زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳

ارسال: #۱۰۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ق.ظ
RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ق.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  من که نفهمیدم چرا tsl میشه
من زدم امکانات زبان های سطح بالا(فکر کنم منظورش مانیتور بود)
tsl چون روش کاملی نیست نمی شه انتخابش کرد

امکانات زبان های سطح بالا فک کنم بشه مانیتور
سمافور در سیستم عامل پیاده سازی میشه

یعنی نظرتون کدوم گزینه است؟

Ayyy ya ya ya
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۰۷
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ، توسط atenaa.)
کتاب سیلبرشاتز صفحه ی ۲۸۷
چواب ۱۰۰% tsl هستش

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۸ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  قطعا شک نکنید پروسس ای دی جوابه منطق هم همین رو می گه استاد حقیقت هم همین رو می گه Big Grin
مگه می شه اخه دو تا پروسس یک ای دی مشترک داشته باشه دوستان انگار هنوز فرایند فرزند و پدر رو درک نکردن واقعیتش اینه که جوابش طولانیه حالش نیست توضیح بدم خواستید صدا استاد حقیقت فصل ۲ کتابش رو گ.ش کنید متوجه می شید

دقیقا و قطعا جواب میشه process id به ذرث قاطع(درست نوشتمش؟Big Grin)

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۰۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ب.ظ
درمورد کوبیدگی صفحه ۴۶۵ سیلبرشاتز میگه
برای پیشگیری از کوبیدگی بایستی هر تعدادقاب را ک پردازه ها لازم دارند فراهم کنیم ....
بعدشم گفته ک با مجموعه کاری میشه فهمید هر پردازه ب چند قاب نیاز داره

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۱۰۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
بازم مثل دیروز سیستم رو ۱۰۰% زدم Big Grin

به نسبت سوالهای it امروز سوالها حداقل سوال سیتم خیلی استاندارد بود
طوری بود که کسی نخونده نتونه بزنه کسی که در حد متوسط خونده ۲,۳ تا بزنه وکسی که خیلی خونده همشو بزنه

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: msalehi1991 , somayebeiranvand
ارسال: #۱۱۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ق.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  من که نفهمیدم چرا tsl میشه
من زدم امکانات زبان های سطح بالا(فکر کنم منظورش مانیتور بود)
tsl چون روش کاملی نیست نمی شه انتخابش کرد

امکانات زبان های سطح بالا فک کنم بشه مانیتور
سمافور در سیستم عامل پیاده سازی میشه

آره دقیقا tsl انتظار مشغول داره و ازکار انداختن وقفه هم تو یه پردازنده کار میکنه و به دلایلی مناسب نیست
امکانات زبان پیشرفته مانیتور هست که انحصار رو بر قرار میکنه

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  درمورد کوبیدگی صفحه ۴۶۵ سیلبرشاتز میگه
برای پیشگیری از کوبیدگی بایستی هر تعدادقاب را ک پردازه ها لازم دارند فراهم کنیم ....
بعدشم گفته ک با مجموعه کاری میشه فهمید هر پردازه ب چند قاب نیاز داره
کوبیدگی با افزایش اندازه صفحه کاری نداره چون هرچقدر بزرگ باشه باز ممکنه مثلا دو قسمت باز تو دوتا پیج باشه و باز مثلا کوبیدیگی داشته باشیم ولی اگه مجموع کاری رو(پنجره کاری) تو حافظه داشته باشیم و یا حافظه رو افزایش بدیم و یا یه پردازه رو block کنیم و حافظشو بین فرایندها پخش کنیم کوبیدگی از بین میره و یا کم میشه

ارسال: #۱۱۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط atenaa.)
شما فصل ۶ سیلبرشاتز بخش سخت افزار همگامی رو ی نگاه بنداز
میدونیم تو سمافور و مانیتور با اون متغیر مشترک میایم از وقوع وقفه جلوگیری میکنیم
و توضیح داده هیچ روش نرم افزاری ای نمیتونه در چند پردازنده به کارگرفته شه و صراحتا گفته با test and set lock میشه این کار و کرد

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۱۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۴ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  شما فصل ۶ سیلبرشاتز بخش سخت افزار همگامی رو ی نگاه بنداز
میدونیم تو سمافور و مانیتور با اون متغیر مشترک میایم از وقوع وقفه جلوگیری میکنیم
و توضیح داده هیچ روش نرم افزاری ای نمیتونه در چند پردازنده به کارگرفته شه و صراحتا گفته با test and set lock میشه این کار و کرد
مانیتور روش برنامه نویسی هست
ارسال: #۱۱۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۶ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۴ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  شما فصل ۶ سیلبرشاتز بخش سخت افزار همگامی رو ی نگاه بنداز
با tsl میشه انحصار متقابل رو بر قرار کرد تو کامنت قبلیم گفتم ولی سربارش نمیرزه و به صورت عملی به کار نمیبرن باری کاربرد های خاص به کار میره چون انتظار مشغول داره و احتمال بن بست اولویت معکوس
طراح بهترین روش و ساده ترین روش رو خواست تا اونجا که یادمه که کارایی هم داشته باشه (البته منظور سوال یادمه)
مانیتور یه ابزار برنامه نویسی هست که زبان سطح بالا ارائه میده و انتزاعی هست که علاوه بر انحصار متقابل همگام سازی هم انجام میده سواله خیلی راحتیه اصلا جا ابهام نداره من سوال رو دیدم اصلا روش فکر نکردم اگه خواستین مطمئن شین بگین از چندتا کتاب معتبر عکس بگیرم بزارم

به نظره من دیگه دنباله جوابا نباشین به خدا فقط اعصابتون ۵ ماه بهم میخوره
من حتی پاسخ نامه بیاد هم نمیبینمش کاری از دستمون بر نمیاد دیگه فقط اذیت میشین

ارسال: #۱۱۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  با tsl میشه انحصار متقابل رو بر قرار کرد تو کامنت قبلیم گفتم ولی سربارش نمیرزه و به صورت عملی به کار نمیبرن باری کاربرد های خاص به کار میره چون انتظار مشغول داره و احتمال بن بست اولویت معکوس
کتاب دکتر حقیقت را ببینید.

صفحه‌ی ۲۰۴ بالای صفحه:
مطمئن شوید که این نکته را فهمیده‌اید که استفاده از TSL برای جلوگیری از دوسترسی همزمان چندین CPU به یک سمافور کاملاً با انتظار مشغول فرایندهایی ماندن مصرف کننده یا تولیدکننده برای پر یا خالی شدن بافر توسط فرایند مقابل متفاوت است. زیرا مدت عملیات سمافور فقط چند میکروثانیه است، در حالیکه مدت اجرای مصرف کننده یا تولید کننده ممکن است طولانی باشد.

کتاب سیلبرشاتس:
In a multiprocessor environment, interrupts must be disabled on every processor. Otherwise, instructions from different processes (running on different processors) may be interleaved in some arbitrary way. Disabling interrupts on every processor can be a difficult task and furthermore can eriously diminish performance. Therefore, SMP systems must provide alternative locking techniques such as compare and swap() or spinlocks—to ensure that wait() and signal() are performed atomically.
دوست عزیز من با کتاب سیلبرشاتس و استالینگز (البته کتاب دکتر رو خوندم بسیار کتابه خوبیه و اینکه حداقل وقت گذاشته برا کتاب ولی برای یه درسی مثله سیتم هرچی بخونی کمه و مفهوم خیلی مهمه اصلا حفظی نیست ) کار دارم اینجا اگه من اشتباه بگم یا شما هیچ تاثیری نداره که سرش چونه بزنیم من دیدم بچه ها سر در گمن گفتم کمکی کرده باشم بد رفتم چندتا سوال دیگه و نتیجه گیری دیگه های دیگه رو همینجا دیدم بعد دیدم اشتباه زدن بعدش ۳ ساعت نشستم تایب کردم دلیل اشتباه رو با منطقش همین که کامنت رو گذاشتم دوباره فکر کردم دیدم ممکنه کسی نا امید شه سریع حذف کردم بست رو
و چون شما وقت گذاشتین تایب کردین و رفرنس کبی کردین کامل بهتون توضیح میدم

این نکته که شما گفتی دقیقا درسته ولی شما قلب مطلب رو متوجه نشدی این نکته داره میگه برای بیاده سازی سمافور میتونیم از tsl استفاده کنیم درسته چون میخواین انحصار متقابل را برای دو تا دستور کوچیک ایجاد کنیم که در این صورت انتظار مشعولش خیلی کمه و Ok هست ولی ما اینکارو میکنیم تا به واسطه tsl خود سمافور که ایجاد کننده انحصار متقابل هست رو برقرار کنیم نه به واسطه tsl یعنی از tsl به عنوان ابزار استفاده میکنیم نه خوده بیاده سازی(یعنی با tsl سمافور که ایجاد کننده اصلی انحصار متقابل هست بیاده سازی میشه) و اینجا tsl برقرار کنندانحصار نیست نمیدونم شاید تو کتابشون گفته باشن یادم نسیت کجا خوندم شاید کتاب ایشون بود حتی میتونیم تو سیتم تک بردازنده برای ایجاد سمافور و یونیک بودنش از غیر فعال کردن وقفه استفاده کنیم

ارسال: #۱۱۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  من فقط به خاطر بحث اتلاف پردازنده و اولویت معکوس اون دو تا مرجع رو آوردم

بگذریم؛ همه می‌دونیم این کنکورها استاندارد نیستند و این بحث‌ها هم باعث میشه تا دوستی بین من و شما کم‌رنگ بشه خدایی نکرده
نه آقا چه ربطی به دوستی داره؟ شاید من چیزی گفتم ناخواسته
اگه چیزی گفتم شما ناراحت شدی من معذرت میخوام

ارسال: #۱۱۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ق.ظ
دوستان عزیز خودتون رو اذیت نکنید. چون تنها جوابی که درسته جواب سازمان سنجش هست، و کسی هم نمیتونه منکرش بشه. اگر خیلی مشتاق هستید ببینید که چکار کرده اید. صبر کنید که خود سازمان سنجش بهتون پاسخنامه رو ارائه بده. خودتون رو اذیت نکنید.
ارسال: #۱۱۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوال پیاده سازی سمافور میشد گزینه ۱: به کمک از کار انداختن وقفه ها
این نکته توی تست های کتاب حقیقت هست که میگه بهترین روش برای پیاده سازی سمافورها از کار انداختن وقفه است چون این از کار انداختن در سطح کاربر محسوب نمیشه و دست خود سیستم عامل هست و خطرناک نیست
ارسال: #۱۱۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط Mindhunter.)
آخه بچه ها PID فرزند توی process table پدر هم ثبت میشه!!! والا از اساتید هم پرسیدم کسایی که سیستم عامل نوشتن گفتن پشته فرآیندی جداست
همشون هم گفتن fork کردی exec هم کردی!!!!! اصلا بمیرن با این سوال دادنشون، دکتر حقیقت کجاس؟؟؟؟

مسلما هر فرآیند باید بدونه بابای کیه یا فرزند کی هست!! پس یه ساختمان داده مشترک heap هست که اجداد خودشون رو ازش بدس میارن که من اینو قبلا نوشتم پروژم بود، اما در مورد PID تحقیقات به اینجا رسید که موقع فراخونی fork پدر یه فرزند میسازه و هرچی خودش داره duplicate میکنه!! یعنی هرچی داره روی یه حافظه جدید فرزند کپی میکنه اما ID برنمیگردونه!!!؟؟!؟!؟! چرا؟؟ چون اگه ID فرآیند جدید رو بخواد باید یه تابع دیگه بنام PID() فراخوانی بشه تا یه آیدی جدید به فرآیند نینی تازه بوجود اومده تعلق بگیره!!!! به ولای علی هرچی تا الان خوندم داره نقض میشه!!!

تمرکزCool
 سپاس‌گزاری شده توسط: masume_ml
ارسال: #۱۱۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط ali007.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط:  آخه بچه ها PID فرزند توی process table پدر هم ثبت میشه!!! والا از اساتید هم پرسیدم کسایی که سیستم عامل نوشتن گفتن پشته فرآیندی جداست
همشون هم گفتن fork کردی exec هم کردی!!!!! اصلا بمیرن با این سوال دادنشون، دکتر حقیقت کجاس؟؟؟؟

مسلما هر فرآیند باید بدونه بابای کیه یا فرزند کی هست!! پس یه ساختمان داده مشترک heap هست که اجداد خودشون رو ازش بدس میارن که من اینو قبلا نوشتم پروژم بود، اما در مورد PID تحقیقات به اینجا رسید که موقع فراخونی fork پدر یه فرزند میسازه و هرچی خودش داره duplicate میکنه!! یعنی هرچی داره روی یه حافظه جدید فرزند کپی میکنه اما ID برنمیگردونه!!!؟؟!؟!؟! چرا؟؟ چون اگه ID فرآیند جدید رو بخواد باید یه تابع دیگه بنام PID() فراخوانی بشه تا یه آیدی جدید به فرآیند نینی تازه بوجود اومده تعلق بگیره!!!! به ولای علی هرچی تا الان خوندم داره نقض میشه!!!

به نظر این سوال ارتباط مستقیمی به تمرین ۵ فصل سوم سیلبر شاتس ویرایش نهم داره(چون متن سوال ها دقیقا مثل هم هستش):

When a process creates a new process using the fork() operation, which
of the following state is shared between the parent process and the child
process?
a. Stack
b. Heap
c. Shared memory segments
Answer: Only the shared memory segments are shared between the
parent process and the newly forked child process. Copies of the stack
and the heap are made for the newly created process

شاید بگید پس heap جز جوابه ولی یک فرآیند بطور کلی دارای پشته است ولی ممکن است شامل heap نیز باشد ..اینو صفحه۱۰۶ویرایش نهم سیلبر شاتس میگه:

۳/۱/۱ The Process
Informally, as mentioned earlier, a process is a program in execution. A process
is more than the program code, which is sometimes known as the text section.
It also includes the current activity, as represented by the value of the program
counter and the contents of the processor’s registers. A process generally also
includes the process stack, which contains temporary data (such as function
parameters, return addresses, and local variables), and a data section, which
contains global variables.A process may also include a heap,which is memory
that is dynamically allocated during process run time. The structure of a process
in memory is shown in Figure 3.1.
ارسال: #۱۲۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ب.ظ)bestgirl نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۴ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  من نیز آماده به مسدود زدم
مجموعه کاری زدم

پنج حالت ممکن برای فرآیند:
اجرا : فرآیندی هم اکنون در حالت اجرا است.

آماده : با گرفتن فرصت به اجرا درمی آیند.

مسدود: با تمام شدن وقت و یا بروز حادثه اتفاق می افتد.

جدید: فرآیندی که هم اکنون ایجاد شده.

خروج: به علت دستور توقف یا به دلیلی قطع شده.

مدل پنج حالته برای فرایند:

انواع حوادثی که منجر به تغییر حالت شده:
تهی آماده: فرایند جدیدی را برای اجرای یک برنامه ایجاد می کند.
جدید آماده: آمادگی برای گرفتن یک برنامه.
<آماده اجرا: زمان انتخاب یک فرآیند رسیده.
اجرا خروج: فرآیند جاری اعلام می کند که تمام شده. اجرا آماده: اتمام زمان مجاز برای یک فرآیند .
(متداولترین)
اجرا مسدود:درخواست یکمنبع با انتظار.

مسدود آماده:حادثه مورد نظر اتفاق افتاده.

آماده خروج:با تصمیم پدر.

مسدود خروج:توضیح تغییر حاتت قبل در اینجا نیز صادق است.

بنابراین به نظرم جواب این سوال : آماده اجرا به مسدود جزء تغییر حالت های مستقیم نیست.
در دفترچه A گزینه ۲ جواب سوال ۹۱ می باشد.

ولی من سوال کوبیدگی رو افزایش اندازه ی صفحه زدمHuhچون تو تستای پارسه همچین سوالی بود که جوابش میشد یا کاهش درجه چند برنامگی یا افزایش اندازه ی صفحه...

منم تو کتاب پوران تو نکاتم یادداشت کردم کاهش درجه چندبرنامه گی و افزایش اندازه صفحه ConfusedBlush
افزایش اندازه صفحه کوبیدگی رو درست نمیکنه.
افزایش تعداد قاب های تخصیص داده شده به فرایند کوبیدگی رو درست میکنه :-؟

البته فک کنم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۳۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۸۱۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۰۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۹۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۳۱ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۴۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۳۳ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close