زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل تطابق کتاب های مرجع و کتاب های تست

ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ ب.ظ
سلام بچه ها
من از امروز واسه ارشد شروع کردم!اما به یه مشکل برخوردم!
من کتاب گارسیا رو برای شبکه انتخاب کردم امروز که فصل اولش و خوندم و کلا کتاب و با پارسه و پوران پژوهش چک کردم دیدم که تفاوت هایی دارن که من نمی تونم چند روز بعد از خوندن هر فصل تست هاشو هم بزنم.یعنی مچ کردنشون یه خورده سخته.در مورد کتاب clrs هم تو بعضی موارد همین طوری بود!به نظرتون اگر من کتاب مرجع رو بخونم کامل و بعد برم سراغ تست ها(یعنی دور اول فقط کتاب مرجع و دور دوم مرور کتاب مرجع +کتاب تست و بعد تست) مشکلی پیش می آد؟اصلا وقت می شه یه همچین کاری انجام بدم؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط Helmaa.)
RE: مشکل تطابق کتاب های مرجع و کتاب های تست
سلام ،درباره کتاب گارسیا بیشتر در مورد فرمولها تفاوتهایی به چشم میخوره ،به نظر من برای شبکه پارسه +ویس دکتر حقیقت خیلی خوب جواب میده و بعد میتونی گارسیا بخونی ،من که شبکه رو اینجوری خوندم جواب هم گرفتم!البته گارسیا رو فقط یکی دو فصلش رو خوندم که خوب شنیدم اشتباه هم داره!!
اینم بگم تستای مقسمی هم خوبه برای مساله های شبکه البته اشتباه در پاسخ هاشون وجود داره !
موفق باشی.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۱ ب.ظ
سلام .
بعضی از کتاب‌ها چه عرض کنم نمی دونم ان شاالله که مدیر و ناظم بهم اخطار دوباره نمی دن!!!
بعضی از ادم‌ها فقط دنبال سودجویی و سرکیسه کردن همه هستن حتی تو این عرصه کتاب نویسی هم هست. نمونش همین کتاب خوب گارسیاست که به نحو مبتذلی ترجمه شده که پس از خوندنش سرتون گیج میره!!!!!!!!
احتمالا مترجمین محترم بس که کاردرست بودند خودشان وقت نکردن ترجمه کنند دادن داراالترجمه
۲
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۱۳ ب.ظ
میشه یه نمونه از clrs مثل بزنید.
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۰ ق.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
نمی دونم شاید حق یا شما باشه اما هیچ کس جواب سوالای من و نداده!!
من مشکلی با ترجمه‌ی گارسیا ندارم و به نظرم کتاب خوبیه چون یه نگاهی بهش کردم دیدم لایه‌ها رو مفصل گفته!من دوست دارم اینطوری بخونم که اول رو منابع مسلط باشم بعد برم سراغ تست!اما نمی دونم وقت می شه یا نه!
لطفا دوستایی که این کارو کردن کمک کنن!
در مورد کتاب clrs خیلی قاطی پاتی هست!یعنی کلی باید بگردم تا بفهمم کجاش مربوط به الگوریتم و کجاش مربوط به ساختمان هست!در ضمن من اصلا قسمت آرایه و استک و نتونستم به طور مجزا توش پیدا کنم!!
کلا دارم گیج می زنم!!شاید فعلا فقط رو منابع و تمریناش تکیه کنم و بعد که تموم شدن برم سراغ کتاب های تستی و تست هاشون!
بچه‌ها لطفا کمک کنین!می ترسم وقت کم بیارم!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۶ ب.ظ
به نظر من وقت نمیشه که شما همه کتاب‌ها رو اول بری مرجع رو بخونی بعد بری سراغ تست .. قسمت هایی که مهمه و ابهام داره رو از کتاب مرجع بخونید و بقیه رو از روی جزوه‌، یا برای مطالعه بیشتر و تثبیت مطلب برید سراغ مرجع‌، ولی تمرین های مرجع خیلی مهمه‌، خلاصه یه جوری بخونید که تمرین های مرجع رو حتما حل کرده باشید ..
این خیلی ایده آله که مرجع همه درس‌ها خونده بشه‌، ولی عملا تو یکسال امکان پذیر نیست پس بهتره که به صورت selection برید سراغ مرجع .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
به نظر من اگه میخواید برای کامپیوتر بخونید باید همهٔ مطلب رو اول فهمید باشید تا بتونید تست بزنید و باید تمام کتاب‌های مرجع رو بخونید. البته خوندن تمام کتاب‌های مرجع خوبه به شرطیه که وقت بذارید. اگه کسی‌ بخواد رتبهٔ خیلی‌ خوب کسب کنه توی کامپیوتر و مطلب رو توی دوران لیسانس خوب نخونده باشه باید تمام مرجع‌ها رو بخونه و وقت هم می‌شه. اگه یکی‌ جدی با بازدهی بالا درس بخونه توی همین تابستون هم میتونه تمام مراجع رو بخونه.
clrs مطلب رو به شیوه خودش میگه. فصل بندی هاش هم طبقه شیوه خودشه. جدا کردن ساختمان و الگوریتم سخته. مخصوصاً اگه بخواید توی clrs این کار رو بکنید. ضمن اینکه مباحث مشترک هم زیاد دارن. در کل اگه قراره جفتشونو بخونید من پیشنهاد می‌کنم جفتشو با هم از روی clrs بخونید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , fatima1537 , aminamini , elhameli
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ ب.ظ
بستگی به نوع خوندن داره‌، من خودم خیلی مطالب رو کند میخونم وتا چیزی رو کامل متوجه نشم نمیتونم جلو برم‌، ولی بعضی از دوستام هم بودن تو زمانی که من کتاب رو یه دور میزدم اونا دو سه دور کتاب رو خونده بودن ولی خب در نهایت میزان درکمون از مطالب یکی بود .. بستگی به خودت داره‌، میتونی یکی دو هفته امتحان کنی ببینی کتاب مرجع رو چقدر میری جلو و بعد تصمیم بگیری که میرسی یا نه .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aminamini
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۴۶ ب.ظ
مسلمه توی دور اول خیلی چیزها تو ذهن مون نمی مونه . چند دور بخونید . از اینکه بار اول خوندید ولی نتونستید تست بزنید نترسید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ب.ظ
ممنون از همگی!
حتما به توصیه هاتون عمل می کنم!امروز متوجه شدم واسه درسای محتلف روش های مختلفی لازمه!در ضمن چون دایل آپ هستم امکان گذاشتن تشکر واسه همه نیست!ایشالله طلبتون بمونه تا دوباره نتم درست شه!

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من از امروز واسه ارشد شروع کردم!اما به یه مشکل برخوردم!
من کتاب گارسیا رو برای شبکه انتخاب کردم امروز که فصل اولش و خوندم و کلا کتاب و با پارسه و پوران پژوهش چک کردم دیدم که تفاوت هایی دارن که من نمی تونم چند روز بعد از خوندن هر فصل تست هاشو هم بزنم.یعنی مچ کردنشون یه خورده سخته.در مورد کتاب clrs هم تو بعضی موارد همین طوری بود!به نظرتون اگر من کتاب مرجع رو بخونم کامل و بعد برم سراغ تست ها(یعنی دور اول فقط کتاب مرجع و دور دوم مرور کتاب مرجع +کتاب تست و بعد تست) مشکلی پیش می آد؟اصلا وقت می شه یه همچین کاری انجام بدم؟

ضمن تشکر از استاد عزیز barca_bg منم نظرم رو میگم:
اگه توی یه درس خیلی اوضاع خرابه برو مرجع بخون اما اگه متوسط هستی اول برو کتاب تستی رو بخون فقط از یه کتاب‌، بعد تستاش رو بعنوان تمرین حل کن( بدون زمانبندی ). تا اینجا شما یه کتاب تستی خوب رو جویدید!!! بعدش دستت میاد کجاها و تو چه فصل هایی ایراد داری که می تونی از کتاب های تستی دیگه یا در صورت ضعف دیگر کتاب‌ها از کتاب مرجع استفاده کنید.
و من الله توفیق

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط mosavat.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۱ ب.ظ)mehrdad123 نوشته شده توسط:  سلام .
بعضی از کتاب‌ها چه عرض کنم نمی دونم ان شاالله که مدیر و ناظم بهم اخطار دوباره نمی دن!!!
بعضی از ادم‌ها فقط دنبال سودجویی و سرکیسه کردن همه هستن حتی تو این عرصه کتاب نویسی هم هست. نمونش همین کتاب خوب گارسیاست که به نحو مبتذلی ترجمه شده که پس از خوندنش سرتون گیج میره!!!!!!!!
احتمالا مترجمین محترم بس که کاردرست بودند خودشان وقت نکردن ترجمه کنند دادن داراالترجمه

دوست عزیز ‌:

وقتی که شما قوانین تالارها رو رعایت بفرمایید دیگه دلیلی برای اخطار دادن وجود نداره !

واقعیت اینه که بعضی از کتابهایی که شما به امید موفقیت در کنکور خریداری میکنید اساسا کنکوری نیستند ‌، حتی ممکنه کتاب درسی هم نباشند ‌، بلکه ممکنه کتابهای مرجعی باشند که برای پوشش دادن سرفصلها و بیان مفاهیم به کاملترین شکل ممکن نوشته شده اند که میتونه مورد استفاده دانشجوها‌، کنکوریها‌، کارمندان و شاغلین‌، کارشناسان ارشد و یا حتی دانشجویان دکترا قرار بگیره‌، دلیلی نداره هر کتابی با موضوع شبکه برای داوطلبین کنکور هم به اندازه کافی مورد استفاده باشه ‌، البته این کتابی رو که شما می فرمایید من ندیدم و از کیفیت ترجمه اش هم اطلاعی ندارم اما به هر حال موقع خریدن کتاب و تهیه منابع کنکوری بایستی به ساختار و محتوای اونها توجه کافی داشته باشید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهدای کتاب های تستی کنکور ارشد ۹۷ myphilo ۸ ۶,۷۳۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۲۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  انتخاب فیلم یا کتاب نکته و تست sima84 ۴ ۳,۶۹۴ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟ sajadg ۷ ۶,۳۶۴ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sajadg
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۶ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close