زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خانوم مورد علاقه(لطفن خانوم ها نخوانند)

ارسال: #۱۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ب.ظ
RE: خانوم مورد علاقه(لطفن خانوم ها نخوانند)
از همه تون تشکر میکنم به جرات میتونم بگم خیلی زیبا بحث کردین من همه نظرات رو مو به مو خوندم امیدوارم همیشه تو زندگی شخصیتون موفق باشید نظرات خانوم ها خیلی جالب بود برخی نظرات واسم تازگی داشت و ایده های خوبی بهم داد بازهم راهنمایی کنید
خب من شهرکرد زندگی میکنم
من برنامه شبکه اموزش مشق عشق رو میبینم خیلی جالبه
۱- خانوم بنفشه مرسی حتمن این برنامه رو دانلود میکنم (سایت شبکه ۳ برنامه ی گلبرگ قسمت سوالات پیش از ازدواج)
mammad_asir 2 اقای عزیز خیلی نظر جالبی بیان کردین من بشخصه دوست ندارم ظاهر سازی کنم و دوست دارم خودم و اصلم باشم و از دروغ خیلی بدم میاد و اشخاص دروغگو مثل سراب میمونن
سومین مورد خاستگاری (حالا چون بحث خودمونی شد شما هم غریبه نیستید میگم) به اصرار زن دادشی رفتیم یه خانوم رو ازنزدیک ببینیم و صحبت اولیه .خانوم۲۴ ساله بود و زیبا ،خانواده هم خوب .صحبت شد حدود یکساعت صحبت کردیم من به زن برادرم گفتم شما هم بیا بین ما بشین ببین چطور میشه .من همه سوالات رو پرسیدم ولی هنوز سوال اصلی رو نپرسیده بودم بی مقدمه گفتم خانوم شما نامزد نکردید؟ یهو گفتن این چه سوالیه و بهش برخورد! قصدی ندارم همین جوری گفتم گفت نه .سوالم رو دباره پرسیدم با لحن دیگه گفت چرا ۳ سال پیش نامزد کردم پرسیدم چند ماه گفت یکماه بودیم.زن داداش سوال رو تکرار کرد گفت دوماه مامان پنج دقیقه دیگه سرزده اومد تو .بهش که گفتم اونم پرسید یهو خانوم گفت ۷ ماه (پیش خودم گفتم الان باز بپرسیم ...) خلاصه یه بار دیگه هم تو حرفاش مچش گرفته شد و من دیگه نرفتم و ادامه ندادم چه خوبه دختر و پسر قبل ازدواج همه چیز رو بهم بگم مثلن خانومی میگفت من مریضی قلبی دارم از همکلاسیام بود این خیلی خوبه طرف خود خودش باشه نه اینکه بعد ازدواج رو بشه و زندگی بباشه!
چون طولانی شد ادامش در تاپیک دیگه

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط شاپری.)
من خانوم هستم ... ولی خوندم و میخوام جواب بدم اگه ایراد نداره

حس میکنم که بیش از حد دارین ریزه گیری میکنین و همه چی رو زیر ذره بین میبرین!
این جزئی نگری بیش از حد شما در زندگی اینده شما هم تاثیر میزاره ها!
نمیگم بیخیال باشین ، اما اینقدرم حساس بودن بنظرم کار درستی نیست
فرهنگ ، خانواده، اخلاق ،تحصیلات ، توقع طرفین ، میزان اعتقادات که مد نظرتونه( حتی حدودشم مهمه و این موضوع باعث خیلی اختلافات میشه چون نمیشه ادمارو به زور تغییر داد)، و... اینا مهمن
و اما
علاقه هم مهمه. شما باید بپسندین!!! چرا مادرو فرستادین! باید به دل شما بشینه( بعضی اقایون از همسر شادو خندان خوششون میاد ، بعضی اقایون از زن اروم و کم حرف خوششون میاد .... اینا بستگی به نوع شخصیت شماداره)
علاقه شما و میزان خواستن شما خیلی مهمه ،مخصوصا برای یه خانوم تاثیر گذاره.

اما تحقیق:
از همسایه ها و دوستان و اشناهاش
و همچنین رفتار و طرز فکر اعضای خانوادش که گویای خیلی چیزاس

اما سوال :
راجب میزان اعتقادات و توقع شما( حجاب و نمازو روزه .... )
راجب ادامه تحصیل یا کار خانوم
راجب کار خودتون و میزان ساعات کاریتون و درآمدتون و میزان توقع خانوم از همسر آیندش
راجب توقعی که از همسرتون دارین( مثلا در طرز لباس و ارایشو رفتارو.... روابط با دوستان بعد ازدواج و..... )
خیلی چیزای دیگه هم هست که در زندگی اینده تاثیر داره که فکر نکنم با ۱ جلسه صحبت نمیشه به همهشون پرداختBig Grin اگه میخواین همهشو بگم

در ضمن ریزه گیری در زندگی مشترک خیلی باعث دوری طرفین میشه

منظورتون از شرط چیه!؟ اگه تو زندگیتون شرایط خاصی دارین حتما بهش بگین و اگه لازم شد شرط بزارین!

در ضمن ، دهن بین هم نباشین که یه بار مامانتون بگه خوشم نیومد یه بار خواهرتون بگه خوب نبود یه بارم خودتون!! ریزه گیری هم نکنید! اینجوری ۱۰ سال دیگه هم مجردین ، مصمم باشین!
پس توکل به خدا کنین و اول سنگاتونو با خودتون باز کنید بعد با دیگری

چرااا.... چرا....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , *Najmeh* , Mänu
ارسال: #۱۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط teacherpc.)
مدیر کل عزیز دستون درد نکنه ممنون از راهنمایی تون مرسی
اقای پاکزاد مرسی من اون سایتها رو دیدم خیلی جالب بودند و حتمن این مورد رو تو گوگل هم سرچ میکنم
خانوم انرژی مثبت حق با شماست نگاه یکطرفه و مردونه به قضیه مشکل زا میشه چه بسا خانومی نکته ای رو بگن که به ذهن اقایی نرسه مرسی
خانوم هلما خیلی نکات جالبی فرمودین ممنونم
خانوم بنفشه بنظرم خیلی بده که ادم از سن ازدواج رد بشه من دیدم کسایی که سنشون رفته بالا مثلن ۳۵ بعد غصه خورده که چرا زودتر ازدواج نکرده ! طبیعتن نیازهای انسان در سن های مختلف فرق میکنه و هرچی سن میره بالا قضیه مشکل تر میشه هرچی سن بره بالاتر انتخاب مشکلتر میشه و خانومهای کمتری حاضرن با مرد پیر ازدواج کنن ببنید شرایط از این هم بدتر میشه بنظرم هرچی دیرتر ادم بره ازدواج کنه شرایط سخت تر میشه ولی خوب دل شیر میخاد ولی باید ادم جاشو بشناسه وگرنه از چاله میفته تو چاه من میخام به ارامش برسم از ازدواج (طبق ایات و احادیث چندتا چیز ارامش میدن به ادم یکی خوندن سوره یاسین (هروقت بخونید متوجه این نکته میشید) یکی زن برای مرد (ولی زن بد ارامش که نمیده مایه دردسر هم هست) اون یکیشم فکر کنم شب باشه(دقیقن یادم نیست کسی میدونه بهم بگه خیلی حدیث زیبایی بود)
خانوم انا خیلی جالب بود حرفاتون من بشخصه با کار زن در بیرون مخالفم حضرت زهرا علیه السلام میفرمایند بهترین زنان کسی هست که مرد نامحرم وی را نبیند ولی تو جامعه ما زنان دوست دارند کار کنن فکر کنم نشه مانع شد چون خود خونه موند هم کسالت اوره ولی بنظرم باید حساب شده باشه کاراداری بد نیست ولی با کار بازاری به دلیل چیزاهایی تاسف باری که میبینیم و می شنوم دیدم کاملن منفی شده و خانومی که تو بوتیک یا.. کار میکنه اصلن طرفشم نمیرم نمیدونم اینا تصورات منه البته شاید دختر خوبی پیدا بشه ولی موارد زیادی که دیدم خودشون رو باختن زندگی دونفره ساخته میشه زن میتونه به مرد کمک کنه تو مخارج ولی اجباری نیست میتونه کمک نکنه اصلن از مردایی که به زن به عنوان کمک خرج نگاه میکنن بدم میاد چه بسا مردهایی که میرن یه خانوم کارمند چندسال بزرگتر از خودشون میگیرن که بشینن پولشو خرج کنن دیدم و مورد سراغ دارم این جور افرا عشقی تو زندگی تجربه نمیکنن و همش سرابه چون راه رو اشتباه رفتن!
نکته دوم خیلی زیباست خانومها به گوش عاشق میشن و اقایون به چشم و این زبون میتونه مشکل اقایون رو حل کنه
من رو این نکته با یکی قرار گذاشتم که امتحانش کنیم دوستم گفت من این رو برات ثابت میکنم گفتم بکن بعد با یه جفت دنپایی و یه لباس داغون با خانومی حرف زدن و توجه اونو جلب کرد من خیلی تعجب کرده بودم این اولی باری بود که کسی این مطلب رو برام اثبات میکرد این سادگی باعث ضربات بزرگی میشه بنظرم انسانها باید با عقل بسنجن چه بسا پشت این زبون ادم خطرناکی باشه بنظرم ما اقایون باید زبونمون رو بیشتر تقویت کنیم که بتونیم اون طور که هستیم خودمن رو ارائه کنیم
خانوم barman مرسی حق باشماست تفاوت مدرک و سن و .. خودش بعدن مشکلاتی به همراه خواهد داشت واسه همین بهتره ادم از هم مدرک خودش باشه یا حداقل کمتر ولی خیلی هم کم نباشه که اونم مشکل زا میشه کبوتر با کبوتر
نکته دوم امتحان خیلی مهمه یکی از دوستام فرصت نکرده بود زنشو امتحان کنه بعد عقد که میخاستن برن ثبت کنن وقتی باخانومش راه میره تو راه حرفشون میشه به دوستم گفتم چرا اخه گفت خانواده دخرت اجازه ندادند بیرون بریم این اولی باری بود که از نزدیک بیرون میرفتیم تو راه دختره و پسره سر موضوعی بحثشون میشه و همه چی بهم میخوره عقد هم ثبت نمیشه و همه چی تموم میشه روز اولی که دوشتم منو برد خانوم مورد علاقش رو ببینم که کارمند هست و جوون و اینا من بهش گفتم این بدردت نمیخوره حرفمو گوش نکرد اخرم به حرفم رسید چون هدفش پول بود نه علاقه جالبه خودش هم کارمنده و نیاز پولی نداره چی بگم
مورد دیگه دوستم که با اصرار از شهر دیگه زن میگیره و عقد میکنه دختره تک دختر قیافه مناسب ولی پسره به حکمه اینکه دختره بسیجی هست و اینا کم تحقیق میکنه بعد عقد متوجه میشه دختره هرجایی میره و با مرد مسنی هم هم رابطه داره الان پشیون شده
که چرا تحقیق نکرد مهریش هم بالاست ۳۰۰ سکهو کلی طلا و پول .دختره گفته باید هرچی من میگم عمل کنی و اینا چقدر بده مرد یا زن تنوع طلب ! پسره هم زیر بار نمیره میخواد جدابشن دختره هم میخاد مهریه بگیره بنظر من یک سکه هم نباید بهش بده چون دختری که خونه هرکی بره هرجا رسید بره بخوابه که نمیشه زن

خانوم شاپری مرسی این دومین باره این نکته رو می شنوم و مورد چهارم خاستگاری رو میگم پارسال ما قحطی اومد تو دختر پیدا کردند یکی خانومی معرفی کرد منم سریعن تلفنش رو گرفتم از خود خانومه که دوسال ازم بزرگتر بود ولی یک اپارتمان داشت و و ماهی ۱ میلیون حقوق میگرفت خانومه از من خوشش اومده بود هفته بعدش رفت ماموریت منم ساده هی میگفتم کجایی چه خبر همش نگرانش بودم دیدم من ادمی نیستم که بتونم خانومم بره ماموریت یا با چند تا اقا تو یه شهر دیگه خانومه گفت تو خیلی بددلی حساب کتابها مو کردم کنسلش کردم واسه همین حساسیت زیاد هم باعث شکست خاستگاری میشه
من میگم خاستگاری چون باطرف درمیون میزاریم ولی اینا خاستگاری واقعی نیستن اینا اشنایی اولیه است بعدش که پسرو دختر همو پسندیدن قرار خاستگاری میزارن
رسمه که گل ببری ولی اینم جالب نیست تصور کنید ده تا خاستگاری بخواهید برید همش باید گل بخرید
من با خریدن شیرینی موافقم ولی درصورتی که دوطرف اکی بدن به هم لازمه چه بسا بردن گل برای دختر عیب باشه ووقتی ج رد بده همسایه ها ممکنه بگن خواستگار اومد ولی نخواستش

مرسی دوستان محترمه و محترم نظرات عالی بود یکی دوتا رو ج ندادم انشالله فردا شب
اما دوسه نکته .دوست دارم در مورد اینا راهنمایی یا نظر بدین خودمونی حرف میزنیم
من یه عقیده دارم چقدر صحت داره ؟ خانوما دوست دارن عشقشون رو خودشون پیدا کنن و از خاستگاریهای قدیمی خوششون نمیاد که طرف با خانواده میره خاستگاری اونجا همو میبینن من رو این موضوع فکر کردم و میخوام قبل از رفتن خونه خانوم بیرون توی ادارشون به بهونه ای برم ببینمشون که بگه خودش انتخابم کرد نگه خانوداش ۰تصورم اینه که اینجوری بهتر ج میده۰
شما اگه خانوم باشید سری اول که میاند برا اشنایی گل براتو نیارند بهتون بر میخوره یا نه؟ صادقونه بگین . یه وقت دخترا نمیگن این حتی گل هم نیورد ؟ نظر بدین

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

عینکم را بدهید

ارسال: #۱۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ، توسط شاپری.)
سوال اخرتون
منکه بین دوستام حرف ازدواج میشه اکثرا میگن که دلشون میخواد اول پسر بپسنده و انگار این همگیر شده
بله برای دختر خیلی مهمه که اول پسر اونو بپسنده . دختر حس بهتری پیدا میکنه
گل واسه بار اول که اشنایی که فقط میخواین بفهمونین که بهش علاقه دارین( مثلا دیدار در اداره) چندان مهم نیست بنظرم. فقط بهش بفهمونین که اول خودتون خواستین.
اما واسه بار دوم که خواستگاریه جبران کنید Smile
اما اگه خودتون از قبل فهمیدین که دختر هم شما رو پسندیده دست خالی نرین بهتره

چرااا.... چرا....
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , masume_ml , Mänu , fatemeh85 , hadilg
ارسال: #۲۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ق.ظ
سلام
خیلی خوبه که شما با دقت کامل به همه جوانب می خواین شریک زندگی تون رو انتخاب کنید ، بعضی از آقایون فقط تاکید روی ظاهر و وضعیت اقتصادی خانوم دارند . هرچند که هماهنگی بین دختر و پسر توی این مسائل هم بسیار مهمه .
راستش رو بخواین اینکه از قبل همدیگه رو دیده باشن خیلی خوبه استرس توی روز خواستگاری هم برای شما و هم برای طرف مقابل تون خیلی کمتر میشه ولی نمیشه یه حکم کلی داد گاهی اوقات توی جلسه خواستگاری ، آقایون خیلی خوب با طرز حرف زدن و رفتارشون جلسه رو مدیریت می کنن که این مشکل حل میشه . حالا جدا از اینها یک حسن مهمی که دیدن طرفین قبل خواستگاری داره اینه که توی این دوره و زمونه که ازدواج سخت شده قبل از اینکه تشریف ببرین خواستگاری با هزار فکر و امید و آرزو هم خودتون هم دختر خانوم بیخودی امیدوار نمیشین ، چون خیلی وقت ها با یک بار صحبت و رویارویی میشه متوجه شد که این آدم براش ساخته نشده.
خیلی وقت ها نه رو میشه با یک بار صحبت و دیدن گفت اما بله گفتن ، نیاز به وقت بیشتر و سبک سنگین کردن داره.
در مورد دسته گل هم حتما لزومی نداره بار اول که اصلا این خانم رو ندین ، ببرین ( هر چند که ما خانوم ها گل رو خیلی دوست داریم) اما اگه طرفتون رو دیدن و تو مرحله اول براتون قابل قبول بود ، گل ببرین بهتره ( که اگه انشااله وصلتی سر گرفت خاطره بار اول حضورتون توی خونه شون همراه با یاد آوری زیبایی گل هم باشه ، چون این خاطره همیشه تو ذهن آدم می مونه)
از خدا می خوام که همراه زندگی تون رو به زودیه زود پیدا کنید و خوش و سعادتمند باشید .

ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی بر کند
چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , teacherpc
ارسال: #۲۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ق.ظ
تو این جور مسائل من فقط و فقط با خونواده و افراد خیلی خیلی صمیمی صحبت می کنم.
کلا این بحث ازدواج خیلی حساس و حیاتی، فقط به خانوادت و دوستان واقعا قابل اعتماد خودت اعتماد کن
بهترین مرجع برای ازدواج از نظر من یکی خدا، قران و سنت هستش، خودت کاملا تحقیق کن وقتی که دیگه دیدی کارتو کامل انجام دادی اون وقت بسپار دست خدا.
منم همیشه میگم خدایا، خودت بر همه چیز و همه کسی اگاهی، یه آدم خداشناس ، پاک ، راستگو و خانواده دار و خانواده دوست رو نصیب ما کن.
رفیق اولین توصیه من صداقته، هر چی هستی همونو بگو، با این کار آیندت تضمین شدس بخدا. هر چی داری و نداری رو بگو، راست و حسینی هر چی پرسید و خواستن جواب بده.
زیاد شرط مرت نذارید، شرطی بالاتر از ایمان به خدا، تحمل سختی، احترام به خانواده همدیگه، راستگویی (مهمترین معیار زندگی از نظر من یکی) و ... نیست.
بی خیال مال و اموال دنیا، در حد گذر زندگی کافیه تا محتاج کسی نباشی و زندگی بچرخه و بچه ها بزرگ شن و بهشون افتخار کنی.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes , شاپری , kashir , shima506 , fatima1537 , teacherpc , Aurora , پروفسور , biniyaz2009 , mahdokht91 , Andrew S.Tanenbaum , reyhaneh64 , fatemeh85 , 1-1
ارسال: #۲۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ق.ظ
اول یه چیزی بگم
بنظرم صرف بودن با یک پسر یا صحبت کردن با اون واسه خانوم ها بد نیست همه خانوم ها دانشگاه با همکلاسیهای پسر صحبت میکنن و ارتباط دارن اصلن تو جامعه از اینجور ارتباطها زیاد هست اینکه گفتم اون خانوم قبلن باکسی دیگه عقد بود این خیلی بده و برام قابل تحمل نبود به دو دلیل ۱- بهم دروغ گفت ۲- من پسر بودم یکی از دوستان گفته بود شما پسرها با چندتا دختر دوست میشین چرا تایپک زدین یکی میخایین که قبلن باکسی نبوده ؟
حق باشماست من و خدای خودم میدنیم که اگه ارتباط دوستی باشه به شرطی که به روابط نامشروع نرسه مشکلی نیست
تو قران هم هست پاکان به پاکان میرسن و هرکی با همتای خودش وصلت میکنه(ایش یادم نیست اگه کسی میدونه لطف کنه برام بزاره)
بازم تاکید میکنم صرف دوستی (حساب شده و در چارچوب اسلامی)هیچ اشکالی نداره به شرطی که حیا شکسته نشه
اگه قبلن قضیه ای بوده سعی کنید از زندیگتون پاکش کنید ولی اگه احتمال میدید شخصی روزی برملا کنه بهتره به طرفتون بگین
وگرنه بعد ازدواج بهم میزنه
اقای vojoudi -اقای ازاد-خانم شاپری ممنون کلامتون زیبا و متین مرسی
خانوم شیما درمورد دسته گل خیلی زیبا بیان کردین
در مورد استرس هم دقیقن حق با شماست
تو خاستگاری که من داشتم زن برادرم گفت خانومه خیلی ریلکس بود و انگاری زنه
گفتم غیبتش نکن الکی نگو بعد که رفتیم تحقیق گفتن قبلن با پسر دائیش نامزد بود بعد یه مدت عقد بود چه تاپیکهای جالبی
دست همتون درد نکنه واقعیات رو میگین ممنونم
اقای esi عزیزم دقیقن باهات موافقم ولی خدا کنه انتخاب درست باشه از وقتی که اون دختره بهم گفت بددل به خودم گفتم نباید زیاد سخت بگیری
میدونی ادم باید خودش خوب باشه مثلن یکی بی نماز باشه شما بیایی بگی بعد ازدواج باید نماز بخونیا ...
واسه همین اگه شخص ادم خوبی باشه دیگه نیازی نیست تذکر بدی .
در مورد شروطم تو تاپیک بعدی شاید چیزی گفتم
از همتون ممنون
از خدا خواهیم توفیق ادب بی ادب محروم ماند از لطف خدای

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

عینکم را بدهید

سپاس‌گزاری شده توسط: shima506
ارسال: #۲۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  من خودم متاهلم .
حتما خود واقعیتو نشون بده مطمئنا واسه خیلیها اراداای که واست حرکت تو زندگی آینده داری مهم تره تا چیزی که الان هستی.سعی کن جوری حرف بزنی که اونو تو رودرباسی قرار ندی همین طور خودت.قبل از اینکه از چیزایی که خودت یا اون دوست دارین رو بگین از طرف مقابل مدل زندگیشو در بیار.شما چند سالته رفیق؟؟؟

جالبه اینجا هم سن رو پرسیدید!!!:-)

من تو کار روانشناسی سن هستم
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , shahbazi
ارسال: #۲۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ق.ظ
سلام
یه چیز بگم شاید اکثرا قبول نکنید!
ازدواج قسمت هست و قسمت هر کسی هم از قبل مشخصه!یا بذار دقیقتر بگم نصف یا ۵۰% جریان ازدواج قسمته بقیش تلاش و تحقیق و ...من این حرفا رو از رو اتفاقاتی برام پیش اومده یا تجربه دیگران میگم و در مورد اونا مطمئن هستم.
کسانی رو میشناسم که بعد چندین خاستگاری که همشون به دلایلی جور نمیشد اتفاقی یکیش جور شد که اصلا مورد انتظار خودش نبود.
کسی رو میشناسم که بعد ۱۰ سال زندگی و با دو تا بچه هنوز با هم سازگار نیستن و احتمالا جدا بشن!!
خود من دو سال پیش در شرف ازدواج بودم!در مورد همه چیز هم توافق کرده بودیم.یهو همه چی بهم ریخت و نشد!!!
و....

اونی که اون بالا اینا رو نوشته و داره اجراشون می کنه ،خودش اخر و عاقبت همه رو بخیر کنه!!

پی سی کلوب
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , *Najmeh*
ارسال: #۲۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ق.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)H.Mohammadi نوشته شده توسط:  سلام
یه چیز بگم شاید اکثرا قبول نکنید!
ازدواج قسمت هست و قسمت هر کسی هم از قبل مشخصه!یا بذار دقیقتر بگم نصف یا ۵۰% جریان ازدواج قسمته بقیش تلاش و تحقیق و ...من این حرفا رو از رو اتفاقاتی برام پیش اومده یا تجربه دیگران میگم و در مورد اونا مطمئن هستم.
کسانی رو میشناسم که بعد چندین خاستگاری که همشون به دلایلی جور نمیشد اتفاقی یکیش جور شد که اصلا مورد انتظار خودش نبود.
کسی رو میشناسم که بعد ۱۰ سال زندگی و با دو تا بچه هنوز با هم سازگار نیستن و احتمالا جدا بشن!!
خود من دو سال پیش در شرف ازدواج بودم!در مورد همه چیز هم توافق کرده بودیم.یهو همه چی بهم ریخت و نشد!!!
و....

اونی که اون بالا اینا رو نوشته و داره اجراشون می کنه ،خودش اخر و عاقبت همه رو بخیر کنه!!
اولا که همونطور که قضا هست قدر هم هست. ثانیا فکر می کنم تو اسلام داریم که دعا کنید تا قضاتون عوض بشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۲۶
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ق.ظ
الانه که دیگه نمیشه به هیچ دختری اعتماد کامل داشت . در روزگاری که دخترها bf رو حق مسلم خودشون میدونن باید این موضوع رو فاکتور گرفت که قبلا داشتن یا نه :دی

[تصویر:  99687907715295763434.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc
ارسال: #۲۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط teacherpc.)
من زیاد موافق نیستم
ببینید خدا به ماعقل داده که فکر کنیم و انتخاب کنیم
یه باره شما بگو من میشینم درسم نمیخونم
مثلن همین دوستمون blackhalo1989 ارشد شریف داره میخونه قسمتش شریف بوده یا تلاش کرده؟؟
اگه میگین قسمتش بوده پس چرا درس خونده اصلن نمیخوند میگفت هرچی قسمت توکل بخدا حله
صددرصد قبول نمیشد
یکی زمان پیامبر شترش(فکرکنم ) ول میکنه و نمیبنده بعد که میاد میبینه رفته میا پیشه پیامبر میگه توکل کردم پیامبر میگه شترت رو ببند بعد توکل کن!
حالا این زیاد ربطی نداشت ولی ما طوری این مطالب بمون الاغا شده که بعضن غلط فکر میکنیم
اینکه خدا میدونه و قسمت ما مشخصه و مقدر شکی نیست ولی ما چون ازون خبر نداریم باید واسش تلاش کنیم اون قسمت رو در سایه تلاش به ادم میدن وگرنه عوضش میکنن واسه همین گفته خدا وند متعال :ان الله لا یغیرو ما بقوم حتی بانفسهم همانا خداوند سرنوشتی قومی رو تغییر نمی دهد مگر خودشان بخواهند
ادم باید همیشه دعا کنه خدا سرنوشتش رو نیکو بنویسه وقتی از سرنوشت خبر نداری دعا کنی خدا خیلی عزیزه برات درستش میکنه اما اگه خبر داشتیم عوضش نمیکرد حتمن داستان مردی که از پیامبر می خواد که بتونه زبان حیوانات رو بفهمه شنیدین ...
یه چیز اضافه کنم
اعمال ادم هم تو این دنیا . هم تو اون دنیا قصاص میشن
شخصی که یکعمر نامشروع زندگی کرده نباید انتظار داشته باشه کسی پاک قسمتش بشه مگه اینکه توبه کنه (در اینمورد هم حرف بسیار است...)
لیس للانسن الی ماسعی =برای انسان جز تلاش و کوشش خود او نیست
هرکس هم توبه واقعی کنه خدا بهش کمک میکنه و سرنوشتش رو تغییر میده
از خدا بخواهیم چیزی که صلاحمونه رو قسمتمون قرار بده نه اونی که می خواهیم
سوره بقره :
عسی ان تحبوا شیا و هو شر لکم و عسی ان تکرهوا شیا و هو خیر لکم والله یعلم و انتم لا تعلمون
چه بسا ناخوش دارید چیزی را و ان است خوب برای شما و چه بسا دوست دارید چیزی را و ان است بد برای شما و خدا می داند و شما نمیدانید
یه چیزی
به داستان پیامبر گرامی که حضرت علی به جایشان خوابیدند فکر کنید ...
پس درسته سرنوشت نوشته شده ولی ما با دعا و تلاش میتونیم عوض کنیمش
بعدشم (بهشت رو به بها دهن نه به بهانه) پس در سایه تلاش از خدا بخواهیم سرنوشتمان را زیبا بنویسه درثانی بدانیم کارهایمان قصاص دنیوی هم دارند پس مبادا اعمالمون به سر خودمون قصاص بشن

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ)alidata نوشته شده توسط:  الانه که دیگه نمیشه به هیچ دختری اعتماد کامل داشت . در روزگاری که دخترها bf رو حق مسلم خودشون میدونن باید این موضوع رو فاکتور گرفت که قبلا داشتن یا نه :دی
مگه انرژی هسته ای!!
به خودت نگاه کن و قضاوت کن
دوستای دانشگاهتو ببین حتمن توشون پسرهای بوده که با کسی رابطه نداشتن
از این روش قیاس کن!
درسته تو جامعه منفی ها رو میبینیم ولی وقتی پسرهای خوب هست حتمن دخترهای با ایمان هم هست نمیشه تروخشک رو سوزوند

این چند مدت واسه کنکور خیلی کتاب خوندیم اصلن باورم نمیشه وقتی میزارمشون کنار هم تعجب میکنم ولی واسه مهم ترین تصمیم زندگی حتی یه کتاب هم نخوندیم یه سیدی روانشانسی هم گوش نکردیم
بنظرم دو طرف باید با روحیات هم اشنا باشن
تو یه کتاب روانشاسی قبلن خوندم خانوما مثل نوار ضبط میکنن مبادا بهشون بد بگین این میمونه تو ذهنشون و از ذهنشون پا نمیشه یه روز همه رو میریزه بیرون . ما اقایون فراموش کاریم ولی اونا نه .خب این جور نکات خیلی به ادم کمک میکنه
مثلن نوشته بود خانوما نباید تو امور مالی اقایون دخالت کنن اقایون از این کار خوششون نمیاد و باعث تفرقه میشه
یادم نیست ولی چه کتابای جالبی بود
امروز رفتم کتاب روانشناسی جلب و جذب همسر رو خریدم اگه کتاب ،مقاله یا ویس جالبی هم کسی میدونه معرفی کنه ممنون از همتون

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

عینکم را بدهید

سپاس‌گزاری شده توسط: H.Mohammadi , انرژی مثبت , شاپری , diligent , mahdokht91
ارسال: #۲۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ
دست همتون درد نکنه واسه راهنماییهاتون
از روزی که تصمیم مثبت گرفتم وضع کاری و مالیم بهتر شد
اون دوتا خاستگاری هم کنسل شد
وقتی باهاشون صحبت کردم دوسه بار ج سوالات منو نداد و طفره رفت
قیاغش ن÷سندیدم
متولد ازر بود(این ماه رو دوس ندارم )
از یه جنبه هایی خوب بود اینکه گفت اول نامزد میکنیم و ایناش خوب بود ولی در کل اگه تو نگاه اول ادم ن÷سنده چه فایده دوستی و این جور قرارها که بعد دختره همش نفرین کنه بگه منو بازی داد!!! من صدتا خاستگار داشتم...
خلاصه این کنسل شد
به مامان گفتم بریم حاستگاری اون یکی که تعریفش کردی!
اونم مامی تحقیق کرده میگه سرازخوده ..
خلاصه من تصمیم خودم گرفتم! حداقل ۵ سال باید از خود ادم کوچیکتر باشه
فعلن از فکرش اومدم بیرون تا خدا کمک کنه
از یه ویژگی خودم خیلی خوشم اومد که هروقت میخام یه کاری کنم
کتاب میخونم مطالعه میکنم و مشورت با نزدیکان
یه تجربه شیرین و شنیدنی هم هست که جاش تو سایت ÷یدا کنم حتمن می نویسم

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

عینکم را بدهید

ارسال: #۲۹
۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط Mänu.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ ق.ظ)teacherpc نوشته شده توسط:  ا

تو خاستگاری که من داشتم زن برادرم گفت خانومه خیلی ریلکس بود و انگاری زنه
گفتم غیبتش نکن الکی نگو بعد که رفتیم تحقیق گفتن قبلن با پسر دائیش نامزد بود بعد یه مدت عقد بود چه تاپیکهای جالبی

اولا به نظر من زن داداشتونو انقد تو مسئله خاستگاری دخالت ندین خیلی کار اشتباهیه،یجورایی شاید بعدا یه بحث هایی بین خانما پیش بیاد زیاد توضیح نمیدم اما زن داداشتون هر چندم خوب باشه اما بازم زن داداشتونه دیگه بهتر از خودشو نمیتونه تحمل کنه شایدم الکی عیب بذاره بلاخره یه زنه...و همیشه جاری ها هر چقدم صمیمی و خوب یجورایی حس رقیب بودن بینشونه...من اگه جای شما بودم عمرا تو بحثای اولیه زن دادشمو دخالت نمیدادم.

دوم این چه طرزفکریه خانم ریلکس صحبت میکرد انگار زنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جامعه داره رشد میکنه مگه مث قدیمه دختر ساکت بشینه سرشو بندازه پایین بگه چشم بله حرف نزنه،دختر باید حرفشو خیلی راحت بزنه جامعه رشد کرده چرا باید بیاد یه کلمه حرف درمورد زندگیش بزنه قرمز بشه صداش بلرزه؟؟؟؟انوقت نجیبه؟؟؟؟؟ دختر آفتاب مهتاب ندیده است؟؟؟این دلیل نمیشه دوست عزیز یجور رفتار نکن که طرفت برات نقش بازی کنه؟؟بذار خودش باشه

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ)alidata نوشته شده توسط:  الانه که دیگه نمیشه به هیچ دختری اعتماد کامل داشت . در روزگاری که دخترها bf رو حق مسلم خودشون میدونن باید این موضوع رو فاکتور گرفت که قبلا داشتن یا نه :دی

به هیچ آدمی نمیشه اعتماد کامل داشت (ربطی به جنسیت نداره)اما شرط اول زندگیم داشتن اعتماده ،اعتمادم یروزه بدست نمیاد به مرور زمان، اما آدم نباید بدبین باشه،

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz
ارسال: #۳۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ ب.ظ
البته که باید هرکی تمومه حرفاشو بزنه
ولی شک زن داداش من تو اون قضیه درست از اب درومد ما ÷سرا چشم نداریم بعضی جاها نیازه چشم تیزبینی کمکون کنه
چرا که زن رو زن میشناسه فقط
ما ÷سرا فقط جنبه مثبت میبینیم و بس
البته ما ÷سرا همیشه تو رویاهامون سیر میکنیم شما رو نمیدونم
نکته : ÷=پ
راستی به خانوم یا اقایی بر تخوره من دوست دارم رک حرفمو بزنم

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

عینکم را بدهید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  علاقه مندی پژوهشی luna ۷۷ ۶۸,۰۲۸ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: newsoftware11
  معرفی سایت برای مشاهده برنامه های مورد علاقه (TV) Xilinx ۴ ۵,۰۵۵ ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: naser72
  به کدامیک از دروس کامپیوتر یر بیشتر علاقه مندید ؟ a i ۱۸ ۱,۳۶۵ ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elnazjoon
  استخدام مهندس کامپیوتر علاقه مند به تست نرم افزار leonora ۰ ۲,۳۶۵ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: leonora
  راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان arashzoly ۲ ۲,۵۹۷ ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Exclamation انتخاب رشته براساس گرایش با رتبه بهتر یا علاقه ؟؟ αɾια ۶ ۳,۳۴۰ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: axarsu
  لطفن برای سلامتیمون دعا کنید mmirzay ۳ ۷۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mmirzay
  لطفن راهنمایی کنید ۳۶۴ معماری ؟؟؟ media_68 ۷ ۲,۲۸۶ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: media_68
  پیشنهاد شما به یک دانش آموز علاقه مند به کامپیوتر sahand_18 ۳ ۱۷۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: codin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close