زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۴۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ ق.ظ
بررسی سوالات سیستم عامل - کامپیوتر ۹۳
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۷ ق.ظ)Seeb نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ ق.ظ)bahar_engineer نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ب.ظ)Seeb نوشته شده توسط:  این سوال یکم مبهم نبود؟!

آخه زمان سرویس تاثیری توی الگورینم HRRN نداره! ؟

سوال c-Scan

همون پویش چرخشی بود که تا آخر به سمت کوچکترین سیلندر میرفت بعدم بر میگشت اول دوباره از بزرگترین سیلندر شروع به پویش میکرد

بیشتر از این چه تاثیری می خواین داشته باشه ؟

اولویت در الگوریتم HRRN = زمان سرویس + زمان انتظار / زمان سرویس

درسته تاثیر داره . ولی وقتی زمان انتظار داشته باشیم ، تاثیرش کمرنگ میشه ...
حل بچه ها رو که دیدم کاملا قانع شدم که اشتباه زده باشم سوالو .
اما تحلیل من از این سوال این بود که تو الگوریتم HRRN با زمان انتظار ثابت مثلا ۱ برای همه ی پردازه ها اولویت با پردازه ای هست که زمان سرویسش کوچیکتره یعنی زمان سرویس کمتری برای اجرا داره ، چون تو مخرج کسره . یعنی تو حالت عادی همینکه یه برنامه از یه برنامه دیگه کوچیکتر باشه کافیه . از طرفی و قتی زمان اتظار میاد تو صورت باعث میشه که تاثیر زمان سرویس کم بشه (که تو مخرجه) و برای همین اولویت بیشتر میشه .
من گفتم همینجوری حتی اگه زمان انتظار دو پردازه یکی هم باشه ، کافیه پردازه B از C کوچیکتر باشه که اول اجرا بشه . از طرف دیگه حتی زمان انتظار B هم بیشتر از C بود .
برای همین برداشتم از این سوال این بود که همینکه زمان سرویس پردازه B از C کمتر باشه کفایت میکنه...
خدا از دهنت بشنوه ۱ هفتست من دارم اینو می گم جالب پارسه هم اینطور که اکثر دوستان گفتن حل کرده و زده حقیقت حل کرده! ولی به نظر من بدونه شک گزینه صحیح Tb<Tc هست غیر اینم نشون می ده نظارتی نیست مثال نقض هم عمرا کسی بتونه بیاره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۲۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۱۷ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۳۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۸ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close