زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۱ معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار، ۱ الگوریتم

ارسال: #۱۰۶
۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ق.ظ
تبریک مهدی جان
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilo.areta
ارسال: #۱۰۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۸ ب.ظ
Brick RE: 1 معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار، ۱ الگوریتم
فوقه فوقه فوقه فوق العاده ای
تبریییییییییییییییک
عجب درصدایی Smile

یا راهی‌ خواهم یافت و یا راهی‌ خواهم ساخت
شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی ولی حال که به آن دعوت شدی تا میتوانی زیبا برقص
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ق.ظ
تبریک میگم واقعا خسته نباشی
منابع بده لطفا و نحوه درس خوندنت رو قشنگ بگو
ایشالا مام رتبه۱ کنکوره امسال شیم
۰
۴
ارسال: #۱۰۹
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ ق.ظ
واقعا خسته نباشید
بهتون تبریگ میگم
مصاحبتون رو قبلا خونده بودم
کلی انرژی گرفتم
براتون آرزوی موفقیت میکنم

تمام حقایق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان یک چیز بدیهی پذیرفته شده‌اند.
۰
۰
ارسال: #۱۱۰
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ ب.ظ
RE: 1 معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار، ۱ الگوریتم
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز مانشتی
برای کسانی که خیلی دلشون میخواد بدونن منابع مورد استفاده من چی بوده

درس زبان:
برای این درس از هیچ کتاب کمک درسی استفاده نکردم و به معلومات خودم اکتفا کردم!

درس ریاضی مهندسی:
برای این درس از جزوه استاد درس دانشگاه همسرم (خواجه نصیر الدین طوسی) استفاده کردم.

درس محاسبات عددی:
برای این درس رفتم انقلاب و به اولین مغازه که رسیدم گفتم کتاب محاسبات عددی میخوام. بعد از معرفی کتاب های انتشارات های معروف یک کتاب قدیمی چاپ ۸۵ رو بهم داد (دیگه هم چاپ نمیشه) که اسمش آنالیز عددی بود و باحثش هم کامل نبود(ماتریس ها رو نداشت که این مبحث رو اصلا نخوندم!).

درس آمار و احتمال مهندسی:
برای این درس هم از جزوه استاد درس دانشگاه همسرم (که برعکس ریاضی مهندسی به هیچ وجه کامل نبود و تقریبا نیمی از مباحث رو پوشش نمیداد!)

درس ریاضیات گسسته:
برای این درس از کتاب گریمالدی ترجمه شده استفاده کردم و البته فقط مباحثش رو مرور کردم و تقریبا روی هم رفته ۱۰ تمرین ازش حل کردم.

درس ساختمان داده ها:

درس نظریه زبان ها و ماشین ها:
برای این درس از کتاب لینز ترجمه شده استفاده کردم و البته نرسیدم مباحث فصول بعد از تورینگ رو بخونم!

درس مدارهای منطقی:

درس معماری کامپیوتر:
برای این درس از کتاب پوران پژوهش استفاده کردم.

درس سیستم عامل:
برای این درس از کتاب پارسه استفاده کردم.

درس طراحی زبانهای برنامه سازی:
برای این درس از کتاب تست انتشارات گسترش علوم پایه استفاده کردم و هیچ منبع درسی نخوندم.

درس کامپایلر:
برای این درس از اسلاید های مرجع اصلی این درس که در اینترنت هم موجود است استفاده کردم.

درس طراحی الگوریتم:

درس پایگاه داده:
برای این درس هم جزوه استاد درس دانشگاه همسرم که باز هم کامل نبود استفاده کردم.

برای دروس تخصصی گرایش های معماری و هوش مصنوعی هم از هیچ منبع یا جزوه ای استفاده نکردم.

در مورد نحوه خوندن هم یک توضیح مختصر بدم:
من کنکور ارشد رو از اواخر آذر ماه با درس های محاسبات عددی و معماری کامپیوتر شروع کردم و تقریبا روزی ۲ ساعت (که بیشترش در مترو! سپری میشد) شروع کردم و کم کم و به ترتیب هر درس که تموم میشد به سراغ منبع درس بعدی میرفتم و همونطور که میبینین از بین ۱۴ درس فقط رسیدم برای ۱۰ تا از دروس که فکر میکردم توشون قوی نیستم چیزی بخونم و برای هرکدوم از این منابعی که نوشتم به طور میانگین ۵ ساعت وقت گذاشتم.
من در هیچ آزمونی شرکت نکردم(البته توصیه نمیکنم این کار رو بکنین!) و بعد از تموم شدن این ۱۰ تا منبع یعنی حدود ۱۵ بهمن(۵ روز مانده به کنکور مهندسی کامپیوتر) شروع کردم به زدن تست های سال های گذشته که از اینترنت دانلود کرده بودم!
به این ترتیب مجموع تعداد ساعت هایی که من برای کنکور درس خوندم دو رقمی است! و این یعنی برای موفق شدن در کنکور باید بدونیم به چی اهمیت بدیم و به چی اهمیت ندیم! از نظر من اینکه منابع چی باشن اصلا اصلا اصلا مهم نیست و مهم خوب فهمیدن دروس هست!
به همین سادگی

بعد از ذکر منابع و نحوه درس خوندنم باید چند تا نکنه رو عرض کنم
یک اینکه اینها عین واقعیت است هرچند دور از ذهن!
دوم اینکه ممکنه دونستن نحوه درس خوندن و منابع رتبه ۱ امسال کمی بی انگیزگی درونتون حاصل بشه که میشه اینطور هم موفق شد. به هرحال دلیل اینکه تا حال منابع و نحوه درس خوندنم رو نگفتم همین بوده ولی گویا بعضی از دوشتان بیشتر به دنبال این جیزها هستن!
سوم هم باید بگم که به هیچ وجه بی انگیزه نبودم و دلیل اینطور درس خوندنم این بوده که میدونستم برای موفق شدن در کنکور یعنی رتبه یک همینقدر اهمیت و وقت گذاشتن کافیه و این به هیچ وجه بی انگیزگی نیست. به عقیده خودم من در طول زندگی آدم با انگیزه ای بودم و این رو لااقل به خودم اثبات کردم.

درآخر هم باید بگم در رشته الگوریتم و محاسبات دانشگاه شریف پذیرفته شدم و اگر خدا بخواد سعی میکنم به صورت هفتگی به مانشت سربزنم و پاسخگوی سوالاتتون باشم.
باز هم میگم برای من کمک کردن به افراد دیگه بسیار با ارزش تر از رتبه ایست که آوردم!
موفق باشید
میرمهدی رهگشای
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Somayeh_Y , m450ud , Fardad-A , SaMiRa.e , هاتف , ssmmgg , انرژی مثبت , maneshty , ندا۱ , MoonRise , fifa2020 , lotus , friends , ican , saaraa , M@A , shany , mehdian.y
ارسال: #۱۱۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ب.ظ، توسط ریحان.)
سردی که آدم احساس میکنه از کم بودن منابع شما نیست...یه جورایی آدم حس میکنه از بی انگیزه بودن شما هم نیست.از استعداد فراوانتون و از قوی بودن پایه ی درسیتونه که اکثریت ندارن...این سرده...نداشتنها... !!!
وخب به جاش باید به یک چیز...نه دوچیز ...آویخته شد...۱توکل برخدا و ۲ تلاش تلاش تلاش
ممنون از توضیحاتتون که متوجهمون میکنه به جبران سایر نداشته ها باید تلاش کرد.تلاش کرد.تلاش کرد...

تنبلی دزد آرزوهاست...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind , tabassomesayna , nazanin_sh , fatemeh69
ارسال: #۱۱۲
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ق.ظ
مصاحبه ایشون در پرتال ماهان رو دیدید؟فکر نکنم با خود ایشون مصاحبه شده باشه؟حتما ساختگیه برا تبلیغات!Huh
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
جالبه که بطور سنتی هم نرم افزار را انتخاب نکردین. اینکه الگوریتم و محاسبات را انتخاب کردین نشان میده که یکی از رموز موفقیت شما دنبال کردن علایقتون هست. موفق باشید.
منتظر حضور بیشتر شما و کمک به بچه ها هستیم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Onix , sepidsal
ارسال: #۱۱۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ب.ظ
میتونم بگم اعجوبه اید!
۲
۰
ارسال: #۱۱۵
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۹ ب.ظ
حیف که شرایط من طوری بود که نشد به راهم برسم. اما همین که می بینم کسانی بهش رسیدن برام بسیار ارزشمند هست که راهم رو حداقل درست انتخاب کرده بودم. آمادگی همیشگی و فهم مجرد از اصول یک رشته آکادمیک، نه درک "بازار کاری" و "ابزاری" و ...!
اونقدر مفاهیم رشته کامپیوتر قدرتمند هست که اگر ذره ای از اون رو در زندگی و حتی کنکور دادن به کار ببرید می تونید یک ها و تک ها باشید، نه صرفا تک رقمی ها...!

خیلی خوشحالم که رتبه یک به حق دار رسیده نه به کسی که میدونه تو کنکور باید چکار کنه...!
زنده باشید و پیش رو

LOOP < Idea < Huh
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdian.y
ارسال: #۱۱۶
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ق.ظ
سلام آقای میرمهدی ،بسیار بسیار تبریک ،من هم در حیرتم از درصد ریاضیتون Smile خیلی عالیه
و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
۰
۰
ارسال: #۱۱۷
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ق.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  تبریک میگم اقا میر مهدی
امیدوارم بهترین ها همیشه مال تو باشه . خیلی خوشحال شدم از دیدن کارنامه درخشانت.
به قول یکی از استادام : نخبه شدن سخت نیست ، نخبه موندن سخته. که شما تونستی نخبه بمونی و این واقعا جای تبریک داره.
حالا کدوم گرایش میخوای بری؟ هوش یا نرم ؟

احیانا استادتون مهندس ظروفی نبودن؟!!!!!!!!!!!!!!!!Confused
به خودتم تبریک میگم با این شاهکارت
موفق باشی.
۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۱۷ ب.ظ
سلام خدمت دوستان عزیز

باز هم ممنون از دوستانی که تبریک گفتن و احساس میکنم خیلی لایق بعضی از تعابیر نیستم!
ولی خیلی منتظر نظرات دوستانی هستم که خیلی به منابع تاکید داشتن و میخواستن بدونن از رو چی خوندم که ۱ شدم و برن همون کار رو بکنن تا ۱ بشن! دوستانی که تمام انگیزه هاشون رو با مصاحبه من از دست دادن و بی انگیزگی رو به من نسبت دادن. اگر لطف کنن و نظرشون رو راجع به منابع و نحوه خوندن من بگم ممنون میشم.

در مورد ماهان در اینکه ماجراش رو تعریف کنم دودل بودم ولی عنوان میکنم و اگر خلاف قوانین سایت باشه حتما توسط مسئولین حذف خواهد شد!
خوب همونطور که توضیح دادم نه از آزمون استفاده کردم و نه از کتاب های درسی ماهان و مدرسان شریف!
نکته جالبی هم در مورد آزمون بگم که دقیقا یک هفته مانده به کنکور رفتم برای ثبت نام آزمون آخر مدرسان شریف و فکر میکردم برای دانشجویان دانشگاه شریف دارای معدل بالای ۱۷ با ارائه کارنامه کلی (یادم نیست دقیقا چند درصد) تخفیف میدن. ولی منشی ای که در اون شعبه بود گفت همچین چیزی نیست و من هم گفتم فلان مسئول گفته و بعد از کلی هماهنگی و تلفن بازی به من گفتن همچین چیزی نیست میخوای بخواه نمیخوایم به سلامت. منم گفتم خدانگهدار!
و بالاخره موفق به شرکت در آخرین آزمون هم نشدم و این شد که اولین محک خودم با رقیبام در جلسه کنکور رقم خورد!
بگذریم، بعد از اعلام نتایج و حتی فکر میکنم فردای آن روز از مدرسان شریف تماس گرفتند که تشریف بیارید حضوری صحبت کنیم و با اینکه پشت تلفن داستان آخرین آزمون رو هم براشون تعریف کردم بازهم گفتن تشریف بیارید. و من رفتم و با یک قرارداد خیلی خیلی جالب مواجه شدم (بیشتر توضیح ندم بهتره) و جلسه رو ترک کردم!
بعد از اون یعنی چند روز بعدش باز هم تماس گرفتند و یک پیشنهاد دیگه دادند و ایندفعه همون پشت تلفن به توافق نرسیدیم و به اونجا نرفتم.
این از مدرسان شریف!!!
چند روز بعدش هم یکی از آشنایان من لطف کردند و از طرف من به ماهان قول همکاری دادند و من هم مجبور شدم در زمینه ارزیابی کتب کارشناسی ارشد با موسسه ماهان همکاری کنم و تا الان هم تعدادی از کتب مهندسی کامپیوتر رو ارزیابی کردم و درواقع مجبور شدم کتابایی که قبل از کنکور حتی ندیده بودم رو ارزیابی کنم که آیا اینا برای یک داوطلب کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر خوبن یا نه!
ماهان هم موسسه بدقولی نبود و از قول من تو این مصاحبه ای که دوستان میگن دروغ ننوشته!
ضمن اینکه از حق نگذریم از پرتال ماهان استفاده کرده بودم و میکنم. منابع بدی توش نیست.

حرف آخر هم اینکه درسته که این موسسات برای تبلیغات هم که شده دست به این کارها میزنن ولی درکل به هیچ وجه استفاده از کتاب ها، کلاس ها و آزمون های اونها رو غیر مفید نمیدونم و به کسانی که وقت دارن توصیه میکنم حتما از یکی از موسسات استفاده کنن.
اما ملاکتون برای مقایسه این موسسات تعداد رتبه برتر هاشون نباشه. چون اونی بیشتر رتبه برتر داره که زودتر شماره هاشون رو گیر آورده!!!

ببخشید که وقتتون رو گرفتم و ممنون که تا اینجا مطلب رو دنبال کردین.
در پاسخ به آقا فرداد هم باید بگم خیلی خیلی خوشحال میشم بتونم به بچه ها کمک کنم و این برام افتخاره.

موفق باشید
میرمهدی رهگشای
۲۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329 , هاتف , lotus , mahtab69 , maneshty , sepid , ریحان , Aref Safari , iammiti , hnarghani , shovaliehsiah , m450ud , SnowBlind , sahar_rostami2 , shark , par par_92 , friends , sahar bano , آرمین , mostafa122 , Engineer , nasim_msd , elenaaaaa , marjan_gh , Solmaziranica , fatemeh69 , Mänu , hirsa2010 , sss , mehran666 , zeinab , rezvan_m , mjzarrin , n268 , AmiriManesh , alice , mehdian.y , iApp
ارسال: #۱۱۹
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۲ ب.ظ
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷ ب.ظ)mirmahdi نوشته شده توسط:  ... و من رفتم و با یک قرارداد خیلی خیلی جالب مواجه شدم (بیشتر توضیح ندم بهتره) و جلسه رو ترک کردم!
بعد از اون یعنی چند روز بعدش باز هم تماس گرفتند و یک پیشنهاد دیگه دادند و ایندفعه همون پشت تلفن به توافق نرسیدیم و به اونجا نرفتم.
...
اما ملاکتون برای مقایسه این موسسات تعداد رتبه برتر هاشون نباشه. چون اونی بیشتر رتبه برتر داره که زودتر شماره هاشون رو گیر آورده!!!
...
در پاسخ به آقا فرداد هم باید بگم خیلی خیلی خوشحال میشم بتونم به بچه ها کمک کنم و این برام افتخاره.
خیلی عالی آقای رهگشای
ممنون از صداقت و تعهد شما که این قرارداد رو قبول نکردید.
امید دارم حضورتون توی مانشت باعث قوت قلب بچه ها باشه و کمتر فریب دروغ های این موسسات رو بخورند.
چیزی که من خودم بهش رسیدم این بوده که بالاترین عامل موفقیت افراد تلاش فردی شون بوده و این موسسات معجزه گر نیستند.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elenaaaaa
ارسال: #۱۲۰
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ
شاید نظر شخصی من باشه و البته اشتباه ولی اینکه شما الان با این میزان مطالعه این رتبه بدست اوردید اصلا عجیب نیست..شاید اینکه اصلا شما چزا کنکور دادید عجیب باشه و چرا دانشگاه های خارجی بجای کنکور امتحان نکردید عجیب باشه..شاید علاقه به وطن و...
باید ساعات مطالعه شما رو از روز ورود به دانشگاه در نظر گرفت نه فقط ۳ماه اخر..
خوشحالم که ادم های موفقی مثل شما بازم به فکر کمک به بقیه هستن در صورتی که هیچ وظیفه ای ندارن..
موفق باشید
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۴۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۱ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۶۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close