبت بهش بدم Smile

۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ق.ظ
(با اجازه سوال کننده) به ماهم دوستان کمک کنید این پستم جواب بدید همینجا یا اونجا
مرسی

۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط nkhdiscovery.)
جالبه ! من سرفصل هوش تهران رو دیدم بیشتر حس کردم که رباتیک امیرکبیر این شکلیه تا هوش(رباتیک) تهران (خود هوش تهران این قدر کنترلی و برقی نیست! درساشونو ببینین). ینی حس کردم تهران درساش خییلی هوشیه تا رباتیکی بر خلاف اسمش:دی
ضمیمه کردم سرفصل‌هاشون رو.
=====
ویرایش: RAR نمیذاره اتچ کنم :دی این مال رباتیک امیرکبیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , reyhaneh64
ارسال: #۱۰
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط s.izadi.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)nkhdiscovery نوشته شده توسط:  جالبه ! من سرفصل هوش تهران رو دیدم بیشتر حس کردم که رباتیک امیرکبیر این شکلیه تا هوش(رباتیک) تهران (خود هوش تهران این قدر کنترلی و برقی نیست! درساشونو ببینین). ینی حس کردم تهران درساش خییلی هوشیه تا رباتیکی بر خلاف اسمش:دی
ضمیمه کردم سرفصل‌هاشون رو.

حقیقت امر اینه که هوش دانشگاه تهران سخت افزاری تر از امیرکبیره و این هم خیلی دور از انتظار نیست چون تقریبا دانشگاه تهران توی سخت افزار بهترینه و اساتید این دانشگاه ترجیحا در زمینه های سخت افزاری کار می کنند. دروس ارائه شده در دانشگاه رو خیلی بهش اهمیت ندید. چیزی که باید بهش اهمیت بدید موضوع پایان نامه تون هست و برای این کار باید سابقه اساتید رو ببینید. در گروه هوش مصنوعی و رباتیک اکثر اساتید کنترلی و برقی هستند و پیش زمینه ای در کار نرم افزار هوش مصنوعی ندارند و یا علاقه ای ندارند. به جز دو استاد، دکتر اعرابی و دکتر احمدآبادی که خب همیشه این احتمال هست که شخص نتونه با این دو استاد درس برداره.

برعکس در دانشگاه امیرکبیر استاتید معمولا با پیش زمینه نرم افزاری هوش مصنوعی هستندو اساتیدی چون پروفسور صفابخش، پروفسور میبدی، دکتر رحمتی، دکتر همایونپور، دکتر رزازی و غیره.
شاید و موفق باشید Smile

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64
ارسال: #۱۱
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ
مهندسی رباتیک انگار همون مهندسی مکاترونیکه .
تو نت که سرچ کردم واحداش یکی بودن
اصلا رباتیک ربطی به واحدای هوش نداشت
حالا نمیدونم اشتب میکنم
اما هوش مصنوعی در گرایش رباتیک همون هوشه خودمونه با تفاسیری که دوستان در بالا داشتن
تا جایی که میدونم سال ۹۰ با رتبه ۳۰۰ به بالا هم روزانه امیرکبیر مهندسی رباتیک قبول شدن
Confused
اینو تو فایلی که پارسه به بچه ها داده و رتبه قبولیا هست دیدم.
فکر کنم کسی نمیزنه مگه اینکه واقعا علاقمند باشه.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۵۴ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۰۴ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  مهندسی رباتیک انگار همون مهندسی مکاترونیکه .
تو نت که سرچ کردم واحداش یکی بودن
اصلا رباتیک ربطی به واحدای هوش نداشت
حالا نمیدونم اشتب میکنم
اما هوش مصنوعی در گرایش رباتیک همون هوشه خودمونه با تفاسیری که دوستان در بالا داشتن
تا جایی که میدونم سال ۹۰ با رتبه ۳۰۰ به بالا هم روزانه امیرکبیر مهندسی رباتیک قبول شدن
Confused
اینو تو فایلی که پارسه به بچه ها داده و رتبه قبولیا هست دیدم.
فکر کنم کسی نمیزنه مگه اینکه واقعا علاقمند باشه.

لینکش رو تو پست قبلی گذاشتم، خب آخه بینایی ماشین و لرنینگ و اینا همه‌ش هوشیه درس اختیاری‌شم باز با هوش بر می‌داری...
سال ۹۰ کسی نمی‌شناخت رشته رو ، پارسال دوستم با ۱۱۹ با اختلاف یک نفر رباتیک امیرکبیر رو نیورده! ضمن این که آزمایشگاهشونم فوق‌العاده مجهزه، ما تو دانشگاه اصفهان یه رباط نائو داشتیم، گوشه اتاق زیرش فرش انداخته بودن یه گلیم هم می‌نداختن روش می‌دادن دست دکترا و به زور ارشدها... بعد امیرکبیر ۵ تا نائو داره که یکی‌شم دوستان پارسال شیکستن حین تمرین ... :دی واسه کسی که علاقه داره و می‌دونه می‌خواد چی کار کنه اونجا بهترین جاس... مثلا روی هوش همین نائو واسه ربوکاپ اون دوستم که قبول شده بود می‌گفت واقعا تو شبیه سازی خیلی کارا رو نمی‌شد کرد، الان می‌تونن قشنگ روی پنج‌تاشون پردازش صوت کار کنن عملی و اینا ...

حالا تبلیغ نمی‌کنم ، نزنید بذارید بیارم Smile)) :دی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , reyhaneh64
ارسال: #۱۳
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط s.izadi.)
من که دیگه خیال خودم رو راحت کردم، زدم امیرکبیر و بازی رو تموم کردم. امیوارم فقط ضایع نشم و امیرکبیر بیارم Smile
امروز من کلا دانشکاه امیرکبیر بودم از صبح، خداییش آزمایشگاه های معتبری در زمینه نرم افزار داشت. فضاش رو دوست داشتم و به نظرم بچه هایی که اونجا بودن تیپ شخصیت های خوبی بودن. البته شاید برای بعضیا اینا ملاک نباشه ولی برای ملاک بودSmile

شاد باشید Smile

۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط pouri_sb.)
آقا یک سوال فقط. فرق مهندسی رباتیک با هوش مصنوعی امیر کبیر چیه؟ تو رباتیک می شه باز سمت قسمت نرم افزاریش و لرنینگ رفت؟
اصلا حوصله ریاضی مهندسی رو ندارم! Big Grin بعدش مطمئنین سیگنال پیشنیاز می خوره؟ Smile ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ
امیر کبیر هوشش تا جایی که می دونم خیلی خیلی بد نمره می ده و اذیت می کنن.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۲۲ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۴ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۲۳۶ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۱۹۸ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۴۷۲ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close