زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات درس کامپایلر - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۳۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۶ ب.ظ
RE: بررسی سوالات درس کامپایلر - کامپیوتر ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
نه دیگه منم اشتباهم همین جا بود..نباید First (Db) رو حساب کنیم..بلکه فقط first D رو حساب میکنیم که میشه d و تداخل ندارهHuh

باید FIRST Db روئ حساب کنیم و از اونجا که D لاندا رو هم تولید میکنه پس b هم جزو مجموعه تولید میشه کتاب پوران صفحه ۹۷ نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی رئ توضیح داده که باید FIRST Db رو حساب کنیم نه FIRST D
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  همون هیچکدامه چون تو حالت دوم b تو مجموعه پیشبینی میاد و چون تو همون حالت هم انتقال با b و هم کاهش با b داریم lalr نیست به این نکته توجه کنیم که مجموعه پیشبینی به این دلیل b توش هست کهD لاندا هم تولید میکنه و از اونجا که مجموعه پیشبینی B میشه FIRST Db پس b هم جزو مجموعه پیشبینی هست حالا دوستان رو چه حساب میگن lalr هست من نمیدونم
نه دیگه منم اشتباهم همین جا بود..نباید First (Db) رو حساب کنیم..بلکه فقط first D رو حساب میکنیم که میشه d و تداخل ندارهHuh

باید FIRST Db روئ حساب کنیم و از اونجا که D لاندا رو هم تولید میکنه پس b هم جزو مجموعه تولید میشه کتاب پوران صفحه ۹۷ نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی رئ توضیح داده که باید FIRST Db رو حساب کنیم نه FIRST D

حالا در عوض مدرسان یک مثال داره که توی اون به جای D لاندا نذاشته....Huh
ارسال: #۳۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۲ ب.ظ
تو قانون مجموعه پیشبینی این هست که پیشبینی میکنه که بعد از B چی میاد از اونجا که ممکنه D لاندا باشه بعد B میشه b اصلا واسه همین گفته که FIRST Db که زمانی که D لاندا بود b رو هم جزو مجموعه پیشبینی داشته باشیم وگرنه تو قانون میومد FIRST D نه FIRST Db
ارسال: #۳۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۴ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  تو قانون مجموعه پیشبینی این هست که پیشبینی میکنه که بعد از B چی میاد از اونجا که ممکنه D لاندا باشه بعد B میشه b اصلا واسه همین گفته که FIRST Db که زمانی که D لاندا بود b رو هم جزو مجموعه پیشبینی داشته باشیم وگرنه تو قانون میومد FIRST D نه FIRST Db

من که هیچکدام زدم و از خدامه اینجوری باشه ولی بگو اگه اینجوری باشه فرقش با slr چی میشه
ارسال: #۳۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۸ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  تو قانون مجموعه پیشبینی این هست که پیشبینی میکنه که بعد از B چی میاد از اونجا که ممکنه D لاندا باشه بعد B میشه b اصلا واسه همین گفته که FIRST Db که زمانی که D لاندا بود b رو هم جزو مجموعه پیشبینی داشته باشیم وگرنه تو قانون میومد FIRST D نه FIRST Db

من که هیچکدام زدم و از خدامه اینجوری باشه ولی بگو اگه اینجوری باشه فرقش با slr چی میشه

فرقش با SLR در اینه که SLR تو مجموعه FOLLOW B قانون کاهش رو قرار میده اما LALR تو اجتماع مجموعه های پیشبینی B , S اصلا واسه همینه که حالتهای SLR , LALR تعدادشون یکیه و LALR به این دلیل قویتره که مجموعه پیشبینی داره نه FOLLOW تو این یه مورد خاص مجموعه پیش بینی با FOLLOW B تو b اشتراک دارن
ارسال: #۳۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۴ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  تو قانون مجموعه پیشبینی این هست که پیشبینی میکنه که بعد از B چی میاد از اونجا که ممکنه D لاندا باشه بعد B میشه b اصلا واسه همین گفته که FIRST Db که زمانی که D لاندا بود b رو هم جزو مجموعه پیشبینی داشته باشیم وگرنه تو قانون میومد FIRST D نه FIRST Db

فرقش با SLR در اینه که SLR تو مجموعه FOLLOW B قانون کاهش رو قرار میده اما LALR تو اجتماع مجموعه های پیشبینی B , S اصلا واسه همینه که حالتهای SLR , LALR تعدادشون یکیه و LALR به این دلیل قویتره که مجموعه پیشبینی داره نه FOLLOW تو این یه مورد خاص مجموعه پیش بینی با FOLLOW B تو b اشتراک دارن

منم یک جزوه از استاد شاپوری خوندم که توش نوشته بود : تا زمانی که Term جدید به مجموعه اضافه نشه باید Lookahead گیری رو ادامه بدیم..ولی دیدم بچه ها گفتن Lalr رفتم مدرسان رو دیدم که یک مثال تقریبا مثل این تست رو اینجوری حل کرده بود..میخوای زنگ بزنیم از استاد شاپوری بپرسیم؟
ارسال: #۳۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط damavand_kellap.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  

منم یک جزوه از استاد شاپوری خوندم که توش نوشته بود : تا زمانی که Term جدید به مجموعه اضافه نشه باید Lookahead گیری رو ادامه بدیم..ولی دیدم بچه ها گفتن Lalr رفتم مدرسان رو دیدم که یک مثال تقریبا مثل این تست رو اینجوری حل کرده بود..میخوای زنگ بزنیم از استاد شاپوری بپرسیم؟
بله میتونید بپرسید از ایشون

فقط خبرشو به ما هم بدید گرچه ۱۰۰% مطمئنم که جواب هیچکدامه Smile
ارسال: #۳۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۴ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  فقط خبرشو به ما هم بدید گرچه ۱۰۰% مطمئنم که جواب هیچکدامه Smile

اگه هیچ کدام بود پیش من شیرینیت محفوظه برادر Big Grin

----------------------------------------------------------
اون قانونا رو من ۱۶ بدست اوردم، کسی هست هم دردی کنه Big Grin

من ۱۳ تا به دست اوردم. Confused

بنی آدم اعضای یکدیگرن که در آفرینش ز یک گوهرن
چه روزی به درد آورد روزگار نماند دگر عضوها را قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی
چو عضوی به درد اورد روزگار نماند دگر عضوها را قرار
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۳۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۸ ب.ظ
دومی چرا میگید s/r ؟
من دومی رو زدم lalr....
اون سوالی که اندازه جدول پرش رو میخواست چی زدید؟؟ یه جوری بود سوالش جواب توی گزینه ها نبود از طرفی نوشته در چه حدودی هست؟! خب این یعنی چی؟؟ جوابش رو من در آوردم ۳۳ که توی گزینه ها نبود ولی ۳۲ توی گزینه ها بود حالا باید هیچ کدام رو میزدیم یا به خاطر این که نوشته بود در چه حدودی ۳۲ رو میزدیم؟؟ یا کلا من اشتباه درآوردم؟؟
ارسال: #۴۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  فقط خبرشو به ما هم بدید گرچه ۱۰۰% مطمئنم که جواب هیچکدامه Smile

اگه هیچ کدام بود پیش من شیرینیت محفوظه برادر Big Grin

----------------------------------------------------------
اون قانونا رو من ۱۶ بدست اوردم، کسی هست هم دردی کنه Big Grin

من نزدمBig Grin
ارسال: #۴۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ)farzad67 نوشته شده توسط:  من ۱۳ تا به دست اوردم.
شما این مبحثو از کجا خونده بودی؟ مدرسان؟

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)نیکا نوشته شده توسط:  اون سوالی که اندازه جدول پرش رو میخواست چی زدید؟؟ یه جوری بود سوالش جواب توی گزینه ها نبود از طرفی نوشته در چه حدودی هست؟! خب این یعنی چی؟؟ جوابش رو من در آوردم ۳۳ که توی گزینه ها نبود ولی ۳۲ توی گزینه ها بود حالا باید هیچ کدام رو میزدیم یا به خاطر این که نوشته بود در چه حدودی ۳۲ رو میزدیم؟؟ یا کلا من اشتباه درآوردم؟؟

اخه مگه فیزیک هست که ۹/۸ رو بگیریم ۱۰؟

والا نمیدونم.. خب درست میگفتن اندازه جدول پرش چقدره؟ نه این که در چه حدودیه؟؟!
ارسال: #۴۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)نیکا نوشته شده توسط:  اون سوالی که اندازه جدول پرش رو میخواست چی زدید؟؟ یه جوری بود سوالش جواب توی گزینه ها نبود از طرفی نوشته در چه حدودی هست؟! خب این یعنی چی؟؟ جوابش رو من در آوردم ۳۳ که توی گزینه ها نبود ولی ۳۲ توی گزینه ها بود حالا باید هیچ کدام رو میزدیم یا به خاطر این که نوشته بود در چه حدودی ۳۲ رو میزدیم؟؟ یا کلا من اشتباه درآوردم؟؟

دوستان ببخشید اما من نظرمو در مورد جدول پرش میگم که اصلا بهش اطمینانی ندارم میخوام نظر شما رو بدونم.این سوال میگه جدول پرش ما ۱۰ حالت داره که با ثابتهای گفته شده تو سوال انتخاب میشن اینا ثابتایی هستن که اگه شرط هر حالت با اونا برابر بود پرش میکنه بهحالت مورد نظر نه شماره حالتهای ما من طبق این تحلیل چون دیدم جدول پرش ۱۰ حالت داره اندازشو زدم ۱۰ نمیدونم درست زدم یا غلط نظر شما چیه ؟ Sad
ارسال: #۴۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  

دوستان ببخشید اما من نظرمو در مورد جدول پرش میگم که اصلا بهش اطمینانی ندارم میخوام نظر شما رو بدونم.این سوال میگه جدول پرش ما ۱۰ حالت داره که با ثابتهای گفته شده تو سوال انتخاب میشن اینا ثابتایی هستن که اگه شرط هر حالت با اونا برابر بود پرش میکنه بهحالت مورد نظر نه شماره حالتهای ما من طبق این تحلیل چون دیدم جدول پرش ۱۰ حالت داره اندازشو زدم ۱۰ نمیدونم درست زدم یا غلط نظر شما چیه ؟ Sad

من که نظری ندارم....ولی اگر اینی باشه که شما میگی دیگه ایراد من وارد نیست Blush چون اگه اون طور که من میگم باشه سوالش مبهمه..سوال باید به صورت واضح مشخص کنه چی میخواد.... مگه این که پاسخ صحیح همینی باشه که شما میگی ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۵ ب.ظ، توسط damavand_kellap.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۱ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  دوستان ببخشید اما من نظرمو در مورد جدول پرش میگم که اصلا بهش اطمینانی ندارم میخوام نظر شما رو بدونم.این سوال میگه جدول پرش ما ۱۰ حالت داره که با ثابتهای گفته شده تو سوال انتخاب میشن اینا ثابتایی هستن که اگه شرط هر حالت با اونا برابر بود پرش میکنه بهحالت مورد نظر نه شماره حالتهای ما من طبق این تحلیل چون دیدم جدول پرش ۱۰ حالت داره اندازشو زدم ۱۰ نمیدونم درست زدم یا غلط نظر شما چیه ؟
بله اینم یه مدلش میشه ولی جدول پرش نیست! جدول پرش یه جدولی هست که شما با مقدار داخل swithc بهش افست میدین! وگرنه switch رو میشه با هر چیزی پیاده سازی کرد! یکیش جدول هش

من متوجه منظور شما هستم ولی اینجا میگه با ثابتهای گفته شده انتخاب میشه مثلا دستور CASE X=10 JUMP TO L0 شرط و بررسی میکنه و به خونه L0 پرش میکنه اگه درست بود ما اینجا ۱۰ حالت داریم مثلا L0 تا L10 که تو جدول پرش ۱۰ حالت بهش اختصاص میدیم من اول اونطور در نظر گرفتم بعد دیدم در اومد ۳۱ حالت بعد دیدم تو صورت سوال گفته با ثابتها انتخاب میشن این فقط محاسبات L ها رو پیچیده تر میکنه و اندازه جدول برابر همون حالتاش میشه.البته این تحلیل من بود که اصلا بهش اطمینان ندارم و امکان اینکه نظر شما درست باشه بیشتره

انتخاب ثابتهای مختلف فقط حجم کد رو زیاد میکنه و اندازه جدول پرش رو تغییر نمیده یه تست تو کتاب مقسمی تو فصل ۵ هست که در مورد جدول پرشه نگاه کنید میبینید جدول پرش رو برا هر سه کد یه اندازه در نظر گرفته و فقط حجم کدا رو مقایسه کرده.
ارسال: #۴۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ق.ظ، توسط msayad.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  اولی LALR زدم دولی شیفت ردیوس.

LALR من کشیدم آیتم هاشو مشکل نداشت که ...

منم کشیدم
۵ دقیقه ماشین میکشیدم براش مطمئنید هیچ کدام بود؟

منم ماشین کشیدم ولی lalr نبود
هیچکدام زدم اولیو- دومی هم باز ماشین کشیدم lalr نبود میشد lr صفر -شیفت ریدیوس

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  

منم موافقم باید firt db حساب شه.
first حساب کردن چه ربطی به lalr بودن یا slr بودن داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
Sad سوال ۱۰۷ کامپایلر ۹۸ zohre.notash ۰ ۱,۴۹۸ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: zohre.notash
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۷۲۷ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close