زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منابع کلی آزمون ارشد

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۰۰ ب.ظ
Question منابع کلی آزمون ارشد
من قبل از هر چیزی به بچه های توصیه می کنم که انگیزه های خودشون رو تقویت کنن . اطمینان داشته باشید که شرایط امتحان حداقل ۵۰ درصد روی کار شما تاثیر داره‌، چه خوبه که این تاثیر رو مثبت کنید . اگه مایل بودین چند پست در این باره می زنم.

اما صاف بریم سر منابع:

سعی می کنم که چیزی رو از قلم نندازم‌، اما ابتدا یه توصیه می کنم‌: این‌ها رو من خوندم! ممکنه واسه کس دیگه ای جواب برعکس داشته باشه و بدونین که کتاب نیست که رتبه میاره‌، بلکه خود آدم و سابقه اش هم مهمه ؛ حتی شانس

زبان‌: هیچ توصیه ای در این باره ندارم بهتره در این رابطه به ساری گلین مراجعه کنید.

دروس ریاضی‌: این دروس ضریب ۲ دارن و به نسبت مهم‌تر از زبان هستند . شامل ۴ تا درسه که تک تک بررسی می کنیم:

۱. ریاضی مهندسی‌: خیلی‌ها به کتاب نیکوکار اعتقاد دارند اما من به تجربه بهم ثابت شده که بهترین کتاب واسه این درس چیزی نیست جز کتاب: مدرسان شریف کتاب های بعدی هم کتاب های حاجی جمشیدی و نیکوکار هستند.

۲. ساختمان گسسته‌: واسه این کتاب هم بهترین منبع کنکوری کتاب پوران پژوهش و واسه منبع هم کتاب جانسون باگ هست.

۳. محاسبات عددی‌: من به کتاب اسماعیل بابلیان ایمان دارم . واسه کنکوری هم کتاب آنالیز عددی پوران بد نیست.

۴. آمار و احتمالات مهندسی‌: شکی نیست که کتاب پارسه حرف اول رو می زنه اما اگه می خواین یه خورده سطح بالاتر باهاش برخورد کنید از کتاب مدرسان شریف استفاده کنید.

دروس مشترک‌: سرنوشت شما رو این دروس مشخص می کنند . اگه درصد های این دروس پایین باشه فاتحه و اگه بالا باشه (مثل من می شین دیگه!) ضریب ۴ دارن و از همه مهمتر هستند:

۱. نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها‌: شدیداً توصیه می کنم که کتاب های پیتر لینز و توماس سودکمپ رو بخونید منبع کنکوری هم کتاب های مدرسان شریف و پوران پژوهش رو مطالعه کنید.

۲. ساختمان داده‌ها‌: جزوه دکتر قدسی واسه این کار بد نیست اما از کتاب خوب مقسمی نمی شه به راحتی رد شد.

۳. سیستم عامل‌: کتاب های دکتر زمانی فر (راهنمای Schoam در طراحی سیستم عامل) و کتاب استالینگز کتاب های مرجع و خوبی هستند بخصوص کتاب زمانی فر . اما اگه کنکوری می خونید کتاب مقسمی رو فراموش نکنید.

۴. مدار منطقی‌: بی معطلی یکی از کتاب های کنکوری رو شروع کنید و نیازی به خوندن کتاب مرجع پیدا نمی کنید . کتاب پوران پژوهش و برومند نیا رو پیشنهاد می کنم.

۵. معماری‌: توی این سالها خیلی سخت شده واسه همین کتاب راهیان ارشد رو ورق بزنید و کتاب پوران پژوهش رو خوب بخونید.

دروس تخصصی نرم افزار‌: همیشه کم اهمیت جلوه داده می شه اما اهمیتش شاید از ریاضی بالاتر باشه ولی به اهمیت دروس مشترک نمی رسه . ضریبش ۲ هست . شامل ۴ تا درس که تست های کمی می تونین از اونها پیدا کنید:

۱. کامپایلر‌: جزوه قاسم ثانی بد نیست ولی کتاب AHO رو باید حتماً بخونید . منبع کنکوری سراغ ندارم.

۲. زبان های برنامه سازی‌: کتاب پرات خوب و کتاب سبستا عالیه اما شما همون اولی رو بخونی کافیه.

۳. طراحی الگوریتم‌: منبع اصلیش کتاب نیپولیتان معروفه و برخی هم توصیه می کنن که کتاب CLRS رو هم بخونید.(ما که نخوندیم)

۴. پایگاه داده‌ها: گلابی ترین درس کنکور شاید همین باشه . به نظر من کتاب مقسمی در این باره کامل و جامع هستش و نیاز به منبع دیگه ای پیدا نمی کنید.

فعلاً همین ها

محمد تنهایی ۱۰ مهر

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed_it , montazer , SarahArshad , rezvan_m , ف.ش , Parva , پشتکار , aahmadi83 , banafshehjooon , nasrin95
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۸۹, ۱۰:۴۹ ب.ظ
RE: منابع کلی آزمون ارشد
سلام آقای تنهایی برای هوش چی پیشنهاد میدین برا گرایش هوش؟

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ ب.ظ
منابع کلی آزمون ارشد
هوش مصنوعی(راسل)
مدار الکتریکی ۱
طرای الگوریتم(قدسی -CLRS)

چه سعادتی است
وقتی که برف می‌بارد
دانستن اینکه
تن پرنده‌ها گرم است
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۲:۲۹ ق.ظ
منابع کلی آزمون ارشد
چرا هیچکس برای هوش مصنوعی که عشق منه حرفی نمیزنه
چر اینقدر در حق این درس ظلام میشه یه نفر راهنمایی توپ بکنه
اقای تنهایی به دوستان بگو یه روش خوب برا خوندن این درس معرفی کنند

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۲:۴۸ ق.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۸۹ ۰۲:۲۹ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  چرا هیچکس برای هوش مصنوعی که عشق منه حرفی نمیزنه
چر اینقدر در حق این درس ظلام میشه یه نفر راهنمایی توپ بکنه
اقای تنهایی به دوستان بگو یه روش خوب برا خوندن این درس معرفی کنند
هوش مصنوعی مگه درس سختیه که روش خاص خوندن بخواد؟
منابعش هم همونطور که دوستان قبلا گفتن:
برای هوش راسل
برای مدار الکتریکی هم جبه دار مارالانی - کنکوری هم پارسه!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karostami
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۸۹, ۰۳:۰۲ ق.ظ
آمار و احتمال مهندسی دکتر نیکوکار چطوره؟
۰
۰
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۶ ب.ظ
کاش بجای اینکه این همه مرتبه نام منابع خاصی رو برای دروس ذکر می کردید و یا سرفصل دروس ارشد رو ده‌ها بار تکرار می کردید , یکبار هم از بودجه بندی سرفصلها در کنکور ارشد کامپیوتر یاد می کردید تا بشه بین فصول مهم و دیگر فصول تمایز قائل شد.اگه بشه این کار رو برای تک تک دروس انجام بدید لطف بزرگی کردید.
مرسی
۰
۰
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۰۰ ب.ظ
(۱۴ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ)roz1 نوشته شده توسط:  کاش بجای اینکه این همه مرتبه نام منابع خاصی رو برای دروس ذکر می کردید و یا سرفصل دروس ارشد رو ده‌ها بار تکرار می کردید , یکبار هم از بودجه بندی سرفصلها در کنکور ارشد کامپیوتر یاد می کردید تا بشه بین فصول مهم و دیگر فصول تمایز قائل شد.اگه بشه این کار رو برای تک تک دروس انجام بدید لطف بزرگی کردید.
مرسی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soheil
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۲۴ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۰۰ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من قبل از هر چیزی به بچه های توصیه می کنم که انگیزه های خودشون رو تقویت کنن . اطمینان داشته باشید که شرایط امتحان حداقل ۵۰ درصد روی کار شما تاثیر داره‌، چه خوبه که این تاثیر رو مثبت کنید . اگه مایل بودین چند پست در این باره می زنم.

اما صاف بریم سر منابع:

سعی می کنم که چیزی رو از قلم نندازم‌، اما ابتدا یه توصیه می کنم‌: این‌ها رو من خوندم! ممکنه واسه کس دیگه ای جواب برعکس داشته باشه و بدونین که کتاب نیست که رتبه میاره‌، بلکه خود آدم و سابقه اش هم مهمه ؛ حتی شانس

زبان‌: هیچ توصیه ای در این باره ندارم بهتره در این رابطه به ساری گلین مراجعه کنید.

دروس ریاضی‌: این دروس ضریب ۲ دارن و به نسبت مهم‌تر از زبان هستند . شامل ۴ تا درسه که تک تک بررسی می کنیم:

۱. ریاضی مهندسی‌: خیلی‌ها به کتاب نیکوکار اعتقاد دارند اما من به تجربه بهم ثابت شده که بهترین کتاب واسه این درس چیزی نیست جز کتاب: مدرسان شریف کتاب های بعدی هم کتاب های حاجی جمشیدی و نیکوکار هستند.

۲. ساختمان گسسته‌: واسه این کتاب هم بهترین منبع کنکوری کتاب پوران پژوهش و واسه منبع هم کتاب جانسون باگ هست.

۳. محاسبات عددی‌: من به کتاب اسماعیل بابلیان ایمان دارم . واسه کنکوری هم کتاب آنالیز عددی پوران بد نیست.

۴. آمار و احتمالات مهندسی‌: شکی نیست که کتاب پارسه حرف اول رو می زنه اما اگه می خواین یه خورده سطح بالاتر باهاش برخورد کنید از کتاب مدرسان شریف استفاده کنید.

دروس مشترک‌: سرنوشت شما رو این دروس مشخص می کنند . اگه درصد های این دروس پایین باشه فاتحه و اگه بالا باشه (مثل من می شین دیگه!) ضریب ۴ دارن و از همه مهمتر هستند:

۱. نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها‌: شدیداً توصیه می کنم که کتاب های پیتر لینز و توماس سودکمپ رو بخونید منبع کنکوری هم کتاب های مدرسان شریف و پوران پژوهش رو مطالعه کنید.

۲. ساختمان داده‌ها‌: جزوه دکتر قدسی واسه این کار بد نیست اما از کتاب خوب مقسمی نمی شه به راحتی رد شد.

۳. سیستم عامل‌: کتاب های دکتر زمانی فر (راهنمای Schoam در طراحی سیستم عامل) و کتاب استالینگز کتاب های مرجع و خوبی هستند بخصوص کتاب زمانی فر . اما اگه کنکوری می خونید کتاب مقسمی رو فراموش نکنید.

۴. مدار منطقی‌: بی معطلی یکی از کتاب های کنکوری رو شروع کنید و نیازی به خوندن کتاب مرجع پیدا نمی کنید . کتاب پوران پژوهش و برومند نیا رو پیشنهاد می کنم.

۵. معماری‌: توی این سالها خیلی سخت شده واسه همین کتاب راهیان ارشد رو ورق بزنید و کتاب پوران پژوهش رو خوب بخونید.

دروس تخصصی نرم افزار‌: همیشه کم اهمیت جلوه داده می شه اما اهمیتش شاید از ریاضی بالاتر باشه ولی به اهمیت دروس مشترک نمی رسه . ضریبش ۲ هست . شامل ۴ تا درس که تست های کمی می تونین از اونها پیدا کنید:

۱. کامپایلر‌: جزوه قاسم ثانی بد نیست ولی کتاب AHO رو باید حتماً بخونید . منبع کنکوری سراغ ندارم.

۲. زبان های برنامه سازی‌: کتاب پرات خوب و کتاب سبستا عالیه اما شما همون اولی رو بخونی کافیه.

۳. طراحی الگوریتم‌: منبع اصلیش کتاب نیپولیتان معروفه و برخی هم توصیه می کنن که کتاب CLRS رو هم بخونید.(ما که نخوندیم)

۴. پایگاه داده‌ها: گلابی ترین درس کنکور شاید همین باشه . به نظر من کتاب مقسمی در این باره کامل و جامع هستش و نیاز به منبع دیگه ای پیدا نمی کنید.

فعلاً همین ها

محمد تنهایی ۱۰ مهر

فوری
با سلام خدمت شما
با توجه به سطح شناخت و همینطور ارادت خاصی که نسبت به شما، آقای تنهایی دارم خواستم ازتون یه کمک و مشورت بخوام و استدعا دارم برادرانه راهنماییم کنید.
هدف: قصد کردم تو کنکور ارشد کامپیوتر دانشگاه آزاد ۹۲ که ثبت نامش تا شنبه ۲۸/۱۱/۱۳۹۱ هست شرکت و انشالله در واحد علوم تحقیقات تهران قبول خواهم شد.
یک سال از کتاب ها و کنکور دور بودم و از لحاظ داشتن پیش ضمینه درسی، بین ضعیف تا متوسطم
فاصله تا کنکور ۳ماه که احتمالا برای ۲ یا ۳ هفته برم مسافرت که می مانه ۲/۵ ماه
نگرانم که جایی که میخوام قبول بشم! –انشالله-
لطفا در مورد انتخاب رشته هم راهنمایی بفرمایید. شخصا، علاقه شدیدی به هوش مصنوعی دارم اما نرم افزار هم در مرتبه بعدی دوست دارم (یعنی در کل ابتدا هوش و سپس نرم افزار). اینکه حتما قبول بشم با اینکه علاقم اولم باشه موازی شده. البته احساس می کنم در هر کدام از دو رشته فوق میشه بعد پاس کردن واحدهای تئوری، ضمینه تحقیق و پژوهش را فرضا مباحث مرتبط با هوش مصنوعی انتخاب کرد و خودمو می تونم وقف هوش مصنوعی کنم. (منو برادر و دوست خودتون فرض کنید و دلسوزانه بهم کمک کنید و در انتخاب گرایش و قبولیم راهنمایی کنید)
الان نمیدونم، منابع چی هست؟ آیا تغییر کرده؟ چی کم و زیاد شده؟
آیا تو این فرصت کم و داشتن سطح دانش فعلی، رسیدن به هدفم امکان پذیر است؟
اما اینو میدونم، که با این وقت کم نمیشه همه درس هارو مطالعه کرد، درسته؟ اگر پاسخ منفی هست، بر طبق هدف، روی کدام درس ها وقت بگذارم که نتیجه فوق الذکر را بگیرم؟
و اینکه آیا مطالعه تو این وقت کم صحیح است؟ یا فقط تست بزنم!
آیا با زدن تست های ۵سال گذشته و بدون مطالعه میتونم به هدفم برسم؟
چطور واسه مطالعه و تست زدن برنامه ریزی کنم؟ (اضافه کنم که من شاغل در شیفت شبم و میشه گفت روز آزادم ولی با توجه به بیداری شب قبل چند ساعتی باید بخوابم)
فکر می کنم هرآنچه لازم بود را خدمتتان گفتم (اگر چیزی از قلم افتاد بپرسید تا بگم). لطفا بفرمایید چه درسایی و از چه منابعی و طبق چه برنامه و اصولی و طی چه بازه زمانی و همینطور زمان شروع تست و جمع بندی را...
شدیدا به هم فکری و راهنمایی تون محتاجم و مصممم که علوم تحقیقات تهران قبول بشم.
فوری

بهترین شغل در حوزه IT

برترین کارفرما و شرکت

فروش کتب مرجع و کنکوری ناب کارشناسی ارشد و کارشناسی ناپیوسته

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۸ ب.ظ
منابع کلی آزمون ارشد
دوست عزیز! دکتر تنهایی به دلیل مشغله کمتر سر می زنن ان شالله سایر دوستان راهنمایی کنن اینو واسه این گفتم که اگر ایشون پاسخ ندادند گله مند نشید.

از طرفی برای هر یک از دروس موجود رد کنکور ارشد ، یه بخش جداگانه در تالار وجود داره و در مورد منابعش مفصل بجث شده که می تونید مطالعه کنید و اگر سوالی در خصوص منابع داشتید در همون تایپ ها مطرح کنید تا بهتر و سریعتر به جوابتون برسید.

از طرفی برخی سوالات شما جنبه مشاوره دارن که تو بخش مشاوره احتمالا می تونید جوابشون رو پیدا کنید در غیر این صورت سوالتون رو در اون تالار مطرح کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۲۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  منابع ارشد کامپیوتر azizehmah ۸ ۸,۸۲۵ ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marge_setare
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۴۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۱۹ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۴۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close