زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب تخصصی مناسب از لحاظ درآمد و نیاز بازارکار؟

ارسال: #۳۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط زهرا سادات.)
من نظرات تمام دوستان رو خوندم ببخشین نقل قول نمی گیرم چون طولانی میشه . اما در کل :

ردر مورد شبکه نظی ندارم چون اصلا تخصص من نیست و هیچی

اما در مورد پر درآمد ترین شغل :

شما دانش اون کا( تحصیلات دانشگاهی ، کلاس آزاد رفتن ، با کتاب خوندن و ... ) + ایده های تازه + تجربه + سرمایه یا سرمایه گذار به مقدار لازم + امید + اعتماد به نفس داشته باش شغل شریف نانوایی هم میشه پردرآمد ترین شغل !

در مورد برنامه نویسی و گرافیک :

یه سرچ کنین چند تا سایت و نمونه کار رو بررسی کنین ببینین اصلا استعداد کار گرافیکی دارین یا نه . برای انجام بعضی کارا فقط علاقه کافی نیست استعداد هم میخواد . گرافیک و برنامه نویسی از اون کاراس . کار گرافیکی کردن علاوه بر دانش و تجربه کار با نرم افزار های مربوطه هنر و سلیقه ذاتی هم می خواد . کسی در گرافیک موفقه که ایده تازه داشته باشه .

در مورد برنامه نویسی موضوع یه کم متفاوته چون اگه شخص خیلی خلاق هم نیاشه می تونه از نمونه کدهای موجود ایده بگیره. البته خب خلاقیت شما شرطه موفقیت بیشتره.

اگه فقط دوست دارین نرم افزارهای تحت وب طراحی کنین مثل سایت و پرتال و ... به نظر من PHP گزینه ی مناسبیه اما اگه دوست دارین هم تحت وب و هم تحت ویندوز کار کنین خب باید از تکنولوژی استفاده کنین که این امکانات رو داشته باشه مثل .NET

بعدا نوشت :

بچه ها من کسی رو می شناسم که به اندازه ای که شما فکرش رو هم نمی کنین بیماری و مشکلات داره اما نمونه ی یک انسان با اراده س . من مطمئنم چند ساله دیگه ایشون یکی از بهترین های دنیای طراحی و برنامه نویسی میشن کما اینکه الانم بهترین و سایت های فوق العاده ای که در ایران فعالیت دارن هنر ایشونه . اول به خودم می گم : دست از اتلاف وقت برداریم یه کارو با توکل به خدا شروع کنیم و تا تهش بریم . حتما مزد زحماتمون رو می گیریم

Big Grin بلــــــه تب سخنرانی ما هم رفته رو ۱۰۰ درجه Big Grin صاحب نظرا ببخشن ما رو

لبخند بزن سگرمه های آسمان باز شود ...
شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
دیکتاتورها هم لبخند می زنند !
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , maneshty , diligent , baran , tayebe68 , nazanin-82
ارسال: #۳۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ق.ظ
RE: انتخاب تخصصی مناسب از لحاظ درآمد و نیاز بازارکار؟
(۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  دوستان یه سوال فنی
لطفاً اگه میشه راهنماییم کنین حتماً
من برنامه نویسیم صفر یا شایدم زیرصفره
به نظرتون چه رشته ای برم موفق میشم؟ (علاقه رو در نظر نگیرین لطفاً )
آینده شغلی و درآمد و اپلای گرفتن خیلی برام مهمه(چقدر درخواست دادم)Big Grin
پیشاپیش ممنون

روز اولی که رفتم دانشگاه یادم نمیره. استادمون گفت اگه از درس خوندن هدفتون پول در آوردنه به جایی نمی رسید. همین الان برید پیش یک صاف کار ماشین و شاگردش بشید. بعد ۴ سال میتونید کار خودتون رو شروع کنید!

اما به هر حال بعضیا راه درس خوندن رو انتخاب می کنند. در هر رشته ای که ادامه بدید، چیزی که از تو دانشگاه یاد میگیرید ازش پول در نمیارید. به نظر من تنها در صورتی ادامه تحصیل بدید که قصد مدرس دانشگاه شدن رو دارید. اونم وقتی ۴۰ سالتون بشه و کلی تلاش و شب نخوابی کنید ممکنه استاد تمام شید و ماهی (دقیق نمیدونم) بین ۸ تا ۱۲ میلیون بگیرید! البته اگه هیات علمی دانشگاه خوبی باشید! اگه هدفتون ادامه تحصیله حتما باید علاقه داشته باشید! برای پول در آوردن اول چند تا دوره توی زمینه مورد علاقتون یاد بگیرید! بعدش برید چندجا به عنوان کارآموز کار کنید، حتی مجانی!! وقتی سابقه کار پیدا کردید می تونید توی شرکت های بزرگ استخدام شید و در کنار درس خوندن درآمد نسبتا خوبی هم داشته باشید!

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986 , hamid88 , nlp@2015 , Amoojan , diligent , baran , hubble , tayebe68 , darya_1994
ارسال: #۳۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۵۹ ق.ظ
دقیقا صحبت دوستان تایید میشه، اصلا نباید از دانشگاه انتظار کار یاد گرفتن داشته باشید. به نظر من اکثر کسایی که الان حرفه ای هستند خودشون رفتند دنبالش...

من خودم عاشق برنامه نویسی هستم و پایه ی برنامه نویسی رو از دانشگاه یاد گرفتم. چندتا پروژه ی کوچیک هم واسه خودم نوشتم.

توی همین هفته یه روزنامه ی همشهری گرفتم و دیدم چقدر همه برنامه نویس میخوان! فکر میکردم چون نزدیک عید هست دیگه خبری از آگهی نباشه...

اولین آگهی که برنامه نویس میخواستن و به نظرم مناسب بود (با اینکه ۲ سال سابقه کار میخواست) زنگ زدم و رفتم و فرم پر کردم، بعد از ۳ مرحله مصاحبه (!!!) بالاخره تاییدم کردن. با اینکه بار برنامه نویسیم هم زیاد نبود و انصافا شرکت بزرگی بود و افراد متخصص رو فقط استخدام میکرد! اما به صرفه اینکه واقعا فهمیدن علاقه و پشتکار دارم و صادق بودم، قبول کردن.

من یه مدت فکر میکردم به گرافیک علاقه دارم، چندماهی هم توی یه شرکت کار کردم، کارش هم خوب بود، ولی من دوست داشتم بیشتر فکری باشه... یه مدت فکر کردم به طراحی سایت علاقه دارم. باز یه جا استخدام شدم ولی بازم راضی نبودم... ولی الان واقعا به چیزی که میخواستم رسیدم. شما هم با سعی و خطا بهش میرسید...

میخوام بگم توی هرچیزی که به نظرتون علاقه دارید، از یه جایی شروع کنید. حتما ادامه ی راه رو خودتون متوجه میشید. انقدر دست دست نکنید که حالا مثلا از این ور عید یا اون ور عید! نترسید از اینکه کار بلد نیستید. به خدا هیچکی از اول استاد نبوده... من توی همین مدت کوتاهی که کار گرافیک و سایت میکردم خیلی چیزا یاد گرفتم که مطمئنم توی هیچ کلاسی یاد نمیگرفتم. حتی واسه سایت هم که رفتم دنبال کار، فقط ۱ ساعت فیلم آموزش html رو دیده بودم!!! و با تگ ها آشنا شدم، همین! سخت نگیرید... از جاهای کوچیک شروع کنید.

آخر همه چیز خوب میشه. اگه نشد، یعنی هنوز آخرش نرسیده...
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986 , sonia1990 , diligent , زهرا سادات , mohsen@profex.ir , baran , hubble , tayebe68 , Engineer , darya_1994 , nazanin-82
ارسال: #۳۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۶ ق.ظ
سلام
دوستان من همه نظرات خوندم
همه دوستان انگار از شهرهای بزرگ هستن حالا برا شهرهای کوچیک که شرکت خصوصی تواین زمینه ها نداره چی؟
به نظرتون از کجا و با چه تخصصی میشه کار کرد؟Huh
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال: #۳۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ق.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  سلام
همه دوستان انگار از شهرهای بزرگ هستن حالا برا شهرهای کوچیک که شرکت خصوصی تواین زمینه ها نداره چی؟

بهترین راه اینه که درس بخونید تا در یکی از دانشگاه های تهران، ارشد قبول بشید تا کم کم شرایط ساکن شدن در تهران و برای خودتون فراهم کنید.

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
۳
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: hubble , darya_1994
ارسال: #۳۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۳۴ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ق.ظ)saeed313 نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ق.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  سلام

بهترین راه اینه که درس بخونید تا در یکی از دانشگاه های تهران، ارشد قبول بشید تا کم کم شرایط ساکن شدن در تهران و برای خودتون فراهم کنید.

در کمال احترام با نظرتون کاملا مخالفم . طبق حرف شما تمام فارغ التحصیل ها باید بیان تهران بعد چی میشه ؟ همین الان هم بازار کار اشباع شده .

شاید به نظر بیاد تهران جای مناسبی برای کار که در مواردی هم این درسته اما تهران تنها راه موجود نیست . شما از کارهایی که توی تهران انجام میشه ایده بگیرین و اونا رو توی شهر خودتون پیاده کنین . شهرای کوچیک فرصت های بی شمار شغلی دارن .

نمی دونم تا حالا توی تهران دنبال کار رفتین یا نه ؟ توی شرکت ها و موسسات معتبرو به درد بخور (دولتی و خصوصی )چیزی که از شما می خوان تجربه کار و سواد بالاست. تجربه و دانش بالا و ایده های کاری شما میشه چتر نجات برای فرود اومدن وسط یه کار خوب !
اما اگه تجربه و سابقه کار ندارین. یه تخصص و مهارت در حد حرفه ای ندارین شرکت های درجه ۳ و ۴ و ... . واسه کار کردن تو شرکت های درپیت باید به اندازه ۳ نفر کار کنین آخرسر هم هیچی مگه اینکه خودتون زرنگ باشین از وسط اون همه کار یه چیزی هم یاد گرفته باشین و تجربه ای کسب کرده باشین .

اگر می خواین کار خوب داشته باشین تمرکز کنین روی یک تخصص و سعی کنید حرفه ای شین بعد همه جا براتون کار هست .

شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , lotus , baran , maryam.raz , *afsoon* , v-e , tayebe68 , Engineer , darya_1994
ارسال: #۳۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ب.ظ
دوستان از نظراتی که داشتین بی نهایت ممنون
نظر شخصیه من همینه وقتی تو شهر بزرگیم میگیم همه جا سابقه و تجربه کار میخواد و شهرهای کوچیک جایی برا پیشرفت نیست
این موضوعی هست که میخوام برا خودم حل کنم
اینکه واقعا کاری که یه دانشجو بعد از فارغ التحصیلی میتونه انجام بده چیه ؟ (دارم برا بعد از فارغ التحصیلیم فکر میکنم Smile)
منتظر نظرات مهندسین عزیز هستم Smile
شاد باشین
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: darya_1994
ارسال: #۳۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۹ ب.ظ
کسی می دونه در زمینه کامپایلر چه شرکتهایی در تهران کار می کنند؟
۱
۱
ارسال: #۳۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ب.ظ
من تا حالا اصلا پامو نذاشتم محیط کار یه شرکت کامپیوتری . ولی همیشه برام سوال بوده که چرا اصلا باید حضور فیزیکی داشت اونجا؟
نمیشه پروژه های برنامه نویسی رو بعد از اینکه کاملا تعریف بشه برای برنامه نویس، از راه دور انجام بده و بفرسته؟ اینهمه نرم افزار اشتراک کد و کار گروهی تحت وب پس کجا استفاده میشه؟ Huh
۲
۰
ارسال: #۴۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ب.ظ
نرم افزارهایی که گفتید خیلی جاها برای مدیریت یه تیم که همه حضور فیزیکی دارن هم استفاده میشه. برای اختصاص و ردگیری وظایف و مدیریت تغییرات و versioning و ...
از من میشنوید برای شروع کار به دورکاری فکر نکنید بودن توی محیط کار تاثیر زیادی توی یادگیری داره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , darya_1994
ارسال: #۴۱
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ب.ظ
[/quote]
[/quote]

به نظرم ایده تون خیلی هم خوبه . البته نه صرفا برای ساکن شدن در تهران

ولی خوب فکر میکنم با درس خوندن مثلا توی مقاطع ارشد که گفتید توی دانشگاههای خوب ادم میتونه ارتباطاتی پیدا کنه که خوب برای کار اینده به دردش میخوره(ارتباط با اساتید) و یا اینقدر دانش و اعتماد به نفس و سابقش(اسم دانشگاه) پشتش هست که حتی اگه برگرده شهر خودشون هم میتونه کار خوبی رو پیدا یا ایجاد کنه. مهم علاقه س ولی خوب دانشگاه تراز اول هم ابزار بسیار عالی هست
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed313 , tayebe68 , darya_1994
ارسال: #۴۲
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  دوستان از نظراتی که داشتین بی نهایت ممنون
نظر شخصیه من همینه وقتی تو شهر بزرگیم میگیم همه جا سابقه و تجربه کار میخواد و شهرهای کوچیک جایی برا پیشرفت نیست
این موضوعی هست که میخوام برا خودم حل کنم
اینکه واقعا کاری که یه دانشجو بعد از فارغ التحصیلی میتونه انجام بده چیه ؟ (دارم برا بعد از فارغ التحصیلیم فکر میکنم Smile)
منتظر نظرات مهندسین عزیز هستم Smile
شاد باشین

البته دوستان باید این رو هم در نظر بگیرن که در شهر های بزرگ رقبای بزرگ تری هم هست و باید کار درست تر باشی
+اینکه به نظرم تو شهر های کوچیک چون فضای بکر تری وجود داره جای کار زیاد تری هم هست، البته نمیشه از این حرف گذشت که تو شهر های کوچیک فرهنگ کارهایی مثل آی تی کمتر رشد کرده اما بازار کاری ما فضای مجازی هست و مرز و محدودیتی برای این فضا نیست
به تجربه می تونم بگم که باید نیازهای بازار هدفت رو به درستی پیدا کنی و سعی کنی کاری انجام بدی که پاسخ به اون نیاز ها باشه اینطوری دیگه خیلی مهم نیست کجایی؛ خونه شرکت شهر کوچیک یا بزرگ، کارت خریدارای خودش رو خواهد داشت

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات , *afsoon* , darya_1994
ارسال: #۴۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ق.ظ
سپاس از پاسختون
به نکته ی خوبی اشاره کردین
به نظرم وقتی فضای بکرتری وجود داره نیازمند سرمایه اولیه برا ایجاد و یا حتی فرهنگ سازی در زمینه ی مورد نیاز هست
اما فضای مجازی اونطور که باید نمیتونه نیاز بازار کار رفع کنه (البته نظر شخصیه)
نمیخوام از موضوع بحث خارج بشم
اینکه نیار بازار کار تو شهرای کوچیک چی میتونه باشه و راه های کسب درامد جدای از فضای مجازی چه مواردی هستن
هنوز سوالایی هستن که نیازمند پاسخ سبز مهندسین عزیز هستمSmile
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵ ب.ظ)windmove نوشته شده توسط:  البته دوستان باید این رو هم در نظر بگیرن که در شهر های بزرگ رقبای بزرگ تری هم هست و باید کار درست تر باشی
+اینکه به نظرم تو شهر های کوچیک چون فضای بکر تری وجود داره جای کار زیاد تری هم هست، البته نمیشه از این حرف گذشت که تو شهر های کوچیک فرهنگ کارهایی مثل آی تی کمتر رشد کرده اما بازار کاری ما فضای مجازی هست و مرز و محدودیتی برای این فضا نیست
به تجربه می تونم بگم که باید نیازهای بازار هدفت رو به درستی پیدا کنی و سعی کنی کاری انجام بدی که پاسخ به اون نیاز ها باشه اینطوری دیگه خیلی مهم نیست کجایی؛ خونه شرکت شهر کوچیک یا بزرگ، کارت خریدارای خودش رو خواهد داشت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sonia1990 , زهرا سادات , darya_1994
ارسال: #۴۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ ب.ظ)mary~j نوشته شده توسط:  من تا حالا اصلا پامو نذاشتم محیط کار یه شرکت کامپیوتری . ولی همیشه برام سوال بوده که چرا اصلا باید حضور فیزیکی داشت اونجا؟
نمیشه پروژه های برنامه نویسی رو بعد از اینکه کاملا تعریف بشه برای برنامه نویس، از راه دور انجام بده و بفرسته؟ اینهمه نرم افزار اشتراک کد و کار گروهی تحت وب پس کجا استفاده میشه؟ Huh

همون پاتون رو نزاشتید اینطوری فکر میکنید... کلا کارا گروهیه... سر هفته و سر هر صبح درباره کارهایی که تو هفته و هر روز میخواید انجام بدید صحبت میشه. در طول روز کلی با بقیه همکارا صحبت میشه که اینحا رو چیکار کنیم ... اونجا رو چیکار کنیم بهتره و .... اصلا از راه دور نمیشه خیلی کارا رو انجام داد.

[تصویر:  balloons.gif]
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط زهرا سادات.)
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  کار کامپوتر فقط توی تهران هست!

نه ابدا این طور نیست ! خدا رو شکر کشور ما داره پیشرفت می کنه و همه ی ایران دارن به سمت به کارگیری تکنولوژی گام بر می دارن . تهران فقط یه شهره نه کل ایران. اصفهان بهترین گرافیست های کامپیوتری رو داره ، شیراز، تبریز و .... حتی استان های مرزی مثل کردستان . توی شهر بانه یعنی نقطه صفر مرزی چند تا جوون دارن به مردم شهرشون بهترین خدمات رو می دن . ایده دارن زحمت می کشن و پیشرفت می کنن . کی گفته تهران تنها جای کاره ؟!

(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  همین الان یه سرچ بزنید ببینید که چن تا شرکت هستن که برنامه نویس میخوان، که اومدن تو اینترنت درخواست دادن

بله درخواست دادن اما فقط نه در تهران در همه ی شهرها

.
(۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  حالا جدای از اون کار هایی که با واسطه واسه آدم جور میشه! و مثلا استاد یا شخصی معرفی میکنه!

بله اینکه آفت جامعه ی ماست . دوست خوبم منم کم و بیش به چیزی که شما منظورتونه واقفم. اگه قرار باشه همه ی قشر تحصیل کرده به سمت بازار کار تهران هدایت شن چیزی جز آسیب و عقب موندگی حاصل نمیشه . همه ی ایران عزیز ما باید پیشرفت کنه نه فقط تهران .

یه شهر ما فوق پیشرفته باشه و شهر های دیگه مون .... . این خوب نیست چون همه ی دنیا ایران رو می شناسن نه فقط تهران .

شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , friends

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۲۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۱ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۸ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۷ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۲ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۸۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۲۱۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۳۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  نیاز به دیتا ست jaroon ۷۲ ۵۶,۲۵۶ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: manam1234

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close