زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳

ارسال: #۶۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۰ ب.ظ)sorlin نوشته شده توسط:  حالا نمیدونم توجه کردید یا نه تو متنای ریدینگ انگلیسی یجا اشاره گر تایپ هم تو سوالا افتاده بود.یعنی واقعا از صفحه عکس میگیرن ؟؟ :O

آرهههه...

من اونو دیدم حس کردم داره تقلب میشه توی سوالا Smile)

تازه اگه الان دقت کرده باشی ، فرمای a , b , c , d بچه ها که میگن اکثرا گزینه هاشونم یکی بود.
حتی شماره سوالا هم همون بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۳ ب.ظ
Re: RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟
منم ۱ زدم. بهتر از بقیه گزینه ها بود Smile)

به نظرم ۴ بهتر از بقیه گزینه ها بود!
استدلالم هم اول اینه که (*)count نمیتونه اونجا بیاد و فقط میتونه بصورت تنها در سلکت بیاد!
استدلال دومم هم این بود که در قسمت شرط (گزینه ۴) بر اساس تاریخ تولید میگیره و اونی که تاریخ تولیدش بیشتر از ۱۰تاس یعنی بیشتر از ۱۰ باز تولید شده!

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

سلام دوستان...
دوتا از گزینه ها که group by داشتن رد میشن...
گزینه ای درست بود که از ضرب دکارتی استفاده کرده بود...
اگر بخواهیم عناصر داخل یک رابطه رو از هر نظری مقایسه کنیم باید ضرب دکارتی بزنیم...

یعنی کدوم گزینه میشه بالاخره؟

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
ارسال: #۶۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ب.ظ
اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C)
دوستان سوالات اشتباه بی شک به عمد طرح میشه.
سوالاتی که مطمئن هستین اشتباهه یک گزینه که به نظرتون درسته رو بزنین چون یا حذف میشه یا تاثیر مثبت میدن که اگر تاثیر مثبت بدن خیلی به نفعتون میشه اگر شانس باهاتون یار باشه و گزینه انتخابیتون کلید باشه.
و اگرم حذف بشه که هیچی از دست ندادین
ارسال: #۶۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ب.ظ
RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  ان سوال که هیچ کالایی نباشه که انتخاب نشه
با عملگر تقسیم جواب می شد؟

چون معنی اش انتخاب (( همه )) است . دیگه .

آره آره ه ه منم همینو میگم کاش درست باشه Sad
ارسال: #۶۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۳ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟
منم ۱ زدم. بهتر از بقیه گزینه ها بود Smile)

به نظرم ۴ بهتر از بقیه گزینه ها بود!
استدلالم هم اول اینه که (*)count نمیتونه اونجا بیاد و فقط میتونه بصورت تنها در سلکت بیاد!
استدلال دومم هم این بود که در قسمت شرط (گزینه ۴) بر اساس تاریخ تولید میگیره و اونی که تاریخ تولیدش بیشتر از ۱۰تاس یعنی بیشتر از ۱۰ باز تولید شده!

سلام دوستان...
دوتا از گزینه ها که group by داشتن رد میشن...
گزینه ای درست بود که از ضرب دکارتی استفاده کرده بود...
اگر بخواهیم عناصر داخل یک رابطه رو از هر نظری مقایسه کنیم باید ضرب دکارتی بزنیم...

یعنی کدوم گزینه میشه بالاخره؟

دفترچه من B بود که شد گزینه ۳///
ارسال: #۶۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوال اول پایگاه که میگفت کدوم از مساوی ها درسته بعد چهار تا تساوی داشت. سوالی ک در مورد سیمی جوین بود.
گزینه هاش شماره نخورده بود. بعدشم تو گزینه چهارش این بود که هر سه مورد صحیح است. اونو کسی یادشه؟
من زدم گزینه سوم. یعنی I , III صحیح است.
ولی فکر کنم اشتباه تایپی داشت؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadradin
ارسال: #۶۷
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)mahdiazadbar نوشته شده توسط:  سوال اول پایگاه که میگفت کدوم از مساوی ها درسته بعد چهار تا تساوی داشت. سوالی ک در مورد سیمی جوین بود.
گزینه هاش شماره نخورده بود. بعدشم تو گزینه چهارش این بود که هر سه مورد صحیح است. اونو کسی یادشه؟

سلام قبلا به این سوال و مشکل پاسخ داده شده بود. اون جمله اول جزو صورت سوال بود سه تای زیرش همون سه مورد مد نظر طراح بودن. که گزینه ۴ یعنی هر سه تا درستن میشد.
ارسال: #۶۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ)mahdi.68 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)mahdiazadbar نوشته شده توسط:  سوال اول پایگاه که میگفت کدوم از مساوی ها درسته بعد چهار تا تساوی داشت. سوالی ک در مورد سیمی جوین بود.

سلام قبلا به این سوال و مشکل پاسخ داده شده بود. اون جمله اول جزو صورت سوال بود سه تای زیرش همون سه مورد مد نظر طراح بودن. که گزینه ۴ یعنی هر سه تا درستن میشد.

سوالی بود میشد جوابش بدی..ولی از بس بد مطرحش کرده بودنو بد نوشته بودنش..ک من قاطی کردم ..واسه همین نزدم تستو!
ارسال: #۶۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ب.ظ
کد:
select [sid]
from tblSuppliers
group by [sid], [gid]
having count(*) >= 10

جواب صحیح این میشه. من توی SQL هم جدول رو ساختم و تست کردم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: msalehi1991
ارسال: #۷۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ق.ظ
این سوال اول پایگاه اشتباه تایپی داشت حذفش نمیکنن یعنی ؟؟؟
ارسال: #۷۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط aria.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ب.ظ)shahram.nasaji نوشته شده توسط:  
کد:
select [sid]
from tblSuppliers
group by [sid], [gid]
having count(*) >= 10

جواب صحیح همین بود بقیه غلط گرامری داشت استفاده از توابع عددی فقط بعد از سلکت مجاز است مگر اینکه در شرط HAVING

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ)m_ok نوشته شده توسط:  این سوال اول پایگاه اشتباه تایپی داشت حذفش نمیکنن یعنی ؟؟؟
دوست عزیز اگه منظور شما سوال شبه پیوند است که اشتباه تایپی نداشت فقط ۱و۲ و ۳ را ننوشته بود خوب اصولا از بالا به پایین مشخص بود
واصلا چون هر سه مورد درست بود سوال اشکالی نداشت معمولا سنجش سوالات اشتباهی که دانشجو می تونسته از سره هوش دست پیدا کنه و استدلال می کنه که دانشجو باید اونقدر با هوش بوده باشه تا بتونه اون تست رو حل کنه وحدس بزنه که منظور طراح چیه این تست که اصلا مشکلی نداشت

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
ارسال: #۷۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ب.ظ)shahram.nasaji نوشته شده توسط:  
کد:
select [sid]
from tblSuppliers
group by [sid], [gid]
having count(*) >= 10

جواب صحیح همین بود بقیه غلط گرامری داشت استفاده از توابع عددی فقط بعد از سلکت مجاز است مگر اینکه در شرط HAVING

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ)m_ok نوشته شده توسط:  این سوال اول پایگاه اشتباه تایپی داشت حذفش نمیکنن یعنی ؟؟؟
دوست عزیز اگه منظور شما سوال شبه پیوند است که اشتباه تایپی نداشت فقط ۱و۲ و ۳ را ننوشته بود خوب اصولا از بالا به پایین مشخص بود
واصلا چون هر سه مورد درست بود سوال اشکالی نداشت معمولا سنجش سوالات اشتباهی که دانشجو می تونسته از سره هوش دست پیدا کنه و استدلال می کنه که دانشجو باید اونقدر با هوش بوده باشه تا بتونه اون تست رو حل کنه وحدس بزنه که منظور طراح چیه این تست که اصلا مشکلی نداشت
ممنون ! یه لحظه فک کردم نزدم این سوال رو بعد یادم اومد که منم با اینکه شک کرده بودم به صورت سوال همون هر ۳ درست رو زدم Big Grin
ارسال: #۷۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ق.ظ)m_ok نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ب.ظ)shahram.nasaji نوشته شده توسط:  
کد:
select [sid]
from tblSuppliers
group by [sid], [gid]
having count(*) >= 10

ممنون ! یه لحظه فک کردم نزدم این سوال رو بعد یادم اومد که منم با اینکه شک کرده بودم به صورت سوال همون هر ۳ درست رو زدم Big Grin

منم هرسه زدم.اون سوال select sid فک کنم اشتباه می گید چون تو مقسمی گفته فقط group by رو صفاتی انجام می دیم که داخل selectانتخاب شن اینجاgid انتخاب نکرده.
ارسال: #۷۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ ق.ظ، توسط aria.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ق.ظ)hadis123 نوشته شده توسط:  منم هرسه زدم.اون سوال select sid فک کنم اشتباه می گید چون تو مقسمی گفته فقط group by رو صفاتی انجام می دیم که داخل selectانتخاب شن اینجاgid انتخاب نکرده.
نه دوست عزیز ببین اونچیزی که بعد ازسلکت است یک پرتو است شما ابتدا گروه بندی می کنی براساس group by [sid], [gid] بعد شما SID های اون گرو ه بندی رو در خروجی نمایش می دی از این ها که بگذریم ۳ گزینه دیگر خطای گرامری دارد

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa
ارسال: #۷۵
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ ق.ظ)aria نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ق.ظ)hadis123 نوشته شده توسط:  منم هرسه زدم.اون سوال select sid فک کنم اشتباه می گید چون تو مقسمی گفته فقط group by رو صفاتی انجام می دیم که داخل selectانتخاب شن اینجاgid انتخاب نکرده.
نه دوست عزیز ببین اونچیزی که بعد ازسلکت است یک پرتو است شما ابتدا گروه بندی می کنی براساس group by [sid], [gid] بعد شما SID های اون گرو ه بندی رو در خروجی نمایش می دی از این ها که بگذریم ۳ گزینه دیگر خطای گرامری دارد

ولی از نظر منم ربطی به پرتو بودنش نداره!در هر صورت امکان اینکه صفتی رو در گروه بندی بیاری بدون اینکه در لیست صفات سلکت باشه اشتباهه!و مثل این مورد تو خیلی از تستا بوده.

خدایا خودت از همه چیز آگاهی...خودت دیدی که تلاش کردم ....تااینجای کار با من بود....از اینجا به بعدشو سپردم به خودت ...چون میدونم بهترینها رو برام رقم میزنی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۳ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close