زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

::چطور تنبلی را از خودمان دور کنیم؟::

ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط Xilinx.)
چطور تنبلی را از خودمان دور کنیم؟

چند تا جمعه به خاطر ۲ ساعت خواب بیشتر، برنامه کوهنوردی‌تان را به‌هم زده‌اید؟

چند تا ایده و فکر بکر داشته‌اید که به خاطر بی‌حوصلگی‌تان به دست فراموشی سپرده شده‌اند و فرصت نکرده‌اند به عمل تبدیل شوند؟

در دنیای اسرارآمیزی که هر روز همه چیز در حال حرکت و تغییر و تحول است، به نظر می‌رسد ما آدم‌ها شاگرد اول‌های کلاس تنبلی باشیم. هر چقدر هم که بگویید کارتان سخت است و بهتر از نسل‌های قبل کار می‌کنید اما واقعیت این است که تنبلی و میل به سکون در این دوره بیشتر از دوره‌های قبل گریبان آدم‌ها را گرفته است.

در زمان‌های قدیم و قبل از اینکه تکنولوژی به اندازه الان پیشرفت کند، برای بیشتر انسان‌ها منابع محدود و غیرقابل پیش‌بینی بوده است. آنها سعی می‌کردند تا جایی که ممکن است انرژی را ذخیره کنند. محرک‌های بیرونی قوی و اجبارکننده بودند. گرسنگی و تشنگی تهدیدهای اصلی بودند. برای آنها خیلی حیاتی بوده است که انرژی را ذخیره کنند. آنها گاهی با کم تلاش کردن این کار را انجام می‌دادند.

این روزها خیلی چیزها عوض شده است. ما با انرژی بیشتر و انگیزه‌های مستقیم، کمتر سر و کار داریم. بین آرزوها و عمل نیاکان ما فاصله کمی بود؛ تشنه می‌شدند، به دنبال آب می‌رفتند، با گرسنگی دنبال غذا می‌رفتند، برای رفتارهایشان لازم نبود ازماه‌ها قبل برنامه‌ریزی کنند؛ رفتارهایی که باعث بقای آنها می‌شد، نتایج کوتاه‌مدت داشت و در دنیای بدون دارو، بانک و حتی یخچال آن موقع لازم نبوده خیلی به آینده فکر کرد.

تنبلی از کجا شروع می‌شود؟
روان شناسان معتقدند تنبلی وقتی به وجود می‌آید که امکان برنامه‌ریزی برای آینده وجود داشته باشد. آن چیزی که باعث می‌شود بدون اینکه نیازهای آنی‌مان ارضا شود و به انجام کار ادامه دهیم، آینده‌نگری است. بعضی آدم‌ها آینده‌نگرترند. آنها بدون اینکه گرسنه یا تشنه باشند، با انگیزه زیادی کار می‌کنند. این آدم‌ها به بقیه می‌گویند تنبل.

این روزها ما برای رسیدن به اهداف بلند مدت‌مان گاهی مجبور می‌شویم از لذت‌های ساده روزانه‌مان بگذریم؛ آن وقت است که احساس می‌کنیم مورد ظلم واقع شده‌ایم چون ذهن ما به انگیزه‌های آنی پاسخ می‌دهد. خوابیدن، کار نکردن، نشستن و تماشای برنامه‌های تلویزیون برای ما خوشایند‌تر از کارهایی هستند که قرار است چند ماه یا چند سال بعد نتیجه‌شان را ببینیم.

تنبلی آسیب نیست؛ در واقع یک حس عدم تمایل به مصرف انرژی وجود دارد. اما در دوره‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم و لازم است کارایی‌مان بالا باشد، تنبلی باعث آسیب و ناراحتی می‌شود.

چرا از انجام کار طفره می‌رویم؟
طفره رفتن و از زیر کار در رفتن وقتی پیش می‌آید که تصور کنیم کارها خیلی سخت و دشوار است؛ آن وقت است که با خودمان می‌گوییم بهتر است این کار را فردا انجام دهیم. بعضی روان‌شناسان می‌گویند این مشکل بعد از انقلاب صنعتی - که نیاز به برنامه‌ریزی بیشتر شد - به وجود آمده است.

کارشناسان علوم رفتاری می‌گویند ما کارهایی را که زودتر جواب می‌دهند ترجیح می‌دهیم. درس خواندن برای امتحانی که ماه‌ها بعد قرار است برگزار شود، به اندازه بازی شطرنج برای ما لذت‌بخش نیست. ما نمی‌توانیم درباره آینده بازخورد آنی داشته باشیم چون ممکن است اطمینان‌مان را نسبت به توانایی انجام کار از دست بدهیم، احساس ‌کنیم تلاش برای رسیدن به اهداف بلندمدت کاری سخت و غیرقابل تحمل است و بعد هم فکر ‌کنیم بد نیست زندگی عادی‌مان را ادامه دهیم.

در واقع همین تمایل ما به سکون باعث می‌شود تصور کنیم این کار، کارسخت و دشواری است و نمی‌توانیم از عهده آن بر بیاییم. اما این روزها انجام کار به این معنی است که بر لذت‌ها و پاداش‌های آنی غلبه کنید و بدانید هدفی که شما لحظات‌تان را برای رسیدن به آن صرف می‌کنید، ارزش‌اش را دارد. در دنیای امروز اگر بخواهید طبق الگوی ذهنی منتظر پاداش آنی باشید و تنبلی کنید ضرر زیادی خواهید کرد. نگران نباشید؛ همیشه می‌شود کار را شروع کرد.

الگوی ذهنی ما طوری شکل گرفته که مغزمان پاداش‌های آنی و نتایج کوتاه‌مدت را ترجیح می‌دهد. اما ما وقتی از عهده کارهای ناخوشایند بربیاییم، بیشتر از خودمان رضایت داریم. برای مقابله با تنبلی توصیه‌های زیر می‌تواند مفید باشد.

* از کم شروع کنید: از خودتان بپرسید انجام این کار به مدت ۱۵دقیقه واقعا خیلی سخت و دشوار است؟ با کمی دقت متوجه می‌شوید که این‌طور نیست. با این روش مشاهده خواهید کرد بعد از مدتی از انجام همان کارها لذت خواهید برد.

* در برابر افکار منفی و پیش‌فرض‌هایتان مقاومت کنید: حتی تصور نتوانستن را از خودتان دور کنید. ما بیشتر مواقع با آزمون و خطا یاد می‌گیریم. اگر دید وسیع‌تری داشته باشید می‌توانید از عهده کارهای بزرگ بربیایید.

* برنامه‌ریزی داشته باشید: هر روز اهداف‌تان را بنویسید.

با این کار احتمال اینکه از هدفتان دور نشوید و طی روز کارهایی انجام دهید که شما را به هدف نزدیک‌تر کند، بیشتر است.

* از دیگران کمک بگیرید: برای انجام کامل یک کار از دیگران کمک بگیرید. موضوع را با آنها در میان بگذارید. انگیزه‌های خارجی حس انجام وظیفه شما را بر می‌انگیزد و شما را به انجام کار تشویق می‌کند.

* قبول کنید که برای پیشرفت باید صبر و تحمل داشت: این تصور را که برای انجام هر کار باید سریع پاداش بگیرید، از خودتان دور کنید. این طرز فکر باعث می‌شود نتوانید به اهداف بلند مدت‌تان برسید.

* به خودتان پاداش بدهید: استراحت با تنبلی فرق دارد. بعد از اینکه یک کار را به طور کامل به اتمام رساندید، به عنوان پاداش به خودتان استراحت بدهید. شما بعد از یک دوره تلاش به استراحت نیاز دارید.

منبع :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: aydingol , *Najmeh* , selma , sattar7 , Dark Knight , sanar.m , zeinab , انرژی مثبت , sadeghb , Pakzad , **sara** , azarakhsh1986 , aatwo , atti joon , SaMiRa.e , Nara , good-wishes , nina69 , Mehman , M*Gh , tesna , Maryam-X , slinda , pooyaa , lotus , Lonely Palm , مهندس زهره , m2m3m92 , Payam92 , nasrolah , maedeh , paradis , azadeh419 , IT.setareh91 , mohamad304 , ف.ش , jahani , M@A , anima , Masoud05 , elham joon , احسان مومنی , ati314 , Doctorwho , kingxerxes , al2ezu , mojistd , merila , vesta , Engineer , faryadSH
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
چیزهای خوب به سراغ کسانی میروند که باور دارند چیزهای بهتر به سراغ کسانی میروند که صبر میکنند و بهترین چیزها به سراغ کسانی میروند که تلاش میکنند و هیچ گاه تسلیم نمیشوند

هیچ گاه در زندگی امید را از کسی سلب نکن شاید تنها چیزی باشد که دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , zeinab , **sara** , Nara , Mehman , M*Gh , Xilinx
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ
اگه نخوایم تنبلی رو دور کنیم چیکار کنیم؟ Big Grin

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel , Lonely Palm , nina69 , Mänu , shima_24 , Payam92 , mohamad304 , elynn66
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۵۵ ب.ظ
بعضی ها هم مثل من اینقدر تنبلن که حوصله شون نمیشه این مقاله رو بخونن Smile
یکی چکیده ش رو نهایتا در یه خط یا دو خط بگه

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Dark Knight , good-wishes , eris229 , M*Gh , Mehman , tesna , nina69 , jameshenas , Marcel , aria , Mänu , khatere987 , Payam92 , maedeh , elynn66
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  ببخشید lonely Palm حوصله ام نمی کشه دیگه خلاصه اش رو برا شما بذارم Big Grin
خلاصه کن دیگه

I definitely will win
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , shima_24
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ق.ظ
خواهش می کنم یکی خلاصه اش رو در یکی دو خط بگه............
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ
یعنی اینقدر ما اینجا تنبل داریم ؟!!؟؟؟؟!
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط Xilinx.)
خب ظاهرا این ISP ما هم راضی شد بدهکاریش رو به مخابرات پرداخت کنه و اینترنت ما وصل بشه.
نکته ای که لازم میدونم بگم (به افرادی که متن رو نخوندند) این هست که خودم دو روز بعد از اینکه مطلب رو دیدم خوندمش Big Grin Big Grin
ولی بخونیدش مفید هست

سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , Lonely Palm , maedeh , m2m3m92
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۰۷ ب.ظ، توسط lotus.)
پاراگراف آخرش که بولد شده با سوال "چگونه تنبلی را ازخودمان دور کنیم؟" شروع شده بهترین خلاصه برای کسایی هست که حوصله خوندن همشو ندارنBig Grin
در کل اولین قدم اینه که اگه بخوایم کاری انجام بدیم لازم نیست جو گیر شیم و بخوایم یه روزه تمومش کنیم، مصداق این بیت...
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود/ رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود..
Angel

عشق رازیست که تنها به خدا باید گفت ،،،، چه سخن ها که خــــدا با من تنـها دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh , mahinjoon
ارسال: #۱۰
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ق.ظ
RE: ::چطور تنبلی را از خودمان دور کنیم؟::
(۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۱۵ ق.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  چطور تنبلی را از خودمان دور کنیم؟

چند تا جمعه به خاطر ۲ ساعت خواب بیشتر، برنامه کوهنوردی‌تان را به‌هم زده‌اید؟

چند تا ایده و فکر بکر داشته‌اید که به خاطر بی‌حوصلگی‌تان به دست فراموشی سپرده شده‌اند و فرصت نکرده‌اند به عمل تبدیل شوند؟

در دنیای اسرارآمیزی که هر روز همه چیز در حال حرکت و تغییر و تحول است، به نظر می‌رسد ما آدم‌ها شاگرد اول‌های کلاس تنبلی باشیم. هر چقدر هم که بگویید کارتان سخت است و بهتر از نسل‌های قبل کار می‌کنید اما واقعیت این است که تنبلی و میل به سکون در این دوره بیشتر از دوره‌های قبل گریبان آدم‌ها را گرفته است.

در زمان‌های قدیم و قبل از اینکه تکنولوژی به اندازه الان پیشرفت کند، برای بیشتر انسان‌ها منابع محدود و غیرقابل پیش‌بینی بوده است. آنها سعی می‌کردند تا جایی که ممکن است انرژی را ذخیره کنند. محرک‌های بیرونی قوی و اجبارکننده بودند. گرسنگی و تشنگی تهدیدهای اصلی بودند. برای آنها خیلی حیاتی بوده است که انرژی را ذخیره کنند. آنها گاهی با کم تلاش کردن این کار را انجام می‌دادند.

این روزها خیلی چیزها عوض شده است. ما با انرژی بیشتر و انگیزه‌های مستقیم، کمتر سر و کار داریم. بین آرزوها و عمل نیاکان ما فاصله کمی بود؛ تشنه می‌شدند، به دنبال آب می‌رفتند، با گرسنگی دنبال غذا می‌رفتند، برای رفتارهایشان لازم نبود ازماه‌ها قبل برنامه‌ریزی کنند؛ رفتارهایی که باعث بقای آنها می‌شد، نتایج کوتاه‌مدت داشت و در دنیای بدون دارو، بانک و حتی یخچال آن موقع لازم نبوده خیلی به آینده فکر کرد.

تنبلی از کجا شروع می‌شود؟
روان شناسان معتقدند تنبلی وقتی به وجود می‌آید که امکان برنامه‌ریزی برای آینده وجود داشته باشد. آن چیزی که باعث می‌شود بدون اینکه نیازهای آنی‌مان ارضا شود و به انجام کار ادامه دهیم، آینده‌نگری است. بعضی آدم‌ها آینده‌نگرترند. آنها بدون اینکه گرسنه یا تشنه باشند، با انگیزه زیادی کار می‌کنند. این آدم‌ها به بقیه می‌گویند تنبل.

این روزها ما برای رسیدن به اهداف بلند مدت‌مان گاهی مجبور می‌شویم از لذت‌های ساده روزانه‌مان بگذریم؛ آن وقت است که احساس می‌کنیم مورد ظلم واقع شده‌ایم چون ذهن ما به انگیزه‌های آنی پاسخ می‌دهد. خوابیدن، کار نکردن، نشستن و تماشای برنامه‌های تلویزیون برای ما خوشایند‌تر از کارهایی هستند که قرار است چند ماه یا چند سال بعد نتیجه‌شان را ببینیم.

تنبلی آسیب نیست؛ در واقع یک حس عدم تمایل به مصرف انرژی وجود دارد. اما در دوره‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم و لازم است کارایی‌مان بالا باشد، تنبلی باعث آسیب و ناراحتی می‌شود.

چرا از انجام کار طفره می‌رویم؟
طفره رفتن و از زیر کار در رفتن وقتی پیش می‌آید که تصور کنیم کارها خیلی سخت و دشوار است؛ آن وقت است که با خودمان می‌گوییم بهتر است این کار را فردا انجام دهیم. بعضی روان‌شناسان می‌گویند این مشکل بعد از انقلاب صنعتی - که نیاز به برنامه‌ریزی بیشتر شد - به وجود آمده است.

کارشناسان علوم رفتاری می‌گویند ما کارهایی را که زودتر جواب می‌دهند ترجیح می‌دهیم. درس خواندن برای امتحانی که ماه‌ها بعد قرار است برگزار شود، به اندازه بازی شطرنج برای ما لذت‌بخش نیست. ما نمی‌توانیم درباره آینده بازخورد آنی داشته باشیم چون ممکن است اطمینان‌مان را نسبت به توانایی انجام کار از دست بدهیم، احساس ‌کنیم تلاش برای رسیدن به اهداف بلندمدت کاری سخت و غیرقابل تحمل است و بعد هم فکر ‌کنیم بد نیست زندگی عادی‌مان را ادامه دهیم.

در واقع همین تمایل ما به سکون باعث می‌شود تصور کنیم این کار، کارسخت و دشواری است و نمی‌توانیم از عهده آن بر بیاییم. اما این روزها انجام کار به این معنی است که بر لذت‌ها و پاداش‌های آنی غلبه کنید و بدانید هدفی که شما لحظات‌تان را برای رسیدن به آن صرف می‌کنید، ارزش‌اش را دارد. در دنیای امروز اگر بخواهید طبق الگوی ذهنی منتظر پاداش آنی باشید و تنبلی کنید ضرر زیادی خواهید کرد. نگران نباشید؛ همیشه می‌شود کار را شروع کرد.

الگوی ذهنی ما طوری شکل گرفته که مغزمان پاداش‌های آنی و نتایج کوتاه‌مدت را ترجیح می‌دهد. اما ما وقتی از عهده کارهای ناخوشایند بربیاییم، بیشتر از خودمان رضایت داریم. برای مقابله با تنبلی توصیه‌های زیر می‌تواند مفید باشد.

* از کم شروع کنید: از خودتان بپرسید انجام این کار به مدت ۱۵دقیقه واقعا خیلی سخت و دشوار است؟ با کمی دقت متوجه می‌شوید که این‌طور نیست. با این روش مشاهده خواهید کرد بعد از مدتی از انجام همان کارها لذت خواهید برد.

* در برابر افکار منفی و پیش‌فرض‌هایتان مقاومت کنید: حتی تصور نتوانستن را از خودتان دور کنید. ما بیشتر مواقع با آزمون و خطا یاد می‌گیریم. اگر دید وسیع‌تری داشته باشید می‌توانید از عهده کارهای بزرگ بربیایید.

* برنامه‌ریزی داشته باشید: هر روز اهداف‌تان را بنویسید.

با این کار احتمال اینکه از هدفتان دور نشوید و طی روز کارهایی انجام دهید که شما را به هدف نزدیک‌تر کند، بیشتر است.

* از دیگران کمک بگیرید: برای انجام کامل یک کار از دیگران کمک بگیرید. موضوع را با آنها در میان بگذارید. انگیزه‌های خارجی حس انجام وظیفه شما را بر می‌انگیزد و شما را به انجام کار تشویق می‌کند.

* قبول کنید که برای پیشرفت باید صبر و تحمل داشت: این تصور را که برای انجام هر کار باید سریع پاداش بگیرید، از خودتان دور کنید. این طرز فکر باعث می‌شود نتوانید به اهداف بلند مدت‌تان برسید.

* به خودتان پاداش بدهید: استراحت با تنبلی فرق دارد. بعد از اینکه یک کار را به طور کامل به اتمام رساندید، به عنوان پاداش به خودتان استراحت بدهید. شما بعد از یک دوره تلاش به استراحت نیاز دارید.

منبع :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام
من این متن رو خوندم و بسیار لذت بردم از قلم روانش. متن بسیار خوبی بود و از شما به بخاطر این حسن سلیقه تشکر میکنم. برای یکی مثل من که تنبلی را با پوست و گوشت و استخوانش لمس کرده و دیگه از سر تنبلی کارد به مغز استخوان رسیده متن خوبی بود... هرچند من خودم کلی کتاب راجع به تنبلی خوندم... اخرین حسنی که خوندن اون کتابها برام داشت این بود که پیش تر ها نمیدونستم چرا دارم تنبلی میکنم الان میدونم ریشه تنبلی هام کجاست و کاملا به صورت اگاهانه به تنبلی هام ادامه میدم:پی
خواستم فقط بگم بین دونستن و عمل کردن راه بسیار زیادیه... امیدوارم یه روزی هم من هم همه بتونند دانسته هاشون رو عملی کنند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehman , Lonely Palm , انرژی مثبت , ati314
ارسال: #۱۱
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ق.ظ
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۱۵ ق.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  
سلام
من این متن رو خوندم و بسیار لذت بردم از قلم روانش. متن بسیار خوبی بود و از شما به بخاطر این حسن سلیقه تشکر میکنم. برای یکی مثل من که تنبلی را با پوست و گوشت و استخوانش لمس کرده و دیگه از سر تنبلی کارد به مغز استخوان رسیده متن خوبی بود... هرچند من خودم کلی کتاب راجع به تنبلی خوندم... اخرین حسنی که خوندن اون کتابها برام داشت این بود که پیش تر ها نمیدونستم چرا دارم تنبلی میکنم الان میدونم ریشه تنبلی هام کجاست و کاملا به صورت اگاهانه به تنبلی هام ادامه میدم:پی
خواستم فقط بگم بین دونستن و عمل کردن راه بسیار زیادیه... امیدوارم یه روزی هم من هم همه بتونند دانسته هاشون رو عملی کنند.

خواهش می کنم/
خب تنبلی هم نسبی هست بعضی وقتا اعتقاد به تنبلی خودمون داریم در صورتی که از دید دیگران ما خیلی پر کار هم هستیم.اینم یه موضوع هست که باز قابل بحثه...
انشاا...

ارسال: #۱۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط Khorzu_Khan.)
نقل قول: * از کم شروع کنید: از خودتان بپرسید انجام این کار به مدت ۱۵دقیقه واقعا خیلی سخت و دشوار است؟ با کمی دقت متوجه می‌شوید که این‌طور نیست. با این روش مشاهده خواهید کرد بعد از مدتی از انجام همان کارها لذت خواهید برد.

سلام . من یه دوره ای حدود ۵ تا ۶ ماهی به این روش خرد ، خرد پیش رفتم و کارهایی کردم در حد معجزه . معمولی ترین اش این بود که صبح ها واسه اذان صبح بیدار می شدم بدون اینکه تا ظهر که یک ساعتی می خوابیدم احساس خستگی کنم.
بعد به علت الف که باعث تلاطم تقریبا زیادی در مکان و زمانم شد ، زندگی ام از ثبات در اومد و این برنامه فراموش شد. اخیرا دوباره ثباتی حاصل شده و دوباره دارم اون عادت های خوب رو پرورش می دم.
اما یک سوال همیشه برام وجود داشت ، اینکه کسی می دونه گام های این استدراج رو چطور باید تعیین کرد ، یعنی تاچه اندازه فشار رو در هر گام باید تحمل کرد و تاچه مدت هرگام باید طول بکشه ؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۹۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۲۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۰۴ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۳۰ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۰۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۳۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۱۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile چطور امکان قبولی در رشته رایانش امن هست؟ نوشتن ۲ ۴,۰۴۳ ۰۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: نوشتن
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close