زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و بررسی آزمون ۲۵ چهارم پارسه(مهندسی کامپیوتر)

ارسال: #۳۱
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۰ ب.ظ
RE: بحث و بررسی آزمون ۲۵ چهارم پارسه(مهندسی کامپیوتر)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  فکر میکنم ، توی صورت سوال که اشاره نشده که یافتن همه ی کوتاه ترین مسیر ها ، کلا گفته کوتاه ترین مسیر و مشخصه که تکیه سوال روی یافتن دور منفیه. بلمن فورد یه بار اجرا بشه به ازای هر راسی ، دور منفی رو میده. لازم نیست چند بار محاسبه بشه.
صورت سوال تابلو گفته مسیرها ها ها . منم واس همین سوالو غلط زدم Big Grin . وگرنه دور منفی که هر جفتشون میدن و ما هم باهاشون دعوا نداریم گیرمون راس مبدا بود که حاجت برآورده نشد. دیگه ذغال میذارم پشت دستم که سوال مبهم جواب ندم

New LifeHeart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط هاتف.)
سلام
توی سوالات نرم افزار یه سوال بود که اندیس آرایه متغیری بود که از نوع float تعریف شده، پاسخنامه گفته این رو تحلیلگر نحوی متوجه میشه، به نظرم اشتباهه و تشخصی این به عهده تحلیلگر معنایی هست، نظر شما چیه؟ لطفا استدلالتون هم بفرمائید/

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۰
ارسال: #۳۳
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ ب.ظ
(۲۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  درصدای من :

زبان : ۶۰
ریاضی : ۱۸
مشترک : ۲۹
نرم : ۵۸

به نظرم سوال های سیستم این دفعه اصلا قابل قیاس با سوالای آسون دفعه قبل نبود.
معماری هم آسون نبود.
غلط های مشترکم خیلی خیلی زیاد بود. دو تا سوالم اشتباه خوندم!!!
گسسته و محاسبات هم دم طراحش گرم! خوبه طراح کنکور نشده.

یعنی سوالات طرح شده تو گسسته و محاسبات بده؟ به نظرم هرچی سوالات جدید باشه که به نفعمون هست
۰
۰
ارسال: #۳۴
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۰ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  فکر میکنم ، توی صورت سوال که اشاره نشده که یافتن همه ی کوتاه ترین مسیر ها ، کلا گفته کوتاه ترین مسیر و مشخصه که تکیه سوال روی یافتن دور منفیه. بلمن فورد یه بار اجرا بشه به ازای هر راسی ، دور منفی رو میده. لازم نیست چند بار محاسبه بشه.
صورت سوال تابلو گفته مسیرها ها ها . منم واس همین سوالو غلط زدم Big Grin . وگرنه دور منفی که هر جفتشون میدن و ما هم باهاشون دعوا نداریم گیرمون راس مبدا بود که حاجت برآورده نشد. دیگه ذغال میذارم پشت دستم که سوال مبهم جواب ندم

سوال ادبیات فارسی نیست که !! Smile

عینا از CLRS : " الگوریتم بلمن فورد مساله کوتاه ترین مسیرها را از یک راس مبدا حل میکند. "

گر نگهدار من آن است که من می دانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
۰
۰
ارسال: #۳۵
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  سوال ادبیات فارسی نیست که !! Smile

عینا از CLRS : " الگوریتم بلمن فورد مساله کوتاه ترین مسیرها را از یک راس مبدا حل میکند. "
من همش سعی میکنم دقیق باشم برعکس نتیجه منفی میگیرم. این تعریف میگه از یک راس. منم پیش خودم دودوتا چهارتا کردم چون صورت سوال نگفته از یک راس پس بلمن فورد نمیتونه باشه وگرنه الان شوخی شوخی رتبه ام یک میشد Big Grin

New LifeHeart
۰
۰
ارسال: #۳۶
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط e.shrm.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  سوال ادبیات فارسی نیست که !! Smile

من همش سعی میکنم دقیق باشم برعکس نتیجه منفی میگیرم. این تعریف میگه از یک راس. منم پیش خودم دودوتا چهارتا کردم چون صورت سوال نگفته از یک راس پس بلمن فورد نمیتونه باشه وگرنه الان شوخی شوخی رتبه ام یک میشد Big Grin

ان شاء الله دفعه بعد یه کم درصد دقت های این مدلیتون رو پایین بیارید که رتبه ۱ هم تو مانشت داشته باشیم جمعمون تکمیل باشه.

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ ب.ظ)ب.ل نوشته شده توسط:  
(29 آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  درصدای من :

زبان : ۶۰
ریاضی : ۱۸
مشترک : ۲۹
نرم : ۵۸

به نظرم سوال های سیستم این دفعه اصلا قابل قیاس با سوالای آسون دفعه قبل نبود.
معماری هم آسون نبود.
غلط های مشترکم خیلی خیلی زیاد بود. دو تا سوالم اشتباه خوندم!!!
گسسته و محاسبات هم دم طراحش گرم! خوبه طراح کنکور نشده.

یعنی سوالات طرح شده تو گسسته و محاسبات بده؟ به نظرم هرچی سوالات جدید باشه که به نفعمون هست

شما تاریخچه سوالات محاسبات رو از ۷۰ تا حالا (جز پارسال) ببینید ، خیلی خیلی خیلی آسون تر از سوالای پارسه هست.
من موافق سوال های خوب هستم نه لزوما پیچیده، مثلا سوال اول محاسبات این دفعه یه سوال خوبی بود که حداقل آدم میتونست چیزی که خونده رو به کار ببره ، ولی خیلی وقت ها اساسا قابل حل نیستند سوال ها. نمیدونم شاید این دو تا درس برای من سخت باشه که به نظرم سوال ها سخت میاد.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoud67
ارسال: #۳۷
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۵:۳۶ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سلام
توی سوالات نرم افزار یه سوال بود که اندیس آرایه متغیری بود که از نوع float تعریف شده، پاسخنامه گفته این رو تحلیلگر نحوی متوجه میشه، به نظرم اشتباهه و تشخصی این به عهده تحلیلگر معنایی هست، نظر شما چیه؟ لطفا استدلالتون هم بفرمائید/

منم تحلیلگر معنایی رو انتخاب کردم، ولی الان که فکرش رو کردم، وقتی کامپایلر متغیر float رو تشخیص میده کد (A(float رو میسازه، و همچین چیزی رو پارسر نداره و در همون مرحله ی تحلیل نحوی تشخیص داده میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۳۸
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۶:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  پاسخنامه گفته این رو تحلیلگر نحوی متوجه میشه، به نظرم اشتباهه و تشخصی این به عهده تحلیلگر معنایی هست، نظر شما چیه؟ لطفا استدلالتون هم بفرمائید
بله این سوال واقعن ناشیانه بود، تحلیل گر نحوی فقط syntax رو چک میکنه و به تایپ کاری نداره، منم این سوال رو غلط زدم هر چند معتقدم طراح هنوز فرق تحلیل گر نحوی، تحلیل گر معنایی رو نمیدونه، چون خودم سر همین قضیه که تحلیل گر نحوی این کارو میکنه ۳ تا گزینه رو حذف کردم !

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  پارسر نداره و در همون مرحله ی تحلیل نحوی
پارسر کارش تحلیل نحوی هست.

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  شما تاریخچه سوالات محاسبات رو از ۷۰ تا حالا (جز پارسال) ببینید ، خیلی خیلی خیلی آسون تر از سوالای پارسه هست.
اینا سوالای محاسبات رو از کتاب آنالیز عددی پوران میدن، بعید نیست توی کنکور هم اینجور سوال بدن!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۳۹
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۶:۴۵ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  پارسر نداره و در همون مرحله ی تحلیل نحوی

بله پارسر کارش تحلیل نحوی هست منم چیزی غیر از این نگفتم، گفتم توی گرامر (A(float نداریم، (آرایه ای که آرگومانش اعشاری باشه) تایپ واسه چی شناخته نمی شه موقع پارس؟ قاعده ی گرامرش که واضحه
۰
۰
ارسال: #۴۰
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  پاسخنامه گفته این رو تحلیلگر نحوی متوجه میشه، به نظرم اشتباهه و تشخصی این به عهده تحلیلگر معنایی هست، نظر شما چیه؟ لطفا استدلالتون هم بفرمائید
بله این سوال واقعن ناشیانه بود، تحلیل گر نحوی فقط syntax رو چک میکنه و به تایپ کاری نداره، منم این سوال رو غلط زدم هر چند معتقدم طراح هنوز فرق تحلیل گر نحوی، تحلیل گر معنایی رو نمیدونه، چون خودم سر همین قضیه که تحلیل گر نحوی این کارو میکنه ۳ تا گزینه رو حذف کردم !

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  پارسر نداره و در همون مرحله ی تحلیل نحوی

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  شما تاریخچه سوالات محاسبات رو از ۷۰ تا حالا (جز پارسال) ببینید ، خیلی خیلی خیلی آسون تر از سوالای پارسه هست.
اینا سوالای محاسبات رو از کتاب آنالیز عددی پوران میدن، بعید نیست توی کنکور هم اینجور سوال بدن!

واقعا؟ من آنالیز عددی بابلیان رو هم میخونم ، اساسا تو این مایه ها هم نیست. بدیه اینجور تست ها اینه که آدم نمیتونه دانش خودشو محک بزنه.

۰
۰
ارسال: #۴۱
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوال ۶۷ معماری تو پاسخنامه درست حل شده؟
۷۰ درصد دستورات که دسترسی به داده در حافظه ندارند ولی برای اونا هم زمان دسترسی به داده در نظر گرفته
۰
۰
ارسال: #۴۲
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)mar2000 نوشته شده توسط:  سوال ۶۷ معماری تو پاسخنامه درست حل شده؟
۷۰ درصد دستورات که دسترسی به داده در حافظه ندارند ولی برای اونا هم زمان دسترسی به داده در نظر گرفته
پیرو صحبت این داوطلب یکی هم توضیح بده چرا ۱+۱ گذاشته. من درک نمیکنم جریان چیه

New LifeHeart
۰
۰
ارسال: #۴۳
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)mar2000 نوشته شده توسط:  سوال ۶۷ معماری تو پاسخنامه درست حل شده؟
پیرو صحبت این داوطلب یکی هم توضیح بده چرا ۱+۱ گذاشته. من درک نمیکنم جریان چیه
شاید اون ۱+۱ برای fetch و write back هست برای هر دستور العمل، اومدن چند تا مفهوم رو باهم ترکیب کنند یه سوال در حد کنکور سالهای اخیر بدن انگار از اون طرف بوم افتادند.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoud67
ارسال: #۴۴
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط firouziam.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  وی سوالات نرم افزار یه سوال بود که اندیس آرایه متغیری بود که از نوع float تعریف شده، پاسخنامه گفته این رو تحلیلگر نحوی متوجه میشه، به نظرم اشتباهه و تشخصی این به عهده تحلیلگر معنایی هست، نظر شما چیه؟ لطفا استدلالتون هم بفرمائید/

منم سر این سوال گیج شدم و اشتباه زدم،والبته همچنان گیج هستم! البته دلیل اشتباه زدنم درست نخوندن گزینه ها بود ولی بازم پاسخ پاسخنامه رو درک نمیکنم!
به نظر من: چیزی که مشخصه اینه که خط ۴ خطاش تو زمان کامپایل مشخص میشه، این که درست، ولی فک نمیکنم تحلیلگر نحوی تشخیصش بده: دلیلم دارم واسش، تستای زیادی دیدم که تاکید کرده، تشخیص نوع و بازه اندیس آرایه به عهده تحلیلگر معنویه! حالا یا تو زمان کامپایل یا تو زمان اجرا!
برا اطمینان میتونید مراجعه بکنید به تست مهندسی کامپیوتر ۸۲(سوال ۱۵ کتاب پوران صفحه ۳۴۰-که پاسخش تو صفحه ۳۴۶ اومده) یا تست تکمیلی شماره ۴ پوران (که پاسخش توصفحه ۳۵۲ اومده)

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  بله پارسر کارش تحلیل نحوی هست منم چیزی غیر از این نگفتم، گفتم توی گرامر (A(float نداریم، (آرایه ای که آرگومانش اعشاری باشه) تایپ واسه چی شناخته نمی شه موقع پارس؟ قاعده ی گرامرش که واضحه
من با نظر شما دوست گرامی موافق نیستم، فکر نمیکنم بتونیم با قواعد گرامر اختلاف نوع رو تشخیص بدیم، قواعد گرامر چطور میتونن نوع یه متغیر رو تشخیص بدن! اگه اینطور باشه تمام اختلاف نوع هارو میشه منتقل کرد به فاز نحوی، ولی توی فاز نحوی فقط میشه تناظر قواعد اولیه عبارات رو با قواعد زبان بررسی کرد

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  چون خودم سر همین قضیه که تحلیل گر نحوی این کارو میکنه ۳ تا گزینه رو حذف کردم !
البته به نظرم بازم اگه دقت میکردیم میشد درست زد این تستو، چون مشخصه که خط ۴ رو زمان کامپایل میشه تشخیص داد پس نباید گزینه ۴ رو انتخاب میکردیم. کلا من دارم به این نتیجه میرسم که سوالای کامپایلر و pl همیشه همینجور دوپهلو و گاها اشتباه هستن(حتی تو کنکور سراسری هم همینطورن)، پس انگار باید یاد بگیریم تلاشمونو بزاریم واسه انتخاب بهترین گزینه(مورد نظر طراح) نه لزوما درست ترین گزینه! چون واقعا گاهی اوقات درست ترین گزینه وجود نداره!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۵
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ب.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  ...به عهده تحلیلگر معنویه! حالا یا تو زمان کامپایل یا تو زمان اجرا!
البته ایشون معنایی هستندBig Grin
معنوی اون تحلیلگر لغوی هست که اونقدر سادست که هر جور ازش تست بدن میزنیم، نه این تحلیلگرهای نحوی و لغوی که آدم رو گمراه میکنند Big Grin

(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  بله پارسر کارش تحلیل نحوی هست منم چیزی غیر از این نگفتم، گفتم توی گرامر (A(float نداریم، (آرایه ای که آرگومانش اعشاری باشه) تایپ واسه چی شناخته نمی شه موقع پارس؟ قاعده ی گرامرش که واضحه
من با نظر شما دوست گرامی موافق نیستم، فکر نمیکنم بتونیم با قواعد گرامر اختلاف نوع رو تشخیص بدیم، قواعد گرامر چطور میتونن نوع یه متغیر رو تشخیص بدن! اگه اینطور باشه تمام اختلاف نوع هارو میشه منتقل کرد به فاز نحوی، ولی توی فاز نحوی فقط میشه تناظر قواعد اولیه عبارات رو با قواعد زبان بررسی کرد
بله منم تایید میکنم که این کار تحلیلگر لغوی نیست.
خانم آیدا شما باید به گرامری فکر کنید که پارسر از روش داره تحلیل میکنه، احتمالا یه E داره میره به یه قاعده ای به شکل [N] درسته؟ اون N اعداد رو تولید میکنه، شما که توی گرامرتون یه N برای تولید اعداد صحیح و یه N دیگه برای تولید اعداد اعشاری نمی نویسید؟ معمولا گرامرها به این صورتی نیستند که شما تصور می کنید.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۵ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close