زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات اشتباه نرم افزار (لطفا دوستان مشارکت کنند)

ارسال: #۳۱
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ ب.ظ
RE: سوالات اشتباه نرم افزار (لطفا دوستان مشارکت کنند)
من با remis123 موافقم. همگی باید سوالات مورد نظرمون رو اعلام کنیم.

کلید سوالات

۵
۱۲
۳۵
۳۷

ایراد داره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۲ ب.ظ)remis123 نوشته شده توسط:  من فکر میکنم ما اول خودمون باید به اجماع نظر برسیم .سوالات واقعا مشکل دار رو مشخص کنیم و اعتراض کنیم تا مثل امتحان ارشد رسیدگی بشه.

از نظر بنده و جمیع نظرات این انجمن سوالات

۵، ۱۲، ۳۵، ۴۵ ایراد داره .

البته سوال ۱۳ هم بنظر من گزینه ۴ یعنی ۳ گزاره صحیح وجود داره. دوستان در مورد این سوال نظر دادن ولی من قانع نشدم.

خواهشا بقیه دوستان هم همین طور تیتروار سوال هایی که بنظرشون ایراد داره رو اعلام کنن تا "اشتراک نظرات" رو قبل از تعطیلات به سمع و نظر سنجش برسونیم.
من هم به غیر از سوالای ۳۶ و ۳۸ که ارسال کردم با ایرادات مطرح شده درباره سوال ۳۵ هم موافقم و این گزینه هم باید اصلاح بشه. در ضمن سوال ۳۷ هم ایراد داره و گزینه ۱و۴ هر ذو جواب هست. نظر سایر دوستان چیه؟
ارسال: #۳۳
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ ب.ظ
دوستان سوال ۳۴ رو هم دریابید!
در این سوال گزینه صحیح وجود نداره و هر چهار گزینه صحیح هستند. اثبات درستی گزینه ۴ رو هم در چند پست قبلیم گفتم!

دو سوال ۵ و ۳۴ احتمالا حذف میشن و درصدهاتون ۳-۴ درصد بیشتر میشه.
ارسال: #۳۴
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ
بچه های شریف در صورتی که اشتباه بودن کلید برایشان ثابت شده است پیشنهاد می کنم موضوع با اساتید در میان بگذارند و موضوع را به اطلاع اساتید تاثیرگذار بگذارند وگرنه بنظر نمیاد در این زمان محدود و تعطیلات سال نو - اعتراض به سنجش سبب تغییر کلید گردد ...

نظم Tongue
ارسال: #۳۵
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۴۸ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  دوستان سوال ۳۴ رو هم دریابید!
در این سوال گزینه صحیح وجود نداره و هر چهار گزینه صحیح هستند. اثبات درستی گزینه ۴ رو هم در چند پست قبلیم گفتم!

۳۴ که گزینه صحیح وجود نداره
۳۵ هم به نظر من گزینه ۱ هم درست است گزینه ۴ هم می تونه درست باشه
ارسال: #۳۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۸ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  دوستان سوال ۳۴ رو هم دریابید!

۳۴ که گزینه صحیح وجود نداره
۳۵ هم به نظر من گزینه ۱ هم درست است گزینه ۴ هم می تونه درست باشه
دوستان لطفا به سوال ۳۴ توجه کنید این سوال باید حتما حذف شود این سوال تمرین کتاب روحانی رانکوهی است که بخشی از شکل در صورت سوال در نیموده در متن کتاب روحانی در سطون سوم دستور W(A) وجود دارد که در صورت وجود این دستور همون گزینه سنجش درسته ولی در صورت سوال کنکور این دستور جا افتاده و با این وجود گزینه درست وجود ندارد چون تمام گزینه ها درست هستند و صورت سوال گفته که کدام گزینه درست نمی باشد
لطفا همه ی دوستان اعتراض کنند که این سوال حذف شود
سوال ۳۵ هم که گززینه ۱ و ۴ هر دو می توانند درست باشند
در مورد سوال ۵ ساختمان داده هم جواب درست ۶ مقایسه هست که در گزینه ها وجود ندارد این سوال هم قطعا حذف میشه اگ دوستان اعتراض کنند درسته که ممکنه نود جایگزین نود ۱۰ از پدرش کوچتر باشه ولی می توان با مقایسه نود جایگزین با فرزندانش این را فهمید و نیازی نیست با پدرش مقایسه شود
ارسال: #۳۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۹ ق.ظ
به نام خدا

سلام.
با اینکه سوال ۵ رو غلط زدم ولی می شه گفت که کلید سنجش در مورد سوال ۵ درستهSmile

دلیل چیه؟

در صورتی که عنصر ۱۰۰ ام از زیر درخت شامل عنصر با اندیس ۱۰ باشه، نیازی به مقایسه نیست و این عنصر چون در برگ واقع شده است، بزرگتر از ریشه اش و ... و عنصر ۱۰ می باشد بنابراین نیازی نیست.
اما از آنجا که عنصر با اندیس ۱۰۰ در زیر درختی بجز درخت با اندیس ۱۰ می باشد، بنابراین لزوما بزرگتر از عنصر با اندیس ۱۰ نمی باشد.

در نهایت حداکثر تعداد مقایسه ها برای عنصر با اندیس ۱۰۰ (حذف عنصر با اندیس ۱۰ و جایگزینی عنصر با اندیس ۱۰۰ به جای آن) به یک مقایسه اولیه + ۶ مقایسه برای ادامه ماجرا نیاز داره. پس گزینه اعلام شده توسط سنجش درسته.

اگر دوستان همچنان براشون مبهمه، بفرمایند توضیحات جزئی تری بدم.

سوالات دیتابیس رو دریابیدSmile

موفق باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn
ارسال: #۳۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۹ ق.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ق.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  به نام خدا

سلام.
با اینکه سوال ۵ رو غلط زدم ولی می شه گفت که کلید سنجش در مورد سوال ۵ درستهSmile

دلیل چیه؟

در صورتی که عنصر ۱۰۰ ام از زیر درخت شامل عنصر با اندیس ۱۰ باشه، نیازی به مقایسه نیست و این عنصر چون در برگ واقع شده است، بزرگتر از ریشه اش و ... و عنصر ۱۰ می باشد بنابراین نیازی نیست.
اما از آنجا که عنصر با اندیس ۱۰۰ در زیر درختی بجز درخت با اندیس ۱۰ می باشد، بنابراین لزوما بزرگتر از عنصر با اندیس ۱۰ نمی باشد.

در نهایت حداکثر تعداد مقایسه ها برای عنصر با اندیس ۱۰۰ (حذف عنصر با اندیس ۱۰ و جایگزینی عنصر با اندیس ۱۰۰ به جای آن) به یک مقایسه اولیه + ۶ مقایسه برای ادامه ماجرا نیاز داره. پس گزینه اعلام شده توسط سنجش درسته.

سوالات دیتابیس رو دریابیدSmile

موفق باشید.

درسته که ممکنه عنصر صدم کوچتر از پدرش باشه و لازم باشه با اون مقایسه بشه اول ولی نکته ش اینه که این مقایسه اضافی رو نمی خوایم کافیه اول فرزندانش رو مقایسه کنیم حال اگر نود با اندیس ۱۰۰ که جایگزین کرده ایم دو حالت دارد یا از فرزندانش کوچکتر است یا نه اگه کوچکتر باشه که با پدرش مقایسه می کنیم ولی اگه کوچکتر از فرزندانش نباشه که دیگر نیازی نیست که با پدرش مقایسه بشه پس در بدترین حالت از عنصر با اندیس ۱۰ تا برگ می رویم که میشه ۲*۳=۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: kavehn
ارسال: #۳۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ق.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ق.ظ)mrmasoud نوشته شده توسط:  به نام خدا

موفق باشید.

خیلی ممنون برای توضیحات
لطفا منبع استدلال خودتان را ذکر کنید ... در واقع می خوام خواهش کنم بفرمایید در کدام منبع می توان کدالگوریتم برای حذف اندیس دلخواه از هرم مینیمم را پیدا کرد ؟

سپاس فراوان

نظم Tongue
ارسال: #۴۰
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ ق.ظ
از یه دید دیگه ی

فرستاده شده از Lenovo A3000-Hِ من با Tapatalk
ارسال: #۴۱
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۰۵ ب.ظ
سلام
در سایت سازمان سنجش اکنون قسمتی با عنوان "بررسی مجدد کلید سوالات" اضافه شده است. بنده اعتراض خود به سوال ۵ و ۳۵ را مطرح کردم و استدلال خودم را با دلیل نوشتم (سوال ۵ عدد ۶ صحیح است و سوال ۳۵ گزینه اول صحیح است یا شاید هر دو گزینه اول و چهارم). حتی گفتم که سوالات ۱۳ و ۱۷ از سرفصل کارشناسی ارشد طراحی شده درحالیکه این درس مربوط به کارشناسی بوده است و باید این سوالات حذف شود.
فقط دوستان حواستان باشد که سایت دایما خطای "کاراکتر غیر مجاز" میدهد. بنابراین حواستان باشد که از کاراکترهای دونقطه یا شاید حروف لاتین استفاده نکنید چون درخواستتان به هیچ وجه ثبت نمیشود. کلا باید ساده و فارسی بنویسید تا گیر ندهد
ارسال: #۴۲
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط sharareh_moradi.)
سوال ۱۲ رو هم من با شکل توی کامنت های بالاتر نشون دادم که میشه ۶تا و گزینه ۴ درست میشه
اون رو هم لطفا اعتراض کنید تا حقی ضایع نشه

منم این رو فرستادم

با سلام و خسته نباشید
سوال ۱۲ کد رشته ۲۳۵۴ - مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
این سوال دارای ۶ بخش قویا همبند می باشد که گزینه ۴ صحیح می باشد اما کلید سنجش گزینه ۳ (۵ بخش) را اعلام می کند.
بخش های قویا هم بند به قرار زیر می باشند
۱/ رئوس مربع ردیف اول و ستون وسط
۲/ رئوس مربع ردیف دوم و ستون سمت چپ
۳/ رئوس مربع ردیف دوم و ستون سمت راست
۴/ رئوس مربع ردیف سوم و ستون وسط
۵/ رئوس مستطیل شامل سه مربع ( مربع های ستون وسط)
۶/ رئوس مستطیل شامل سه مربع ( مربع های ردیف دوم )
با سپاس فراوان
ارسال: #۴۳
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۵۳ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  سوال ۱۲ رو هم من با شکل توی کامنت های بالاتر نشون دادم که میشه ۶تا و گزینه ۴ درست میشه

سوال ۱۲ به نظر من همون ۵ تا می شود دقت کنید که تعریف مولفه ی همبند قوی این است برای هر دو راس یک مسیر از اولی به دومی و برعکس وجود داشته باشد در ضمن باید این مولفه بزرگترین مولفه ی ممکن باشد در این سوال اگر ۴ راس کناری را حذف کنیم از باقی گراف از هر نود به دیگری یک مسیر وجود دارد (باز هم دقت کنید لازم نیست مسیر حتما ساده باشدمی تواند مسیر ساده نباشد) پس همون ۵ مولفه می شود
ارسال: #۴۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط M.J.R.S.)
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  سوال ۱۲ رو هم من با شکل توی کامنت های بالاتر نشون دادم که میشه ۶تا و گزینه ۴ درست میشه

سوال ۱۲ به نظر من همون ۵ تا می شود دقت کنید که تعریف مولفه ی همبند قوی این است برای هر دو راس یک مسیر از اولی به دومی و برعکس وجود داشته باشد در ضمن باید این مولفه بزرگترین مولفه ی ممکن باشد در این سوال اگر ۴ راس کناری را حذف کنیم از باقی گراف از هر نود به دیگری یک مسیر وجود دارد (باز هم دقت کنید لازم نیست مسیر حتما ساده باشدمی تواند مسیر ساده نباشد) پس همون ۵ مولفه می شود

خیلی سخت نگیر صادق جان، کسی که اعتراض میده بیشتر فکر بالاتر شدن درصد خودش هست تا ضایع شدن حق دیگران!
خیلی ها ۳۴ رو گزینه ۴ زدن نمیدونم رو چه حسابی! دلیلی هم نداره اعتراض بدن، من هم اگه ۴ میزدم خوب اعتراض نمیدادم Rolleyes
اگر قرار باشه به اعتراضات رسیدگی بشه سوالات ۵ و ۳۴ حذف میشن و بقیه سوالات هم احتمالا تغییری نکنن.
البته به غیر از کلید افتضاح درس استعداد تحصیلی قسمت درک مطلبش!
ارسال: #۴۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۹ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)M.J.R.S نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  سوال ۱۲ رو هم من با شکل توی کامنت های بالاتر نشون دادم که میشه ۶تا و گزینه ۴ درست میشه

خیلی سخت نگیر صادق جان، کسی که اعتراض میده فکر ضایع شدن حق دیگران که نیست! فکر خودش هست دیگه
خیلی ها ۳۴ رو گزینه ۴ زدن نمیدونم رو چه حسابی! دلیلی هم نداره اعتراض بدن، من هم اگه ۴ میزدم خوب اعتراض نمیدادم Rolleyes
اگر قرار باشه به اعتراضات رسیدگی بشه سوالات ۵ و ۳۴ حذف میشن و بقیه سوالات هم احتمالا تغییری نکنن.
البته به غیر از کلید افتضاح درس استعداد تحصیلی قسمت درک مطلبش!

من هم موافق هستم قسمت درک مطلب من ۶ سوال جواب دادم که ۵ تاش غلط بود واقعا نمی دونم چی بگم !البته سوال ۳۵ هم به نظر من هم گزینه ۱ هم گزینه ۴ درست است زیرا در صورت سوال که در مورد تخلیه اجباری حرفی نزده است و در متن کتاب هم در مورد تخلیه اجباری چیزی گفته نشده. کلا سوالات امسال استاندارد نبود و متاسفم برای مملکتی که از طریق کنکور دانشجوی دکتراهاش رو مشخص می کنه معیار برای دکترا پزوهش و رزومه ی خوبه نه تست و کنکور .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۶۶۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۴۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۱ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close