زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داده کاوی آموزشی

ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ ب.ظ
داده کاوی آموزشی
سلام
پروژه کارشناسی ارشد من در زمینه داده کاوی آموزشی هست و به طور ویژه کار بر روی داده های آموزش و پرورش.
میخوام برم آموزش پرورش استان درخواست اطلاعات کنم و خودم شروع به مرتب سازی و پردازش اونها کنم با توجه به این که الان ترم دو ام ایشالا تا ترم چهار تموم میشه Big Grin
مشکل اینجاست که نمی دونم چه اطلاعاتی رو بگیرم، به نظر شما چه داده هایی برام مفید خواهد بود؟ نمره ها رو بگیرم؟ مشخصات دانش آموزا رو بگیرم؟ مشخصات معلم هاشون رو هم بگیرم؟ بعدش چی میشه؟ خیلی سر در گمم
بدیش اینه که بعد از عید باید برای درس سمینار همین موضوع رو ارائه بدم Sad
لطفا راهنماییم کنید

[تصویر:  155fs853955.gif][تصویر:  5yjbztv.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۳۷ ق.ظ، توسط bargozideh.)
داده کاوی آموزشی
سلام بر شما
من موضوع پروژه پایانیم همین داده کاوی آموزشی بود
خب شما بهتره اول هدفتون رو مشخص کنید که دنبال چی هستید
دنبال حدس معدلید
دنبال عوامل موثر بر عملکرد دانشجوها هستید
دنبال این هستید که مثلا زمان درس ها چ ساعتی باشه بهتره
مثلا حدس بنید کیا مشروط میشن
و مانند اینا
حالا وقتی موضوعاون مشخص باشهه مطمئنن میتونید برید و بهترین داده رو بگیرید
اگه هم نمیدونید هنوز خب هر چی داده بیشتر داشته باشید بهتر ه Smile دست آدم باز ترهه

من چون زیاد تو حو کارشناسی ارشد نیستم نمیدونمم پروژه در چه حد باشه ولی خب کار خیلی سختی نیس شما موضوعتون رو مشخص کنید تا اگه من میتونستمم بیشتر راهنماییتون کنم

یه خونه که اندازه ی دستامونه

که گوشه کنارش پر از حرفامونه

یه خونه که حالا دیگه اونجا نیستی

تو دیگه لب پنجرش وای نمیستی
مادر
 سپاس‌گزاری شده توسط: patrick
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ب.ظ، توسط patrick.)
RE: داده کاوی آموزشی
مرسی از پاسخگوییت دوست عزیز ایشالا زودتر تو جو قرار می گیرید بفهمید ما چی می کشیم Wink
استاد راهنمام به زور وقت میدن تا باهاش صحبت کنیم ببینیم چی کار باید بکنیم و هدف چی باشه بهتره، ایشون فقط میگن هر چی داده بیشتر ، بهتر. Exclamation
حالا به نظر شما داده های چند سال گذشته رو بگیرم ؟ رو اطلاعات دبیرستانی ها(جدبدا بهش میگن متوسطه دوم) کار کنم یا راهنمایی (متوسطه اول) یا ابتدایی؟

[تصویر:  155fs853955.gif][تصویر:  5yjbztv.gif]
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۲۹ ب.ظ
داده کاوی آموزشی
انشالله فعلا که برگه اعزام به خدمتم جلومه D:

یه مقاله میخوندم میگفت حداقل باید حجم پایگاهتون چند ده مگابایت باشه تا اصن بشه اسمشو داده کاوی گذاشت
شما اگه به قول این خارجیا میخواین Forecast ! انجام بدید (مثلا بورس که سود چند ده سال اخیر رو داریم میخوایم سود سال آینده رو حدس بزنیم) نیاز دارید که تا حداقل ده سال قبل رو بگیرید

ولی یه تجربه تلخ دارم میگم اینجا!!! پاکسازی داده ها واقعا پدر آدم رو در میاره حالا شاید داخل اطلاعات دانش آموزا یکم کار راحت تر باشه ولی من واسه دانشجو ها رو داشتمم هزار حالت ممکن داشت
یکی دو ترم مشروط بود
یکی چند ترم مهمانی گرفته بود
و و و
اگه داده زیاد میگیرید باید فکر اینا رو هم کنید که کار بسیار کسل کننده ای میشه البتهه هشتاد نود درصد کار همینه و بعدش دیگه شاید کار یه هفته باشه Smile

حالا پس اگه کاری که میخواید انجام بدید به زمان وابسته باشه ناچارید که ده پونزده سال اخیر رو بگیرید

ولی اگه مثلا مثل من پیش بینی معدل و عوامل موفقیت بود میشه با سه چهار پنج سال اخیر هم کار کرد .فقط هر چی داده بیشتر داشته باشید الگوهای بهتری بدست میاد.

اما واسه اینکه کدوم مقطع کار کنید
خب فکرای متونعی الان داره میاد تو ذهنم !!
به نظرم یه موضوعی بگیرید که نتایجش به چشم بیاد
مثلا اینکه حدس بزنید با توحه به نمره های دبیرستان بهتره کدوم رشته بره تو دانشگاه(به شرطی که داده هاش موجود باشه)
یا اینکه مثلا قبل کنکور بهش بگیم شما رتبت این میشه!
(کلا بپرسید آیا رتبه کنکور بچه ها رو هم دارن یا نه اگه داشته باشن عالی میشه )

واسه بچه های ابتدایی شاید شناسایی ضعفاشون با توحه به نمره های سال اول و دوم خوب باشه

من الان موضوع خوبی واسه بچه دبستانیا به ذهنم نمیاد ولی چون رو موضوع کنکور کارشناسی و دبیرستانیا زیاد کار شده شاید بد نباشه رو داده های بچه های ابتدایی کار کنید به شرط این که موضوع خوبی و هدف مناسبی پیدا کنید

و حالا خلاصه حرفام D: :
احتمالا شما نیاز ندارید داده های بیش از ده سال رو داشته باشید و همین قدر که اطلاعات دانشجوها به اندازه کافی باشه ، مناسبه

اگه موضوعی خوبی واسه دبستانیا گیر آوردین حتما رو اون کار کنید وگرنه روی دبیرستانیاا و موضوعات مربوط به انتخاب رشته و کنکور کار کنید

اووف دهنم کف کرد
اطلاعاتم تموم شد دیگه D:
بازم هر سوالی بود بفرمایید

یه خونه که اندازه ی دستامونه

که گوشه کنارش پر از حرفامونه

یه خونه که حالا دیگه اونجا نیستی

تو دیگه لب پنجرش وای نمیستی
مادر
 سپاس‌گزاری شده توسط: patrick , kimiya_496 , سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۳۴ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۶۱۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۴۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۹۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۶۳ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  بهترین منبع آموزشی C++ marvelous ۷ ۵,۷۷۶ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۰۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۸۶ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close