زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی دوباره کلید - IT

ارسال: #۱۰۶
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۵۶ ب.ظ
RE: بررسی دوباره کلید - IT
سلام رفقا. تست ۱۰۱ معماری رو ببینید. سنجش گزینه ی ۲ یعنی ۱/۳ اعلام کرده. ه نظر من جواب گزینه ۳ یعنی ۱/۵ هست. به این دلیل:

در کلید سازمان سنجش برای دفترچه ی A جواب گزینه ی ۲ یعنی مقدار ۱/۳ اعلام شده است. جواب درست گزینه ی ۳ یعنی مقدار ۱/۵ است. زیرا در صورت تست، ۵۰ درصد بهبود در زمان اجرای بخش اول برنامه عنوان شده است. ۵۰ درصد بهبود در زمان اجرا یعنی ۵۰ درصد کاهش زمان اجرا یعنی زمان اجرای بخش اول، نصف و درنتیجه سرعت اجرای بخش اول، ۲ برابر شده است. پس speed up برای بخش اول برنامه برابر ۲ است. بنا به قانون آمدال، speed up کل برنامه (یعنی همان خواسته ی تست) برابر است با :
((۲ / ۰/۷) + ۰/۳ ) / ۱ که برابر است با: ۱/۵ . اشتباه در جواب این تست از آنجا ناشی شده که پاسخ دهنده ی محترم به جای بهبود ۵۰ درصدی در زمان اجرا، بهبود ۵۰ درصدی در سرعت اجرا منظور نموده اند و speed up بخش اول برنامه را برابر ۱/۵ محاسبه کرده و نتیجتا به جواب ۱/۳ رسیده اند که به نظر اینجانب به دلیل مذکور صحیح نیست.

نظر بدهید لطفا و اگه به نظرتون درسته از اینجا اعتراض کنید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لطفا اعتراض کنید و از دوستاتون هم بخواهید اعتراض کنند البته اگه به نظرتون استدلال من درسته!
پس: همه به هم به تست ۱۰۱ معماری اعتراض کنیم!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۰۷
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۵۸ ب.ظ
Re: بررسی دوباره کلید - IT
Sad معماری سوال ۱۰۱ اشتباهه جواب درست گزینه ۳ میشه پارسه هم حل کرده.
واقعا جوابهای پارسه منطقی تره
ارسال: #۱۰۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط khani.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)hamidsho نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۵) از نظر من گزینه الف هم میتواند درست باشد . دلیلی برای اشتباه بودن آن وجود ندارد

حق با شماست. اینم سندش:
کتاب معماری موریس مانو ترجمه ی سپیدنام

در صفحه ی ۴۶۳ ، پس از توضیح اصل محلیت ارجاع، نوشته:
"اگر بخش های فعال برنامه و داده ها در یک حافظه ی کوچک و سریع جای داده شوند، زمان دستیابی متوسط می تواند کاهش یافته و باین ترتیب زمان کل اجرای برنامه تقلیل می یابد. چنین حافظه ی سریع و کوچک، حافظه کش خوانده میشود. حافظه کش سریعترین جزء در سلسله مراتب حافظه بوده و به حوالی سرعت CPU نزدیک است."

در صفحه ی ۴۶۴ نوشته:
"ایده اصلی سازمان کش این است که با نگهداری دستورالعمل ها و داده هایی که بیشتر دستیابی میشوند در یک حافظه کش اصلی سریع، زمان متوسط دستیابی حافظه به زمان دستیابی کش نزدیک شود. "

در پایین همون صفحه نوشته:
"مشخصه اصلی حافظه ی کش زمان دستیابی سریع آن است. بنابراین، وقتی جستجویی برای کلمه در کش صورت گیرد اتلاف زمانی کوتاه
بوده یا اصلا زمانی تلف نمی شود."

آقا دیگه دلیل از این محکمتر؟ فکر میکنم این طراح سئوالهای سنجش هستن که کم مطالعه تشریف دارن نه ما....

دوستان کسی دلیل قطعی برای اشتباه بودن سئوال ۵۶ شبکه داره؟ اگه رفرنس دارید آدرس بدید لطفا

وقتی دریای افکار آرام گیرد، کشتی های نجات از راه می رسند. امام علی (ع)
ارسال: #۱۰۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۴ ب.ظ
با سلام
من سوالاتی که به نظرم مشکل داشتند را در فایل ضمیمه اوردم
از دوستان خواهش میکنم نظراتشون را بفرمایند!
ممنون!Smile

فایل‌(های) پیوست شده
p5.pdf
اندازه فایل: ۳۱۲/۶۸ KB
ارسال: #۱۱۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۳۷ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ)khani نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)hamidsho نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۵) از نظر من گزینه الف هم میتواند درست باشد . دلیلی برای اشتباه بودن آن وجود ندارد

حق با شماست. اینم سندش:

"اگر بخش های فعال برنامه و داده ها در یک حافظه ی کوچک و سریع جای داده شوند، زمان دستیابی متوسط می تواند کاهش یافته و باین ترتیب زمان کل اجرای برنامه تقلیل می یابد. چنین حافظه ی سریع و کوچک، حافظه کش خوانده میشود. حافظه کش سریعترین جزء در سلسله مراتب حافظه بوده و به حوالی سرعت CPU نزدیک است."

در صفحه ی ۴۶۴ نوشته:
"ایده اصلی سازمان کش این است که با نگهداری دستورالعمل ها و داده هایی که بیشتر دستیابی میشوند در یک حافظه کش اصلی سریع، زمان متوسط دستیابی حافظه به زمان دستیابی کش نزدیک شود. "

"مشخصه اصلی حافظه ی کش زمان دستیابی سریع آن است. بنابراین، وقتی جستجویی برای کلمه در کش صورت گیرد اتلاف زمانی کوتاه

آقا دیگه دلیل از این محکمتر؟ فکر میکنم این طراح سئوالهای سنجش هستن که کم مطالعه تشریف دارن نه ما....

دوستان کسی دلیل قطعی برای اشتباه بودن سئوال ۵۶ شبکه داره؟ اگه رفرنس دارید آدرس بدید لطفا

در مورد سوال ۱۰۵ موافقم(هم ۱ درسته و هم ۴)
در مورد سوال ۵۶ هم من در همین تاپیک توضیح دادم که هم ۱ درسته و هم ۴///
رفرنسشم کتاب گارسیا صفحه ۴۱۱و۴۱۲ هست.
ارسال: #۱۱۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ)khani نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ)hamidsho نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۵) از نظر من گزینه الف هم میتواند درست باشد . دلیلی برای اشتباه بودن آن وجود ندارد

حق با شماست. اینم سندش:

در صفحه ی ۴۶۴ نوشته:

در مورد سوال ۱۰۵ موافقم(هم ۱ درسته و هم ۴)
در مورد سوال ۵۶ هم من در همین تاپیک توضیح دادم که هم ۱ درسته و هم ۴///
رفرنسشم کتاب گارسیا صفحه ۴۱۱و۴۱۲ هست.

من اون کتاب رو ندارم
اگه لطف کنید یه عکس از اون صفحه ها آپلود کنید ممنون میشم.

وقتی دریای افکار آرام گیرد، کشتی های نجات از راه می رسند. امام علی (ع)
ارسال: #۱۱۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
دوستان خواهش میکنم اونایی که با سوالای ۳۹/۴۱/۴۲/۴۷/۴۸/ مشکل دارن و واسش دلیل و مثال هم دارن به من بگن. هر بار نشستم که خودم مثال هامو بنویسم اینقدر عصبی شدم که نتونستم ادامه بدم. فکر میکنم اعتراضای بیشتر بهتر باشه !!!! Sad
ارسال: #۱۱۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶ ب.ظ)leniom_7 نوشته شده توسط:  طراحی الگوریتم
سوال ۴۳ : کلید سنجش : گزینه ۳ ، کلید پارسه : گزینه ۴ ( منم ۴ زدم )
سوال ۴۸ : کلید سنجش : گزینه ۲ ، کلید پارسه : گزینه ۳ ( منم ۳ زدم ) ( گزینه ۲ با مثال نقض رد میشه. مثالشم در پاسخ پارسه هست.)
مدیریت
سوال ۶۱ : کلید سنجش : گزینه ۳ ، کلید پارسه : گزینه ۴ ( منم ۴ زدم )
سوال ۶۸ : کلید سنجش : گزینه ۳ !!!! ، کلید پارسه : گزینه ۱ و ۲ ( منم ۲ زدم )
سوال ۷۲ : کلید سنجش : گزینه ۱ ، کلید پارسه : گزینه ۲ ( منم ۲ زدم ) ( گزینه ی ۱ و ۴ هر دو یک مفهوم رو بیان میکنن، و سنجش ۱ رو اعلام کرده!!!!)

سلام دوستان منمم موافقم که سوال ۶۸ مدیریت غلطه. اما در مورد سوال ۴۸ الگوریتم گفته ترتیب خروج یالها یکی باشه نه شکل درختا به نظرم گزینه ۳ هم غلطه.من خودم گزینه ۱ زدم.
ارسال: #۱۱۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۰۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  جدولی که من تعریف کردم اینطور بود:
personid int identity(1, 1) primary key
name nvarchar(100) not null
motherid int foreign key references person(personid
fatherid int foreign key references person(personid

من کلا کلید خارجی تعریف نکردم Cool
لازمه همچین کاری؟؟ در هر صورت پیوند میخورن جدولا...
ارسال: #۱۱۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۰۰ ق.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
اعصاب نذاشتن واسه ما!اونهمه استرس سر جلسه با این سوالا که باید روشون فکر کنیم!دوباره منتظر شیم کلیدا بیاد بازم فکر کنیم که پاسخ درست رو به سنجش بفهمونیم و استرس اینکه حرف مارو بفهمن!......عذر میخوام ولی حالمو به هم میزنه این سنجش یکی نیست به داد ما برسه!۱بار یکی نرفت تو مجلس حق ما رو از وزرا بگیره!لعنت بهشون!
اگه اینجا ژاپن بود نصف بیشتر جوونا خودکشی میکردن!البته اگه اینجا ژاپن بود چنین مشکلاتی پیش نمیومد که بخواد خودکشی براش اتفاق بیفته!
خسته شدم ای خدا بازم باید به این سوالای اعصاب خورد کن فکر کنم.
دوستانی که دانشگاه میرید لطفا با اساتید خودتون مطرح کنید بلکه با پاسخای اونها قانع بشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: ka arman , iatii2
ارسال: #۱۱۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۰ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  اعصاب نذاشتن واسه ما!اونهمه استرس سر جلسه با این سوالا که باید روشون فکر کنیم!دوباره منتظر شیم کلیدا بیاد بازم فکر کنیم که پاسخ درست رو به سنجش بفهمونیم و استرس اینکه حرف مارو بفهمن!......عذر میخوام ولی حالمو به هم میزنه این سنجش یکی نیست به داد ما برسه!۱بار یکی نرفت تو مجلس حق ما رو از وزرا بگیره!لعنت بهشون!
اگه اینجا ژاپن بود نصف بیشتر جوونا خودکشی میکردن!البته اگه اینجا ژاپن بود چنین مشکلاتی پیش نمیومد که بخواد خودکشی براش اتفاق بیفته!
دوستانی که دانشگاه میرید لطفا با اساتید خودتون مطرح کنید بلکه با پاسخای اونها قانع بشن

دوست عزیز سلام.
این وضعیتی که شما توش قرار گرفتید احتمالا اکثر دوستان داشتن ولی کسی موفقه که بتونه تو سخت ترین شرایط خودشه کنترل و مدیریت کنه و در واقع خودشو نبازه...
با ناراحتی و اعصاب خوردی هیچ چیز درست نمیشه که هیچ بلکه وضعیت روحیتون رو هم بدتر میکنه و عواقب بیشتری رو هم در پی داره...
زندگی که فقط کنکور نیست و کنکور ی دوره ی کوتاه و گذار از زندگی است پس زیاد بهش فکر نکنید(سعی کنید اصلا بهش فکر نکنید) و از زندگی لذت ببرید و اگر براتون مقدوره چند روزی با خانواده و یا دوستان نزدیکتون برید مسافرت تا حال و هواتون عوض بشه...
شما که توانایی ۶ ماه تحمل سختی را داشتید پس بدون شک خیلی راحت می تونید با این قضیه کنار بیاید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , minami , Good!
ارسال: #۱۱۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
بچه ها ی سوال دارم از گجا باید فهمید کلید نهایی چی میشه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Narges_rainbow
ارسال: #۱۱۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۳ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ق.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۰ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  اعصاب نذاشتن واسه ما!اونهمه استرس سر جلسه با این سوالا که باید روشون فکر کنیم!دوباره منتظر شیم کلیدا بیاد بازم فکر کنیم که پاسخ درست رو به سنجش بفهمونیم و استرس اینکه حرف مارو بفهمن!......عذر میخوام ولی حالمو به هم میزنه این سنجش یکی نیست به داد ما برسه!۱بار یکی نرفت تو مجلس حق ما رو از وزرا بگیره!لعنت بهشون!

دوست عزیز سلام.
این وضعیتی که شما توش قرار گرفتید احتمالا اکثر دوستان داشتن ولی کسی موفقه که بتونه تو سخت ترین شرایط خودشه کنترل و مدیریت کنه و در واقع خودشو نبازه...
با ناراحتی و اعصاب خوردی هیچ چیز درست نمیشه که هیچ بلکه وضعیت روحیتون رو هم بدتر میکنه و عواقب بیشتری رو هم در پی داره...
زندگی که فقط کنکور نیست و کنکور ی دوره ی کوتاه و گذار از زندگی است پس زیاد بهش فکر نکنید(سعی کنید اصلا بهش فکر نکنید) و از زندگی لذت ببرید و اگر براتون مقدوره چند روزی با خانواده و یا دوستان نزدیکتون برید مسافرت تا حال و هواتون عوض بشه...
شما که توانایی ۶ ماه تحمل سختی را داشتید پس بدون شک خیلی راحت می تونید با این قضیه کنار بیاید...

سلام دوست عزیز
ممنونم از شما.خوبم ولی واقعا ناراحت شدم نمیدونستم دیگه وضعیت سنجش انقدر حاده!
منم برای همه گفتم دیگه.همه مون رو اذیت میکنن نه که فقط من ۱نفرو
ارسال: #۱۱۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۵۹ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
بچه ها دلایل خود را با سند و دلیل قوی روی سایت داخل یه فایل جمع کنید تا اعتراض ها جواب بده خواهشا از اساتید خود بخواهید که ان ها هم اعتراض بزارند بیشتر جواب میده
ارسال: #۱۲۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۱۷ ب.ظ
بررسی دوباره کلید - IT
ای بابا دل به چی خوش کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کنکور سراسری سال ۸۷ حق مارو به راحتی خوردن رفت که هیچ خبر خاصی هم نشد !!!

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۶ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۴ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۹ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۸۱۶ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close