زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳

ارسال: #۴۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۰۰ ب.ظ
RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  آخ جون معماری رو فگر کردم خیلی خوب زدم پایگاه رو خیلی بد برعکس شدBig GrinTongue
پایگاه هم من اونو project سومیه زدم که غلطه!
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم
و اون یکی ام که بچه ها در موردش چیزی نگفتن بیشتر از ۱۰ رو زدم گزینه ا به ۲ دلیل که یکی از دلیلهام اینه که count رو نمی شه تو بخش where بررسی کرد!Undecided

من ۱ زدم همون بیشتر از ۱۰ تا رو درسته ایا؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  آخ جون معماری رو فگر کردم خیلی خوب زدم پایگاه رو خیلی بد برعکس شدBig GrinTongue
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم
و اون یکی ام که بچه ها در موردش چیزی نگفتن بیشتر از ۱۰ رو زدم گزینه ا به ۲ دلیل که یکی از دلیلهام اینه که count رو نمی شه تو بخش where بررسی کرد!Undecided

ولی گزینه ی ۱ p# رو تو group by آورده بود بدون اینکه تو لیست select بیاره و این غلطه!

خدایا خودت از همه چیز آگاهی...خودت دیدی که تلاش کردم ....تااینجای کار با من بود....از اینجا به بعدشو سپردم به خودت ...چون میدونم بهترینها رو برام رقم میزنی
ارسال: #۴۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۸ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  بچه ها اون که outer join با project پیاده سازی شده بود چی میشد ؟ میشه یکی توضیحش بده؟

به نظر من اولش پیوند خارجی پدرها رو زده بود، میشه همه افراد، حتی اونایی که مادرشون نیست!

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
 سپاس‌گزاری شده توسط: tarane1992 , tahereh_abbasi
ارسال: #۴۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۶ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  آخ جون معماری رو فگر کردم خیلی خوب زدم پایگاه رو خیلی بد برعکس شدBig GrinTongue
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم

منم ۱ زدم ولی گزینه ی یک از نظر ساختاری غلط ولی خوب بقیه هم اون جوابو نمیدادن Sad
ولی به دلیل شناخت از طراحان سوال من یک و زدمUndecided
 سپاس‌گزاری شده توسط: tahereh_abbasi
ارسال: #۵۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۹ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم

ولی گزینه ی ۱ p# رو تو group by آورده بود بدون اینکه تو لیست select بیاره و این غلطه!

شما کدوم و زدید؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۵۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۰ ب.ظ
اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)Good! نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ)amir_hossein نوشته شده توسط:  کلا به نظرم سوالای دیتابیس :

اولی : هر ۳ درست

دومی : اونی که پراجکتا جاهاشونو عوض کرده بود.

سومی : در اصل کلید اصلی C بود که میشه AC و AB

پنجمی : بنظرم همش مشکل syntax داشت ولی از نظر من مناسبترینش گزینه ۱ دفترچه C بود

اونی که اینجور بود :

Seletc sid
from..
where group by sid , pid
count(*) < 10

منم نظرمو با ویرایش ارسال شما گفتم
دوستان توجه کنید یه نکته تو دستور group by هست و اون اینه که جلوی group by فقط باید ستونی بیاد که تو select اومده ولی اینجا تو هر دو گزینه به غیر اون ستون یه ستون دیگه هم بود که فکر کنم جوابش نبودن و غلط بودن به نظر من اونی که and داشت توش جواب بود
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , Mohammad-A
ارسال: #۵۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۸ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  بچه ها اون که outer join با project پیاده سازی شده بود چی میشد ؟ میشه یکی توضیحش بده؟

به نظر من اولش پیوند خارجی پدرها رو زده بود، میشه همه افراد، حتی اونایی که مادرشون نیست!
من زدم همه افراد به جز اونایی که مادرشون وارد نشده
ارسال: #۵۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۰۱ ب.ظ
دفترچه ی من D بود ...گزینه ی ۳ رو زدم ..۱و۴ رو غلطه!

خدایا خودت از همه چیز آگاهی...خودت دیدی که تلاش کردم ....تااینجای کار با من بود....از اینجا به بعدشو سپردم به خودت ...چون میدونم بهترینها رو برام رقم میزنی
ارسال: #۵۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط sahar-it88.)
Re: RE: پایگاه داده آی تی ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  ان سوال که هیچ کالایی نباشه که انتخاب نشه
با عملگر تقسیم جواب می شد؟

چون معنی اش انتخاب (( همه )) است . دیگه .

دقیقا Big Grinچون منم تقسیم رو زدم...

منم تقسیم آخ جون

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم

آره راست میگی ولی آخه بقیشونم یه جوری بودن

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
ارسال: #۵۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط sorlin.)
RE: اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط:  دوستان این سوال که مربوط به نیم پیوند (semi-join) بود چهار عبارت از نیم پیوند داده بود گفته بود چندتا درست هستن
گزینه ها این طوری بودن
فقط ۲ درست است
۲ و۳ درست هستن
۱و۳ درست هستن
هر سه مورد درست هست

در حالی که چهار مورد بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اره خدا لعنتشون کنه Confused من اینارو خوب بلد بودم ولی گزینه ها هیجکدوم لیبل نداشت ترسیدم اصلا نگاش هم نکردم تو دور اول دور دوم هم وقت نرسید دیگه ..
ایشالله که حذف میشه سوال Blush

حالا نمیدونم توجه کردید یا نه تو متنای ریدینگ انگلیسی یجا اشاره گر تایپ هم تو سوالا افتاده بود.یعنی واقعا از صفحه عکس میگیرن ؟؟ :O
ارسال: #۵۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۱ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟
منم ۱ زدم. بهتر از بقیه گزینه ها بود Smile)

کمربنـــــــــــــــــــــ(ها را ببندید)ــــــــــــــــــــــد
قراره کلی خوش بگذرونیم
ارسال: #۵۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ
Re: RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟

به نظرم ۴ بهتر از بقیه گزینه ها بود!
استدلالم هم اول اینه که (*)count نمیتونه اونجا بیاد و فقط میتونه بصورت تنها در سلکت بیاد!
استدلال دومم هم این بود که در قسمت شرط (گزینه ۴) بر اساس تاریخ تولید میگیره و اونی که تاریخ تولیدش بیشتر از ۱۰تاس یعنی بیشتر از ۱۰ باز تولید شده!

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams
ارسال: #۵۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۹ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟

استدلالم هم اول اینه که (*)count نمیتونه اونجا بیاد و فقط میتونه بصورت تنها در سلکت بیاد!
استدلال دومم هم این بود که در قسمت شرط (گزینه ۴) بر اساس تاریخ تولید میگیره و اونی که تاریخ تولیدش بیشتر از ۱۰تاس یعنی بیشتر از ۱۰ باز تولید شده!

سلام دوستان...
دوتا از گزینه ها که group by داشتن رد میشن...
گزینه ای درست بود که از ضرب دکارتی استفاده کرده بود...
اگر بخواهیم عناصر داخل یک رابطه رو از هر نظری مقایسه کنیم باید ضرب دکارتی بزنیم...
ارسال: #۵۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  

سلام دوستان...
دوتا از گزینه ها که group by داشتن رد میشن...
گزینه ای درست بود که از ضرب دکارتی استفاده کرده بود...
اگر بخواهیم عناصر داخل یک رابطه رو از هر نظری مقایسه کنیم باید ضرب دکارتی بزنیم...

کاملا درسته.

ارسال: #۶۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
اون سوالی که پدر و مادر داشت هم میشه اونی left outer زده بود که فکر کنم میشد همه افراد حتی اونایی که پدرشون نیست
اگر اشتباه نکنم واسه مادرا inner join زده بود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: aynazk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۳ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۲ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close