زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۱۳۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۰۸ ق.ظ، توسط alireza89.)
RE: بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)gh elham نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۳ ب.ظ)rezaei.m نوشته شده توسط:  با سلام:
من نسبت به این سوالات فرم اعتراض رو پر کردم: (طبق دفترچه B)

۱۴- زبان: دو AND دارد، =>> سئوال فاقد گزینه صحیح است.
۵۹- منطقی: فرصت برای پاسخ دهی به سئوال کافی نیست.
۶۲- منطقی: ۱- ایراد تایپی دارد. ۲- قسمت اول سوال در گزینه های ۲و۳ نیست.=>> سئوال دارای ۲ گزینه صحیح است.
۱۱۷- هوش: کلید غلط است

به نظر شما گزینه صحیح سوال ۱۱۷ هوش کدوم هست من خودم گزینه ۴ دفترچه B رو انتخاب کردم؟؟؟؟؟

سوال ۱۱۷ کاملا درسته و درست پاسخ داده شده

(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ب.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  ۱۲۱ هوش ندیدم کسی مطرح کنه.
گزینه ۳ صحیحه نه گزینه ۱/
چون اگه طرف اول فالس بشه ( مثلا به دلیل اینکه علی هیچ برادری نداشته باشه) اونوقت تمام عبارت صحیح میشه که این مطلوب سوال نیست.( سوال می خواد ۲ برادر باشد)

۱۲۱ جوابش درسته گزینه ۳ نادرسته چون صور عمومی هیچ وقت پشت عطف لیترالها نمیاد

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲ ب.ظ)elmesias نوشته شده توسط:  سلام، به نظر من این سوالا غلطه و ان شاالله فردا اینارو به عنوان اعتراض میفرستم
سوال ۳۲ شرایط اولیه رو نداده و باید حدس بزنی
سوال ۴۰ یک زدم اما احتمالا دو درسته
سوال ۵۱ گزینه ۱ بنظر صحیحه نه ۴ بنظر میاد طراح جوابو تقسیم بر n نکردن
سوال ۵۲ اشتباه چاپی داره
سوال ۵۵ گزینه ۳ رو زدم اما یک هم صحیحه پس دو جواب صحیح داره
سوال ۵۷ من هنوز معتقدم گزینه ۱ درسته نه ۳
سوال ۶۳ مدار دچار اشکاله و نباید حالت ناشناخته رو با حالت بی اهمیت یکی بگیریم اینو تو همون کتاب پوران هم گفته
سوال ۶۴ گزینه ۳ صحیحه دلیلم هم اینه
کلا دو روش داریم
memory mapped
i/O mapped
و نکته اینجاست که dma در طبقه بندی راه های اتصال سخت افزاری قرار میگیره که ۳ تا هستن
dma
programmed i/o
interruped i/o
اینو هم تو کتابای ارشد هم تو مقالات انگلیسی میتونید جستجو کنید
و مشخصه که memmory mapped سریعتره و گزینه ۳ صحیح نیست
سوال ۶۷ هم سوال خود جوابو خواسته نه مقدار صرفه جویی
سوال ۷۰ یا گزینه ۳ یا باید کنار بره
سوال ۷۱ یا باید کنار بره یا یقینا جواب میشه ۳۹/۶۶
سوال ۱۰۳ یقینا گزینه ی همه فرزندان جواب نیست گزینه ۳ صحیحه اما میشه گفت بخاطر اینکه یادشون رفته گزینه ۳ کاما بزارن گزینه ۳ و ۱ صحیح بگیرن یا کنار بره
سلام سوال ۵۷ اشتباه جواب داده شده من امروز پیش استادمون بودم یکی از دوستان بشدت اعتقاد داشت که جواب درسته اما استادمون گفت رشته های با طول زوجش رو نمیشه با پشته افراز کرد و عدم تساوی رو تایید کرد بنابراین مستقل از متن نیست

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲ ب.ظ)elmesias نوشته شده توسط:  سلام، به نظر من این سوالا غلطه و ان شاالله فردا اینارو به عنوان اعتراض میفرستم
سوال ۳۲ شرایط اولیه رو نداده و باید حدس بزنی
سوال ۴۰ یک زدم اما احتمالا دو درسته
سوال ۵۱ گزینه ۱ بنظر صحیحه نه ۴ بنظر میاد طراح جوابو تقسیم بر n نکردن
سوال ۵۲ اشتباه چاپی داره
سوال ۵۵ گزینه ۳ رو زدم اما یک هم صحیحه پس دو جواب صحیح داره
سوال ۵۷ من هنوز معتقدم گزینه ۱ درسته نه ۳
سوال ۶۳ مدار دچار اشکاله و نباید حالت ناشناخته رو با حالت بی اهمیت یکی بگیریم اینو تو همون کتاب پوران هم گفته
سوال ۶۴ گزینه ۳ صحیحه دلیلم هم اینه
کلا دو روش داریم
memory mapped
i/O mapped
و نکته اینجاست که dma در طبقه بندی راه های اتصال سخت افزاری قرار میگیره که ۳ تا هستن
dma
programmed i/o
interruped i/o
اینو هم تو کتابای ارشد هم تو مقالات انگلیسی میتونید جستجو کنید
و مشخصه که memmory mapped سریعتره و گزینه ۳ صحیح نیست
سوال ۶۷ هم سوال خود جوابو خواسته نه مقدار صرفه جویی
سوال ۷۰ یا گزینه ۳ یا باید کنار بره
سوال ۷۱ یا باید کنار بره یا یقینا جواب میشه ۳۹/۶۶
سوال ۱۰۳ یقینا گزینه ی همه فرزندان جواب نیست گزینه ۳ صحیحه اما میشه گفت بخاطر اینکه یادشون رفته گزینه ۳ کاما بزارن گزینه ۳ و ۱ صحیح بگیرن یا کنار بره
۶۴ درست پاسخ داده شدهو ۷۱ هم پاخ صحیح تو گزینه ها نیست

(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۳۴ ق.ظ)Pherdous نوشته شده توسط:  دوست گرامی، در مورد سوالات ساختمان نظری ندارم، ولی سوال ۵۷ همان گزینه ۳ درسته.چون تو کتاب لینز نشون میده که wcu به شرطی که w, u باهم برابر نباشند یک زبان مستقل متن هستش.حالا اگر اون c رو از اون وسط برداریم، بازم با یه pda غیرقطعی قابل پیاده سازی هستش.همچنین شما این رو در نظر داشه باش که این زبان مجموعه ای از زبان های مستقل از متن هتسش .و زبان های مستقل از متن تحت عمل اجتماع بسته هستند.پس این سوال درسته.
۶۱ هم درسته.
اما به شما متفق القول هستم که سوال ۶۳ به کلی اشتباه هستش و طراح محترم انگار سواد کارشناسی هم نداشته!
سوال ۶۹ هم کاملا درسته و مشکلی نداره.
در مورد هفتاد و هفتاد و یک با شما کاملا موافق هستم.
اینارو از این لحاظ میگم که اعتراضات ما منسجم باشه و با شانس بیشتری پیگیری بشه.
من امروز از استادمون ۵۷ رو پرسیدم و گفت رشته های با طول زوج این زبان با پشته قابل تشخیص نیست در نتیجه مستقل از متن نیست و گزینه ۱ درسته اگر کسی ادعای درستی پاسخ ۵۷ رو داره pda با محدودیت ۲ رو ارایه ما بیسوادهای شریف ازشون یاد بگیریم من که pda ندیدم عدم تساوی بتونه تایید کنه لطفا صرفا چون جوابتون با کلید یکیه دفاع نکنید در هر صورت دکتر دانشگر امروز گفت مستقل نیست اگه pdaدارید برام بفرستید چون من ازشون خواستم تا ۴شنبه به سنجش نامه بزنه
۲
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۳۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۰ ب.ظ، توسط nimam.)
عدم تساوی u و v در ucw (برخلاف تساوی) مستقل از متن است و با استفاده از عدم قطعیت میشه اون رو تشخیص داد. این یکی از جالب ترین نکاتی بود که من از کلاس دکتر کارگهی یاد گرفتم.
۲
۴
ارسال: #۱۳۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱ ب.ظ، توسط mehrdad372.)
دوستان کسی در مورد سوال ۶۸ معماری نظری نداره؟
جواب مدرسان حداقل ۶ تا جمع بود
جواب سنجش حداقل ۳ تا جمع
کسی به این سوال اعتراض نداره؟

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۱
۲
ارسال: #۱۳۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ ب.ظ
دوستان من چندتا از اعتراضامو میذارم
سوال ۵۲
این سوال به دلیل اشتباه درصورت سوال فاقد گزینه صحیح می باشد در صورت سوال خواسته شده که خط چهارم این الگوریتم چندبار اجرا می شود که به دلیل ریخته شدن منفی بینهایت در متغییر min خط چهارم این الگوریتم به هیچ عنوان اجرا نمی شود چون عددی نداریم که از منفی بینهایت کوچکتر باشد تا شرط برقرار شود که خط چهارم اجرا شود که هیچکدام ازگزینه های این تست به این مورد اشاره نکرده است
سوال ۶۳
در این سوال که مورد اعتراض اکثر داوطلبین می باشد طراح منطق بافرها را زیر سوال برده است! زیرا در تمام متون مرجع از جمله کتاب موریس مانو و کتاب پترسون به این امر اشاره شده که خروجی دوبافری را می توان به هم متصل کرد که پایه های کنترل آنها مکمل هم باشد که این امر در این سوال رعایت نشده است و همین باعث میشود گزینه ۴ دفترچه B صحیح باشد نه گزینه ۱ در واقع این مدار نمی تواند پیاده سازی یک تابع منطقی باشد-من برای تک تک سوال های که معترض هستم یکی از اساتید را معرفی می کنم برای این سوال آقای دکتر اجلالی که یکی از اساتید برجسته این درس می باشند جوابش برای من حجت است
سوال ۶۵
در این سوال یک اشتباه مفهومی فاحش وجود دارد در هیچ متن مرجعی بیان نشده که ما می توانیم از تعداد بیت های خطوط آدرس یک CPU میزان حافظه فیزیکی متصل به آن را تشخیص دهیم البته می توان ماکزیمم حافظه قابل اتصال به این سیستم را با تعداد خطوط آدرس بدست آورد ولی این دلیلی برآن نیست که سیستم به اندازه ماکزیمم حافظه متصل داشته باشد درصورت سوال با گفتن خطوط آدرس یکCPU خواسته شده که حجم هربلوک در کش محاسبه شود و طراح این چنین تصور کرده است که به اندازه ماکزیمم حافظه به سیستم متصل می باشد که در سوال هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است و از آنجایی که یک سیستم با خطوط آدرس ۶۴ بیت می تواند یک حافظه ۵۱۲ مگابایتی یا یک حافظه ۴ گیگابایتی داشته باشد ازین رو نمی توان حجم حافظه فیزیکی را با دانستن تعداد خطوط آدرس تشخیص داد این سوال دارای اشتباه مفهومی فاحشی می باشد برای استناد به نوشته ها همه کتابهای معماری کامپیوتر و حتی ریز پردازنده به این امر پیش پا افتاده اشاره کرده اند در این سوال نیز جواب دکتر اجلالی حجت است
سوال ۷۱
در مورد سوال ۷۱ که دیگر نیازی به توضیح نمی باشد فقط به همین امر بسنده می کنم طراحی اینگونه سوالات با اشتباهات چنین فاحشی جنگیست روانی برای داوطلبی که چندین ماه وقت خود را صرف خواندن کتاب های حجیم درسی کرده اند خواهشمندم فکری به حال این دوستان بکنید . از آنجا میتوان تشخیص داد که این سوال با اعتراض همه گیری مواجه است به همین نکته اشاره می کنم که حتی اگر کل مفاهیم سیستم عامل را هم عوض کنیم !! باز هم به گزینه ۳ میرسیم نه گزینه ۲!!! دراین درس آقای دکتر حقیقت سخنش برای من حجت است

سوال ۷۰ ام که دیگه نیازی به لیسانس کامپیوتر نداره کسی که سواد خوندن نوشتن داشته باشد و مقداری IQ البته در حد یک جلبک میتونه این سوالو درک کنه
۱
۴
ارسال: #۱۴۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط somaye_tex.)
من به ۱۲ تا از سؤالات اعتراض دادم. امیدوارم رسیدگی بشه.

۳۹/ محاسبات

۴۰/ محاسبات

۴۷/ ساختمان داده

۵۱/ ساختمان داده

۵۲/ ساختمان داده

۵۵/ نظریه زبان ها

۶۲/ مدار منطقی

۶۳/ مدار منطقی

۶۷/ معماری کامپیوتر

۷۰/ سیستم عامل

۷۱/ سیستم عامل

۹۷/ طراحی الگوریتم
۳
۴
ارسال: #۱۴۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۱۴ ب.ظ
دکتر قدسی گفته فقط ۱ سوال ایراد داره این چقدر صحت داره؟
۱
۴
ارسال: #۱۴۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ
والا منم به دوتا از اساتید معروف که میل زدم . اونا هم روی دو تا سوالای مشترک اصرار داشتن که احتمال میدادن حذف میشن (یکیشون میگفت یکی، یکی دیگه میگفت دوتا) بقیه رو در حدی نمیدیدن که حذف بشن یکی سیستم و یکی معماری حالا کدوم سوالو دقیق نمیدونم.
۰
۰
ارسال: #۱۴۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ، توسط mehrdad372.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۳۵ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  والا منم به دوتا از اساتید معروف که میل زدم . اونا هم روی دو تا سوالای مشترک اصرار داشتن که احتمال میدادن حذف میشن (یکیشون میگفت یکی، یکی دیگه میگفت دوتا) بقیه رو در حدی نمیدیدن که حذف بشن یکی سیستم و یکی معماری حالا کدوم سوالو دقیق نمیدونم.

خب اون سوالایی که گزینه هاش غلطه چی؟

دوستان عزیز مستند حرف بزنید خیلی بهتره

بچه ها توی قسمت پاسخ نامه اینا رو نوشته
(به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ می رساند که کلید اولیه سوالات بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است این کلید اولیه غیر قابل استناد است پس از دریافت نظرات داولبان و صاحب نظران کلید نهایی سوالات تهیه و بر اساس آن کارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد از این رو داوطلبان در صورت تمایل می توانند تا تاریخ ۹۱/۱۲/۰۶ با مراجعه به سایت سازمان سنجش از طریق سیستم ارسال و درخواست نسبت به تکمیل فرمی که برای دریافت این نظرات آماده گردیده است اقدام نمایید. لازم به ذکر است نظرات داوطلبان فقط از طریق اینترنت دریافت خواهد شد و به مواردارسالی از طریق دیگر رسیدگی نخواهد گردید با توجه به اینکه بعد از تاریخ ۹۱/۱۲/۰۶ نظرات جمع و کلید اولیه نهایی ساخته خواهد شد هیچ تجدید نظری پس از این تاریخ قابل بررسی نخواهد بود.)
کلید نهایی کی تولید میشه؟
کی معلوم میشه چیا حذف میشه و جواب بقیه اعتراضا رو میدن
استاتید چطونه باید اعتراض خودشونو بفرستن ؟

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Computer92
ارسال: #۱۴۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ
خب من اعتراض سوالو سیستم عامل ۷۰ رو اینطوری زدم:

با یک مثال ساده می توان نشان داد که الگوریتم مورد نظر هیچ کدام از شروط انحصار متقابل، انتظار محدود، و شرط پیشرفت را رعایت نمی کند.
قبل از بررسی، الگوریتم مورد نظر را به شکل زیر شماره گذاری می کنیم:

۰/ ناحیه غیر بحرانی
۱/ c[i]=false
۲/ while (c[1-i]) do
۳/ ناحیه بحرانی
۴/ c[i]=true

حال دو فرآیند p و t به ترتیب با شماره ۰ و ۱ را در نظر می گیریم و فرض می کنیم سیستم ما دارای یک پردازنده است،
برای نمایش روند اجرای فرآیند ها روی پردازنده، به ترتیب از نام فرآیند و دستوری جاری شروع فرآیند و همچنین آخرین دستور اجرا شده قبل از تعویض متن، بر مبنای شماره سطر الگوریتم، استفاده می کنیم.
مثلا اگر روند اجرای فرآیند ها به شکل زیر باشد:
p,0,1
t,0,2
p,2,2
بدین معنا که ابتدا فرآیند p برای اجرا انتخاب شده و دستور شماره صفر را اجرا خواهد کرد و پس از انجام کامل دستور شماره ۱، تعویض متن اتفاق می افتد و فرآیند t اجرا خواهد شد. و فرآیند t نیز دستور شماره صفر را اجرا خواهد کرد و پس از اجرای کامل دستور شماره ۲، تعویض متن اتفاق خواهد افتاد و فرآیند p ادامه اجرای خود را از دستور شماره ۲ از سر خواهد گرفت و پس از یک بار اجرای دستور شماره ۲، تعویض متن اتفاق خواهد افتاد و الی آخر.
حال برای هر کدام از شرایط ناحیه بحرانی، کافی ست یک روند ترتیب مانند مثال بالا بیابیم که آن شرط را نقص کند.
یک روند ترتیب اجرا برای نقص شرط انحصار متقابل:
p,0,2
t,0,3
p,2,3
می بینیم که p و t هر دو وارد ناحیه بحرانی شده اند.

یک روند ترتیب اجرا برای نقص شرط انتظار محدود:
p,0,2
t,0,4
p,2,2
t,0,4
p,2,2
t,0,4
p,2,2
t,0,4
p,2,2
می بینیم که t به طور متوالی وارد ناحیه بحرانی می شود و p دچار گرسنگی خواهد شد.

یک روند ترتیب اجرا برای نقص شرط پیشرفت:
p,0,2
t,0,0
حال فرض کنید t دچار بروز یک وقفه io و بلوکه می شود.
p,2,2
p,2,2
p,2,2
می بینیم که p منتظر فرآیندی است که داوطلب ورود به ناحیه بحرانی نیست و در ناحیه بحرانی نیز قرار ندارد.

با توجه به اینکه روی یک پردازنده تمام شرایط نقص شد دیگر نیازی به بررسی روی چند پردازنده نیست و در نتیجه گزینه صحیح، گزینه ۳ کامل تر می باشد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372 , rezareza2
ارسال: #۱۴۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط edge.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۴ ب.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۳۵ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  والا منم به دوتا از اساتید معروف که میل زدم . اونا هم روی دو تا سوالای مشترک اصرار داشتن که احتمال میدادن حذف میشن (یکیشون میگفت یکی، یکی دیگه میگفت دوتا) بقیه رو در حدی نمیدیدن که حذف بشن یکی سیستم و یکی معماری حالا کدوم سوالو دقیق نمیدونم.

خب اون سوالایی که گزینه هاش غلطه چی؟

دوستان عزیز مستند حرف بزنید خیلی بهتره

بچه ها توی قسمت پاسخ نامه اینا رو نوشته
(به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ می رساند که کلید اولیه سوالات بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است این کلید اولیه غیر قابل استناد است پس از دریافت نظرات داولبان و صاحب نظران کلید نهایی سوالات تهیه و بر اساس آن کارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد از این رو داوطلبان در صورت تمایل می توانند تا تاریخ ۹۱/۱۲/۰۶ با مراجعه به سایت سازمان سنجش از طریق سیستم ارسال و درخواست نسبت به تکمیل فرمی که برای دریافت این نظرات آماده گردیده است اقدام نمایید. لازم به ذکر است نظرات داوطلبان فقط از طریق اینترنت دریافت خواهد شد و به مواردارسالی از طریق دیگر رسیدگی نخواهد گردید با توجه به اینکه بعد از تاریخ ۹۱/۱۲/۰۶ نظرات جمع و کلید اولیه نهایی ساخته خواهد شد هیچ تجدید نظری پس از این تاریخ قابل بررسی نخواهد بود.)
کلید نهایی کی تولید میشه؟
کی معلوم میشه چیا حذف میشه و جواب بقیه اعتراضا رو میدن
استاتید چطونه باید اعتراض خودشونو بفرستن ؟
تا اونجایی که من دیدم نظر اکثر بچه ها یا حذف سواله یا اینکه مثلاً دو گزینه صحیح اعلام کنن چون واقعاً کلیدا تا حالا که همشون درسته یعنی اکثر بچه ها قبل کلید هم روشون به توافق رسیده بودن (البته منظورم مشترکا وتخصصیه بیشتر ریاضیو نمی دونم) تخصصی هوش هم من اکثر سوالاش حل کردم (تو خونه نه سر جلسه)غیر از یه سوال مدار همش مطمئنم درسته که اون سوال مدار هم من مطمئنم یه نکته داره که ما نمی دونیم و گرنه فک نمی کنم کلید غلط باشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال: #۱۴۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط Computer92.)
برای ۵۳ نظریه اعتراضی نمی دید؟ من سر جلسه برای ۴تا گزینه مثال نقض پیدا کردم. کلید که گزینه ۴ (هم ab و هم ba) رو اعلام کرده مثال نقض abab رو داره. ۳ گزینه دیگر هم مثال نقض داره

۶۴ معماری (در مورد I/O) گزینه ۲ هم علاوه بر ۱ مشکل داره و نمی تونه صحیح باشه. با رسیدن سیگنال وقفه، CPU اول باید ۴ مرحله دستور جاری را تمام کند بعد عملیات را شروع کند.

تقریبا روی اکثر مواردی که دوستان در این تاپیک گفتن من هم اعتراض می کنم.
۱
۳
ارسال: #۱۴۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  دوستان کسی در مورد سوال ۶۸ معماری نظری نداره؟
جواب سنجش حداقل ۳ تا جمع

این سوال به نظرم مشکل داره. نمونه های این سوال سالای قبلم اومده. تعداد ۰۱ های مضروب فیه (عدد دوم یا B) برابر ۳ است یعنی دقیقا ۳جمع داریم و تعداد ۱۰ها هم ۴ است یعنی دقیقا ۴ تفریق داریم (طبق چارت کتاب مانو). کلید سنجش گفته حداقل ۳ جمع داریم ولی باید می گفت دقیقا ۳ جمع داریم. با ۴تفریق که انجام می شود شاید گزینه حداقل ۳ تفریق هم بتونیم بگیم درسته. ولی کلید مدرسان (حداقل ۶ عمل جمع) درست نیست.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab
ارسال: #۱۴۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)Computer92 نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  دوستان کسی در مورد سوال ۶۸ معماری نظری نداره؟
جواب سنجش حداقل ۳ تا جمع

این سوال به نظرم مشکل داره. نمونه های این سوال سالای قبلم اومده. تعداد ۰۱ های مضروب فیه (عدد دوم یا B) برابر ۳ است یعنی دقیقا ۳جمع داریم و تعداد ۱۰ها هم ۴ است یعنی دقیقا ۴ تفریق داریم (طبق چارت کتاب مانو). کلید سنجش گفته حداقل ۳ جمع داریم ولی باید می گفت دقیقا ۳ جمع داریم. با ۴تفریق که انجام می شود شاید گزینه حداقل ۳ تفریق هم بتونیم بگیم درسته. ولی کلید مدرسان (حداقل ۶ عمل جمع) درست نیست.
من رو این سوال اعتراض دارم دوستانی که میگن حداقل ۳ تا جمع باید در نظر بگیریم که در صورت سوال ذکر شده در سیستم مکمل ۲ پس حداقل ۶ جمع صحیح است
۱
۰
ارسال: #۱۴۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۲ ق.ظ
کلید سوال ۱۱۳ هوش اشتباهه. گفته که:
چندتا از گزاره های زیر درست هستند؟
درختی وجود دارد که تعداد گره های با درجه ی فرد ان فرد است.
۶ عنصر را می توان با ۹ مقایسه مرتب کرد.
کوتاه ترین مسیر بین دو راس در گراف بدون دور و وزن دار (با وزن های مثبت یا منفی) (G=(E,V را می توان در (|O(|V|+|E به دست اورد.

اولی که درسته فقط کافیه یک مثال بزنید

دومی غلطه چون حداقل مقایسه برای مرتب کردن n عنصر عبارت است از : حد بالای [tex]\log_{2}n![/tex]
که حد بالای [tex]\log_{2}6![/tex] برابر است با [tex]\log_{2}6!= \log_{2}720= 10[/tex] درنتیجه غلطه.

سومی هم که طبق کتاب کرمن که گفته: "یک گراف جهت دار بدون دور و وزن دار را طبق یک مرتب سازی موضعی راس های ان میتوانیم کوتاه ترین مسیرها از یک مبدا واحد را در زمان (Ɵ(V+E محاسبه کنیم". مبدا واحد میتونه هر کدام از راس های گراف جهت دار بدون دور باشه. پس درنتیجه میتونیم کوتاه ترین مسیر بین دو راس در گراف بدون دور و وزن دار (با وزن های مثبت یا منفی) (G=(E,V را می توان در (|O(|V|+|E به دست اورد.
پس دوتاش درسته[/align] درحالی که کلید سنجش زده گزینه ۲ یعنی یکیش درسته
۱
۰
ارسال: #۱۵۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط alireza89.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ق.ظ)nimam نوشته شده توسط:  عدم تساوی u و v در ucw (برخلاف تساوی) مستقل از متن است و با استفاده از عدم قطعیت میشه اون رو تشخیص داد. این یکی از جالب ترین نکاتی بود که من از کلاس دکتر کارگهی یاد گرفتم.
میشه ساز و کارش رو بگی چطور
اشتباه رایج اینه که فکر میکنید شما u . v رو میدید در صورتی که باید هیچ افراضی از اون برابر نباشه که با پشته یا حتی عدم قطعیت حل نمیشه در گفتم ساز و کار خالی و پرشدن پشته شو بگید حداقل اگه pdaنداره در هر صورت حرف دکتر دانشگر تو دانشگاه شریف برای من قابل قبول هستش که گفت گزینه ۱ جواب تست ۵۷ و من ۵ تا از دوستام هم اعتراض دادیم و قرار ایشون نامه بدن بسنجش هم تست۵۵ و هم ۵۷/

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ق.ظ)ebi87 نوشته شده توسط:  کلید سوال ۱۱۳ هوش اشتباهه. گفته که:
چندتا از گزاره های زیر درست هستند؟
درختی وجود دارد که تعداد گره های با درجه ی فرد ان فرد است.
۶ عنصر را می توان با ۹ مقایسه مرتب کرد.
کوتاه ترین مسیر بین دو راس در گراف بدون دور و وزن دار (با وزن های مثبت یا منفی) (G=(E,V را می توان در (|O(|V|+|E به دست اورد.

اولی که درسته فقط کافیه یک مثال بزنید

دومی غلطه چون حداقل مقایسه برای مرتب کردن n عنصر عبارت است از : حد بالای [tex]\log_{2}n![/tex]
که حد بالای [tex]\log_{2}6![/tex] برابر است با [tex]\log_{2}6!= \log_{2}720= 10[/tex] درنتیجه غلطه.

سومی هم که طبق کتاب کرمن که گفته: "یک گراف جهت دار بدون دور و وزن دار را طبق یک مرتب سازی موضعی راس های ان میتوانیم کوتاه ترین مسیرها از یک مبدا واحد را در زمان (Ɵ(V+E محاسبه کنیم". مبدا واحد میتونه هر کدام از راس های گراف جهت دار بدون دور باشه. پس درنتیجه میتونیم کوتاه ترین مسیر بین دو راس در گراف بدون دور و وزن دار (با وزن های مثبت یا منفی) (G=(E,V را می توان در (|O(|V|+|E به دست اورد.
پس دوتاش درسته[/align] درحالی که کلید سنجش زده گزینه ۲ یعنی یکیش درسته

اولی غلطه درختی وجود دارد که تعداد گره های با درجه ی فرد ان زوج است.
۱
۲

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close