زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج راه دور

ارسال: #۱۶
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۳۹ ب.ظ
ازدواج راه دور
به نظر من بستگی به روحیه دختر داره ، اگر خیلی وابسته است به خانواده اصلا این کار رو نکنه ، شک نکنه که پشیمون میشه ولی اگر خیلی هم وابسته نیست که مشکلی پیش نخواهد آمد ان شاءا...

این که طرف رو خیلی بخواد یا نه هم مهمه ولی بعد از ازدواج این عشق و این خواستن آنچنانی فروکش میکنه و عقل جایگزین میشه پس بهتره به روحیه خود دختر نگاه کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kimidoonekekie
ارسال: #۱۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۲۹ ق.ظ
ازدواج راه دور
معمولا تو همچین موردی بهتره شهر سکونت یه شهر سوم انتخاب شه که هیچ کدوم از طرفین احساس تنهایی و غربت تو شهر طرف مقابل نکنه و از طرفی فک نکنه داره از خونواده همسرش تو زندگیش دخالت میشه
بعلاوه تفاوت فرهنگم چیزی نیس که بشه راحت از کنارش گذشت بخصوس اگه از دو استان مختلف با مسافت زیادن
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ق.ظ
ازدواج راه دور
بعله.... واقعا این تفاوت ها حتی اگه حالت علاقه مندی قبل از ازدواجم بین ۲ طرف وجود داشته باشه یه موردی هست که شاید باعث یه سری مشکلات بشه.... و نمیشه نادیده گرفت .
دور شدن از خانواده و رفتن به شهر سکونت همسر ،حالت سختیه... از خونواده و شهرت دل بکنی بری سمت خونه همسر و تحت اختیار و قضاوت اونا باشی...

من به شخصه حس میکنم دردآوره تا حدودی... الا اینکه این ۲ استان کمی نزدیک به هم و آدابو رسوم و هوا و طبیعتش مثل هم باشن....بالاخص این آ بو هوا و رسوم خیلی میتونه آدمو تو شهر دیگه نگه داره...

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
ارسال: #۱۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۱۰ ب.ظ
ازدواج راه دور
منم دوست داشتم اظهار نظر کن Smile
بنظر منم بستگی به این داره که دختره به خانوادش وابسته هست یا نه. یکی مثل من حتی یه هفته هم توی خوابگاه نمی موندم و با اینکه توی اتوبوس حالم بد میشد ولی به هر زحمتی بود خودمو به خونه میرسوندم، ولی بچه هایی داشتیم که چند ماه خونه نمی رفتند.

علاوه بر دوری از خانواده، از دو شهر مختلف بودن مشکلات فرهنگی و مذهبی زیادی هم داره که تحملش خیلی سخت تره. حتی اگه از یک استان ولی از شهرهای مختلفش باشید باز هم اختلاف فرهنگی وجود داره چه برسه از دو استان دور از هم.
توی فامیل یه ازدواج دور داریم که با اینکه دختره یکی از آرزوهاش این بود که یه شهری بره که از خانوادش دور بشه و شوهرشم خیلی مرد خوبیه ولی همیشه از اینکه دور شده ناراحته.
بنظرم عجله نکنه و بیشتر فکر کنه. حتما مورد بهتری نصیبش میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۲۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ ب.ظ
ازدواج راه دور
(۱۲ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ ق.ظ)sahar121 نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر
ی سوال!!
ازدواجی که دو طرف باهم اختلاف مسافت زیادی داشته باشند..یعنی یکی این سر ایران یکی اون سرش..چع معایبی داره؟؟ شماها قبول میکنید در کل؟
فرض کنید موقعیت طرفتون خیلی خاص هم نیست و شما هم عاشق پیشه نیستید... هر دو سطح تحصیلی یکسان با شرایط مالی و نوع پوشش ظاهری یکسان. دارید و یکی از هم کلاسیهاتون تو دوره دانشگاه بوده. همین! و الانم هر دو طرف دانشجوی ارشدن، هر کی تو منطقه خودشه.هر دو هم همسن. برای زندگی هم پسره میگه احتمالش هست که باید دختره بره شهر اونا.. خوب بالاطبع باید تو محل کارش باشه.اما دختره هم میخواد تو منطقه خودش باشه کار کنه زندگی کنه...
نظراتتون چیه؟
دوست عزیز مشکل شما نبود عشق دوستی علاقه و این چیزا توی رابطه است.اگ پسری واسه ی دختری مهم باشه.یا اگه دختری واسه ی پسری مهم باشه و دوسش داشته باشه دیگ بحث این حساب کتابا توی زندگی نیست.من دختری رو میشناسم از لحاظ ظاهر و خانواده بسیار خوب هستن.توی دانشگاه پسری ازش خوشش میاد.و میخواد بیاد خواستگاری.وقتی دختر به پسر میگه فلان محله ی شهر میشینیم ،پسر بهش میگه که من مشکلی ندارم ولی خانواده ام اجازه نمیدن من بخوام خواستگاری دختری برم که توی محله ای زندگی میکنن که مردم اون محله به خرید و فروش مواد و یا مصرف اون شهرت دارن.دختر به خونواده اش میگ که خونمون رو بفروشیم و بریم یه جای دیگ خونه کرایه کنیم با بقیه پولمون سرمایه گذاری کنیم.ولی خونواده اش موافق بودن.ولی وقتی میفهمن که این درخواست به خاطر این بوده که اون پسر که استاد دانشگاه بوده و دخترشون رو به خاطر اینکه توی این چنین محله ای زندگی میکرده نخواسته.از رفتار پسر و طرز فکرش ناراحت میشن و باهاش موافقت نمیکنن.به نظرمن توی این جور مواقع نبود علاقه تاثیر گذاره.به نظر من دختره اصن از ریخت و قیافه پسره خوشش نمیاد که همچین حسی بهش داره.وگرنه خیلی ها بودن ازدواج نزدیک داشتن ناموفق بودن.ازدواج دور داشتن موفق!این چیزا که ملاک نیس
پس عملا هیچ ربطی نداره .از یه دانشجوی ارشد انتظار میره که خودشو گول نزنه،روراست باشه.رک و پوسکنده به پسره بگه بات حال نمیکنم.اصن از قیافه ات خوشم نمیاد

HeartTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: Abrekhoshhal , Xilinx , samanium
ارسال: #۲۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ب.ظ
ازدواج راه دور
من که خیلی نمی پسندم چون مسافت دور علاوه بر مشکلات دوری مسافت اختلاف فرهنگم زیاد میشه واین به نظر من یک مشکل اساسی است که باعث ایجاد مشکلات زیادی در خانواده ها میشود والبته در مواردی خاص و نادر است که دو طرف خانواده های معقولی دارن وبا طرز فکر باز مشکلات رو حل میکنن.
ازدواج مقوله ای نیست که در یک نگاه عاشق شد وبعد بحث ازدواج پیش اید. ادمی برای ازدواج نباید کورکورانه تصمیم بگیرد و به هر کسی اعتماد کند وبهترین مشاوران در همچین زمینه هایی خانواده ها هستن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121
ارسال: #۲۲
۱۲ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۴۹ ب.ظ
ازدواج راه دور
هیچ مشکلی نداره
خیلی هم خوبه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۳
۲۹ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۲۴ ق.ظ
ازدواج راه دور
دیگه ازدواج دور و نزدیک نداره !!
اینکه دختر یا پسر نمی تونه دوری خانواده رو تحمل کنه بنظرم هنوز بالغ نشدن!

ازدواج باید اونقدر شیرین باشه که سختی هاش به نظر نیاد

بالاخره برای هر پسر و دختری ازدواج سخته اما برای بدست آوردن بهترین انتخاب زندگیمون باید پای خیلی چیزا وایساد !!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , Xilinx , samanium
ارسال: #۲۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
RE: ازدواج راه دور
(۱۲ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ ق.ظ)sahar121 نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر
ی سوال!!
ازدواجی که دو طرف باهم اختلاف مسافت زیادی داشته باشند..یعنی یکی این سر ایران یکی اون سرش..چع معایبی داره؟؟ شماها قبول میکنید در کل؟
فرض کنید موقعیت طرفتون خیلی خاص هم نیست و شما هم عاشق پیشه نیستید... هر دو سطح تحصیلی یکسان با شرایط مالی و نوع پوشش ظاهری یکسان. دارید و یکی از هم کلاسیهاتون تو دوره دانشگاه بوده. همین! و الانم هر دو طرف دانشجوی ارشدن، هر کی تو منطقه خودشه.هر دو هم همسن. برای زندگی هم پسره میگه احتمالش هست که باید دختره بره شهر اونا.. خوب بالاطبع باید تو محل کارش باشه.اما دختره هم میخواد تو منطقه خودش باشه کار کنه زندگی کنه...
نظراتتون چیه؟
من نیستما Big Grin

اصلا توصیه نمیشه.نه دختر قحطه نه پسر.چرا باید راه دور زدواج کنیم و خودمون را به دردسر بندازیم؟!!Tongue

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
ارسال: #۲۵
۲۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ
به نظر من ازدواج راه دور خوب نیست.تو شهر غریب ،زندگی کردن خیلی سخته.کسانی که دوره ی دانشجویی در یک شهر دیگر بودند دقیقا برایشان این دلتنگی و غربت، قابل درک است.ازدواج یک عمر زندگی مشترک است .بهتر است تمامی جوانب در نظر گرفته شود.
ارسال: #۲۶
۲۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۱۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  تجربه از دوستان و موارد مشابه، به شرط خوب بودن بقیه شرایط
اگه پسر بیاد شهر دختر خوبه
اگه برن شهر سوم هم خوبه
ولی دختر بیاد شهر پسر خیلی عاقلانه نیست.

این چیزا چند سالیه عرف شده که بدعت خوبی هم نیست.دقیقا اینجوریه که پسرا دارن میرن خونه بخت نه دخترا Big Grin
والا من اینقد خانمایی میشناسم که مثل مارکوپولو همه جا با شوهراشون رفتند این شهر و اون شهر... الان هم بهترین زندگی ها رو دارند.
بسیار سفر باید تا پخته شود خامی...اگر دربند در مانند در مانند Big Grin
من فکر میکنم اینایی که تمایل به یه جا موندن دارن و ترس از جابجایی تجربه های جدید دارن به لحاظ اجتماعی نابالغ هستند...ناگفته نماند اینم باز به روحیه ی دختر خانما ربط داره...

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال: #۲۷
۲۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ ق.ظ
ازدواج راه دور
نمیدونم چرا خانم ها وقتی میگن بعد ازدواج باید بریم یک شهر یا استان دیگه واقعا سخته و اساسا ازدواج کردنشون با اون شخص رو کنسل میدونن!
الان فقط اگر سوال این بود که بعد ازدواج باید برم یک کشور اروپایی یا امریکا زندگی کنم احتمالا همه تشویق میکردن که برو، دیگه اونجا غربت معنی نمیداده؟!!؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۹۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۸۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  ۹ سال دوری sirvan.t ۴ ۲,۹۷۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۵۹۸ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۴۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۱۴ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۵۰۵ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close