زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شمارش معکوس تا اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش

ارسال: #۳۱
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ
RE: شمارش معکوس تا اعلام نتیج نهایی سازمان سنجش
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  اگر فرض کنیم که گفته شما صحیح باشه حالا سوالی پیش میاد
به عنوان مثال یه دانشگاهی تو دفترچه زده ۱۰ نفر ظرفیت دارم ... رتبه های ۱ تا ۱۰ کشوری (یعنی سهمیه آزاد ... همون بدون سهمیه ها) هم همگی همین رشته از همین دانشگاه رو زدن
حالا یه نفر که مثلا سهمیه پدر جانباز داره، رتبه کشوری اش (بدون سهمیه اش) مثلا شده ۱۵۰ ... ولی تو سهمیه خودش رتبه اش شده ۱ ... اون هم همین رشته از همین دانشگاه رو زده ... حالا آیا پذیرفته میشه؟
اگر بله رو چه حسابی؟ چون هیچ جایی تو دفترچه ذکر نشده که از این ۱۰ نفر، فلان تعدادش مال سهمیه ای هاست ...
اگر خیر، رو چه حسابی؟

خیر.
تمام رتبه ها با اعمال سهمیه اعلام شده یعنی چی؟ یعنی مثلا یکی که سهمیه شاهد دارد رتبه اش در سهمیه شده ۱۲ شما اگر به درصدهای این فرد نگاه کنید رتبه اش مثلا باید میشده ۱۹۰ ولی با اعمال سهمیه این رتبه را آورده حالا فرد دیگری که باید واقعا ۱۲ میشده با اعمال سهمیه شده ۱۳ . اگر این فرد در انتخاب رشته شریف رو بزنه قبول نمیشه چون رتبه اش با سهمیه این شده و الان اتفاق دیگری نمی افتد پس اون دوستی که رتبه اش ۹ شده ۱۰۰ درصد در بین ۱۰ نفر ظرفیت شریف خواهد بود.
[undefined=undefined]رتبه های ما با اعمال تمام سهمیه ها این شده و الان پذیرش بر اساس همین رتبه هاست نه چیز دیگری پس نگران نباشید.[/undefined]
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
شمارش معکوس تا اعلام نتیج نهایی سازمان سنجش
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ب.ظ)se.va نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  اگر فرض کنیم که گفته شما صحیح باشه حالا سوالی پیش میاد
به عنوان مثال یه دانشگاهی تو دفترچه زده ۱۰ نفر ظرفیت دارم ... رتبه های ۱ تا ۱۰ کشوری (یعنی سهمیه آزاد ... همون بدون سهمیه ها) هم همگی همین رشته از همین دانشگاه رو زدن
حالا یه نفر که مثلا سهمیه پدر جانباز داره، رتبه کشوری اش (بدون سهمیه اش) مثلا شده ۱۵۰ ... ولی تو سهمیه خودش رتبه اش شده ۱ ... اون هم همین رشته از همین دانشگاه رو زده ... حالا آیا پذیرفته میشه؟
اگر بله رو چه حسابی؟ چون هیچ جایی تو دفترچه ذکر نشده که از این ۱۰ نفر، فلان تعدادش مال سهمیه ای هاست ...
اگر خیر، رو چه حسابی؟

خیر.
تمام رتبه ها با اعمال سهمیه اعلام شده یعنی چی؟ یعنی مثلا یکی که سهمیه شاهد دارد رتبه اش در سهمیه شده ۱۲ شما اگر به درصدهای این فرد نگاه کنید رتبه اش مثلا باید میشده ۱۹۰ ولی با اعمال سهمیه این رتبه را آورده حالا فرد دیگری که باید واقعا ۱۲ میشده با اعمال سهمیه شده ۱۳ . اگر این فرد در انتخاب رشته شریف رو بزنه قبول نمیشه چون رتبه اش با سهمیه این شده و الان اتفاق دیگری نمی افتد پس اون دوستی که رتبه اش ۹ شده ۱۰۰ درصد در بین ۱۰ نفر ظرفیت شریف خواهد بود.
[undefined=undefined]رتبه های ما با اعمال تمام سهمیه ها این شده و الان پذیرش بر اساس همین رتبه هاست نه چیز دیگری پس نگران نباشید.[/undefined]
نه دوست من
۲ تا رتبه در کارنامه هست: یکی رتبه در سهمیه یکی رتبه بدون سهمیه ... پذیرش دانشگاه ها بر اساس رتبه در سهمیه انجام میشه... اینه که کار رو خراب میکنه الان ... این رو توضیح بدین
۱
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۳
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  نه دوست من
۲ تا رتبه در کارنامه هست: یکی رتبه در سهمیه یکی رتبه بدون سهمیه ... پذیرش دانشگاه ها بر اساس رتبه در سهمیه انجام میشه... اینه که کار رو خراب میکنه الان ... این رو توضیح بدین

خوب رتبه در سهمیه یعنی همون که من گفتم. من به شما با اطمینان ۱۰۰ درصدی میگم که سهمیه ها اعمال شده و هر کس بر اساس رتبه در سهمیه (که حاصل اعمال تمام سهمیه ها از جمله معدل و شاهد و مناطق محروم و .... هست) پذیرش میشه. الان دیگر هیچ سهمیه ایی اعمال نمیشود.
۰
۰
ارسال: #۳۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
مگه فرزند ایثارگر هم میتونه سهمیه داشته باشه؟
۰
۰
ارسال: #۳۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ)se.va نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  نه دوست من

خوب رتبه در سهمیه یعنی همون که من گفتم. من به شما با اطمینان ۱۰۰ درصدی میگم که سهمیه ها اعمال شده و هر کس بر اساس رتبه در سهمیه (که حاصل اعمال تمام سهمیه ها از جمله معدل و شاهد و مناطق محروم و .... هست) پذیرش میشه. الان دیگر هیچ سهمیه ایی اعمال نمیشود.
سهمیه که اعمال میشه رتبه عوض نمیشه.
مثلا" شما در سهمیه ازاد شدین ۱۰ و سهمیه غیر آزاد هم ندارین، یه نفر در سهمیه "الف" شده ۱ و در سهمیه ازاد همین شخص شده ۱۰۰.حالا اگه از ظرفیت ده نفری مثلا" بهترین رشته محل، بیست درصد اختصاص به سهمیه الف داشته باشه و او و شما هر دو این رشته محل را انتخاب کنید اولویت با اوست و او قبول میشه و شما میرید انتخاب بعدیتون. ولی اگه او انتخاب نکنه یعنی این کد رشته محل داوطلب سهمیه نداره و ظرفیت سهمیه با نفرات آزاد پر میشن و شما قبول میشید.

یعنی اولویت بیست درصد اون کد محل که دو نفر هست با سهمیه است . مگر اینکه یا دواطلب سهمیه ای نباشه یا داوطلب سهمیه اون را انتخاب نکنه. یا داوطلب سهمیه تراز نمره اش از هشتاد یا پنجاه درصد(رقمش را باید تو دفترچه دید) پایین ترین شخصی که روزانه در اون رشته قبول میشه کمتر باشه.

فعلا" از این استرسها بخودتون ندین تا این ۵ روز هم بگذره.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , Amir V , sss
ارسال: #۳۶
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ)se.va نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  

خدا از دهنت بشنوه ولی فکر نکنم! شما از رو چی اینقدر مطمئنی؟ آخه می گی ۱۰۰ درصد!! منبعت چیه؟
۱
۰
ارسال: #۳۷
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حالا اگه از ظرفیت ده نفری مثلا" بهترین رشته محل، بیست درصد اختصاص به سهمیه الف داشته باشه ...
همین دیگه جناب فرداد ... الان کجا قید میشه که چند درصد به کدوم سهمیه داده شده؟
با این حساب که خیلی قبولی سخته ... ۱۰% بدن به شاگرد اولا، ۲۰% بدن به شهید و جانباز، ۱۰% بدن به حافظ قرآن ... چی موند پس؟!
من با این اوصاف احساس میکنم باید اینها مازاد باشن چون واقعا اینطوری هیچ جایی باقی نمیمونه!
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , Amir V
ارسال: #۳۸
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
حافظ قرآن فقط در رشته های خاصی(قرآن و حدیث) سهمیه میگیره.
شاگرد اول در رتبه اش اعمال شده.
بقیه هم کلا" انگار بیست درصدن.
دفترچه را بخونید فقط خانواده شهدا و رزمندگان و جانبازان سهمیه دارند . که اونها هم تو ۱۵۰ رشته ارشد است.هر رشته هم چند گرایش داره. معمولا" آنچه تجربه نشان میده در رشته های کامپیوتر یک یا حداکثر دو نفر بیشتر از اینجور سهمیه ها نمیان داخل.

قبلا" یادمه اینجوری بود که این دوستان فقط در یک مقطع میتونستند از سهمیه استفاده کنن و معمولا" اکثرا" در کنکور سراسری استفاده میکنن و به ارشد نمیرسه.
خیلی از سهمیه ها از رفتن به دانشگاههای طراز اول خودداری میکنن چون نمیخوان اذیت بشن. یا شاغلند و نمیتونن تو دانشگاهی باشند که سفت و سخته.
بعضی شون شاغل هستند و از شهرشون دور نمیشن.
تعداد زیادیشون هم از شرایط خاص دانشگاههایی مثل امام حسین یا شاهد استفاده میکنن.
بسیاری هم در رشته های دیگر هستند.

نگرانی نداشته باشید. استرس فقط اذیت تون میکنه. و بعد می بینید اصلا" سهمیه ای که اون حداقل نمره را آورده باشه یه نفر بیشتر نبوده یا اصلا" نبوده.یا اون یه نفر یا دو نفر را دانشگاه مذکور به ظرفیت اون رشته محل اضافه کرده.چون سازمان سنجش و وزارت علوم خیلی برای افزایش ظرفیت با دانشگاهها چک و چانه میزنه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Amir V
ارسال: #۳۹
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ب.ظ
وضعی شده ها!!! الان همه یک سهمیه ای دارند!! از سال دیگه هم، کچلا و لنگ پرانتزی ها و قشنگا و ریش بلندا و کمر باریکا هم یک سهمیه ای میگیرند !!! له شدم از دست این اینا......
۱۳
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Amir V , neda_Network , سجاد۶۷
ارسال: #۴۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۸ ب.ظ، توسط MSZ.)
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حافظ قرآن فقط در رشته های خاصی(قرآن و حدیث) سهمیه میگیره.
قبلا" یادمه اینجوری بود که این دوستان فقط در یک مقطع میتونستند از سهمیه استفاده کنن و معمولا" اکثرا" در کنکور سراسری استفاده میکنن و به ارشد نمیرسه.
متاسفانه الان شده در هر مقطع یک بار
تو دفترچه نوشته اون شهیدایی که یه بار با سهمیه شون رفتن ارشد روزانه، دیگه نمیتونن برن ولی اگر برای مقطع ارشد ازش استفاده نکردن الان میتونن استفاده کنن

امیدوارم مازاد بشن وگرنه حق خیلی ها خورده میشه...

(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بعد می بینید اصلا" سهمیه ای که اون حداقل نمره را آورده باشه یه نفر بیشتر نبوده یا اصلا" نبوده
مگه سهمیه ای های غیر از شاگرد اولی هم باید حداقل نمره رو بیارن؟
مثلا شهید و جانباز چند درصد آخرین فرد قبولی رو باید آورده باشه؟
۳
۲
ارسال: #۴۱
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ب.ظ
اگر بخوایم همون ترم اول وام بگیریم چطوریه؟؟؟من روزانه میارم میخوام وام کمک هزینه تحصیلی بگیرم و یه سوالی دارم من مادرم مستمری بگیر تامین اجتماعی هست اون میتونه ضامن بشه تا من وام دانشجویی بگیرم؟؟؟یه جایی خوندم نوشته بود بازنشسته ها و مستمری بگیرا باید گواهی کسر از حقوق بگیرن تا بتونن ضامن بشن منتهی من نمیدونم پدر و مادرم به عنوان ضامن قبول میکنن؟؟؟؟بعدش به نظرتون اصلا ارزش داره این وام کمک هزینه تحصیلی رو بگیریم یا نگیریم بهتره؟؟؟
۰
۲
ارسال: #۴۲
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ ب.ظ
یعنی میشه من تهران قبول شم...........................

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۲
۱
ارسال: #۴۳
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۴ ب.ظ
پس با این حرفایی که شما در مورد سهمیه ها میزنید دیگه نباید به شریف امیدوار باشم Sad
من دله خودمو خوش کرده بودم که شاید یه نفر از رتبه های قبل من شریف رو نزنه و من برم شریف Smile ولی حالا اگه این سهمیه ها هم باشه دیگه باید قید شریف رو بزنم!!!
۱
۴
ارسال: #۴۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ب.ظ
RE: شمارش معکوس تا اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش
Sad
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ ب.ظ)arash_md نوشته شده توسط:  پس با این حرفایی که شما در مورد سهمیه ها میزنید دیگه نباید به شریف امیدوار باشم Sad
من دله خودمو خوش کرده بودم که شاید یه نفر از رتبه های قبل من شریف رو نزنه و من برم شریف Smile ولی حالا اگه این سهمیه ها هم باشه دیگه باید قید شریف رو بزنم!!!

تااونجاکه من میدونم رتبه هر کس فقط تویک سهمیه اعلامم میشه.
نمیشه یکی هم سهمیه ازاد باشه هم شاهد.
مورد بعدی اینکه سازمان سنجش مثلا ۶۰ درصد هر ظرفیتو میده به ازاد بقیشو به رزمندگان(که عملا نداریم)وشاهد.
کسی که رزمنده است رتبش تو سهمیه رزمندگانه یا شاهد باشه رتبش تو سهمیه شاهده.);که بدیعیه)
حالا اگه این ظرفیت توسط این دوسهمیه پرشد که هیچ اگه نشد که معمولا نمیشه میدن به ازاد.
طبق دفترچه سهمیه شاگرد اولی هم هیچ ربطی به این ظرفیت نداره
اگه ظرفیت اصلی تا۴ نفر باشه ۱سهمیه
۴تا۹ نفر ۲تا.بیش از۹ تا۳ نفر.
به شرطی هم کسی که شاگرد اوله میتونه قبول بشه که ۹۰درصد نفر اخرو اورده باشه وگرنه شاید اصلا اون سهمیه خالی بمونه.
پس دوستان نگرانه سهمیه ها نباشن.
اون چیز که اقای MSZ در مورد شریف گفت ربطی به سهمیه شاگرد اولی نداره.مربوط به جایابیه سنجشه.
اما اینکه گفتن ما سهمیه شاگرد اولی نمگیریم این بحثش جداست.
۲
۱
ارسال: #۴۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ ب.ظ
RE: شمارش معکوس تا اعلام نتایج نهایی سازمان سنجش
(۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۸ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  Sad
(01 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ ب.ظ)arash_md نوشته شده توسط:  پس با این حرفایی که شما در مورد سهمیه ها میزنید دیگه نباید به شریف امیدوار باشم Sad

تااونجاکه من میدونم رتبه هر کس فقط تویک سهمیه اعلامم میشه.
نمیشه یکی هم سهمیه ازاد باشه هم شاهد.
مورد بعدی اینکه سازمان سنجش مثلا ۶۰ درصد هر ظرفیتو میده به ازاد بقیشو به رزمندگان(که عملا نداریم)وشاهد.
کسی که رزمنده است رتبش تو سهمیه رزمندگانه یا شاهد باشه رتبش تو سهمیه شاهده.);که بدیعیه)
حالا اگه این ظرفیت توسط این دوسهمیه پرشد که هیچ اگه نشد که معمولا نمیشه میدن به ازاد.
طبق دفترچه سهمیه شاگرد اولی هم هیچ ربطی به این ظرفیت نداره
اگه ظرفیت اصلی تا۴ نفر باشه ۱سهمیه
۴تا۹ نفر ۲تا.بیش از۹ تا۳ نفر.
به شرطی هم کسی که شاگرد اوله میتونه قبول بشه که ۹۰درصد نفر اخرو اورده باشه وگرنه شاید اصلا اون سهمیه خالی بمونه.
پس دوستان نگرانه سهمیه ها نباشن.
اون چیز که اقای MSZ در مورد شریف گفت ربطی به سهمیه شاگرد اولی نداره.مربوط به جایابیه سنجشه.
اما اینکه گفتن ما سهمیه شاگرد اولی نمگیریم این بحثش جداست.

خب اگه حرف شما هم درست باشه بازم شریف که برا گرایش ۲و۳ داره ۷ نفر میگیره ۲ نفرش میشه سهمیه
پس دیگه کلا بیخیال شریف Smile
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۸۵ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۱,۷۸۴ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  اعلام نتایج دکتری ۹۴ Bache Mosbat ۱۱ ۱۰,۷۰۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۹۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۵۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۶۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۹۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Information اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۵۳ ۷۱,۶۵۰ ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close