زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود

ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
به نام خدا
یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود، بدون تعارف به نظرتون چرا دیگه هیچ کس حاضر نیست که اسم بچه‌اش رو «غضنفر» بزاره؟!
(غضنفر: شیر، مرد با صلابت، شجاع؛ از القاب امیرالمؤمنین علیه السلام)
بله، چون اینقدر توی جک هامون غضنفر رو مسخره کردیم که می‌ترسیم وقتی بچه‌مون بزرگ بشه همه بهش بخندن چرا بعضی‌ها به نام‌های مبارک امامان نهم و دهم می‌خندن؟!
چون هرجا معتادی بود اسمش رو می‌ذاشتیم «نقی» (= پاکیزه و تمیز) یا «تقی»
(= با تقوا و پرهیزگار) و اصلا هم حواسمون نبود که چه غلطی می‌کنیم
اگر تونستید به من بگید که چرا به اجناسی که از مد افتاده می‌گیم
«جواد»؟!!! مگه بین «جواد = بخشنده و با سخاوت» و از مد افتادن یک جنس
رابطه‌ای هست؟
چه کسی اولین بار جک‌های اصغری و اکبری رو ساخت؟ منظورش چی بود؟
شما را به خدا خواهش می‌کنم که بیایید دیگه این کارها رو نکنیم که بقیه هم
جرأت نکنند که مقدّسات ما رو مسخره کنند و هرکس هم این کار رو کرد لااقل یه تذکر زبانی مؤدبانه بدیم[/quote].
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , mahdokht91 , zahra13.66 , white bird , ubc , Lonely Palm , Masoud05 , baran , Ali-B , 67890 , MoonRise , Donna , - rasool - , Somayeh_Y , MajidManesht2012 , saturn2201 , roshan , sandbad.ae90 , siloi , tiran22 , fatima2007 , x86 , didar , IT.setareh91 , CS_IT , 851571004 , fsi2013 , sherkat , esi , banafsheh68 , deh-ab , mahinjoon , soltanMohammad , قاصدک۲۳ , ghaderZ
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ ق.ظ
ای بابا گفتم چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببخشید رو راست میگم اما واقعیته
تو حاضری اسمه بچه ات رو مردونه بزاری نقی!!!؟
این اسمها ماله یه زمون بود
حالا فکر کن اسمه بچه شما نقی باشه اسمه هم کلاسیش مارتین!!!
این همه مشکلات تو جامعمون داریم حالا شما میاد برای به کار نبردن تقی نقی غضنفر گیر میدید
فکره نون باش که خربزه آبه

امیدوارم ناراحت نشده باشید رو راست جواب دادم

drink 8 glasses of water a day

سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , virtual girl
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ب.ظ
RE: یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود
(۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  ای بابا گفتم چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این همه مشکلات تو جامعمون داریم حالا شما میاد برای به کار نبردن تقی نقی غضنفر گیر میدید

باشه!
ولی به نظر من بزرگترین مشکل ما فرهنگه!
حالا نمی دونم منظور شما از این همه مشکلی که گفتن دقیقا چیه.
دوست عزیز کسی نگفت اسم بچه تون را نقی بزار ولی میتونم یه کاری کنیم به این اسم هم توهین نشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: CS_IT
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۴ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  ای بابا گفتم چه خبره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راستش منم چند سطر اول ارسال رو که خوندم زیاد برام جالب نبود چون منم باشم تا ۱۰۰۰ سال اسم بچه ام رو غضنفر نمی زارم!!!
دلیلش هم این نیست که لقب امام علی (علیه السلام ) هست ، که اگه اینطور بود الان این همه اسم علی و محمد و صادق و ... نداشتیم.

اما اینکه یه فرد معتاد و معروف اسمش "آتقی" باشه (دهه ۶۰ی میدونن کیه Big Grin ) و یا جنس از رده خارج شده رو بگیم "جواد" قبول دارم که درست نیست . نکته ظریفی هست بنظرم. البته من نمیگم اسم بچه ام رو میزارم " تقی " چون با توجه به ادبیات و عرف ، اسم زیبایی نیست ، درسته معنی خیلی خوبی داره اما ادبیات و عرف ما این هست .
یا مثلا اسم "مهین" اسم خوبی برای ایرانیا هست اما اسم تحقیر آمیزی برای عرب ها ست چون با ادبیات اونا ناسازگار هست و معنی و جلوه خوبی نداره
البته من با اون اسامی عجیب و غریب که اخیرا داره مد میشه هم مخالفم ، هر چند هر کسی اختیار داره اسم فرزندش رو با سلیقه خودش انتخاب کنه ، اما از حقوق فرزند بر والدین همین انتخاب اسم نیکو هست . دقت کنید که گفتم " وظیفه" و این از احادیث نبوی هست ، وقتی که وظیفه هست یعنی موظف هستیم دقت کنیم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , fsi2013 , virtual girl
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۵۴ ب.ظ
هدف از ارسال این مطلب این نبود که اسم بچتون غضنفر بزارن. بر هر حال هر کسی برای انتخاب نام فرزندش یه سری معیاری هایی برای خودش داره.
هدف این بود (که به خاطر اعتقاداتی که داریم) سعی کنیم که این اسامی به سخره نگیرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , CS_IT , - rasool - , Somayeh_Y , alime
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ب.ظ
این اسمهایی که شما میگید اسمهای قشنگی نیستن جدای از اینکه حالا مسخره بشن
اسمهای غیر مذهبی هم هستن که قشنگ نیستن و ادم دوست داره به جای اینها از اسمهای دیگه استفاده کنه اسمهایی با معنی که توی فرهنگ ایرانی ما جایگاه داشته باشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط esi.)
ایول به تاپیک
واقعا باید به حرفهایی که از دهنمون میاد توجه و دقت کنیم و روش فکر کنیم
ما برای همه چی باید جواب پس بدیم
نکته خوبیه و بسیار مهم، مشکل فرهنگی داریم بخدا، باید از ارزش هامون دفاع کنیم نه اینکه خار و بی ارزشش کنیم
ایول آقا، خیلی بجا بود
اثبات ادعا : مراجعه کنید به آیات ۱۷۸ آل عمران، حجرات ۱۱ و همزه ۱۱ و چندی آیات دیگه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: silver_0255
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط m_molodi.)
راستشو بخوای من خودم هرگز اسمهای مذهبی به غیر از محمد رو برای گذاشتن اسم روی بچه ها رو قبول ندارم اخه چرا ما باید اسمهای عربی رو بچه هامو ن نام گذاری کنیم مگه ما خودمون کم اسمهای قشنگو داریم این همه اسم خوب .خدا رو شکر تو شهری که من زندگی می کنم از ۱۰۰ تا بچه ای که به دنیا میاد یک یا دوتاشونو اسم عربی رو می زارند ..درود بر این فرهنگ و نام و اسمهای ایرانی.Big GrinSmile

m.m:
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ق.ظ
برای اخرین بار باز هم میگم
چرا متنو را ول کردین و چسبیدن به حاشیه.
اولا من وظیفه خودم دونستم در حد توانم کار مثبتی انجام بدم. حالا اینکه جواب میده یا نه اون دیگه مهم نیست.
دوما دوستان اصلا کسی نمیگه شما اسم بچتون رو چی بزراین. کلا این مطلب میخواد بگه که مواظب چیزایی که میگیم باشیم.
در ضمن یه سوال: شما مگه نمگین این اسامس عربی هستن و.... پس چرا هر وقت برات مشکلی پیش میاد یا حسین، یا علی، یا ابوالفضل و.... میگین؟
در ضمن من این مطلب تو قسمت مذهبی گذاشتم و اصلا کاری به ایرانی بودن و عربی بودن اسامی ندارم. من از جنبه اعتقادی این موضوع رو مطرح کرم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۵۹ ۱۲,۵۶۰,۵۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۱۲۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۱۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۳۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۳۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۹۹۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۳ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۱۴۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close