زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مدار منطقی کنکور مهندسی ۸۹

ارسال:

hatami پرسیده:

بررسی سوالات مدار منطقی کنکور مهندسی ۸۹

تو سوال ۶۸ مگه نباید هازاردی را مورد بررسی قرار بدهیم که در مدت زمان بیشتری تاثیر خودش را میگذاره پس ۲ به ۶ اصلاً نمیشه چرا که زودتر از همه تاثیر خودش را میذاره
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Msccom پاسخ داده:

RE: حل سوالات مدار منطقی ۹۰

هازارد بین ۱۴و۱۵ یعنی گزینه ۱ یا ۲ بود.بین این ۲تا موندم آخرش ۱ رو زدم.نظر دوستان؟

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

۶۳-۱
۶۴-۲
۶۵-۳
۶۷-۲
نظرتون؟

۰
ارسال:

bahar پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

۶۴ ۱
۶۶ ۳
۶۷ ۲
۶۸ یا ۱ زدم یا ۲ باید دوباره حل کنم

۰
ارسال:

Mansoureh پاسخ داده:

بچه‌ها بهتره از همون سئوال اول منطقی شروع کنیم...

سئوال ۶۳:
بین زمانی که RST تموم میشه تا زمان ۱۶۵ ۴ تا لبه‌ی بالارونده داریم، پس:
۰ ۰ ۰
کلاک ۱: ۰ ۰ ۱
کلاک ۲: ۰ ۱ ۱
کلاک ۳: ۱ ۱ ۱
کلاک ۴: ۱ ۱ ۰

سئوال ۶۴:
دوباره ۴ تا لبه‌ی بالارونده داریم

۰ ۱ ۱ ۰
کلاک ۱: ۱ ۰ ۰ ۱
کلاک ۲: ۰ ۱ ۱ ۱
کلاک ۳: ۱ ۰ ۱ ۱
کلاک ۴: ۱ ۱ ۱ ۰

سئوال ۶۵: تست با یک مثال:
۰۰۱۱۰۱۰
۱۱۰۰۱۱۰
یعنی گزینه‌ی ۳ درسته، توجه کنید که رشته از راست به چپ بررسی میشد...

سئوال ۶۶ رو حل نکردم!!! در نتیجه نظری ندارم...

سئوال ۶۷: تست با مثال: A>B

سئوال ۶۸: من این رو با شک تمام زدم گزینه‌ی ۴!!! حالا دوباره چک میکنم تا مطمئن بشم...

ارسال:

مانشتی پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  بچه‌ها بهتره از همون سئوال اول منطقی شروع کنیم...

سئوال ۶۳:
بین زمانی که RST تموم میشه تا زمان ۱۶۵ ۴ تا لبه‌ی بالارونده داریم، پس:
۰ ۰ ۰
کلاک ۱: ۰ ۰ ۱
کلاک ۲: ۰ ۱ ۱
کلاک ۳: ۱ ۱ ۱
کلاک ۴: ۱ ۱ ۰

سئوال ۶۴:
دوباره ۴ تا لبه‌ی بالارونده داریم

۰ ۱ ۱ ۰
کلاک ۱: ۱ ۰ ۰ ۱
کلاک ۲: ۰ ۱ ۱ ۱
کلاک ۳: ۱ ۰ ۱ ۱
کلاک ۴: ۱ ۱ ۱ ۰

سئوال ۶۵: تست با یک مثال:
۰۰۱۱۰۱۰
۱۱۰۰۱۱۰
یعنی گزینه‌ی ۳ درسته، توجه کنید که رشته از راست به چپ بررسی میشد...

سئوال ۶۶ رو حل نکردم!!! در نتیجه نظری ندارم...

سئوال ۶۷: تست با مثال: A>B

سئوال ۶۸: من این رو با شک تمام زدم گزینه‌ی ۴!!! حالا دوباره چک میکنم تا مطمئن بشم...

منم دقیقا همینایی رو زدم که شما زدی،فقط ۶۸ رو نزدم و ۶۶ رو زدم ۳

یعنی میگین درست حل کردیم همه رو؟ فکر نمیکنم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

حلت خوب بود قبول دارم

۰
ارسال:

Mansoureh پاسخ داده:

جالبه!!! من سئوال ۶۶ رو پریدم ولی حالا میبینم با یک مثال ساده حل میشد!!! گزینه‌ی ۳ صحیحه... با abc=000 و abc=001 گزینه‌ها رو به جز ۳ میشه رد کرد...

۰
ارسال:

www پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

۶۴-۲
۶۶-۳
۶۷-۲
۶۸-۴
در ضمن طولانیترین مسیر شامل مسیر بحرانی باید باشد که از بین گزینه۲و۴ ۴ بحرانی تره.

۰
ارسال: #۱۰

hatami پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

سوال ۶۸ که طولانی ترین مسیر ۴ نمیشه ؟
چه جوری دارید حساب میکنید ؟

۰
ارسال: #۱۱

hatami پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

بابا بیخیال چرا هنوز هیچی نشده درصد حساب کردی هنوز هیچی مشخص نیست البته به نظر من ریاضی و مشترک امسال سخت تراز پارسال بود. نگران نباشید.

ارسال: #۱۲

Mansoureh پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۸ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  بابا بیخیال چرا هنوز هیچی نشده درصد حساب کردی هنوز هیچی مشخص نیست البته به نظر من ریاضی و مشترک امسال سخت تراز پارسال بود. نگران نباشید.

Sad چطور هیچ چیز مشخص نیست؟! همون سر جلسه‌ی کنکور میفهمی که چه بلایی سرت اومده!!! نامردها... Angry

به هر حال ممنون از نظرت! همین جمله‌ی "نگران نباشید"ت هم دلگرمی بزرگی برای منه!!! واقعاً دارم خودخوری میکنم!!! اصلاً شب و روز ندارم!!! Confused خدا به دادم برسه...

امسال حتی به خاطرش کنکور IT رو هم ندادم!!!

۰
ارسال: #۱۳

امیدوار پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

۶۸ همون گزینه ۴ درسته یعنی متغییر b باعث هازارد میشه که اگه به مدار نگاه کنید پس از تاخیر چهار گیت روی خروجی تاثیر میذاره. البته متغییر d هم باعث هازارد میشه ولی فقط سه گیت جلوش بیشتر نیست.

ارسال: #۱۴

۸۷۸۵۵۶۱۱ پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  68 همون گزینه ۴ درسته یعنی متغییر b باعث هازارد میشه که اگه به مدار نگاه کنید پس از تاخیر چهار گیت روی خروجی تاثیر میذاره. البته متغییر d هم باعث هازارد میشه ولی فقط سه گیت جلوش بیشتر نیست.

البته شما not را برای d گیت حساب نکردی!!!

جفت آنها ۴ گیت جلویشان هست

۰
ارسال: #۱۵

parvaz_hj پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۳۹ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  تو سوال ۶۸ مگه نباید هازاردی را مورد بررسی قرار بدهیم که در مدت زمان بیشتری تاثیر خودش را میگذاره پس ۲ به ۶ اصلاً نمیشه چرا که زودتر از همه تاثیر خودش را میذاره

نه...منظورش این نبود که...
ببینید...duration یعنی مدت ...یعنی طول استمرار....نه مدت زمان بیشتری تاثیر خودش را میگذاره!!! اصلا کجا این جمله را گفته بود!!!!
بیشترین مدت استمرار هر هازارد وقتی مشخص میشه که تمام نمودارهای خطی هر قسمت را بکشی و برای رشته اصلی w مدت استمرار وقتی هازارد در حالت۰ هست را در هر دوحالت بررسی کنی...من اینو توی خونه با کلی وقت کشیدم دیدم بیشترین طول استمرار هازارد مربوط به وقتی هست که b از ۰ به ۱ میره....یعنی مثلا اگه مقدار تاخیر همه گیت‌ها ۱ بشه در هازارد ۲ به ۶ این مقدار هازار فکر کنم میشد ۲ یا ۳/

۰
ارسال: #۱۶

امیدوار پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

دوست عزیز توضیحاتتون کاملا صحیحه من دارم بر اساس دفترچه ای که از انجمن دانلود کردم صحبت میکنم فکر میکنم کد دفترچه شما متفاوته.

ارسال: #۱۷

parvaz_hj پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰ ق.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  دوست عزیز توضیحاتتون کاملا صحیحه من دارم بر اساس دفترچه ای که از انجمن دانلود کردم صحبت میکنم فکر میکنم کد دفترچه شما متفاوته.

والا من از روی دفتر چه کد a می گم گزینه ۴
یعنی ۶-۲ جوابه

۰
ارسال: #۱۸

امیدوار پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

ما هم میگیم بین ۲-۶ و گزینه ۴ درسته

ارسال: #۱۹

mehr.iman پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۸ ب.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  ما هم میگیم بین ۲-۶ و گزینه ۴ درسته
ای ول منم همینو زدمBig Grin

۰
ارسال: #۲۰

Ebramjax پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

دوستان نظر من در مورد سوال ۶۳ اینه:

گزینه ۳ درست هست.
وقتی RST صفر میشه(نات سر راش هست) که هر سه تا FF صفر میشن .(۰۰۰)
ترتیب تغییر خروجی(از چپ به راست) به صورت زیر ادامه پیدا میکنه (بعد از دوباره یک شدن RST ):
۱۰۰-۱۱۰-۱۱۱-۰۱۱-۰۰۱

ما پنج لبه پایین رونده داریم
تازه قله‌ها رو هم در نظر بگیریم همون پنج تا درستش هست چون اونی هم روش RST تغییر کرده کاره خودشو میکنه!!!
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۰۴ ق.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۳۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  اولا نگفتی رتبه پارسالت چند شده جایی قبول نشدی؟ غیر انتفاعی شبانه؟
در ضمن به نظرم اگه درصدات همینا باشه که حدس میزنی از پارسال به مراتب بهتر رتبه میاری
تخصصی ضریب دو بیشتر زدی زبان هم بهتر شده در ضمن اختصاصی‌ها رو هم تو بدتر نزدی بلکه امسال سخت‌تر اومده به نظر من اگه همینا که حدس میزنی باشه زیر ۲۰۰ رتبه میاری
برو به حال من بد بخت دعا کن که با دوسال خوندن این درصدایی که تو نوشتی رو هم امید ندارم

رتبه‌ی پارسالم شد ۱۴۰۰ هوش مصنوعی و ۹۰۰ نرم افزار (آخه تخصصی نرم افزار رو ۲۵% زده بودم - در صورتی که برای نرم افزار اصلاً نخوانده بودم و فقط برای هوش میخواندم) تا شیراز بیشتر انتخاب رشته نکردم!!! دلم نمیومد! فکر نکنم هم جایی قبول میشدم... کلاً بی خیالش شدم.
امیدوارم همینطوری باشه که میگی، البته تخصصی هنوز چیزی معلوم نیست، چون هنوز سئوالات رو ندیدم و همینجوری راجع بهش در انجمن صحبت شد، از ۱۲ سئوالی که جواب دادم انگار بیشترش درست بوده. زبان هم کلاً امسال آسون بود، فکر کنم همه خوب زده باشند، برای همین هم کار بزرگی نکردم
انشاءالله رتبه‌ی خوبی بیارید، چون ۲ سال خواندن و در آخر نتیجه نگرفتن واقعاً زوره...
حالم از سازمان سنجش به هم میخوره، اون از سال ۸۴ که سخت ترین کنکور کارشناسی دهه رو دادیم این هم از امسال با این کنکورشون!!! انگار در بخت من نوشته شده کنکور باید ازش سخت بگیرن!!!!

راستی دوست عزیز با این درصدهایی که گفتی امسال قبولی.
من قول میدم که قبولی!

مشترک: یه چیزی تو مایه های ۲۰ تا ۲۴%!!!!
ریاضی: ۲۰%
زبان: ۵۰%
تخصصی: یه چیزی بین ۳۰% تا ۴۰%

اینا درصد های متوسطی هستند اما قبولی.

۰
ارسال: #۲۱

raminbarca پاسخ داده:

حل سوالات مدار منطقی ۹۰

دوست عزیز منم اشتباه شما رو کردم، اما فلیپ فلاپ‌ها با لبه‌ی بالارونده کار می کنن. اما تو دفترچه‌ی من شکل واضح نبود، استدلال کردم چون اولین لبه‌ی کلاکی که کشیده شده پایین رونده ست حتماً طراح می خواسته مچ بگیره و بر خلاف عادت همیشگی فلیپ فلاپ با لبه‌ی پایین رونده بده. اینکه بعد از سیگنال ریست اولین لبه پایین رونده بود هم باعث شد مطمئن بشم Big Grin اما خب شکل واضح رو که دیدم فهمیدم اشتباه می کردم، احتمالاً شما هم همچین اشتباهی کردی

۰
ارسال: #۲۲

mohammadm پاسخ داده:

سلام
برای دیدن حل سوالات مدار منطقی به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه کنید.
با تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۷۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۴۷ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۱۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۴۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۳۱۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۵۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۹۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۷۰۷ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  جزوه ی خلاصه ی درس مدار منطقی HamidReza1 ۱ ۲,۸۴۱ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۴۸ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close