زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات زبان های برنامه سازی - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۶۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوال ۹۶:
گفته ریسمان ها به مقدار اولیه ایکس احتیاج دارن. پس ایکس رو عوض نباید بکنم. خوب call by value result که اون آخر نتیجه رو تو ایکس میریزه و ریسمان های بعدی دیگه مقدار اولیه ی ایکس رو ندارن دیگه! ایکس عوض میشه.
اول باید call by value بفرسته برای compute و بعد چون تابع evaluate صرفا قراره ارزیابی هه ایکس رو انجام بده خوب برای سرعت بیشتر call by ref بفرستم. پس گزینه ۳ صحیح هه. پارسه گزینه ۳ تایید کرده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hoohoo , El@he
ارسال: #۶۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۳ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ ب.ظ)amateurobot نوشته شده توسط:  گفته ریسمان ها به مقدار اولیه ایکس احتیاج دارن. پس ایکس رو عوض نباید بکنم. خوب call by value result که اون آخر نتیجه رو تو ایکس میریزه و ریسمان های بعدی دیگه مقدار اولیه ی ایکس رو ندارن دیگه! ایکس عوض میشه.
اول باید call by value بفرسته برای compute و بعد چون تابع evaluate صرفا قراره ارزیابی هه ایکس رو انجام بده خوب برای سرعت بیشتر call by ref بفرستم. پس گزینه ۳ صحیح هه. پارسه گزینه ۳ تایید کرده

دقیقا منم با همین استدلال گزینه ی ۳ رو انتخاب کردم. خدا کنه درست بشه...

آخر همه چیز خوب میشه. اگه نشد، یعنی هنوز آخرش نرسیده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , hoohoo , bahar1369
ارسال: #۶۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۵ ق.ظ
RE: بررسی سوالات زبان های برنامه سازی - کامپیوتر ۹۳
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  من زدم اگه از درون تابع مجاز به فراخوانی تابع دیگه ای نباشیم ...
منم اینو زدم

اون یکی هم ۸ و ۵

اون یکی هم value و ref

میشه ۴ و ۸
اگر عجول باشه پارامتر a مقدار یک میگیره و تابع مقدار ۳ برمیگردون و میشه ۱+۳*۱که میشه ۴
تنبل باشه میشه ۲+۳*۲ میشه ۸
نظر من
مشابه اش تو مقسمی هست.

بازخوبه یکی مثه من زده اینو
منم ۴و۸ زدم

سلام

خروجی ۵و۸ که میشه ولی من فکر کنم ۴ هم میشه یعنی ۲ تا گزینه درست! بسته به نوع کامپایلر و زیان برنامه نویسی، اگه میتونین از استاداتون بپرسین که میشه یا نه اگه بشه اعتراض بذاریم
ممنون
ارسال: #۶۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ق.ظ)iMohamad نوشته شده توسط:  خروجی ۵و۸ که میشه ولی من فکر کنم ۴ هم میشه یعنی ۲ تا گزینه درست! بسته به نوع کامپایلر و زیان برنامه نویسی، اگه میتونین از استاداتون بپرسین که میشه یا نه اگه بشه اعتراض بذاریم
ممنون

معلومه که ۴ هم میشه تو همین تاپیک یه بخشی از کتاب رو گذاشتم با شماره صفحه که دقیقا همین سوال جل شده، ۳ گزینه درست میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۶۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط iMohamad.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸ ب.ظ)hoohoo نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸ ب.ظ)itsgu88 نوشته شده توسط:  بچه ها توی سئوال a*f(x)+a گفت که تابع ۳ رو برمیگردونه و a رو برابر ۲ برمیگردونه در صورتی که ارجاع با مقدار باشه ارجاع با مقدار ک روی مقدار اصلی تاثیر نمیزاره ینی یکی از جواب ها میشه ۴
خب حالا دوتا گزینه ممکنه باشه یا ۴و۸ یا ۴و۵ کدومش؟چرا؟

در مورد نخ هام ک خیلی تابلو بود چون t1 مقدار رو تغییر میداد باید ارجاعی باشه ک متغیر سراسری رو تغییر نده!

گفتم تو کتاب هر ۳ تا یعنی ۴، ۵ و ۸ را بدست آورده اینجوری که
هر ترم را به ترتیب ارزیابی کنیم یعنی
کد:
۱*۳ + ۲ = ۵
a را یکبار ارزیابی کنیم
کد:
۱*۳ + ۱ = ۴
تابع func را قبل ارزیابی a فراخوانی شود در نحو
کد:
۳ * ۲ + ۲ = ۸
یعنی طراح که این سوال را عینا کپی کرده از روی کتاب مرجع خب جواب را ندیده که هر ۳ تا درست میشه !!!!

سلام
میشه بگین کدوم کتاب و کدوم صفجه که اعتراض با آدرس بفرستیم واسه سنجش؟ کتاب sebesta?

ممنون

سوال ۹۵: جواب سنجش غلط!

اگه تابع خودشو فراخوانی کنه بدون پیوند کنترلی چطوری مقدارش برگرد و بقیه کارارو انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من گزینه اول بعنی نیازی به پیوند دسترسی نداریم درست تر.
ارسال: #۶۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ ب.ظ
بر اساس دفترچه A- تمام سوالات با دلایل:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال ۹۴: گزینه ۴ هم درست

با توجه به earlyو lazy یا late بایندینگ و امکان استفاده از delay و force (رجوع به کتاب sicp فصل stream) در برخی مفسر ها و این امکان هم وجود دارد که اول مقادیر موجود واکشی شود و بعد تابع فراخوان شود پس خروجی ۴ هم ممکن است.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال ۹۵:گزینه ۱ صحیح است

وقتی یک تابع تعریف شده (شرط گزینه ۴ نقض نمی شود) این امکان باید وجود داشته باشد که خود را فراخوانی کند در این صورت بدون پیوند کنترلی چطوری کارهای بازگشت و مقادیر برگشتی را انجام دهد!!!؟ گزینه درست تر ۱ هست چون رکورد فعالیت در زمان کامپایل معلوم شود جای مشخصی برای ارجاع به متغییرها میتواند داشته باشد یا در اگر در حوزه داینامیک باشه از پیوند کنترلی استفاده بشه ولی اگه پیوند کنترلی نباشه توی فراخوانی و بازگشت به مشکل غیر قابل حل بر میخوریم!!!

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۶۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۴۲ ب.ظ
سلام.عجیبه برای سوال ۹۴ هرکسی دنبال تایید گزینه خودش هست در حالیکه طبق کتاب پرت وچندتای دیگه که این مثال اومده هر ۳ خروجی ۴و۵ و۸ ممکنه اگر می خواهید اعتراض کنید انصافی برخورد کنید چون نمیشه بگویید ۴و۸ یا ۵و۸ پس اون بنده خدایی که ۴و۵ زده چی؟اگر بخواهید به کتابها استناد کنید ۳ گزینه در این سوال می تواند درست باشد ویک گزینه غلط واون همونی که ۷ داره.پس خواهش می کنم به فکر دوستان دیگر هم باشید واعتراض کامل بزنید نه فقط برای گزینه ای که خودتون هم درست زدید .ببخشیدا اگر اینطوری صحبت کردم .هر چند کاری نداره برای بعضی کاربرها فوری منفی داده می شود من هم از منفی هایی که می دهید نمی ترسم.
بازم معذرت می خواهم دخالت کردم.

پروردگارا
به من آرامش ده
تا بپذیرم آنچه را نمیتوانم تغییر دهم
دلیری ده
تا تغییر دهم آنچه را میتوانم تغییر دهم
بینش ده
تا تفاوت این دو رابدانم
مرا فهم ده
تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند جبران خلیل جبران
 سپاس‌گزاری شده توسط: من او , Amoojan
ارسال: #۶۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ
Rainbow RE: بررسی سوالات زبان های برنامه سازی - کامپیوتر ۹۳
با کل صحبتتون موافقم.
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۲ ب.ظ)ramzi نوشته شده توسط:  سلام.عجیبه برای سوال ۹۴ هرکسی دنبال تایید گزینه خودش هست در حالیکه طبق کتاب پرت وچندتای دیگه که این مثال اومده هر ۳ خروجی ۴و۵ و۸ ممکنه اگر می خواهید اعتراض کنید انصافی برخورد کنید چون نمیشه بگویید ۴و۸ یا ۵و۸ پس اون بنده خدایی که ۴و۵ زده چی؟اگر بخواهید به کتابها استناد کنید ۳ گزینه در این سوال می تواند درست باشد ویک گزینه غلط واون همونی که ۷ داره.پس خواهش می کنم به فکر دوستان دیگر هم باشید واعتراض کامل بزنید نه فقط برای گزینه ای که خودتون هم درست زدید .ببخشیدا اگر اینطوری صحبت کردم .هر چند کاری نداره برای بعضی کاربرها فوری منفی داده می شود من هم از منفی هایی که می دهید نمی ترسم.
بازم معذرت می خواهم دخالت کردم.
فقط این نکته رو بگم که این تاپیک منفی مثبت نداره!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۶۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ق.ظ)iMohamad نوشته شده توسط:  سلام
میشه بگین کدوم کتاب و کدوم صفجه که اعتراض با آدرس بفرستیم واسه سنجش؟ کتاب sebesta?

ممنون

کتاب پرات ترجمه جعفرنژاد چاپ ۱۲ صفحه ۲۵۸ مساله ۲ اثرات جانبی حل شده
ارسال: #۷۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۴۹ ق.ظ
چرا کسی به سوال ۹۵ اعتراض نداره!!!؟

وقتی یک تابع تعریف شده (شرط گزینه ۴ نقض نمی شود) این امکان باید وجود داشته باشد که خود را فراخوانی کند در این صورت بدون پیوند کنترلی چطوری کارهای بازگشت و مقادیر برگشتی را انجام دهد!!!؟ گزینه درست تر ۱ هست چون رکورد فعالیت در زمان کامپایل معلوم شود جای مشخصی برای ارجاع به متغییرها میتواند داشته باشد یا در اگر در حوزه داینامیک باشه از پیوند کنترلی استفاده بشه ولی اگه پیوند کنترلی نباشه توی فراخوانی و بازگشت به مشکل غیر قابل حل بر میخوریم!!!
ارسال: #۷۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ق.ظ)iMohamad نوشته شده توسط:  چرا کسی به سوال ۹۵ اعتراض نداره!!!؟

داداش تو یک تاپیک هم بزاری همه میبینن ها! Dodgy۴،۵تا تاپیک میری مثل اسپمرها پر میکنی...Undecided
رعایت کن جان ما!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close