زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظر شما در رابطه با منابع انتخاب شده

ارسال: #۱۶
۲۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۸ ب.ظ
RE: نظر شما در رابطه با منابع انتخاب شده
(۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ)shahin_cr7 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت اعضای محترم

من از بین مصاحبه ها و صحبت هایی که تو انجمن شده یکسری منابع رو انتخاب کردم، اگر امکان داره مطالعه کنید و نظرتون رو بدید.

ریاضی مهندسی:
کتاب پارسه

آمار و احتمال:
پارسه

محاسبات عددی:
پوران پژوهش

گسسته:
گریمالدی کتاب ۴ جلدیش برای انتشارات فاطمی اگر بتونم تموم کنم!
تست پوران پژوهش

ساختمان داده:
کتاب clrs انتشارات نص ترجمه دهقان طرزه
مقسمی یا پوران
کتاب ۶۰۰ مسئله حل شده دکتر قدسی(اگر وقت شد)

نظریه زبان ها و ماشین ها:
لینز صراف زاده- تست پوران

معماری و منطقی:
مانو - برای تست پوران

سیستم عامل:
کتاب آقای استالینگز ترجمه دکتر پدرام
سیستم عامل پارسه دکتر حقیقت

کامپایلر:
پوران + جزوه دکتر کارگهی و صداش

زبان های برنامه سازی:
مقسمی – جعفرنژاد مرجع (۳۶۸ ص)

طراحی الگوریتم:
پوران پژوهش + کتاب ۶۰۰ مسئله حل شده دکتر قدسی(اگر وقت شد)

پایگاه داده:
مقسمی

لطفا نتیجه گیری نهایی ات را هم بگو، اینجوری کار من و بقیه که دنبال منابع هستند کمک می کنی

گرچه شب تاریک است...
دل قوی دار سحر نزدیک است
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۹ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۵ ب.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  ...
نظریه :
...
برای تست از تست نصیر استفاده کنید
...
منظور شما همون دو جلد کتاب تست سالهای ۸۱ تا ۹۲ هست ؟
تو بازار راحت گیر میاد یا باید آنلاین خرید؟
۱
۰
ارسال: #۱۸
۲۹ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ب.ظ
برای مدار ۱ چی رو پیشنهاد میدید؟که هم درسنامه خوبی داشته باشه و هم یجوری باشه که تست ها رو با خوندن و تمیرن کردن بشه جواب داد؟
۲)ریاضی مهندسی کدوم کتاب بهتره پارسه یا کریمی؟
۰
۰
ارسال: #۱۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴ ق.ظ، توسط shahin_cr7.)
(۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸ ب.ظ)sana123 نوشته شده توسط:  لطفا نتیجه گیری نهایی ات را هم بگو، اینجوری کار من و بقیه که دنبال منابع هستند کمک می کنی

اگر موافق باشید از تجربیات کسانی که کنکور دادند استفاده کنیم و در مورد منابع نظر قطعی ندیم، چون یکمی هم به سلیقه برمی گرده.
من می گم اگر قصد خرید کتاب مشخصی رو دارید، وارد مغازه که شدید بقیه مراجع هر درس رو هم نگاهی بندازید. ( البته تا وقتی فروشنده عصبانی نشده Smile )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: chaka
ارسال: #۲۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ق.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  
(26 خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  ...
نظریه :
...
برای تست از تست نصیر استفاده کنید
...
منظور شما همون دو جلد کتاب تست سالهای ۸۱ تا ۹۲ هست ؟
تو بازار راحت گیر میاد یا باید آنلاین خرید؟

بله منظورم همونه ولی صبر کنید تا نسخه جدید بیاد که ۹۳ هم داشته باشه. هم آنلاین میشه خرید و هم اینترنتی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ametrine
ارسال: #۲۱
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ، توسط Ametrine.)
(۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  بله منظورم همونه ولی صبر کنید تا نسخه جدید بیاد که ۹۳ هم داشته باشه. هم آنلاین میشه خرید و هم اینترنتی.
بالاخره چی شد؟ Smile
من نمیخوام اینترنتی بخرم، چون میخوام اول کتاب رو ببینم، فقط تهران گیر میاد یا تو شهرستان ها هم میشه پیداشون کرد؟
۰
۰
ارسال: #۲۲
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط shvh.)
(۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ ق.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ ق.ظ)shahin_cr7 نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  من رشتم آی تیه ودرباره بقیه دروس نمیتونم نظر بدم.

ولی در کل باید گفت همه دروس به موازات هم پیش بره منطقی تره چون اگر چند کتاب خونده بشه و کنار گذاشته بشه و چند کتاب دیگر خونده بشه اینطوری مطالب فراموش میشه و همینطور استرس ناشی از اینکه هنوز چند کتاب به طور کامل خونده نشده تمرکرتونو رو بهم میزنه.

موفق باشید.Shy

به نظر شما چندتا درس به صورت موازی پیش بره بهتره؟ اگر همه درس هارو باهم بخونم که هر درس خیلی کند پیش میره.

یکی از دوستان می گفت که هرکتابی باید حداکثر تو دو،سه هفته تموم بشه.

در مورد پایگاه داده من هم تعریف مقسمی رو خیلی شنیدم.

سلام

خوب بستگی به خودتون داره که میخوایید چند روز از تابستون کل کتاب خونده بشه مثلا ۵۰ روز یا ۹۰ روز از تابستون فقط یکبار مطالب خونده بشه کاملا بستگی به خودتون داره. البته مرحله اول فقط خوندن و درک مطالب و خلاصه برداری برای همین چون تست نیست کمی سریع پیش میره .البته اگر سال قبل کنکور دادید و یکسری از درس هارو مسلط هستید زمان بیشتری به دروس سخت بدید .Shy
اگر زمان کل تابستونو در نظر گرفتید به نظرم زیاد هم هست و راحت تمام درس ها خونده میشه اگر موازی پیش میرید و نگران نباشید.
ولی اگر زمان کمتری دارید میتونید اول دروس سخت رو و تمام دروسی که نخوندید قبلا رو بخونید بعد نصف زمان دیگه دروس مسلط و راحتتر هستن بخونید.
مثلا خیلی ها کل تابستون رو به ۴ تا ۲۵ درصد تقسیم میکنند و هر سه هفته باید ۲۵ درصد مطالب خونده بشه.
میگم کاملا به خودتو بستگی داره و برنامه رو طوری بریزید که راحتترید .من فقط نظر شخصیمو گفتم.Shy

موفق باشید

سلام، به نظر شما تو تابستون فقط درسنامه و خلاصه برداری کافیه ؟؟؟ من واقعا موندم که تابستون رو تست هم بزنم یا نه ؟! از طرفی وقت گیره از طرفی کلی نکته و یادگیری تو تست هست !!!

کتاب CLRS روون هست و خوب میشه فهمیدش ؟؟؟ !!!
۰
۰
ارسال: #۲۳
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ق.ظ
سلام
نظر من در مورد برخی از منابع متفاوته
ریاضی مهندسی:
کتاب پارسه خیلی زیاده و مطالب حجیمی داره که خیلی به کنکور ربط نداره اگه بتونید جزوه پارسه رو بخونید عالیه
محاسبات عددی:
کتاب پوران دو سال که با تغییر رویکرد کنکور دیگه خوندنش تاثیری نداره و نمیشه باهاش تست ها رو جواب داد مگر اینکه کتاب آنالیز عددی علوم کامپیوتر رو بخونید.
معماری:
در این درس هم کتاب مانو اصلا کامل نیست اگر کتاب پترسون یا جزوه دکتر اجلالی رو بیابید عالیه.
زبان برنامه سازی:
اینم اگه به جای اون دو تا کتاب فقط پوران رو بخونید که ترکیبی از کتاب مرجع و کتاب تست هست فکر کنم بهتر باشه .
امیدوارم موفق باشید.

(۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۴ ق.ظ)shahin_cr7 نوشته شده توسط:  خوب این که بخوایم سیزده تا درس رو باهم پیش ببریم واقعا شدنیه؟

برای شدن که شدنیه اگر در هز روز شما دو تا درس رو بگنجونید یک درس سخت و یک درس ساده تر حتما میرسید
اما اگر میدونید نمیرسید میتونید چند تا از دروس رو به انتخاب خودتون تموم کنید و بعد شروع به برنامه ریزی همروند که کردید ساعاتی از هفته رو برای دوره اون ها اختصاص بدید
به امید خدا موفق میشید.

بهترین راه پیش بینی آینده خلق کردن آن است!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahin_cr7 , chaka
ارسال: #۲۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط shamim_s.)
(۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ق.ظ)shvh نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ ق.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  من رشتم آی تیه ودرباره بقیه دروس نمیتونم نظر بدم.

ولی در کل باید گفت همه دروس به موازات هم پیش بره منطقی تره چون اگر چند کتاب خونده بشه و کنار گذاشته بشه و چند کتاب دیگر خونده بشه اینطوری مطالب فراموش میشه و همینطور استرس ناشی از اینکه هنوز چند کتاب به طور کامل خونده نشده تمرکرتونو رو بهم میزنه.

موفق باشید.Shy

به نظر شما چندتا درس به صورت موازی پیش بره بهتره؟ اگر همه درس هارو باهم بخونم که هر درس خیلی کند پیش میره.

سلام

خوب بستگی به خودتون داره که میخوایید چند روز از تابستون کل کتاب خونده بشه مثلا ۵۰ روز یا ۹۰ روز از تابستون فقط یکبار مطالب خونده بشه کاملا بستگی به خودتون داره. البته مرحله اول فقط خوندن و درک مطالب و خلاصه برداری برای همین چون تست نیست کمی سریع پیش میره .البته اگر سال قبل کنکور دادید و یکسری از درس هارو مسلط هستید زمان بیشتری به دروس سخت بدید .Shy
اگر زمان کل تابستونو در نظر گرفتید به نظرم زیاد هم هست و راحت تمام درس ها خونده میشه اگر موازی پیش میرید و نگران نباشید.
ولی اگر زمان کمتری دارید میتونید اول دروس سخت رو و تمام دروسی که نخوندید قبلا رو بخونید بعد نصف زمان دیگه دروس مسلط و راحتتر هستن بخونید.
مثلا خیلی ها کل تابستون رو به ۴ تا ۲۵ درصد تقسیم میکنند و هر سه هفته باید ۲۵ درصد مطالب خونده بشه.
میگم کاملا به خودتو بستگی داره و برنامه رو طوری بریزید که راحتترید .من فقط نظر شخصیمو گفتم.Shy

موفق باشید

سلام، به نظر شما تو تابستون فقط درسنامه و خلاصه برداری کافیه ؟؟؟ من واقعا موندم که تابستون رو تست هم بزنم یا نه ؟! از طرفی وقت گیره از طرفی کلی نکته و یادگیری تو تست هست !!!

سلام

راستش پارسال که کنکور دادم فقط چند ماه فرصت داشتم و وقتم کم بود تو این مدت هم تست هم خوندن کتابو با هم انجام میدادم ولی میدونستم کارم کمی اشکال داره ولی وقتم کم بود مجبور بودم ولی میگفتم اگر وقت داشتم این دو کارو با هم انجام نمیدادم.Blush
از هر مشاوری میپرسیدم یا تو مصاحبه یکی از دوستان هم بود که تابستون درک و تثبیت مطالب پاییز فقط تستو مرور مطالب خونده شده دی و بهمن جمع بندی. اصولش همینه و من هم کاملا موافقم وقتی چندماه فرصت داری باید مطالبو عمیق فهمید از هیچ مطلبی سرسری رد نشد و توزیع موضوعی مباحث تو این سایت هست که خیلی میتونه کمک کنه یعنی تابستون اونقدر خوب باید مطالب درس یادگرفته بشه که جای هیچ اشکالی برات نمونه پاییز اونقدر فرصت هست که بشه تست زد و تست زدن الات راحتتره چون همه مفاهیمو درست خوندی و خیالت راحته .و خیلی از نکات در تستها هست که باید به خلاصه ها اضافه بشه.
در کل اصولش اینه که تابستون تمرکز بیشتر به درک مطالب باشه و تست هم خیلی کم زده بشه چون هدف ما تو این مرحله چیز دیگه ای هست.
من خودم clrs میخوام تابستون بخونم ترجمشو دارم که به نظر خوبه فقط خوبی کار همینه که در عین اینکه وقتگیره ولی با خوندنش دیدتون به مسایل بازتر میشه و سعی کنید حتما حل تمرینشو گیر بیارید که بارها از تمریناتش سوال اومده و تستای ۶۰۰ مسله دکتر قدسی برای همین کمی سخته چون از تمرینات همین کتاب سوال داده.Shy
البته این نظر منه کاملا شخصیه ولی اصولی هم هست و از خودم نگفتم حالا نیاید منفی بدید به نظرم میتونید قبول نکنید..Shy

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahin_cr7 , chaka , رتبه۱سال۹۴ , faraaz_mb
ارسال: #۲۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ق.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ق.ظ)shvh نوشته شده توسط:  
(29 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ ق.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  

موفق باشید.Shy

سلام

موفق باشید

سلام

راستش پارسال که کنکور دادم فقط چند ماه فرصت داشتم و وقتم کم بود تو این مدت هم تست هم خوندن کتابو با هم انجام میدادم ولی میدونستم کارم کمی اشکال داره ولی وقتم کم بود مجبور بودم ولی میگفتم اگر وقت داشتم این دو کارو با هم انجام نمیدادم.Blush
از هر مشاوری میپرسیدم یا تو مصاحبه یکی از دوستان هم بود که تابستون درک و تثبیت مطالب پاییز فقط تستو مرور مطالب خونده شده دی و بهمن جمع بندی. اصولش همینه و من هم کاملا موافقم وقتی چندماه فرصت داری باید مطالبو عمیق فهمید از هیچ مطلبی سرسری رد نشد و توزیع موضوعی مباحث تو این سایت هست که خیلی میتونه کمک کنه یعنی تابستون اونقدر خوب باید مطالب درس یادگرفته بشه که جای هیچ اشکالی برات نمونه پاییز اونقدر فرصت هست که بشه تست زد و تست زدن الات راحتتره چون همه مفاهیمو درست خوندی و خیالت راحته .و خیلی از نکات در تستها هست که باید به خلاصه ها اضافه بشه.
در کل اصولش اینه که تابستون تمرکز بیشتر به درک مطالب باشه و تست هم خیلی کم زده بشه چون هدف ما تو این مرحله چیز دیگه ای هست.
من خودم clrs میخوام تابستون بخونم ترجمشو دارم که به نظر خوبه فقط خوبی کار همینه که در عین اینکه وقتگیره ولی با خوندنش دیدتون به مسایل بازتر میشه و سعی کنید حتما حل تمرینشو گیر بیارید که بارها از تمریناتش سوال اومده و تستای ۶۰۰ مسله دکتر قدسی برای همین کمی سخته چون از تمرینات همین کتاب سوال داده.Shy
البته این نظر منه کاملا شخصیه ولی اصولی هم هست و از خودم نگفتم حالا نیاید منفی بدید به نظرم میتونید قبول نکنید..Shy

مرسی از توضیحات کاملتون Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_s
ارسال: #۲۶
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۲۹ ب.ظ
میگم دوستان حالا که جمع تون جمعه میشه در مورد شبکه هم نظر بدید...Smile من پارسال شبکه حقیقت رو کامل خوندم ولی سر کنکور اصلا راضی نبودم با توجه به اینکه شبکه رو خیلی بد پاس کردم، چه منبعی رو پیشنهاد می کنید به نظر میاد که امسال طراح سوال از کتاب رویکرد فراز به فرود.... سوال نداده.............(البته من نخوندم با توجه به مصاحبه ها این طور برداشت کردم..) یکی از دوستان رتبه برتر کتاب استالینگز رو خونده بود ۴تا جواب درست و ۱غلط داشت....نظرتون چیه..؟؟

هر روز صبح که بیدار میشیم دو انتخاب داریم بخوابیم و دوباره رویا ببینیم
یا بیدار شیم رویاهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم......Smile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۲۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۰۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۲ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close