زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۱۰۶
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۶ ب.ظ
RE: بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

سلام دوستان فایل پیوست شده حل تشریحی من برای غلط بودن سوال ۷۱ هست از اونجایی که کلا تعداد افرادی که اعتراض میدن زیاد نیست بهتره اگر که اعتراض میدیم راه حل کامل رو هم بنویسیم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۷
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۵۳ ب.ظ، توسط mohsen.srn.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۲۴ ب.ظ)behnaz110 نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  [quote='ffss' pid='165027' dateline='1361262131']
دوستان در مورد سوال ۱۰۳ که فرزندان میشه اعتراضی ندارن؟؟
من که اعتراض می زنم، چون واقعا جواب می شه فرزندانی که پدر دارند، نه فرزندان...، فرزندان را که خوب باید select * تو جدول person می تونست به دست بیاره، بلاخره همه ی آدم ها فرزندند و یه مامان بابایی دارند، ولی این دستوری که نوشته فرزندانی را می ده که پدر دارند....
دقیقا منم با شما موافقم در جواب دوتمون که میگن مادر تو رابطه نیست .اصلا جدول رابطه برای این داده شده که رابطه افراد با هم مشخص بشه و از اونجایی که تو دستور کسانی رو میخواست که تو جدول رابطه با پدر مشخص شدن رو میخواست(prel=1) و از اونجا که ممکنه یه فرزند پدر نداشته باشه و تو جدول رابزه با مادرش شناخته شده باشه پس نمیتونه همه فرزندان رو بده.در ضمن به قول دوستمون میتونست با یه select * تو جدول person فرزندان رو مشخص کرد خوب
[/quمن هم با نظر شما کاملا موافقم

بنظرِ من سوال ۱۰۳ باید حذف بشه.
با اینکه من هم گزینه ی ۳ رو زدم، گزینه ی ۳ هم درست نیست.
چون گزینه ی ۳ هم در واقع داره به نوه ها اشاره میکنه. چون ویرگول بین فرزندان و بقیه ی جمله نیست، پس نوه ها معنی میده و نه چیز دیگه ای.

در واقع این سوال اصلا گزینه صحیح نداره.
گزینه ی ۳ و ۱ هر دو گول زنندند.(امیدوارم خودِ تصمیم گیرندگان رو هم گول نزنند!!!)

اگر این سوال حذف نشه در حق بسیاری از داوطلب ها ظلم میشه...

در متن اعتراضتون حتما به این اشاره بکنید که گزینه سه با داشتن ویرگول بهترین گزینست، ولی چون ویرگول نداره، پس اون هم غلطه. گزینه ی ۱ هم که مشخصه که غلطه...

خلاصه این که تا حد امکان در مورد سوالاتی که اعتراض میکنید توضیح بدید و حتی شکل بگید و براشون بفرستید.
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۴۱ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۳ ب.ظ)rezaei.m نوشته شده توسط:  با سلام:
من نسبت به این سوالات فرم اعتراض رو پر کردم: (طبق دفترچه B)

۱۴- زبان: دو AND دارد، =>> سئوال فاقد گزینه صحیح است.
۵۹- منطقی: فرصت برای پاسخ دهی به سئوال کافی نیست.
۶۲- منطقی: ۱- ایراد تایپی دارد. ۲- قسمت اول سوال در گزینه های ۲و۳ نیست.=>> سئوال دارای ۲ گزینه صحیح است.
۱۱۷- هوش: کلید غلط است

چرا سوال ۱۱۷ غلطه؟ گره های ملاقات شده رو میخواد ,نه مسیر بهینه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال: #۱۰۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ ب.ظ
دوستان مدیران عزیزان
من توی اون تاپیک دیگه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

هم گفتم ولی متاسفانه کسی گوشش بدهکار نیست
آخه یک دقیقه گوش کنید الان این تاپیک ظرف ۱ روز رسیده به ۱۲ صفحه
منی که میخوام اعتراض کنم باید بشینم ۱۲ صفحه رو بخونم بعد ببینم مثلا چند نفر به اجماع رسیدن که مثلا فلان سوال به فلان دلیل ایراد داره و باید حدف بشه . خودتون حساب کنید دیگه چه اتلاف وقتی میشه
توی اون تاپیک گفتم بیان یک نظر سنجی اول هر تاپیک بذارین و بگین که سوال فلان سیستم عامل به فلان دلیل باید حذف بشه اون موقع هرکسی با یک نگاه سریع میتونه همه چی دستش بیاد حالا اگر توضیحات تکمیلی نیاز داشت میره و پست ها رو میخونه . ضمن اینکه اینطوری باعث میشه تعداد اعتراضات به یک سوال خاص خیلی بیشتر بشه
مثلا میبینن ۱۰۰ نفر به سوال ۷۱ سیستم عامل اعتراض دادن اونم به دلیل اینکه گزینه صحیح وجود نداره
این حالت رو مقایسه کنید با وقتی که ۱۰ نفر اعتراض دادن یکی گفته سوال غلطه یکی گفته اطلاعات ناقصه یکی گفته و ...

خواهشا مدیران یک نظر سنجی ایجاد بکنن . برای یک بار هم که شده بیان هماهنگ و دسته جمعی عمل کنیم
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezareza2 , fateme66 , shahrokh_ddf , samaneh_aftab
ارسال: #۱۱۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط edge.)
سلام
منم میخواستم همینو بگم بعضی دوستان هرچی سوال که غلط زدنو یا نزدن هم می خان اعتراض کنن فک میکنید مثلاً ۱۰ تا سوال اعتراض کنید سنجش همش براما حذف میکنه. به نظر من هم به غیر از یه سوال معماری و یه سوال سیستم عامل که جواب طبق سوال تو گزینه ها نبود که همه هم سرش به توافق رسیدن بقیه سوالا زیاد مشکلی توش نیست واگرم باشه در اون حدی نیس که بخواد حذف بشه البته من خودمم بعضی از اونا روغلط زدم ولی باید منطقی باشیم پارسال این همه اعتراض کردیم آخر یه سوالو حذف کردن که اصلاً کسی اعتراض نکرده بود.
۰
۰
ارسال: #۱۱۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۳ ب.ظ
سلام دوستان، می شه سوالات مشکل دار رو به همراه دلایل اشکال دار بودنشون رو تو یه تاپیک جدا بزنید که همه بتونیم به شیوه ی درست اعتراض کنیم، من چند تا سوال رو می دونم اما می خوام کامل باشه
بعد یه سوال دیگه آیا دقیقا باید براساس دفترچه ای که آزمو ن دادیم بگیم یا اینکه فرقی نمی کنه(آخه من یادم نیست کدوم دفترچه بودم)
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱۲
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ق.ظ)abasalimaleki نوشته شده توسط:  [quote='masoomeh_s' pid='164537' dateline='1361198235']
بچه ها کسی دفترچه d رو نداره ؟

سوال ۵۳ برای دفترچه d زده گزینه ۳ ولی انگار گزینه هاش مثله دفترچه b بود واسه b زده ۴ .

مرسی
تورو خدا اگه dگیر آوردی به منم بده دارم دیوونه میشم..
آره منم دفترچه dبودم و سوال ۵۳ را دقیقا یادمه و همین حرف شما را قبول دارم.

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ق.ظ)alireza89 نوشته شده توسط:  سوال ۱۲۰ هم گزینه ۲ درسته چون از گزینه ۳ که ثابت اسکولم داره میتونیم نتیجه بگیریم که یک تابع اسکولم(تابع ثابت که برای هر مقدار برابر ثابت اسکولم) وجود داره به نکته توجه کنند دوستان که از وجود تابع اسکولم نمیشه ثابت رو نتیجه گرفت چون برای هر مقدار تغییر میکنه پس گزینه ۲ درست است

تمام گزینه هایی که گفته شد بر مبنای دفترچه B هستش
۱۲۰ را کاملا باهات موافقم دوست عزیز.
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۰ ب.ظ
آقا تو کامنت ها خبری از اعتراض نسبت به سوال ۱۰۷ نیست.... جوابش رو آقای فرداد صفر بدست آوردن اما تو کلیدها گزینه ۳ اعلام شده! لینک عکس جواب سوال:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط rezareza2.)
توی این مواردی که توی سیستم اعتراض گذاشته هیچکدوم مربوط به گزینه اشتباه نیست که ؟!
دوستان نظرشون چی هست؟
نقل قول: متن سئوال ناقص است
متن سئوال نادرست است
سئوال تکراری است
سئوال خارج از سرفصل است
سئوال فاقد شکل نمودار (جدول) می باشد
سئوال فاقد گزینه صحیح است
سئوال دارای ۲ گزینه صحیح است
سئوال دارای ۳ گزینه صحیح است
سئوال نامفهوم است
سئوال فاقد گزینه است
سئوال دارای غلط املایی است
سئوال دارای مفاهیم متعدد می باشد
گزینه تکرار ی است
اطلاعات و داده های مساله کافی نیست
فرصت برای پاسخ دهی به سئوال کافی نیست
داده های مربوط به شکل(نمودار) ناقص است
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ب.ظ
دوستان !
میشه راجع به سوال ۴۱ محاسبات عددی که مرتبه ۲ رو گفته درسته یه صحبتی بکنید. چون من تو کتاب خوندم از مرتبه ۱ هست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال: #۱۱۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط fatima1537.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ)amnhck123 نوشته شده توسط:  دوستان مدیران عزیزان
من توی اون تاپیک دیگه

هم گفتم ولی متاسفانه کسی گوشش بدهکار نیست
آخه یک دقیقه گوش کنید الان این تاپیک ظرف ۱ روز رسیده به ۱۲ صفحه
متاسفانه دوستان بازهم توی تاپیکهای مختلف مربوط به اعتراضات در مورد سئوالات بحث میکنند
بهتره هر تاپیکی یک کار انجام بده.یا فقط متن اعتراض باشه (و اگر میخواید با هم مباحثه ای داشته باشید توی تاپیکهای دیگه باشه) یا اینکه فقط توش در مورد نحوه حل سئوال بحث بشه
متاسفانه خیلی از اعضا وسط بحثهای یک تاپیک درصدهاشون را میزنند و ... .تنها راهش اینه که بقیه اعضا هم به مسئله نظم حساس باشند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezareza2 , fateme66 , mehrdad372
ارسال: #۱۱۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط amnhck123.)
اعتراضات به کلیدهای سنجش - فقط دروس مشترک
کد دفترچه : b
درس : سیستم عامل
شماره سوال : ۷۱ - همون سوال MLFQ
گزینه درست وجود نداره
هر طور که حساب یکنی و با هر روش جواب بیشتر از ۴۰ در میاد و توی گزینه ها نیست
اینم اثباتش

کد دفترچه : b
شماره سوال : ۷۱ - همون سوال MLFQ
گزینه درست وجود نداره
هر طور که حساب یکنی و با هر روش جواب بیشتر از ۴۰ در میاد و توی گزینه ها نیست

۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط rezareza2.)
RE: اعتراضات به کلیدهای سنجش - فقط دروس مشترک
دفترچه : B
درس : ساختمان داده
شماره سوال : ۵۲
کلید اولیه : ۱
مشکل : داده های مربوط به شکل(نمودار) ناقص است
توضیح : با ریختن منفی بی نهایت در مینیمم اصلا خط ۴ اجرا نخواهد شد.

درس : مدار منطقی
شماره سوال : ۶۲
کلید اولیه : ۳
کلید مورد نظر من : ۳
مشکل:داده های مربوط به شکل(نمودار) ناقص است
توضیح : علی رغم اینکه بهترین گزینه انتخاب شده است اما شکل دارای ایراد است و از حالت ۰۰ با ورودی ۰ به ۲ حالت می رود.

درس : مدار منطقی
شماره سوال : ۶۳
کلید اولیه : ۱
کلید مورد نظر من : ۴
مشکل:گزینه صحیح انتخاب نشده است.
پاسخ : این مدار مشخص کننده هیچ تابعی نمی
تواند باشد چرا که می تواند هر ۲ بافر با هم فعال شده و این خلاف قوانین
استفاده از بافرهاست . ضمن آنکه در حالتی که مقادیر بشکل زیر باشد
A B C
----------
۱ ۰ ۱
بافر بالایی مقدار ۱ را عبور می دهد و بافر وسط مقدار امپدانس بالا و بافر پایین مقدار ۰ را عبور میدهد و خروجی ۰ و ۱ بهم وصل شده است بنابراین مدار خواهد سوخت. بنابراین این مدار نمی تواند پیاده سازی هیچ تابع منطقی باشد.

درس : معماری
شماره سوال : ۶۷
کلید اولیه : ۴
کلید مورد نظر من : وجود ندارد
مشکل:گزینه صحیح وجود ندارد.
پاسخ :
۱۵۰ حالت را می توان با ۸ بیت کد کرد.
پس حافظه کنترل ۲۰۰۰x8 بیت خواهد بود و حافظه ریز نیز ۱۵۰x100 بیت خواهد بود که جمعا ۳۱۰۰۰ بیت خواهد شد که در بین گزینه ها نیست.

شماره سوال : ۷۰
کلید مورد نظر من : ۳
مشکل:گزینه صحیح انتخاب نشده است.
پاسخ :
گزینه صحیح گزینه ۳ است چرا که الگوریتم پیشنهادی هر ۳ مورد استفاده انحصاری،انتظار محدود و شرط پیشرفت را نقض می کند.

درس : سیسیم عامل
شماره سوال : ۷۱
کلید مورد نظر من : وجود ندارد
مشکل: گزینه درست موجود نیست.
من راه حل تشریحی رو رسم و محاسبه کردم و ۶ جایگشت مختلف رو هم در نظر گرفتم که جای هیچ بهانه ای نمونه و پیوست کردم. لطفا دوستان توی اعتراضاتشون فقط به گفتن ایکه تست اشتباه هست بسنده نکنند و راه حل تشریحی و توضیحات کامل رو بهمراه اعتراض بفرستند.

فایل‌(های) پیوست شده

۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , nomad:D , mehrdad372
ارسال: #۱۱۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ق.ظ
نقل قول: نکته اول و مهم اینکه من دخمل نیستم
آه؛پوزش.
نقل قول: در مورد سوال ۶۳ این سوال مشابه تست سراسری سال ۸۰ هست برین فصل مدارات ترکیبی پوران توو تستاش هست با توجه به توضیحات توی تست جواب سوال امسال گزینه ۱ میشه مگر اینکه آقای یوسفی اشتباه گفته باشند که بعید میدونم
پس در این مورد هادی یوسفی داوطلبایی مثل من رو به کلی گیج کرده.چرا که در این مورد، موقع خوندنِ درس ، من یادم هست که بافرهای سه حالته رو به دقت بررسی کرده بودم.و اینجا تو صفحه ۶۲ یه مثال هست که دقیقا شبیه به همین مدار هست ولی PLA نداره که البته چندان فرقی هم نداره.اونجا هم یه مداری هست که امکان فعال شدنِ همزمانِ دو تا از کنترل ها هست اما اگر مثلا a فعال بشه چون وردیش صفر هست، ممکنه این شبهه پیش بیاد که مدار مشکل نداره اما یوسفی گفته که این مدار مشکل ساختاری داره.بعد همینو تو تستاش (که من یا ندیدم یا بی توجه بودم) گفته درسته! من واقعا گیج شدم الان.
۲
۱
ارسال: #۱۲۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط fateme66.)
سولات غلط از نظر من

کد دفترچه b
درس: نظریه
شماره سوال:۵۵
کلید اولیه:۳
دو گزینه ۱و ۳ صحیح هستن،
هر دو گزینه رشته های به طول فرد از a تولید میکنند.
................................................................................​...
درس: مدارمنطقی
شماره سوال:۶۲
کلید اولیه:۲
شکل سوال اشکال داره،از حالت ۰۰ با ورودی ۱ به دوحالت تغییر حالت داده(حالت های ۰۰و ۰۱)
................................................................................​....
درس:سیستم عامل
شماره سوال:۷۱
کلید اولیه:۲
جواب در گزینه ها نیست.من حساب کردم ۴۵/۳ به دست اوردم

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close