زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خانوم مورد علاقه(لطفن خانوم ها نخوانند)

ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ
سلام
به امید خدا قراره برم خواستگاری
اوایل این بحث ازدواج برام خیلی ساده بود و ساده میگرفتم خیلی تحقیق کردم
خطرناک ترین دوستی ها دوستی های چتی و خیابونی هست
دوستی های چتی همون طور که درسکوت و باارامی پیدا میشه در سکوت و ارامی هم از هم گسیخته میشه تصور اینکه خانوم یا مردی که ازدواج کرده و از لحاظ روانی میاد چت میکنه حتی در ساعاتی که همسرش خونه نیست منو خیلی داغون میکنه به همین علت همیشه تو خاستگاری این مساله جز مهم ترین هاست که ببینم طرفم از اینجور ادما نباشه
دومین نوع دوستی دوستی خیابونی هست طرف بعد از جداشدن از یک دوست با دوست دیگری قرار میزاره (کسانی که به این طریق دوستی پیدا میکنن به همین طریق هم از دستش میدن)
مهم ترین و با اساس ترین نوع بنظر من ازدواجی است که از روی فکرو با مشورت خانواده باشه
دختر پاک و از خانواده اصیل باشه
چندتا افت هست که زندگی ها رو نابود میکنه یکی دخالتهای نابجای اشنایان خانوم ها (بیشتر عمه و خاله و دایی)
بنظر من باید اول مطئن بشید که اونها دخالت نمیکنن و از طرفتون بخواهید واضح و روشن بگه که طرفتون کی هست
طرفتون باید در حد خودتون باشه از پنج لحاظ مدرک -پول -شهر-خانواده-عقاید-سن (حالا ممکنه تو یک مورد متفاوت باشه اونجا با خودمون باید بشینیم حساب کنیم ببینیم چطوره! )
من مواردی بوده که از لحاظ مدرک و یا ثروت از خودم بالاتر بوده ولی وقتی فکر میکنم میبینم نمیتونم تحمل کنم
بنظر من مهمترین مورد توزندگی ایمان و عشق و علاقه هست در درجه بعدی مادیات
متاسفانه ادمها تحقیق ها رو میزارن واسه بعد ازدواج (اون وقت دیگه خیلی دیره)
یکی از دوستام میگفت چندتا نصیحت میکنم فراموش نکن:
۱- مهریه سبک بگیر چراکه مهریه سنگین زن رو وسوسه میکنه که چرا طلبم رو نگیرم!!
۲-دختری بگیر که یا در حد خودت باشه یا از خودت پایین تر و حداقل چندسال کمتر باشه از خودت (متاسفانه این کنکور و فارغ التحصیلی هم شده معضل ! دختره ۲۰ سالگی خواستگار میاد میگه لیسانس قبول شدم بعد فوق لیسانس هم خواستگار رو رد میکنه میخاد دکترا بگیره ۵ سال هم پشت کنکور دکترا میومنه اخر که میبینه دیگه هدفی نداره کسی دیگه نیست بیاد خواستگاریش ) پسر هم همینطور میمونه میشه ۳۴ سال(..)حالا میخواد بره خاستگاری هیچکی مناسب پیدا نمیکنه
۳-از خانواده متدین باشن بهتره ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب من دوست دارم دوستان منو راهنمایی کنن
من اوایل شاغل بودم دودفعه خاستگاری رفتم یکیشون گفت من باید جدا باشم از مادرت ! خانوم خیلی خوبی بودن همه شراط عالی و توهمه موارد تفاهم داشتیم چون این حرف رو زد منم دیگه ادامه ندادم!
دومی هم اکی داد تو مراحل تحقیق مشکل داشت به بهونه ای کشیدم عقب!
نمیدونم اینجا ما زیاد رسم نداریم دوران نامزدی طولانی باشه برعکش شهرهای دیگه! واسه همین یکم انتخاب درست مشکله
دونفر دیگه معرفی شدند که هردو مناسب هستند یکی دانشجوی لیسانس شغل اداری نیمه وقت-دیگری دیپلم.راستش من متواضعم حتی اگه دکتر هم بودم برام مهم نیست اصل خود طرفه که متدین باشه و پاک و تحصیلات برام مهم نیست
هردو مورد تایید خانواده هستن واسه همین گفتم باشه
مادر رو فرستادم برای اونی که دیپلم هست ولی گفتم مامان شما بگو اون کوچیکه رو میخواهیم بعد خودشون میگن همون دیپلمه رو میدیم! همونم شد
بخاطر کنکور کار تعطیل کردم حالا دوباره به امید خدا اکی میشه دوباره
اون یکی خانواده هم به بهونه ای دیگه مامان رفتن دیدنشون
خودم هنوز ندیدم چندتا راهنمایی!
۱-شما جای من بودید چطور تحقیق میکردید؟
۲-چه سوالاتی باید تو جلسه خواستگاری پرسید؟
۳-چه شرط هایی باید با طرف کرد؟

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Breeze , mohammad_13690
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ب.ظ
درود
من پسرم
خدافظ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
خانوم مورد علاقه(لطفا" خانوم ها نخوانند)
عذرخواهی می کنم که با وجود این که گفته شده خانمها نخونن من نه تنها این مطلب رو خوندم بلکه ارسال هم دارم. فقط خواستم چند مورد رو عرض کنم.

اول این که عبارت خانمها نخونن باعث می شه خانمها بیشتر مطلب رو بخونن. کلا انسان نسبت به اونچه ازش منع بشه راغب تر می شه. حالا گاهی مواقع بدلیل منع شرعی یا عرفی سعی می کنه این ممنوعیت رو حفظ کنه ولی زمانی که یه تاپیک زده می شه که خوندنش مشکلی ایجاد نمی کنه، پس بیشتر خونده می شه.
در صورتی که هدفتون این بود که اقایون به سوالات شما پاسخ بدند بهتر بود می نوشتید اقایون نظر بدن یا سوال از اقایون هست.

مطلب دوم این که خانمها صرف خانم بودنشون نمی شه گفت اطلاعاتی در این باب ندارن شاید در نزدیکانشون از بین اقایون کسی باشه که در جریان ازدواجش بودند و بتونن در این زمینه به شما کمک کنن مثلا برادرشون ازدواج کردند یا بدلیل مطالعاتشون در این مورد بتونن نظر بدن و کمک کنن.

و البته مطلب بعدی این که در مورد برخی از سوالهاتون اگر نظر خانمها رو هم بدونید شاید بدنباشه مثلا سوال " سوالات جلسه خواستگاری" . خانمها افرادی از جنس طرف مقابل شما هستند و می تونید در بین صحبت هاشون متوجه شید که بیشتر به چه مسائلی حساسن تا درمورد اون مسائل از طرف مقابلتون سوال بپرسید یا بحث کنید.

البته اونچه که گفتم صرفا پیشنهاد بود. باز هم برای ارسال این پست بدلیل درخواست ایجاد کننده تاپیک عذر خواهی می کنم.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , teacherpc , mohammadali1990 , شاپری , ana_12345 , azad_ahmadi , younes , *Najmeh* , Mänu , fatemeh85 , Xilinx , ahmad8726 , elynn66 , M*Gh , ماه بانو , faezehtt , mahzin , elahe-comp
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط teacherpc.)
افرین
من که میدونم همه میخونن اشکال نداره شما مجاز هستید درود بر شما که از جنس فرشته هستی عزیز
نه خواهش میکنم
حواسم بود که خانوم ها میخونن و عمدن خواستم همه بخونن
راستش هنوز دقیقن نمیدونم چی باید پرسیده بشه بار اولی که رفتیم خاستگاری اینقدر جلسه صحبت طول کشید که صدا همه درومد بزرو جدامون کردند! بابا عروس گفته بود حالا سرمایه پسره چقدره این قدر متوقعه که اینقدر دارن حرف میزنن ! حالا تقصیر من نبود طولانی شد من و اون خیلی گرم صحبت شده بودیم و واسه همین طولانی شد خیلی حیف شد که اون شرطی گذاشت که من دیگه سراغی ازشون نگرفتم ولی همش دلم میخاست ولی مادر برام خیلی مهم تر بود بخیالش!
بار دوم سوالات بهتری پرسیدم
بنظرم بهتره جلسات بیشتر بشه و کوتاه تر و سوالات متنوع تر بشه و برخوردها بیتشر بشه تا ادم بدونه به درد هم میخورن یانه
هرکی نظرشو بگه همه خصوصن خانوم ها

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ق.ظ
اقلا" چند روز زودتر میپرسیدین.من فقط چیزایی که بنظرم میاد یا شنیده ام را میگم.
بنظرم تحقیق انواعی داره. تحقیق خانوادگی ، اجتماعی و کاری ،شخصی. کلیات را میشه تحقیق کرد. در مورد همه چیز هم که نباید تحقیق کرد.
شرط که فکر نمیکنم درست باشه . شما شرایطتون را میگید . ایشان هم سوال میکنن و فکر میکنم بتونید متوجه بشید که شرایط شما را میپذیرند یا نه . اگه همان موقع هم جواب ندهند لابد چند روز بعد پاسخ کلی را میدن. بعد ایشان شرایط مورد نظرشون را میگن.البته من نمیدونم کی باید اول بگه!!Smile
حداقل بگید کدام استان هستید شاید بهتر بتونن دوستان راهنمایی کنن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , mohammadali1990 , Xilinx , irpersian20
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط Pakzad.)
برای نمونه به این ادرس ها نگاهی بندازید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

عنوان " سوالات پیش از ازدواج" در گوگل سرچ کنید. با سایت های زیادی روبرو میشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , mohammadali1990
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط Helmaa.)
سلام

۱-جدای از افراد محل و همسایه ها و همکارانش من باشم از دوستان نزدیکشون هم تحقیق میکنم یا حداقل میرم ببینم دوستانش چه طور افرادی هستند تا چه حد موفق بودن و ...،به نظرم واسه یه خانم هم میشه از دوستانش تحقیق کرد البته چون دوست طرف مقابل جنس مخالف تون هست بهتره یه خانم این تحقیقات رو بکنن Smile

۲-باید ابتدا خودتون رو خوب بشناسید معیارهاتون و اهدافتون رو بدونید ،این معیارها رو لیست کنید و سپس اولویت بندی،
و به هر معیار نمره بدید ،
بعد معیارهاتون رو تعدیل کنید یعنی اگر معیاری هست رویایی و خیلی ایده ال گرا حذفش کنید.

بعد که تشریف بردید خواستگاری از بالا به پایین در باره معیارهاتون ازشون سوال کنید و نظرشون رو بپرسید و تو لیستتون با توجه به پاسخهاشون نمره بدید،حواستون باشه هیچ موردی رو نگید حالا یه کاریش میکنیم و ... بر اساس واقعیت نمره بدید.

از کلی گویی هم پرهیز کنید به طور مثال همه میدونن ریخت و پاش و اسراف بده شما بپرسید نظرتون چیه ؟خب مسلما میگن کار خوبی نیست خدا هم اسراف کاران رو دوست نداره! و فکر میکنید تفاهم دارید تو این مورد ،در صورتی که اصلا اینطور نیست شما باید به فرض بپرسید در طول یه سال همسرتون چند دست مانتو باید برای شما خرید کنند ،ممکنه تو نظرشون دو ماه یا سه ماهی یک بار اسراف نباشه و انوقت تو نظر شما اسراف و زیاده روی باشه یا با درامد شما نخونه که خب با مشکل بر میخورید.

یا مثلا موضوع حجاب ، از حجاب شون و رسم و رسوماتشون مخصوصا در مراسم عروسی و مهمونی هاشون سوال کنید و با جزئیات .

سوالات زیادن لینکهایی که دوستمون pakzad معرفی کردند خوب هستند.
در ضمن گفتید دوران نامزدی کوتاهه در شهرتون پس بهتره جلساتتون واسه صحبت کردن بیشتر باشه و بعد تصمیم نهایی بگیرید.

وقتی به همه معیارها بر اساس لیست تون نمره دادید ،میگن که اگر ۷۰ درصد به بالا اوکی بود و نمره قبولی گرفت پاسخ بله بدید.

۳-در مورد شرط ها هم باید محتاط باشید و یه وقت احساسی برخورد نکنید Smile

خود واقعی تون باشید درسته یکی از اهداف ازدواج به کمال رسیدن هست و خیلی خوبه که طرفین به این درجه برسند ،اما با دید تغییر دادن کسی وارد زندگی اش نشید هرگز!

حرفهایی که زدم صرفا چون در جریان ازدواج برادرهایم بودم گفتم و امیدوارم بدردتون بخوره.
موفق باشید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ب.ظ
عجب تو این دوره زمونه یه نفر دل شیر داشت و دل و زد به دریا بره خواستگاری :دی آفرین آفرین برو سایت شبکه ۳ برنامه ی گلبرگ قسمت سوالات پیش از ازدواج رو می تونی دانلود کنی

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , shobair87 , elynn66
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ب.ظ
به به برنامه گلبرگ کارارو اسون کرده دیگه هیچ غمی نداریم
ویوا گلبرگ
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , yasermrz , elynn66
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام
من به چند تا مورد اشاده می کنم
۱- توی ازدواج منطقی و عقلانی فکر کردن خوب اما اینکه ۱۰۰ درصدیا حتی ۸۰ درصد اینجوری باشین خوب نیست . ما به دلیل اینکه رشتمون مهندسی همه چیزو دو دو تا چها رتا می کنیم در صورتی که به احساساتتون اجاز ه بدین ازاد از عقلتون تصمیم بگیره اینکه یه نفر براتون جذاب باشه یا ازش خوشتون بیاد خیلی مهم فارق از معیار های دو دو تا چها رتا که رو کاغذ نوشتین . (جذابیت هم تلفیقی از ظاهر ، طرز برخورد ، برونگرایی ، شادی ،لبخند، شوخ بودن ، جدی بودن ،صدا ی فرد مقابل.... و برای هر کس ملاک جذابیت یه چیز.) .
۲- درباره این جمله ای که گفتین "یکیشون گفت من باید جدا باشم از مادرت. "
این جمله رو خلاصه گفتین من نمی دونم تو چه زمینه ای منظورتون بود . اما با یه سوال کلی نمی تونین درباره یه نفر ثضاوت کنین .
البته دو حالت این سوال داره اگه واقعا می خواین در کل زندگیتون برای همیشه با خانوادتون باشه . که خوب بحث شخصی و جدا و حتما باید گفته شه .
اما اگه منظورتون میزان رفت و امد با خانواده و وابستگی و همراهی با خانوادس و می خواین ببینین طرف چه میزان برای خانواده همسرش احترام قائل این سوال مناسب نیست .

۳- با خودتون فکر کنین ایا انتظار دارین خانمتون هم در تامین اقتضادی و مالی سر کار بره و پولش روخرج کنه یا نه ؟
من به شخض وقتی بهم می گن زن و مرد برابرن و باید در تامین مالی هر دو نفرمون کار کنیم و شما هم پولت رو خرج بکنی حس خوبی که ندارم هیچ تازه اثر منفی داره .نمی دونم منظورم رو می رسونم یا نه ، نمی گم خانمی که می ره سر کار پولش رو بزاره توی جیبش و از همسرش انتظارات حیلی بالا داشته باشه و حاضر نشه توی زندگی از نظر مالی کمک کنه بلکه منظورم روی اینه که شما وقتی می ری خاستگاری باید بتونی زندگیت رو از نظر مالی ساپورت کنی و حدش رو هم بدونی حالا همین حدود رو برای خانم بیان کنی اگر طرف شرایط حقوق و مالی شما رو قبول کنه دیگه بعدا نباید انتظار بیشتر ازتون داشته باشه .(جدا از اینکه به هر حال باید توی زندگی پیسرفت کرد و مطمئنا حقوق و شرایط مالی شما هر سال بهتر باید بشه . اگر خودتون بخواین )اگر هم انتظار زیاد تر داره خودش هم باید همکاری کنه از نطر کار و تامین اقتصادی . در مورد خانمی که می گه میرم سر کار ، این سوال رو نکنین که ایا شما پولتون رو میارین خرج مخارج مالی خونه بشه یا نه .
به نظرم اگر دو نفر همدیگه رو دوست داشته باشن بدون اینکه اقا بگه پولت رو بیار خرج مخارج زندگی کن خانم این کار رو می کنه و با هم خیلی هم پیشرفت می کنن . اما درست نیست یه اقا این رو واضح از خانم طلب کنه .
به عنوان کسی که کار کرده و توی محیط کار بوده می گم ، خانم ها با اقایون از نظر روحیات و میزان ساعت کارو میزان اثر گداشتن کار و محیط روی روحیاتشون خیلی خیلی متفاوتن .
۴- ادم ها از نظر فرهنگی و اعتقادی متفاوتن اما به شخص فکر میکنم فقط با چند جلسه خواستگاری توی منزل نمی شه یه نفر رو شناخت اگه براتون مقدور هست چند بار با هم برین بیرون . برین رستوران یا ..... چون طرز برخورد طرف مقابل توی اجتماع مهم هستش .
۵- بعضی اقایون خصوصیات خوبی دارن اما اعتماد به نفس و جرات عرضه داشته هاشون رو ندارن . یه محصول اگر بهترین هم باشه اما نتونی خوب بازاریابی و تبلیغاتش رو بکنی اونقدر خوبیش رو نشون نمی ده .
وقتی از یه نفر خوشتون میاد نکات مثبتتون رو واضح و با اعتماد به نفس نشون بدین.
بیشتر خانمها با گوش عاشق می شن . توی طرز صحبت کردنتون ، میزان اعتماد به نفستون کار کنین. "اقایون و خانم ها برداشت بد نکنن منظورم این نیست که با چرب زبونی طرف رو گول بزنین . چون شما تو مانشت سابقتون خوب اینو می گم Smile " متاسفانه بعضی اقایون با چرب زبونی و دروغ گفتن دیکران رو گول میزنن . منظور من فقط طریقه ارائه خصوصیات مثبتتون به طرف مقابل هست .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , شاپری , *Najmeh* , nina69 , Mänu , mahdokht91
ارسال: #۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ ب.ظ
من خودم متاهلم .
حتما خود واقعیتو نشون بده مطمئنا واسه خیلیها اراداای که واست حرکت تو زندگی آینده داری مهم تره تا چیزی که الان هستی.سعی کن جوری حرف بزنی که اونو تو رودرباسی قرار ندی همین طور خودت.قبل از اینکه از چیزایی که خودت یا اون دوست دارین رو بگین از طرف مقابل مدل زندگیشو در بیار.شما چند سالته رفیق؟؟؟
ارسال: #۱۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ب.ظ، توسط barman.)
سلام
ببین کاملآ موافقم با اینکه میگید خانواده اما به ظاهرها اعتماد نکن. اگه فرد مورد نظرتو انتخاب کردی امتحانش کن ....حداقل باید یکی دو سالی واسش وقت بزاری. ببین اینکه میگی دکتری هم داشته باشه مهم نیست اشتباه میکنی اتفاقآ این بعدها مشکل میشه به نظرمن مدرک خانوم ها باید یا پایین تر باشه (نه خیلی)یا هم سطح خودت. من یکی رو میشناسم که آقا دکتری بود و خانوم دیپلم بعد از مدت ها اختلافات زیادی پیدا کردن که مهم ترینش سطح تحصیلات فرهنگ اجتماعی بودن ووو بود.اصالت خانواده خیلی ی ی ی مهم. فقط به خدا توکل کن و بیشتر تحقیق کن اول تا آخر ازدواج میکنی اما درست و با اطمینان تصمیم بگیر باید نیمه گم شده ی خودتو پیدا کنی که ضعف ها تو کاستی هاتو پر کنه و بر عکس توام همینطور.. و خانواده دو طرف همه باید راضی باشن مخصوصآ مادر زن و مادر شوهر

Best regards,

من خانوم هستم با عرض پوزشBlush
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , shobair87
ارسال: #۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۲ ب.ظ
RE: خانوم مورد علاقه(لطفن خانوم ها نخوانند)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  من خودم متاهلم .
حتما خود واقعیتو نشون بده مطمئنا واسه خیلیها اراداای که واست حرکت تو زندگی آینده داری مهم تره تا چیزی که الان هستی.سعی کن جوری حرف بزنی که اونو تو رودرباسی قرار ندی همین طور خودت.قبل از اینکه از چیزایی که خودت یا اون دوست دارین رو بگین از طرف مقابل مدل زندگیشو در بیار.شما چند سالته رفیق؟؟؟

جالبه اینجا هم سن رو پرسیدید!!!:-)

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , mammad_asir
ارسال: #۱۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۲ ب.ظ
RE: خانوم مورد علاقه(لطفن خانوم ها نخوانند)
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱ ب.ظ)teacherpc نوشته شده توسط:  خودم هنوز ندیدم چندتا راهنمایی!

یه سوال فنی : مگه میشه بدون دیدن طرف رفت خواستگاری ؟ پیشنهاد من :
اول میرن طرف رو دورا دور میبینن (یا با هماهنگی خانوادش) بعدش ! شاید رفتی دیدی و نپسندیدی، چی شده ؟ یه خرج الکی رو دست خودت و خانوادت انداختیو ، اون خانواده هم به زحمت میفتن.
چه کاریه ؟ شیرینی ، میوه ، ... تازشم چقدر خونه رو تمیز کنی ! Big Grin ، آقا بیادو بگه دخترتون اون پلکش نیم درجه از اون پلکش بالا تره ! Tongue و ما نمیخواهیم ! (البته منظورم شما نیستی) ، یه بنده خدایی اومده بود خواستگاری خواهرم و طرف هیچی نداشت ! مادرش با اعتماد بنفس بالا میگفت : "بهزاد هست و یه قلب عاشق" Big Grin

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , teacherpc , شاپری , Mehman , barman , fatemeh85 , M*Gh , HamedNet , شاد بخش
ارسال: #۱۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
من تنها یکی دو جمله رو می گم که شاید همه ما اینها رو بلد باشیم اما یادآوریش ضرری نداره.
وقتی کسی می خواد وارد مرحله جدیدی بنام زندگی زناشویی بشه، قبول این نکته و درک این نکته که "من تا حالا تنها و یک نفر بودم، اما از این به بعد کسی وارد زندگیم میشه که جزءی از وجود منه" خیلی مهمه، شعور باهم بودن منظورمه. درسته که این جمله ظاهری خیلی ساده و قابل فهم داره، اما تو تک تک لحظات زندگی زناشویی با رعایت نکردن این نکته زندگی ممکنه به جاهایی که نباید کشیده بشه، کشیده میشه.(بیشتر از این در مورد جملات قبلیم نمی نویسم چون به نوعی همه در این بابت آگاهی دارن).
فرهنگ، یکی دیگه از مسائل بسیار مهمه که اگه با فرهنگ و آداب و رسوم خودتون همخوانی داشته باشه، خیلی بهتر همدیگه رو میشه درک کرد.
پدر و مادر ، شاید این جمله در بسیاری جاها بکار برده بشه، اما محدوده مکانی ما به این جمله خیلی اتکا می کنند، "اگه می خوای به خواستگاری دختری بری، اخلاق و رفتار مادر دختر خانم می تونه راهنمای انتخابت باشه". با خونواده ای وصلت کن که دخترشون رفیق و دوست خونواده خودش باشه.
بحث اعتقادات و مسائل مذهبی رو برعهده خودت می زارم.
جمله آخرت گفتی که "من هنوز ندیدم"، باید بگم عزیز من شما داری ازدواج می کنی، ممکنه خونواده هم راهنماییت کنن، اما "تو" می خوای یک عمر با اون دختر خانم زندگی کنی، می خوام بگم که مادر شما نمی تونن اونطور که خودتون می تونید در مسائل آینده کنکاش و جستجو کنتد. بهتره خودت مسائل رو از نزدیک پیگری کنی تا اینکه کسان دیگه (حتی خونواده) بصورت غیرمستقیم اینکار رو انجام بدن. (متاسفانه خانم ها در این مورد خیلی حق انتخاب و وارد شدن به این مسائل رو ندارن، امیدواریم که هرکسی برای خودش و با راهنمایی دیگران بتونه تصمیم گیری کنه، ونه برای خودش وبا دخالت دیگران).
درمورد سوالات خواستگاری و این موارد من تجربه ای ندارم و دوستان بهتر می تونن کمک کنند.
امیدواریم که هرتصمیمی گرفته میشه، نوید آینده خوبی رو برات داشته باشه.

ببخشید طولانی شد، قرار بود یکی دو جمله باشهBig Grin ...

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری , teacherpc , Mänu , mah7

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۷ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  علاقه مندی پژوهشی luna ۷۷ ۶۸,۰۳۲ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: newsoftware11
  معرفی سایت برای مشاهده برنامه های مورد علاقه (TV) Xilinx ۴ ۵,۰۵۵ ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: naser72
  به کدامیک از دروس کامپیوتر یر بیشتر علاقه مندید ؟ a i ۱۸ ۱,۳۶۵ ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elnazjoon
  استخدام مهندس کامپیوتر علاقه مند به تست نرم افزار leonora ۰ ۲,۳۶۶ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: leonora
  راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان arashzoly ۲ ۲,۶۰۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Exclamation انتخاب رشته براساس گرایش با رتبه بهتر یا علاقه ؟؟ αɾια ۶ ۳,۳۴۲ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: axarsu
  لطفن برای سلامتیمون دعا کنید mmirzay ۳ ۷۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mmirzay
  لطفن راهنمایی کنید ۳۶۴ معماری ؟؟؟ media_68 ۷ ۲,۲۸۶ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: media_68
  پیشنهاد شما به یک دانش آموز علاقه مند به کامپیوتر sahand_18 ۳ ۱۷۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: codin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close