زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات اشتباه نرم افزار (لطفا دوستان مشارکت کنند)

ارسال: #۱۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۸ ق.ظ
RE: سوالات اشتباه نرم افزار (لطفا دوستان مشارکت کنند)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ ق.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  خب در جواب ۳۵ نوشته که اگر تخلیه اجباری داشته باشیم نیاز به redo کردن T2 نداریم که Sad
به نظر میاد که ۳۵ همون گزینه ۴ درسته و اعتراض ره به جایی نمیبره!!!

در مورد سوال ۳۴ هم یک طرح ۲pl برای اجراشون در چند پست قبلیم گذاشتم، اگر اشکالی دیدید در اون خبر بدید!

در مورد سوال ۵ هم احتمالا حق با شماست، اگر گره با اندیس ۱۰۰ در زیردرخت گره با اندیس ۱۰ باشه که مقایسه با پدر نیاز نیست ( الان حال ندارم ببینم هست یا نه! )، در هر صورت اگر هم نباشه حق با شماست، میشه اول مقایسه با بچه ها رو انجام داد و پس از اون اگر از بچه ها کوچکتر بود به سمت بالا حرکت کنیم و در نهایت همون ۶ مقایسه کافی هست!

به نام خدا.
بله، بنده هم میدونم این قشنگ دومرحله ای هستش ولی اینکه سنجش چرا این گزینه رو گزینه صحیح معرفی کرده عجیب بوده برام.
در نهایت گزینه ۴، همواره درست هستش.
درستی گزینه ۳ هم واضحه.
حالا با توجه به تصاویری که فرستادم، گزینه ۲ هم درسته.
به نظرم گزینه ۱ رو میشه گزینه صحیح این سوال در نظر گرفت (چون با توماس سازگاری داره، در جوابیه تمرین هم گفته شده...)

اما در مورد سوال ۳۵ هم چون در صورت سوالی حرفی در مورد وجود یا عدم وجود تخلیه اجباری زده نشده، به نظر همون جواب اولیه که در صفحه ۵۴۹ گفته شده کافیه.

البته حرفتون و قبول دارم.با توجه به این صحبت ها گزینه ۱ درست هستش و گزینه ۴ هم درسته.
اگر قرار باشه گزینه صحیح تر رو انتخاب کنیم، احتمالا باید گزینه ۴ رو قبول کنیم ...

الیته سوال ۳۴ یک تفاوتی با عکسی که شما فرستادید داره، اونم اینه که T3 در آخر W(A)l رو انجام میده، اگر اون بود نمیشد با طرح ۲pl زمانبندی ارائه داد، اما بدون اون میشه، احتمالا عکسش ناقص افتاده در صورت سوال.
در جواب تمرین گفته که با توماس T3 حذف نمیشه، اما T2 رو هیچ کاریش نمیشه کرد.
تمام گزینه ها قطعا درست هستن و به احتمال قریب به یقین این سوال حذف میشه.

در مورد سوال ۳۵/ والا من هم گزینه ۱ زدم و دوست دارم گزینه درست همین باشه Smile، سر امتحان من اصلا بهنگام سازی بلافاصله رو ندیدم و در نگاه اول گزینه ۱ رو زدم. اما گزینه ۴ میگه "با وجود شرایط خاصی ... " که این شرایط خاص همون تخلیه اجباری هست گویا. به هرحال اعتراض رو میدیم شاید فرجی شد!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط kavehn.)
برای سوال ۵ دقیقا درخت سرجلسه رسم کردم و به جواب ۶ رسیدم وقتی دوباره بررسی کردم دیدم مقایسه آخر نیازی نیست و میشه همان ۵ مقایسه. لطفا چنانچه اشتباه می کنم بفرمایید. روش اعتراض چگونه است ؟

کسی در مورد سوال ۱۹ نظری ندارد ؟
هرطور حساب میکنم میشه گزینه ۲ . لطفا راهنمایی بفرمایید ...
برای درخت کوتاهترین مسیر ها BFS می زینم که در تعداد راس ها ضرب می شود. یعنی (v(v+e حال در بدترین حالت تعداد یال ها برابر با تعداد راس ها به توان دو می باشد. بنابراین ve برابر با گزینه ۲ می شود . چنانچه اشتباه می کنم بفرمایید ...

پانوشت : گرایش آی تی بودم که این دوسوال برای ما هم آمده بود البته با شماره سوال متفاوت ...

نظم Tongue
ارسال: #۱۸
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوال ۵) من با بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که همون ۷ مقایسه درسته!!!
چون گره اندیس ۱۰۰ که جایگزین اندیس ۱۰ میشه در زیر درخت اندیس ۱۰ نیست که مطمئن باشیم از اندیس ۱۰ کوچیکتره، در نتیجه ممکنه رویه هیپ سازی رو به بالا یا پائین باشه، برای بررسی این موضوع اول با پدر (اندیس ۵) مقایسه میکنیم که دو حالت پیش میاد:
۱) اگر کوچکتر بود و مجبور شدیم رو به بالا بریم در بدترین حالت ۱ مقایسه دیگه داریم (با اندیس ۲).
۲) اگر بزرگتر بود میریم سراغ زیر درخت اندیس ۱۰ که اینجا در بدترین حالت ۶ مقایسه دیگه داریم.

حالت دوم بدترتره؛ پس ۷ مقایسه درسته :دی

سخته، ولی ممکنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn , ashkan_d13
ارسال: #۱۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  سوال ۵) من با بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که همون ۷ مقایسه درسته!!!
چون گره اندیس ۱۰۰ که جایگزین اندیس ۱۰ میشه در زیر درخت اندیس ۱۰ نیست که مطمئن باشیم از اندیس ۱۰ کوچیکتره، در نتیجه ممکنه رویه هیپ سازی رو به بالا یا پائین باشه، برای بررسی این موضوع اول با پدر (اندیس ۵) مقایسه میکنیم که دو حالت پیش میاد:
۱) اگر کوچکتر بود و مجبور شدیم رو به بالا بریم در بدترین حالت ۱ مقایسه دیگه داریم (با اندیس ۲).
۲) اگر بزرگتر بود میریم سراغ زیر درخت اندیس ۱۰ که اینجا در بدترین حالت ۶ مقایسه دیگه داریم.

لطفا بفرمایید این که نوشتم درست است یا نه :
در هرم کمینه وقتی یک عنصر را حذف می کنیم باید عنصری جایگزین آن گردد با حفظ خصوصیت هرم کیمنه یعنی عنصر جایگزین باید از زیر درخت چپ و راست اش کوچک تر باشد. حال اگر عنصر با اندیس را ۱۰ حذف می کنیم اگر یکی از فرزندانش را جایگزین آن کنیم اشتباه است ؟

کسی الگوریتم رویه حذف از هرم کمینه را دارد ؟ ( یا حداقل آدرس بدین ببینم رویه حذف چگونه کار می کند )

پیشاپیش ممنون

نظم Tongue
ارسال: #۲۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ب.ظ
در رویه حذف هرم بیشینه/کمینه برای اینکه کامل بودن درخت حفظ بشه گره آخر (اندیس ۱۰۰) جایگزینش گره حذف شده (اندیس ۱۰) میشه، بعد فرایند هرم سازی روی اون اعمال میشه که در پست های قبل جزئیاتش رو گفتیم.

سخته، ولی ممکنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn
ارسال: #۲۱
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  یکی به من بگه سوال ۱۲ چرا میشه گزینه ۳ ؟؟؟؟؟؟؟؟
مربع ها رو با این شماره ها که دادم در نظر بگیرین

۳ ۲ ۱
۶ ۵ ۴
۹ ۸ ۷

مربع های ۲ و ۴ و ۶ و ۸ قویا هم بند هستن
مستطیل های شامل مربع های ( ۲ و ۵و ۸) و (۴ و ۵ و ۶) هم قویا هم بند هستن

پس میشه ۶تا
چرا گفته ۵تا؟؟؟؟؟؟

کاملا با شما موافقم. ۶ تا صحیحه. ولی چطوری باید اعتراض کنیم ؟؟؟ شما می دونین؟؟؟
ارسال: #۲۲
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ب.ظ)kavehn نوشته شده توسط:  
در رویه حذف هرم بیشینه/کمینه برای اینکه کامل بودن درخت حفظ بشه گره آخر (اندیس ۱۰۰) جایگزینش گره حذف شده (اندیس ۱۰) میشه، بعد فرایند هرم سازی روی اون اعمال میشه که در پست های قبل جزئیاتش رو گفتیم.

سپاس فراوان ... دوباره رسم کردم. شما درست می فرمایید ... حیف شد اشتباه زدم.

نظر شما در مورد سوال ۱۹ چیه ؟

نظم Tongue
ارسال: #۲۳
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط M.J.R.S.)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  سوال ۵) من با بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که همون ۷ مقایسه درسته!!!

موضوع اینجاست که در ابتدا میتونیم این گره را با مینیمم بچه هاش مقایسه کنیم، اگر کوچکتر بود به سمت پایین حرکت کنیم، اگر بزرگتر بود به سمت بالا! چون به سمت بالا رفتن ۱ مقایسه هزینه داره و به سمت پایین رفتن ۲ هزینه!

۱- حالت اول اگر از بچه هاش کوچکتر بود به سمت بالا می ریم: هزینه حداکثر = ۲ + ۳ = ۵
۲- اگر از مینیمم بچه هاش بزرگتر بود به سمت پایین میریم که میشه همون ۶

(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  یکی به من بگه سوال ۱۲ چرا میشه گزینه ۳ ؟؟؟؟؟؟؟؟

۳ ۲ ۱
۶ ۵ ۴
۹ ۸ ۷

پس میشه ۶تا
چرا گفته ۵تا؟؟؟؟؟؟

راس های گراف که مربع ها نیستند!
چهار راس چهارگوش مربع هرکدوم یه مولفه قویا همبند هستند، بقیه رئوس هم به سادگی میشه بررسی کرد که هر دوتایی به هم مسیر دارند
 سپاس‌گزاری شده توسط: fanisani
ارسال: #۲۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۲۰ ب.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  

۳ ۲ ۱
۶ ۵ ۴
۹ ۸ ۷

پس میشه ۶تا
چرا گفته ۵تا؟؟؟؟؟؟

راس های گراف که مربع ها نیستند!
چهار راس چهارگوش مربع هرکدوم یه مولفه قویا همبند هستند، بقیه رئوس هم به سادگی میشه بررسی کرد که هر دوتایی به هم مسیر دارند

نه شما منظور من رو بد متوجه شدید
تصویر ۶ بخش قویا هم بند رو توی شکل ها ضمیمه شده لطفا ببینید

من بازم متوجه منظورتون نشدم. ببینید چهار راس چهار گوش رو که بذارید کنار، به قول شما چهار تا مربع میمونه که هرکدومشون یک دور هستند ( مربع بالا پایین چپ و راست )، مربع بالا و مریع چپ با هم یک راس مشترک دارن، مربع چپ و پایین هم همینطور، پایین و راست، و راست و بالا هم به همین صورت. در نتیجه خود این دورها ( چهار مربع ) تشکیل یک دور رو میدن. یعنی از هر راسی به راس دیگه مسیر وجود داره، پس کلشون یک مولفه همبندی هستند که در مجموع میشه ۵ مولفه
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۲۵
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ب.ظ
من متوجه شکل های شما نشدم!
شما هم انگار متوجه حرف های من نیستید!
ولی خب با توجه به تعریف مولفه قویا همبند، مطمئنا همون ۵ مولفه جواب درست خواهد بود.

اعتراض به سایت سنجش هم از طریق این آدرس :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و عضویت و سپس ارسال درخواست.

موفق باشید
ارسال: #۲۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ب.ظ
در مورد سوال ۴۵ هم دوستان نظر بدن ...
گزینه ۴ نمی تونه درست باشه ؟؟؟

کلا ۴ نوع مشکل همروندی وجود داره ...

Lost Update
uncommitted Dependency
Inconsistent Retrieval
Phantom

که البته دو تای آخر در بعضی منابع مشابه تعریف می شوند

حالا این "خواندن داده ناجور" یعنی چی ؟
ارسال: #۲۷
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ب.ظ
نظر دوستان درباره سوال ۳۶ و ۳۸ چیه؟ سوال ۳۶ گزینه ۱ هم میتونه درست باشه (ص ۲۳۶ کتاب دکتر حق جو جلد ۲ که میگه "هر درخواست نوشتن تمام دستورات خواندن مرتبط با مهر زمانی بزرگتر را تا نهایی شدن عمل نوشتن در انتظار نگه می دارد ...") در سوال ۳۸ هم مگه log و یا shadow میتونه افزونگی حساب بشه؟
ارسال: #۲۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۹ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۲۰ ب.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  سوال ۵) من با بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که همون ۷ مقایسه درسته!!!

موضوع اینجاست که در ابتدا میتونیم این گره را با مینیمم بچه هاش مقایسه کنیم، اگر کوچکتر بود به سمت پایین حرکت کنیم، اگر بزرگتر بود به سمت بالا! چون به سمت بالا رفتن ۱ مقایسه هزینه داره و به سمت پایین رفتن ۲ هزینه!

۱- حالت اول اگر از بچه هاش کوچکتر بود به سمت بالا می ریم: هزینه حداکثر = ۲ + ۳ = ۵
۲- اگر از مینیمم بچه هاش بزرگتر بود به سمت پایین میریم که میشه همون ۶

حالا بحث کلید آزمون یک طرف ... برای یادگیری می پرسم : در هرم کمینه برای حذف عنصر مینیمم. الگوریتم حذف مینیمم عنصر اندیس ۱۰۰ را جایگزین عنصر اندیس ۱ می کند حال برای حذف مثلا عنصر اندیس ۱۰ نیز به همین منوال است ؟ کلا در کدام کتاب می توان الگوریتم آن را یافت ؟ لطفا یه منبع معرفی کنید برای درک درست موضوع Big Grin

برای اعتراض در سایت سنجش . در قسمت انتخاب مشکل- سربرگ اشکالات کلید اولیه وجود ندارد و بقیه عنوان ها نیز غیرمرتبط می باشند Huh

نظم Tongue
ارسال: #۲۹
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  یک سوال داشتم
این مشکلاتی که دوستان دارن عرض می کنن
بعضی ها واقعا منطقی هستند و کاملا مشخصه که سازمان سنجش توی کلید ارائه شده اشتباه کرده است
خب الان تکلیف چیه؟
کسی اقدامی کرده؟
آیا سنجش کلید رو دوباره بررسی می کنه؟
اصن امیدوار باشیم به تصحیح کلید؟
اینجا همه دارن اشکالات رو میگن! ولی گفتن اشکالات توی این بخش، آیا به گوش سنجش میرسه؟؟

خود مسئولین سنجش قبل از انتشار کلید اولیه تو مصاحبه با یه خبرگزاری که فکر میکنم isna بود،گفته بودند که اگه اعتراضی باشه،بررسی شده و بعد کلید نهایی اعلام عمومی شده و کارنامه ها بر اساس اون تصحیح میشه. حتی من خاطرم هست که حدود یک ماه پیش گفته بودن که برای اولین بار قراره که واسه دکتری پاسخنامه تشریحی رو منتشر کنن!!! در ضمن زمان امتحان ارشد ما هم یادمه که چند تا کلید تصحیح و ۱ سوال هم که کلا حذف شد، پس اگه کسی اعتراضی داره باید حتما اعتراضش رو اعلام کنه و قطعا بررسی خواهد شد.
ارسال: #۳۰
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ب.ظ
من فکر میکنم ما اول خودمون باید به اجماع نظر برسیم .سوالات واقعا مشکل دار رو مشخص کنیم و اعتراض کنیم تا مثل امتحان ارشد رسیدگی بشه.

از نظر بنده و جمیع نظرات این انجمن سوالات

۵، ۱۲، ۳۵، ۴۵ ایراد داره .

البته سوال ۱۳ هم بنظر من گزینه ۴ یعنی ۳ گزاره صحیح وجود داره. دوستان در مورد این سوال نظر دادن ولی من قانع نشدم.

خواهشا بقیه دوستان هم همین طور تیتروار سوال هایی که بنظرشون ایراد داره رو اعلام کنن تا "اشتراک نظرات" رو قبل از تعطیلات به سمع و نظر سنجش برسونیم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۶ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۷۷۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۱ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۴ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close