زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات درس کامپایلر - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۱۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۰ ب.ظ
RE: بررسی سوالات درس کامپایلر - کامپیوتر ۹۳
سوال اول هیچ کدام بود چرا ll(1)نیست؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸ ب.ظ، توسط Riemann.)
اولی هیچ کدام
دومی تداخل s/r داره
سومی ۱۶

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  مگه هر گرامری که lalr باشه ، slrنیست؟ ! خب اگه قرار بود که lalr بشه حتما،slr هم میشد و نمیشه که یک تست دو تا جواب درست داشته باشه(البته با وضع سنجش هر چیزی امکان دارهBig Grin) پس یا میشد slr یا هیچکدام..حالا کدومش؟
والا سرجلسه انقدر گیج بودم که به این چیزا فکر نمی کردم، دیدم دوتاش نیست، زدم هیچ کدام. هرچه باداباد
ارسال: #۱۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۹ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  مگه هر گرامری که lalr باشه ، slrنیست؟ ! خب اگه قرار بود که lalr بشه حتما،slr هم میشد و نمیشه که یک تست دو تا جواب درست داشته باشه(البته با وضع سنجش هر چیزی امکان دارهBig Grin) پس یا میشد slr یا هیچکدام..حالا کدومش؟

فکر کنم هر slr یک lalr هست نه برعکس!Big Grin البته من این سوالو نزدم!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: iApp , misagh01
ارسال: #۱۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  مگه هر گرامری که lalr باشه ، slrنیست؟ ! خب اگه قرار بود که lalr بشه حتما،slr هم میشد و نمیشه که یک تست دو تا جواب درست داشته باشه(البته با وضع سنجش هر چیزی امکان دارهBig Grin) پس یا میشد slr یا هیچکدام..حالا کدومش؟

فکر کنم هر slr یک lalr هست نه برعکس!Big Grin البته من این سوالو نزدم!Big Grin
منم یه نکته از وویس دکتر گارگهی نوشتم: هر گرامری که SLR هست مطمئنا LALR هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , misagh01
ارسال: #۲۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۴۸ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۱ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  منم یه نکته از وویس دکتر گارگهی نوشتم: هر گرامری که SLR هست مطمئنا LALR هست
دقیقا چون s/r رو نمیشه هیچ کاریش کرد، ولی اگه از بدشانسی ما باشه که lalr میشه.
ارسال: #۲۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۴ ب.ظ

slr زیرمجموعه ی lalr هستش، دلیل نداره وقتی slr نیست، lalr هم نباشه. lalr مجموعه ی بزرگتریه.

والا من ماشینش رو رسم کردم درست بود، ضمن اینکه گرامر به نظرم مبهم نبود.

آخر همه چیز خوب میشه. اگه نشد، یعنی هنوز آخرش نرسیده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: iApp
ارسال: #۲۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ
منو باش چطوری بدست اوردم.نخندینااا
گفتم follow , first یکسان داره پ هیچکدام!!
البته موافق هم به این موضوع هستم که بودن یکی دلیل بر واجب بودن یکی دیگه نمیشه(اگه متوجه شدین که قبولین!!!)
حالا نظر مثبت دوستان به جواب من چیه؟؟؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط shimaa.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  اولی LALR زدم دولی شیفت ردیوس.

LALR من کشیدم آیتم هاشو مشکل نداشت که ...

منم همینو زدم اصلا اگه طبق پوران بخوای بگی با در نظر گرفتن look ahead واسه follow ها میدیدیم که lalr هس منکه کل ماشینشو کشیدم این شد :-|
ارسال: #۲۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اولی هیچ کدام
دومی تداخل s/r داره
سومی ۱۶

والا سرجلسه انقدر گیج بودم که به این چیزا فکر نمی کردم، دیدم دوتاش نیست، زدم هیچ کدام. هرچه باداباد

دوست عزیز سومی‌ فکر کنم میشد ۱۳

کشیدم قوانینشو دیگه حال ندارم ۱۳ تاشو اینجا بنویسم Big Grin

خواستید بگید عکس بگیرم بذارم. Blush
ارسال: #۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۴ ق.ظ
دوستان مطمین باشید جواب هیچکدام و تداخل شیفت ردیوس میشه
در مورد گزینه هیچکدام اینکه اگه گرامری اس ال ار نباشه چس ال ار نیست چون اس ال ار زیر مجمووعه ال آ ال آر هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: sanfrancisco_me
ارسال: #۲۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  اولی LALR زدم دولی شیفت ردیوس.

LALR من کشیدم آیتم هاشو مشکل نداشت که ...

منم کشیدم
۵ دقیقه ماشین میکشیدم براش مطمئنید هیچ کدام بود؟

مگه هر گرامری که lalr باشه ، slrنیست؟ ! خب اگه قرار بود که lalr بشه حتما،slr هم میشد و نمیشه که یک تست دو تا جواب درست داشته باشه(البته با وضع سنجش هر چیزی امکان دارهBig Grin) پس یا میشد slr یا هیچکدام..حالا کدومش؟

گرامری که SLR باشه حتما LALR هستش اما برعکسش درست نیست همیشه . چون تو LALR بر اساس اشتراک آیتمهای LR به زیر مجموعه ای از فالو ها میریم و به ازای زیر مجموعه ای از فالوها ردیوس داریم، اما تو SLR به ازای همه فالو ها ردیوس داریم. بنابراین گرامرهایی وجود دارند که LALR هستند درحالی که SLR نیستند.

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
ارسال: #۲۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۶ ب.ظ
همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
ارسال: #۲۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
نه دیگه منم اشتباهم همین جا بود..نباید First (Db) رو حساب کنیم..بلکه فقط first D رو حساب میکنیم که میشه d و تداخل ندارهHuh
ارسال: #۲۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۱ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
نه دیگه منم اشتباهم همین جا بود..نباید First (Db) رو حساب کنیم..بلکه فقط first D رو حساب میکنیم که میشه d و تداخل ندارهHuh
مگه لاندا تو first D نیست؟!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۳۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۴ ب.ظ، توسط npour.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۱ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
مگه لاندا تو first D نیست؟!Big Grin

خب اره ولی نباید به جای D لاندا میذاشتیم Sad فرقش با SLR همینه ....Sad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
Sad سوال ۱۰۷ کامپایلر ۹۸ zohre.notash ۰ ۱,۴۹۸ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: zohre.notash
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۷۲۷ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close