زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بسه دیگه نا امیدی ( پر انرژی بپرین بالا)

ارسال: #۶۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط khani.)
RE: بسه دیگه نا امیدی ( پر انرژی بپرین بالا)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۵ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  بله صحبت های شما کاملا درسته ولی متاسفانه کاری هم نمیشه کرد(حداقل در حال حاضر)
من بعد از کنکور خیلی فکر کردم به اینکه واقعا میخوام چیکار کنم و در نتیجه رفتم کلاسهای برنامه نویسی جاوا ...xml...طراحی وب ....asp.net...و کارور پیشرفته ی اینترنت ثبت نام کردم و منتظرم ببینم کدوم زودتر تشکیل میشه!(البته بازم نمیدونم کدوم بیشتر به دردم میخورهUndecided)
بطور تجربی شبکه هم کار کردم و پروژه ی پایانی کارشناسی هم در رابطه با شبکه بود ولی همونطور که اطلاع دارین در حال حاضر برای استخدام و پر کردن رزومه مدرک!حرف اول رو میزنه ...دنبال کلاس برای شبکه هم هستم .تا ببینم خدا چی میخواد.

بله متاسفانه یک از بزرگترین بدبختی های جامعه ی ما مدرک گراییه. خود من هم به دلیل اوضاع موجود مجبورم هر چی در توانم هست مدرک جمع کنم..!!
البته داشتن مدرک بد نیستا. اتفاقا خیلی هم خوبه اما.. بدبختی اینه که مدرک گرایی (و پارتی بازی) جای شایسته سالاری رو گرفته.

در مورد کلاسهای شبکه من چند دوره رفتم و مدرک هم دارم. اگه کمک یا منبع نیاز داشتید دریغ نمی کنم.

فقط یه سئوال: زبانتون خوبه؟ یعنی میتونید کتاب بخونید یا فیلم آموزشی ببینید؟

به گفته ی خودتون شما یه نقطه قوت خیلی مهم دارید و اون با برنامه بودنه.
اگه بتونید با برنامه مطالعه و تمرین کنید، نیازی نیست پول زیادی خرج آموزشگاه ها بکنید.
میتونم منابع و نرم افزار ها و فیلم های آموزشی رو بهتون معرفی کنم تا خودتون بدون هزینه یاد بگیرید.(حداقل در مباحث شبکه) کافیه یه کم زبان بلد باشید (البته در این مسیر زبانتون هم تقویت خواهد شد.) نتیجه هم بهتر از آموزشگاه خواهد بود مطمئن باشید.

قول تبلیغات آموزشگاه ها رو نخورید. من بعد از کلی هزینه دیدم میتونستم با چند تا کتاب انگلیسی سطح intermediate و چند تا نرم افزار و فیلم، خودم یاد بگیرم.
البته باز هم تاکید میکنم که اگه بخواید خودتون یاد بگیرید نظم و پشتکار لازمه و گرنه همون آموزشگاه بهتره

وقتی دریای افکار آرام گیرد، کشتی های نجات از راه می رسند. امام علی (ع)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , nasim** , مهربان مادر
ارسال: #۶۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۳ ب.ظ
از نظر زبان فعلا در سطح دانشگاه هستم...دوره ی هشت ماهه ی مکالمه ی زبان رو ثبت نام کردم که بعد از پایان دوره میشه برای تافل خوند.
میتونم بپرسم چه دوره هایی از شبکه رو رفتید؟
ممنون میشم اگر لطف کنید و نام منابعی که برای شبکه خوندید رو هم بفرمایید.

خدایا خودت از همه چیز آگاهی...خودت دیدی که تلاش کردم ....تااینجای کار با من بود....از اینجا به بعدشو سپردم به خودت ...چون میدونم بهترینها رو برام رقم میزنی
ارسال: #۶۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط khani.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  من حرف شمارو نسبتا قبول دارم . ولی چیزی که هست واقعا دانشگاه بستر تئوری و آکادمیکه . ما خیلی این بحثو تو دانشگاه با استادامون داشتیم... حرف و نظر استادا هم این بود که شکا باید کار عملی رو خودتون شروع کنید و انجام بدید. دانشگاه محل کسب علمه . مهارت عملی رو شما باید برید دنبالش و خقیقتا یه چیزایی رو راست میگفتن . به نظر من ما دانشجوها خودمون هم نخواستیم . خودمون هم خیلی کم کاری کردیم . مثلا ما سر درس مهندسی اینترنت همیشه بچه ها پروژشون طراحی سایت بود و PHP و HTML و XML رو کامل یاد میگرفتن ، ما ترم ۸ درسو برداشته بودیم که ترم کوتاه شد ( ترم بهار پارسال) و یه سری مشکلات دیگه هم پیش اومد. استاد از یکی از خود بچه ها خواست به بچه ها PHP یاد بده که حداقل همه یکم یاد بگیرن . ولی چون اون کلاس نمره نداشت هیچ کس استقبال نکرد. ترم ۳ بودیم استادمون ۳ نمره اضافی گذاشت برا هرکس جاوا یاد بگیره و با جاوا پروژشو بزنه . خب این خودمون بودیم که فقط به عشق نمره درس خوندیم . خودمون کارآموزی رو میپیچونیم . خودمون پروژه کارشناسی رو میپیچونیم. به نظر من همه تقصیر گردن دانشگاه نیست . دانشگاه رو علاوه بر اساتید ، دانشجوها میسازن !!

خوب بله معلومه که دانشجو هم باید فعال باشه. اما باور کنید همین نظام آموزشیه بد هست که مارو این جوری بار آورده، که دانشجو فقط دنبال نمره ست و فقط یک هفته مونده به امتحانات شروع میکنه به درس خوندن، به جای آموزش صحیح حفظ میکنه نمره میگیره

باور کنید اگه نظام آموزشی صحیح بود، اگه اساتید سطح بالا داشتیم که از دانشجو کار میکشیدن، اگه به جای نمره،به مهارت های عملی به خلاقیت دانشجو ارزش میدادن، دانشجو اینجوری بار نمی اومد.
بذارید یه مثال بزنم:
امسال برادر من برای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده بود. من یه نگاهی به دفترچه ثبت نامش انداختم. مخم سوت کشید... میدونید چرا؟ چون فقط تو شهر ما (تبریز) دانشگاه علمی کاربردی بیشتر از ۱۵ تا شعبه داشت...
جالبه که اکثرشونم گرایشهای مختلف کامپیوتر و IT رو داشتن...

من با داداشم به چند واحد سر زدیم. باور کنید خیلیاشون یه خونه اجاره کردن اسمشو گذاشتن دانشگاه با کمترین امکانات..

این یعنی چی؟ یعنی فاجعه .. یعنی کیفیت آموزشی صفر... یعنی مغازه ی مدرک فروشی...

خوب شما انتظار دارید با این اوضاع آموزش، دانشجو باسواد باشه؟ اوضاع فارغ التحصیلان خوب باشه؟ کشور از لحاظ علم و صنعت مستقل بشه؟

(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  از نظر زبان فعلا در سطح دانشگاه هستم...دوره ی هشت ماهه ی مکالمه ی زبان رو ثبت نام کردم که بعد از پایان دوره میشه برای تافل خوند.

من در زمینه شبکه این دوره ها رو داشتم:
Network+
MCSE
هک و امنیت

دوره های سیسکو هم میخواستم برم ولی متاسفانه از دانشگاه خیلی عقب افتاده بودم، نتونستم برم. ولی میدونم منابعش چیه. شاید اگه تونستم خودم بخونمش.

منابع کدوم دوره رو میخواید؟ مثلا MCSE (البته الان MCITP هست) خودش چندتا کورس هست که در مجموع چندتا PDF میشه با فیلم های آموزشی و یکی دوتا نرم افزار که برای تمرینات عملی باید داشته باشید.
هر کدوم رو خواستید توضیح میدم.

در مورد زبان هم گفتم که فعلا Intermediate کافیه. رفته رفته زبانتون هم پیشرفت میکنه. مثلا برای دوره ی MCITP فعلا شاید نتونید فیلم های آموزشی رو ببینید اما کتاباشو حتما میتونید بخونید (که اصل کاری همین کتاباست)

سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال: #۶۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط CATIGA.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  بله دانشجو هم مهمه ولی به اینم بستگی داره که شما کجا درس میخونی ؟ اساتیدتون چه کسانی هستند ؟افرادی هستند که وقتی ازشون سوالی می پرسید درست جوانتون رو بدن؟واقعا فکر میکنید چند درصد اساتید اینطور هستند؟(مطمئنا اساتید خوب صرفا در چند دانشگاه بخصوص تدریس میکنند)ببینید من نمیگم همه چیز رو باید استاد بگه ...نه اصلا.ولی به جرات میتونم بگم بودن استادهایی که وقتی ازشون می پرسیدین نظرتون درباره ی این برنامه چیه؟یا یا بنظرتون چه زبانی بهتر؟یه جوری نگات میکردن که پشیمون میشدی از سوالت...
فکر می کنم مشکلمون اینه که سعی نکردیم دانش جو باشیم
البته درباره شخص شما نمی گم چون شما با کلاسها و تصمیماتی که دارید معلومه بفکرید
در کل دوران دانشجوییم با دانشجویانی (که در اصل دانش آموز بودن!) مواجه شدم که می گفتن بازار کار نداریم اما وقتی یک استاد می خواست یک درس رو عملی و کاربردی تدریس کنه همه اون درسو حذف می کردن (تو کلاس فقط۵نفر موندیم که کنسل شد Sad )
از این دست اساتید هم زیاد دیدم واقعا دیوانه کننده اند
من آمار خوندم پروژه کارشناسی ام برنامه نویسی تحت وب در ارتباط با یک نرم افزار آماریه .
این علاقه من بود که کل دوران دانشجویی دونبال کردم (البته خیلی امکانات رو از دست دادم) با سختی مطالب رو پیدا می کردم . اما لذت می برم از هر چیزی که پیدا می کنم و یاد می گیرم همیشه واقعا فقط خدا کمک کرد.
برای فهمیدن می رفتم دانشکده مهندسی سرپا می ایستادم و کتاب می خوندم، نمی تونستم کتاب رو امانت بگیرم دوستی هم نبود راهنمایی ام کنه (البته اون اوایل بود الان اوضاع عالیهSmile )
الان از همه شما کمترم اما در حد من بد نیست...
ادعا نمی کنم من دانشجو بودم بقیه نه اما سعی کردم بین دوستام در حد خودم تلاش کنم (خصوصا بچه های علوم پایه که اصلا عملی ندارن)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷ ق.ظ)khani نوشته شده توسط:  آره بیشتر بچه های انسانی ازش استفاده میکنن.
خواهر من روانشناسی تربیتی خونده، همش سرش به این spss و آمار و این جور چیزاست. درآمدش از من خیلی بهتره..Big Grin

اما به چه درد IT میخوره؟ میتونید یکی از نمودهاشو مثال بزنید؟ به نظر من تو رشته های فنی، تحلیل آماری فقط به درد تحقیقات میخوره اونم در سطوح خیلی بالا . فکر نکنم در ایران چنین سطحی از تحقیقات داشته باشیم(منظورم تو رشته های فنی مخصوصا IT هست)
از نمود های Spss در IT بیشتر در سطوح تحقیقاتیه حق با شماست اما برای برخی گزارش گیری های ساده از پیشرفت پروژه یا نیاز سنجی یا ... میشه استفاده کرد (این نظر منه که شاید علتش رشته کارشناسیمه)
کلا نظرم اینه : آمار یک ابزار کمکی تحلیل داده در خدمت تمامی علوم برای گسترشه

زندگی بافتن یک قالی یست
و تو نقش ات را روی آن می بافی
خوش به حال ات آنگه ، قالی ات را معبود ، نظری بندازد
Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasim**
ارسال: #۶۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۴۵ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۱۱ ب.ظ)khani نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  من حرف شمارو نسبتا قبول دارم . ولی چیزی که هست واقعا دانشگاه بستر تئوری و آکادمیکه . ما خیلی این بحثو تو دانشگاه با استادامون داشتیم... حرف و نظر استادا هم این بود که شکا باید کار عملی رو خودتون شروع کنید و انجام بدید. دانشگاه محل کسب علمه . مهارت عملی رو شما باید برید دنبالش و خقیقتا یه چیزایی رو راست میگفتن . به نظر من ما دانشجوها خودمون هم نخواستیم . خودمون هم خیلی کم کاری کردیم . مثلا ما سر درس مهندسی اینترنت همیشه بچه ها پروژشون طراحی سایت بود و PHP و HTML و XML رو کامل یاد میگرفتن ، ما ترم ۸ درسو برداشته بودیم که ترم کوتاه شد ( ترم بهار پارسال) و یه سری مشکلات دیگه هم پیش اومد. استاد از یکی از خود بچه ها خواست به بچه ها PHP یاد بده که حداقل همه یکم یاد بگیرن . ولی چون اون کلاس نمره نداشت هیچ کس استقبال نکرد. ترم ۳ بودیم استادمون ۳ نمره اضافی گذاشت برا هرکس جاوا یاد بگیره و با جاوا پروژشو بزنه . خب این خودمون بودیم که فقط به عشق نمره درس خوندیم . خودمون کارآموزی رو میپیچونیم . خودمون پروژه کارشناسی رو میپیچونیم. به نظر من همه تقصیر گردن دانشگاه نیست . دانشگاه رو علاوه بر اساتید ، دانشجوها میسازن !!

خوب بله معلومه که دانشجو هم باید فعال باشه. اما باور کنید همین نظام آموزشیه بد هست که مارو این جوری بار آورده، که دانشجو فقط دنبال نمره ست و فقط یک هفته مونده به امتحانات شروع میکنه به درس خوندن، به جای آموزش صحیح حفظ میکنه نمره میگیره

باور کنید اگه نظام آموزشی صحیح بود، اگه اساتید سطح بالا داشتیم که از دانشجو کار میکشیدن، اگه به جای نمره،به مهارت های عملی به خلاقیت دانشجو ارزش میدادن، دانشجو اینجوری بار نمی اومد.
بذارید یه مثال بزنم:
امسال برادر من برای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده بود. من یه نگاهی به دفترچه ثبت نامش انداختم. مخم سوت کشید... میدونید چرا؟ چون فقط تو شهر ما (تبریز) دانشگاه علمی کاربردی بیشتر از ۱۵ تا شعبه داشت...
جالبه که اکثرشونم گرایشهای مختلف کامپیوتر و IT رو داشتن...

من با داداشم به چند واحد سر زدیم. باور کنید خیلیاشون یه خونه اجاره کردن اسمشو گذاشتن دانشگاه با کمترین امکانات..

این یعنی چی؟ یعنی فاجعه .. یعنی کیفیت آموزشی صفر... یعنی مغازه ی مدرک فروشی...

خوب شما انتظار دارید با این اوضاع آموزش، دانشجو باسواد باشه؟ اوضاع فارغ التحصیلان خوب باشه؟ کشور از لحاظ علم و صنعت مستقل بشه؟

(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  از نظر زبان فعلا در سطح دانشگاه هستم...دوره ی هشت ماهه ی مکالمه ی زبان رو ثبت نام کردم که بعد از پایان دوره میشه برای تافل خوند.

من در زمینه شبکه این دوره ها رو داشتم:
Network+
MCSE
هک و امنیت

دوره های سیسکو هم میخواستم برم ولی متاسفانه از دانشگاه خیلی عقب افتاده بودم، نتونستم برم. ولی میدونم منابعش چیه. شاید اگه تونستم خودم بخونمش.

منابع کدوم دوره رو میخواید؟ مثلا MCSE (البته الان MCITP هست) خودش چندتا کورس هست که در مجموع چندتا PDF میشه با فیلم های آموزشی و یکی دوتا نرم افزار که برای تمرینات عملی باید داشته باشید.
هر کدوم رو خواستید توضیح میدم.

در مورد زبان هم گفتم که فعلا Intermediate کافیه. رفته رفته زبانتون هم پیشرفت میکنه. مثلا برای دوره ی MCITP فعلا شاید نتونید فیلم های آموزشی رو ببینید اما کتاباشو حتما میتونید بخونید (که اصل کاری همین کتاباست)

شما در حال حاضر بیشتر از کدوم یک از دوره هایی که دیدید راضی هستید؟منظورم اینه که با کدوم یک تونستید کاری انجام بدید؟
در مورد Network+ دربارهی مطالب ابتدایی شبکه هست ؟درسته؟

خدایا خودت از همه چیز آگاهی...خودت دیدی که تلاش کردم ....تااینجای کار با من بود....از اینجا به بعدشو سپردم به خودت ...چون میدونم بهترینها رو برام رقم میزنی
ارسال: #۶۶
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  به نظرم یه تاپیک گروهی خوندن زبان بزنیم، قبل کنکور یه نفر پیشنهادشو داد ولی خبری ازش نیست
من پیشنهاد دادم ولی خیلی خستم هنوز بعد کنکور...خیلی دوس دارم یه نفر شروع کنه

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۶۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۴۸ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  بله دانشجو هم مهمه ولی به اینم بستگی داره که شما کجا درس میخونی ؟ اساتیدتون چه کسانی هستند ؟افرادی هستند که وقتی ازشون سوالی می پرسید درست جوانتون رو بدن؟واقعا فکر میکنید چند درصد اساتید اینطور هستند؟(مطمئنا اساتید خوب صرفا در چند دانشگاه بخصوص تدریس میکنند)ببینید من نمیگم همه چیز رو باید استاد بگه ...نه اصلا.ولی به جرات میتونم بگم بودن استادهایی که وقتی ازشون می پرسیدین نظرتون درباره ی این برنامه چیه؟یا یا بنظرتون چه زبانی بهتر؟یه جوری نگات میکردن که پشیمون میشدی از سوالت...
بله متوجهم . ما هم استاد خوب داشتیم هم استادی که آدم به حال خودش تاسف میخورد از اینکه دانشجوی این استاد و این دانشگاه شده . منظورم صرفا این بود که ما هم به عنوان دانشجو کم کاری میکنیم ( باز هم منظورم کلیت دانشجوهاست ، مسلما خیلی ها بودن که خیلی فعال و به معنای واقعی دانشجو بودند!) که فقط نشینیم یه گوشه که ما ایرانیم و اگه فلان جای دنیا درس میخوندیم اینجوری بود و این حرفا .

خنک آن قماربازی که بباخت هرچه بودش / بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasim**
ارسال: #۶۸
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ، توسط khani.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۴۵ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  شما در حال حاضر بیشتر از کدوم یک از دوره هایی که دیدید راضی هستید؟منظورم اینه که با کدوم یک تونستید کاری انجام بدید؟

نمیشه گفت Network+ ابتدائیه، بهتره بگیم مباحث پایه ی شبکه رو شامل میشه. اما اگه شما اطلاعات شبکه ی نسبتا خوبی داشته باشید، آره تقریبا میشه گفت ابتداییه.
اما مطالب مفیدی داره، که برای دوره های سطح بالاتر بهتره با این مباحث آشنا باشید. مباحثی مثل انواع شبکه های سیمی و بی سیم، LAN و Vlan و subnetting و Supernetting و سوکت زدن و ...

ما خودمون Network+ رو بطور کامل نخوندیم، بجاش یه دوره ی فشرده به عنوان پیشنیاز دوره ی MCSE خوندیم

اما اینکه کدوم دوره بهتره
بطور کلی میشه مدارک بین المللی (Certification) شبکه رو به ۴ گروه تقسیم کرد:

۱ - مدارکی که روی مباحث پایه تاکید دارن: معروفترینشون همون Network+ از شرکت Comptia هستش (کلا مدارکی که آخرشون + داره مال Comptia هستن مثل A+ , Linux+ , Secuirity و ...)

۲- مدارکی که روی زیرساخت نرم افزاری شبکه تاکید دارن: معروفترینشون مدارک مهندسی شبکه ی مایکروسافته که عبارتند از:
MCSE بر مبنای Windows Server 2003
MCITP بر مبنای Windows Server 2008
MCSE بر مبنای Windows Server 2012
اینا فقط برای شبکه هایی هستن که از سیستم عامل های خانواده ی ویندوز استفاده میکنن. برای شبکه های غیر ویندوزی مدارک دیگه ای هست که تو ایران رایج نیست

۳- مدارکی که روی زیرساخت سخت افزاری شبکه تاکید دارن: معروفترینشون مدارک شرکت سیسکو که عبارتند از:
CCNA
CCNP
این مدارک مربوط به نصب و تنظیم و نگهداری تجهیزات سخت افزاریه شرکت سیسکو هستن

۴- مدارک مربوط به امنیت شبکه: انواع مختلفی از این مدارک وجود داره مثلا Srcurity+ , CISSP , CEH و ...
نکته ای که در مورد مدارک امنیت شبکه وجود داره اینه که با داشتن این مدارک نمیشه یک متخصص امنیت شبکه ی واقعی شد..!!! ولی باز مدارک با ارزش و معتبری هستند. اگه علاقه داشتید توضیح میدم.

چند تا نکته در مورد این مدارک:

اول اینکه درجه ی آسونیه این مدارک به همون ترتیبیه که گفتم. یعنی مثلا اگه خواستید هم مایکروسافت ، هم سیسکو بخونید بهتره اول مایکروسافت رو بخونید. (البته میتونید از سیسکو هم شروع کنید اما اینجوری بهتره)

دوم اینکه الان در ایران مهمترین مدارک شبکه همون مایکروسافت و سیسکو هستن اما تا اونجایی که اطلاع دارم سیسکو رو بیشتر میخوان. اگه هر دوتاشم داشته باشین که چه بهتر

سوم اینکه این مدارک آزمون های بین المللی دارن که با پرداخت هزینه میتونید در آزمون شرکت کنید و مدرک بین المللی بگیرید. البته به دلیل تحریم علمی، آزمون حضوری در ایران نداره ولی از دوستان شنیدم که آزمون آنلاین داره (در این باره بیشتر از این اطلاعات ندارم).
زمان ما سازمان فنی حرفه ای برای MCSE مدرک میداد که من گرفتم
جدیدا دانشگاه تهران هم با اخذ مبلغی، آزمون میگیره و به نام خودش مدرک میده.

اما در مورد خودم..Big Grin

من زمان دانشجوییم کار میکردم (مغازه داشتم) برای همین زیاد به درس و دانشگاه کاری نداشتم و از دانشگاه خیلی عقب افتادم.
شاید باورتون نشه وقتی من ترم ۸ رو تموم کردم همش ۶۷ واحد پاس کرده بودم اونم با معدل ضایع...Big Grin
اما اینم باورتون نمیشه که من یهو متحول شدم و طی ۳ ترم دقیقا ۷۵ واحد پاس کردم و معدل کلم رو ۳ نمره ارتقا دادم. همین ترم پاییز (یعنی ترم ۱۱ Big Grin) فارغ التحصیل شدم (حدود ۱ ماه پیش)
جالب اینه که همه ی این ۷۵ واحد رو که تقریبا همش اصلی و تخصصی بود خیلی مفهومی پاس کردم (معدل ترم آخرم ۱۸/۲۹ شد Big Grin)

حتما میگید تو که می گی بی برنامه و بی نظمی چطور این کارو کردی؟ آخه من یه الگوی رفتاری دیگه هم دارم. اونم اینه که اگه تحت فشار باشم فوق العاده عمل میکنم ...Big Grin (اما وقتی به اختیار خودم باشه برعکس میشه Sad)

الانم تا چند ماه دیگه دارم میرم خدمت. یعنی من بعد از اون دوره ها اصلا وقت نکردم که دنبال کار شبکه برم. ولی یه تعداد از دوستانم که هم مایکروسافت رفتن هم سیسکو، الان مشغول کار هستن

پدر انگشتام در اومد امروز..Big Grin

به هر حال اگه کاری ازم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم

موفق باشید

سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال: #۶۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ب.ظ
بی نهایت ممنون.کلی اطلاعات کسب کردم.راستی یه نکته درباره ی برنامه ریزی سعی کنید برای یه هفته کلا بی خیال برنامه باشید البته به یکی بسپارید که حواسش به شما باشه منظورم اینه که هر چند وقتی بهتون یاداوری کنه .چون اینطور که شما می فرمایید کاراییتون بدون برنامه خیلی بهتره.

ارسال: #۷۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ب.ظ)khani نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۴۵ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  شما در حال حاضر بیشتر از کدوم یک از دوره هایی که دیدید راضی هستید؟منظورم اینه که با کدوم یک تونستید کاری انجام بدید؟

نمیشه گفت Network+ ابتدائیه، بهتره بگیم مباحث پایه ی شبکه رو شامل میشه. اما اگه شما اطلاعات شبکه ی نسبتا خوبی داشته باشید، آره تقریبا میشه گفت ابتداییه.
اما مطالب مفیدی داره، که برای دوره های سطح بالاتر بهتره با این مباحث آشنا باشید. مباحثی مثل انواع شبکه های سیمی و بی سیم، LAN و Vlan و subnetting و Supernetting و سوکت زدن و ...

ما خودمون Network+ رو بطور کامل نخوندیم، بجاش یه دوره ی فشرده به عنوان پیشنیاز دوره ی MCSE خوندیم

اما اینکه کدوم دوره بهتره
بطور کلی میشه مدارک بین المللی (Certification) شبکه رو به ۴ گروه تقسیم کرد:

۱ - مدارکی که روی مباحث پایه تاکید دارن: معروفترینشون همون Network+ از شرکت Comptia هستش (کلا مدارکی که آخرشون + داره مال Comptia هستن مثل A+ , Linux+ , Secuirity و ...)

۲- مدارکی که روی زیرساخت نرم افزاری شبکه تاکید دارن: معروفترینشون مدارک مهندسی شبکه ی مایکروسافته که عبارتند از:
MCSE بر مبنای Windows Server 2003
MCITP بر مبنای Windows Server 2008
MCSE بر مبنای Windows Server 2012
اینا فقط برای شبکه هایی هستن که از سیستم عامل های خانواده ی ویندوز استفاده میکنن. برای شبکه های غیر ویندوزی مدارک دیگه ای هست که تو ایران رایج نیست

۳- مدارکی که روی زیرساخت سخت افزاری شبکه تاکید دارن: معروفترینشون مدارک شرکت سیسکو که عبارتند از:
CCNA
CCNP
این مدارک مربوط به نصب و تنظیم و نگهداری تجهیزات سخت افزاریه شرکت سیسکو هستن

۴- مدارک مربوط به امنیت شبکه: انواع مختلفی از این مدارک وجود داره مثلا Srcurity+ , CISSP , CEH و ...
نکته ای که در مورد مدارک امنیت شبکه وجود داره اینه که با داشتن این مدارک نمیشه یک متخصص امنیت شبکه ی واقعی شد..!!! ولی باز مدارک با ارزش و معتبری هستند. اگه علاقه داشتید توضیح میدم.

چند تا نکته در مورد این مدارک:

اول اینکه درجه ی آسونیه این مدارک به همون ترتیبیه که گفتم. یعنی مثلا اگه خواستید هم مایکروسافت ، هم سیسکو بخونید بهتره اول مایکروسافت رو بخونید. (البته میتونید از سیسکو هم شروع کنید اما اینجوری بهتره)

دوم اینکه الان در ایران مهمترین مدارک شبکه همون مایکروسافت و سیسکو هستن اما تا اونجایی که اطلاع دارم سیسکو رو بیشتر میخوان. اگه هر دوتاشم داشته باشین که چه بهتر

سوم اینکه این مدارک آزمون های بین المللی دارن که با پرداخت هزینه میتونید در آزمون شرکت کنید و مدرک بین المللی بگیرید. البته به دلیل تحریم علمی، آزمون حضوری در ایران نداره ولی از دوستان شنیدم که آزمون آنلاین داره (در این باره بیشتر از این اطلاعات ندارم).
زمان ما سازمان فنی حرفه ای برای MCSE مدرک میداد که من گرفتم
جدیدا دانشگاه تهران هم با اخذ مبلغی، آزمون میگیره و به نام خودش مدرک میده.

اما در مورد خودم..Big Grin

من زمان دانشجوییم کار میکردم (مغازه داشتم) برای همین زیاد به درس و دانشگاه کاری نداشتم و از دانشگاه خیلی عقب افتادم.
شاید باورتون نشه وقتی من ترم ۸ رو تموم کردم همش ۶۷ واحد پاس کرده بودم اونم با معدل ضایع...Big Grin
اما اینم باورتون نمیشه که من یهو متحول شدم و طی ۳ ترم دقیقا ۷۵ واحد پاس کردم و معدل کلم رو ۳ نمره ارتقا دادم. همین ترم پاییز (یعنی ترم ۱۱ Big Grin) فارغ التحصیل شدم (حدود ۱ ماه پیش)
جالب اینه که همه ی این ۷۵ واحد رو که تقریبا همش اصلی و تخصصی بود خیلی مفهومی پاس کردم (معدل ترم آخرم ۱۸/۲۹ شد Big Grin)

حتما میگید تو که می گی بی برنامه و بی نظمی چطور این کارو کردی؟ آخه من یه الگوی رفتاری دیگه هم دارم. اونم اینه که اگه تحت فشار باشم فوق العاده عمل میکنم ...Big Grin (اما وقتی به اختیار خودم باشه برعکس میشه Sad)

الانم تا چند ماه دیگه دارم میرم خدمت. یعنی من بعد از اون دوره ها اصلا وقت نکردم که دنبال کار شبکه برم. ولی یه تعداد از دوستانم که هم مایکروسافت رفتن هم سیسکو، الان مشغول کار هستن

پدر انگشتام در اومد امروز..Big Grin

به هر حال اگه کاری ازم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم

موفق باشید
داداش چقد شبیه همیم! منم دوران دانشجویی کار میکردم هنوزم می کنم. تا دو ترم آخر وضع درس خوندنم اسفناک بود . (بعضی وقتا به اصرار مادرم می رفتم سر جلسه امتحان پایان ترم) ولی دو ترم آخر خیلی خوندم. ۱۰ ترمه جمش کردم.
شدیدا هم به امنیت علاقه دارم ولی خوب چیزی ازش نمی دونم خوشحال می شم توضیح بدهی در موردش. راستی دفترچه فرستادی ؟ منم باس برم خدمت تو چند روز آینده دفترچه می فرستم.Big GrinBig Grin
ارسال: #۷۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط khani.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  بی نهایت ممنون.کلی اطلاعات کسب کردم.راستی یه نکته درباره ی برنامه ریزی سعی کنید برای یه هفته کلا بی خیال برنامه باشید البته به یکی بسپارید که حواسش به شما باشه منظورم اینه که هر چند وقتی بهتون یاداوری کنه .چون اینطور که شما می فرمایید کاراییتون بدون برنامه خیلی بهتره.

قابل نداشت.Big Grin

با اجازه تون میخوام اول اون توصیه ی قبلی رو امتحان کنم. برنامه ریزیه کوتاه مدت
اگه جواب نداد میام سراغ این یکی

اگر نیاز به معرفی منبع داشتید یا کمک دیگه ای لازم بود، در خدمتم

اگه اینجا نبودم ایمیل بزنید.

(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ب.ظ)jamshidi نوشته شده توسط:  داداش چقد شبیه همیم! منم دوران دانشجویی کار میکردم هنوزم می کنم. تا دو ترم آخر وضع درس خوندنم اسفناک بود . (بعضی وقتا به اصرار مادرم می رفتم سر جلسه امتحان پایان ترم) ولی دو ترم آخر خیلی خوندم. ۱۰ ترمه جمش کردم.
شدیدا هم به امنیت علاقه دارم ولی خوب چیزی ازش نمی دونم خوشحال می شم توضیح بدهی در موردش. راستی دفترچه فرستادی ؟ منم باس برم خدمت تو چند روز آینده دفترچه می فرستم.Big GrinBig Grin

آره دادا شبیه همیم.. شایدم مثل این فیلم هندیا آخرش داداش از آب در اومدیم Big Grin

کاش منم به اصرار مادرم گوش میکردم Big GrinBig Grin

هنوز دفترچه نفرستادم. بابا این پیام نور که ول کن نیست..

در مورد امنیت، آخر شب میام توضیح میدم. الان باید برم شرمنده

ارسال: #۷۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ)khani نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  بی نهایت ممنون.کلی اطلاعات کسب کردم.راستی یه نکته درباره ی برنامه ریزی سعی کنید برای یه هفته کلا بی خیال برنامه باشید البته به یکی بسپارید که حواسش به شما باشه منظورم اینه که هر چند وقتی بهتون یاداوری کنه .چون اینطور که شما می فرمایید کاراییتون بدون برنامه خیلی بهتره.

قابل نداشت.Big Grin

با اجازه تون میخوام اول اون توصیه ی قبلی رو امتحان کنم. برنامه ریزیه کوتاه مدت
اگه جواب نداد میام سراغ این یکی

اگر نیاز به معرفی منبع داشتید یا کمک دیگه ای لازم بود، در خدمتم

اگه اینجا نبودم ایمیل بزنید.

(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲ ب.ظ)jamshidi نوشته شده توسط:  داداش چقد شبیه همیم! منم دوران دانشجویی کار میکردم هنوزم می کنم. تا دو ترم آخر وضع درس خوندنم اسفناک بود . (بعضی وقتا به اصرار مادرم می رفتم سر جلسه امتحان پایان ترم) ولی دو ترم آخر خیلی خوندم. ۱۰ ترمه جمش کردم.

آره دادا شبیه همیم.. شایدم مثل این فیلم هندیا آخرش داداش از آب در اومدیم Big Grin

کاش منم به اصرار مادرم گوش میکردم Big GrinBig Grin

هنوز دفترچه نفرستادم. بابا این پیام نور که ول کن نیست..

در مورد امنیت، آخر شب میام توضیح میدم. الان باید برم شرمنده

اوکی داداش.
پیام نور گفتی یاده بیماری صعب العلاج افتادم!
منتظرم
فعلا
ارسال: #۷۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ق.ظ، توسط khani.)
و اما امنیت...

همونطوری که گفتم دوره های رسمیه امنیت نمی تونه از شما یه امنیت کار تمام عیار بسازه.. فقط به شما اطلاعات میده و مقداری هم آموزش میبینید تا بتونید یه تعداد از روشها و ابزارهای (Tools) رایج هک و خرابکاری رو بشناسید و تا حدی مقابله بکنید.

برای اینکه بتونی یه امنیت کار واقعی بشی اول باید یه هکر واقعی بشی. چرا ؟ چون تو با هکرها طرفی.
برای اینکه بتونی دفاع کنی باید مهاجم و روش حمله رو بشناسی و بتونی مثل اون فکر کنی. هکر ها همیشه در حال تغییر روش هستن و دارن روشها و مشکلات امنیتی جدیدی رو در سیستمها پیدا میکنن و از اونا استفاده میکنن.
حالا این که چرا این روشها و مشکلات امنیتی تمومی نداره و هکرها همیشه دارن اونا رو پیدا میکنن، یه بحث شیرین داره که اتفاقا به مباحث آکادمیک هم مربوط میشه. اگه حالش بود توضیح میدم..Big Grin

اما منظور از هکر واقعی چیه؟

دسته بندی های مختلفی از هکر ها میشه. اما به نظر من همش مزخرفه...Big Grin
در واقع این دسته بندیا کار یه مشت آدم بیکار و بیسواده. هکرهای واقعی کاری به این مزخرفات ندارن

اما در کل هکر ها ۲ دسته هستن:

هکر های مصرف کننده (جوجه هکر ها): اینا کسایی هستن که از روشها و ابزارهایی که توسط هکر های واقعی ایجاد شدن، استفاده میکنن. اینا فقط میتونن از ابزار استفاده کنن و دانش و مهارت لازم برای تولید روشها و ابزار ها رو ندارن. (شایدم هوش و خلاقیت کافی ندارن). خیلی از کسانی که ادعای هکر بودن میکنن درواقع جزء همین دسته هستن (شاید کمی بهتر و با تجربه تر)
چیزی که دوره های رسمیه امنیت از شما میسازه یه چیزی تو همین مایه هاست با کمی تفاوت (میشه گفت این دوره ها سطحی هستن و کلا با ابزار کار میکنن )

هکرهای تولید کننده (هکر های واقعی): اینا باسوادن و مهارت های سطح بالایی دارن اونم نه یکی نه دوتا... (پس چندتا؟ Big Grin )
در واقع اینا دریای اطلاعات هستن. اینو بی اغراق گفتم. (البته این حرف در مورد هکرهای جامع درسته ها. ممکنه کسی مصرف کننده ی محض نباشه اما تولید کننده ی کاملی هم نباشه. یه جورایی وسط راه باشه)
برای اینکه بتونی یکی از اینا بشی یا باید اراده و پشتکار قوی داشته باشی یا واقعا باید عاشق این کار باشی. میدونی چرا؟
چون هکر اینجوری شدن کار سختیه. بشدت گستردگی مبحث داره (تقریبا باید از همه چی سر در بیاری، هرچی اطلاعات و مهارت هات بیشتر باشه بهتره) و خلاقیت میخواد.
البته میتونی فقط در یک زمینه ی خاص فعالیت کنی و هکر همه کاره نباشی که نیاز به همه نوع اطلاعات داشته باشی. اما باز باید چند تا مهارت پایه رو داشته باشی. مثلا ما هک pc داریم، هک سرور داریم، هک سیستم عامل داریم ، هک وبسایت داریم ، هک ایمیل داریم ، هک گوشی داریم ، هک روتر داریم ، هکهای سخت افزاری داریم ، هک وایرلس داریم ، کرک داریم ، برنامه های مخرب داریم و .... که هر کدوم از اینا برای خودش عالمیه. واقعا زمینه های هک خیلی خیلی گسترده ست.
کلا در دنیای کامپیوتر و شبکه و وسایل الکترونیکی هر کار غیرمجازی انجام بدیم که باعث خرابکاری ، دسترسی غیر مجاز ، سرقت اطلاعات ، سرقت اموال و .. بشه، میشه بهش گفت هک. حالا ببین دامنه ی هک چقدر گسترده میشه؟ بنابراین هکر کامل بودن تقریبا غیر ممکنه اما هرچی کاملتر بهتر

اما نکته اینجاست که برای این که یه امنیت کار خوب بشی باید سعی کنی تا حد امکان هکر کاملی بشی

اما چطوری هکر واقعی بشیم؟ نمیگم دلت بسوزه Tongue

این بحث مفصله. انشاا.. فردا میگم

فعلا شب خوش

سپاس‌گزاری شده توسط: somayebeiranvand
ارسال: #۷۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ق.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ ق.ظ)khani نوشته شده توسط:  و اما امنیت...

همونطوری که گفتم دوره های رسمیه امنیت نمی تونه از شما یه امنیت کار تمام عیار بسازه.. فقط به شما اطلاعات میده و مقداری هم آموزش میبینید تا بتونید یه تعداد از روشها و ابزارهای (Tools) رایج هک و خرابکاری رو بشناسید و تا حدی مقابله بکنید.

برای اینکه بتونی یه امنیت کار واقعی بشی اول باید یه هکر واقعی بشی. چرا ؟ چون تو با هکرها طرفی.
برای اینکه بتونی دفاع کنی باید مهاجم و روش حمله رو بشناسی و بتونی مثل اون فکر کنی. هکر ها همیشه در حال تغییر روش هستن و دارن روشها و مشکلات امنیتی جدیدی رو در سیستمها پیدا میکنن و از اونا استفاده میکنن.
حالا این که چرا این روشها و مشکلات امنیتی تمومی نداره و هکرها همیشه دارن اونا رو پیدا میکنن، یه بحث شیرین داره که اتفاقا به مباحث آکادمیک هم مربوط میشه. اگه حالش بود توضیح میدم..Big Grin

اما منظور از هکر واقعی چیه؟

دسته بندی های مختلفی از هکر ها میشه. اما به نظر من همش مزخرفه...Big Grin
در واقع این دسته بندیا کار یه مشت آدم بیکار و بیسواده. هکرهای واقعی کاری به این مزخرفات ندارن

اما در کل هکر ها ۲ دسته هستن:

هکر های مصرف کننده (جوجه هکر ها): اینا کسایی هستن که از روشها و ابزارهایی که توسط هکر های واقعی ایجاد شدن، استفاده میکنن. اینا فقط میتونن از ابزار استفاده کنن و دانش و مهارت لازم برای تولید روشها و ابزار ها رو ندارن. (شایدم هوش و خلاقیت کافی ندارن). خیلی از کسانی که ادعای هکر بودن میکنن درواقع جزء همین دسته هستن (شاید کمی بهتر و با تجربه تر)
چیزی که دوره های رسمیه امنیت از شما میسازه یه چیزی تو همین مایه هاست با کمی تفاوت (میشه گفت این دوره ها سطحی هستن و کلا با ابزار کار میکنن )

هکرهای تولید کننده (هکر های واقعی): اینا باسوادن و مهارت های سطح بالایی دارن اونم نه یکی نه دوتا... (پس چندتا؟ Big Grin )
در واقع اینا دریای اطلاعات هستن. اینو بی اغراق گفتم. (البته این حرف در مورد هکرهای جامع درسته ها. ممکنه کسی مصرف کننده ی محض نباشه اما تولید کننده ی کاملی هم نباشه. یه جورایی وسط راه باشه)
برای اینکه بتونی یکی از اینا بشی یا باید اراده و پشتکار قوی داشته باشی یا واقعا باید عاشق این کار باشی. میدونی چرا؟
چون هکر اینجوری شدن کار سختیه. بشدت گستردگی مبحث داره (تقریبا باید از همه چی سر در بیاری، هرچی اطلاعات و مهارت هات بیشتر باشه بهتره) و خلاقیت میخواد.
البته میتونی فقط در یک زمینه ی خاص فعالیت کنی و هکر همه کاره نباشی که نیاز به همه نوع اطلاعات داشته باشی. اما باز باید چند تا مهارت پایه رو داشته باشی. مثلا ما هک pc داریم، هک سرور داریم، هک سیستم عامل داریم ، هک وبسایت داریم ، هک ایمیل داریم ، هک گوشی داریم ، هک روتر داریم ، هکهای سخت افزاری داریم ، هک وایرلس داریم ، کرک داریم ، برنامه های مخرب داریم و .... که هر کدوم از اینا برای خودش عالمیه. واقعا زمینه های هک خیلی خیلی گسترده ست. بنابراین هکر کامل بودن تقریبا غیر ممکنه اما هرچی کاملتر بهتر

اما نکته اینجاست که برای این که یه امنیت کار خوب بشی باید سعی کنی تا حد امکان هکر کاملی بشی

اما چطوری هکر واقعی بشیم؟ نمیگم دلت بسوزه Tongue

این بحث مفصله. انشاا.. فردا میگم

فعلا شب خوش

دمت گرم. بازم منتظریم. دلم هم سوخت هم از اینکه نگفتی هم منچستر باختتتAngryAngryAngryAngry
ارسال: #۷۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ب.ظ
سلام Smile
ممنون میشم دوستان عزیز که اینقدر خوب به دنبال مباحث مفید هستند ، در بخش مباحث کاربردی و در تاپیک های جداگانه بحث هاشون رو ارائه بدن
اصلا انتظار نداشتیم در تاپیکی با این عنوان و در این بخش این مطالب گسترده و متنوع رو ببینم !

مانشت بخش های متنوعی داره که دوستانی که مایل به کمک کردن و راهنمایی دوستانشون هستند میتونن در اونها فعالیت کنند
اما اینکه این همه بحث های خوب در یک جا که کسی تصورش رو نمیکنه باشه خیلی ها رو از اطلاعات شما محروم میکنه

اگر بحثتون کاربردیه در بخش مباحث کاربردی و در زیر بخش مربوط
اگر مشاوره کلی ارشد هست با عنوان مناسب در بخش مشاوره
اگر بیان تجربیات کنکور هست در بخش تجربیات کاربران
اگر معرفی منابع هست در بخش منابع هر درس لطف کنید

خلاصه که امیدوارم با این ارسال من، نخوره تو ذوقتون و متوجه منظور من به درستی بشید
براتون آرزوی موفقیت میکنم و از فعالیت مفید دوستان قطعا در مانشت استقبال میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Mohammad-A , Amoojan , neda.h

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۱۴ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۱۰,۰۰۷ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۳۴۸ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  امکان جابجایی به رشته محلهای قبولی دیگه در کارنامه نهایی fazel-d ۲۰ ۳۷,۹۵۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad del
  بالاخره دفاع دکتری من (admin) admin ۵۴ ۲۷,۱۵۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: malekinasab
  نمایش یک متن ناخواسته در بالای سایت targol ۲ ۲,۵۵۱ ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: targol
  ذخیره ماتریس بالا و یا پایین مثلثی در یک آرایه یک بعدی zeinab ۸ ۲۰,۴۵۳ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  بالا بردن کیفیت عکس های نمودار و ... در ورد The BesT ۱ ۷,۹۶۳ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: ماه بانو
Question دانشگاه امیرکبیر-پردیس گرمسار-مدیریت انرژی aida_ayz ۱ ۲,۲۰۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali-fe
  ۶۳۴ نرم‌افزار شبانه امیدی هست؟ moler ۳ ۱,۶۹۹ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: dhgh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close