زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه پرشور و با انگیزه داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴(پیشرفت تحصیلی روزانه-هفتگی)

ارسال: #۱۶۶
۱۵ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط کنکوری.)
Thumbs Up دوباره سوال از زمانبندی سیستم عامل پیشرفته
سلام به همگیSmile
سوالهای سیستم عامل پیشرفته تعدادیش زمانبندی هست، زمانبندی پردازنده، این سوالو قبلا هم پرسیدم و دوستان هم لطف کردن و جواب دادن، ولی هنوز توش ابهام دارن؛ ایا فصلهای زمانبندی تک پردازنده ای و چند پردازنده ای استالینگ برای این قسمت کافیه؟ یعنی مشابه اون چیزیکه برای ارشد خوندیم، این قسمتها رو هم بخونیم؟ بنظرم سوالهایی که توی کنکورمون اومده شبیه این الگوریتم های زمانبندی نیست!!! لطفا راهنمایی کنید اگر کتاب دیگه ای هم برای این موضوع مفیده، معرفی کنید که بقیه دوستانم استفاده کنن
خیلی خیلی ممنونمSmile

سلام به همگی.دوستان یک سوال دوباره از قسمت زمانبندی سیستم عامل دارم. این قسمتو از استالینگ خوندم.ولی سوالهای کنکور بنظر فراتر از خونده های من باشه.شما منبع دیگه ای هم برای پوشش این قسمت سراغ دارید؟ مثلا زمانبدی Rms که توی کنکور اومده رو اصلا نمیدونم از کجا اوردن!!!! لطفا راهنماییی کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
بینهایت ممنونم

آن‌کس که بداند و بداند که بداند... اسب شَرف از گُنبد گردون بِجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند... بیدار کنیدش که بَسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند... لنگان خَرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند... در جهلِ مُرکب اَبَدالدّهر بماند
Idea
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۶۷
۲۱ دى ۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ ب.ظ
RE: گروه پرشور و با انگیزه داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴(پیشرفت تحصیلی روزانه-هفتگی)
سلام
خواهش می کنم اگر کسی پاسخنامه آزمون های ۹۱ -۹۱ -۹۳ دکتری نرم افزار رو داره کمکم کنه
پاسخنامه مدرسان شریف رو دارم ولی بعضی جواب ها قانعم نمی کنه
می خوام مطمعن بشم به جواب
لطفا کمک کنید
ارسال: #۱۶۸
۲۲ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط selena92.)
گروه پرشور و با انگیزه داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴(پیشرفت تحصیلی روزانه-هفتگی)
سلام
کجایین؟ کسی از اینجا سر نمیزنه؟!!!!!!!!!!!!!
من پیشرفت درسیم مینویسم
سیستم عامل پیشرفته ۳ فصل
پایگاه داده پیشرفته مرور فصلهای ۱ و ۲ و ۳
مهندسی نرم افزار یک فصل
زبان ۵۰۴ ۲ درس

سلام دوست عزیز
من سوالات ۹۲ و ۹۳ رو تشریحی حل کردم
ولی جوابهاشو پخش و پلا نوشتم
به محض اینکه مرتب پاکنویس کردم اسکن میکنم واستون ایمیل میزنم

شما هم لطفا تا اون موقع پاسخنامه مدرسان شریف رو اسکن کنین واسم ایمیل کنین
اگه سوالات آزاد رو هم بخوایین مال ۵ سال اخیر رو حل کردم
ارسال: #۱۶۹
۲۲ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ
بچه ها من کلید استعداد و زبان و تخصصی گروه دکتری نرم افزار سالهای ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ را میخام.کسی میتونه کمکم کنه.
ارسال: #۱۷۰
۲۳ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط کنکوری.)
RE: گروه پرشور و با انگیزه داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴(پیشرفت تحصیلی روزانه-هفتگی)
(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(22 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۰۶ ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  مهندسی نرم افزار یک فصل

شما چه رشته و گرایشی میخوایید شرکت کنید که مهندسی نرم افزار میخونید؟ چون دفترچه رو که دیدم سه گرایش کامپیوتر (نرم، سخت، هوش) و فناوری اطلاعات این درس جزو موارد امتحانی نبود.

(۱۵ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴ ب.ظ)کنکوری نوشته شده توسط:  سلام به همگیSmile
سوالهای سیستم عامل پیشرفته تعدادیش زمانبندی هست، زمانبندی پردازنده، این سوالو قبلا هم پرسیدم و دوستان هم لطف کردن و جواب دادن، ولی هنوز توش ابهام دارن؛ ایا فصلهای زمانبندی تک پردازنده ای و چند پردازنده ای استالینگ برای این قسمت کافیه؟ یعنی مشابه اون چیزیکه برای ارشد خوندیم، این قسمتها رو هم بخونیم؟ بنظرم سوالهایی که توی کنکورمون اومده شبیه این الگوریتم های زمانبندی نیست!!! لطفا راهنمایی کنید اگر کتاب دیگه ای هم برای این موضوع مفیده، معرفی کنید که بقیه دوستانم استفاده کنن
خیلی خیلی ممنونمSmile

سلام به همگی.دوستان یک سوال دوباره از قسمت زمانبندی سیستم عامل دارم. این قسمتو از استالینگ خوندم.ولی سوالهای کنکور بنظر فراتر از خونده های من باشه.شما منبع دیگه ای هم برای پوشش این قسمت سراغ دارید؟ مثلا زمانبدی Rms که توی کنکور اومده رو اصلا نمیدونم از کجا اوردن!!!! لطفا راهنماییی کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
بینهایت ممنونم

زمانبندی توزیع شده با زمانبندی سیستم عامل های معمولی فرق می کنه(استالینگز فکر نمی کنم به کار کنکور دکتری بیاد)، احتمالا از فصل همگام سازی (Synchronization) سیستم های توزیع شده باشن. (RMS) مخفف Rate Monotonic Scheduling هست که فکر نمی کنم تو این کتابها چیزی ازش گفته باشن. این الگوریتم تو سیستم های بی درنگ استفاده می شه که خوشبختانه یا متاسفانه ما یه درسی رو با همین اسم تو دانشگاه تهران داریم. و بنده در ترم قبل درس بعدی این درس رو پاس کردم. در مقابل این الگوریتم الگوریتم Deadline Monotonic قرار داره که بهتره به اون هم یه نگاهی بندازید. این الگوریتم ها برای Taskهایی استفاده میشن که دوره ای هستن و اگه تو سوال دقت کنید نوشته که یک سیستم عامل چند رسانه ای و معمولا هم این سیستم عامل ها بیدرنگ هستند. البته الان که کتاب استالینگز رو دیدم، یه فصلی هست به اسم مولتی پروسسور و زمانبندی بی درنگ که فکر می کنم این سوال رو از اونجا در آوردن. پس خوندن بعضی جاهای کتاب استالینگز به همراه سیستم توزیع شده فکر کنم کفاف کار رو بده.
خیلی ممنونم از پاسخ جامع شماSmile

خسته نباشید دوستان.میشه دفترچه سوالات کنکور ۹۳-۹۴ رو اینجا بذارید.نمیدونم چرا هرچی لینک دفترچه سوالات ۹۳ توی گوگل هست، سوالات ۹۲ رو میاره!!! خیلی ممنونمSmile

خسته نباشید دوستان.میشه دفترچه سوالات کنکور ۹۳-۹۴ رو اینجا بذارید.نمیدونم چرا هرچی لینک دفترچه سوالات ۹۳ توی گوگل هست، سوالات ۹۲ رو میاره!!! خیلی ممنونمSmile

Idea
ارسال: #۱۷۱
۲۴ دى ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ب.ظ
از این لینک دانلود کنین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sigma2015 , کنکوری
ارسال: #۱۷۲
۲۵ دى ۱۳۹۳, ۱۲:۲۵ ق.ظ
(۲۲ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۰۶ ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
من سوالات ۹۲ و ۹۳ رو تشریحی حل کردم
ولی جوابهاشو پخش و پلا نوشتم
به محض اینکه مرتب پاکنویس کردم اسکن میکنم واستون ایمیل میزنم

میشه بگید سوال ۵ دکتری ۹۳ چطوری ۷ رو به دست اورده؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری
ارسال: #۱۷۳
۲۵ دى ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط selena92.)
سلام
بخاطر کمبود وقت مجبورم خلاصه توضیح بدم
اول درخت رو رسم کنید البته فقط گره های عنصر ۱۰ رو بسط بدین کافیه
با حذف عنصر ۱۰ آخرین گره یعنی عنصر ۱۰۰ در محل گره ۱۰ قرار میگیره
باید درخت رو دوباره به صورت min heap درست کنیم

من با بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که همون ۷ مقایسه درسته!!!
چون گره اندیس ۱۰۰ که جایگزین اندیس ۱۰ میشه در زیر درخت اندیس ۱۰ نیست که مطمئن باشیم از اندیس ۱۰ کوچیکتره، در نتیجه ممکنه رویه هیپ سازی رو به بالا یا پائین باشه، برای بررسی این موضوع اول با پدر (اندیس ۵) مقایسه میکنیم که دو حالت پیش میاد:
۱) اگر کوچکتر بود و مجبور شدیم رو به بالا بریم در بدترین حالت ۱ مقایسه دیگه داریم (با اندیس ۲).
۲) اگر بزرگتر بود میریم سراغ زیر درخت اندیس ۱۰ که اینجا در بدترین حالت ۶ مقایسه دیگه داریم.

گره ۲۰ و ۲۱ رو با هم مقایسه میکنیم و نتیجه رو با ۱۰ مقایسه کنیم -> 2 مقایسه.
مثلا با اندیس ۲۰ عوض بشه.
حالا مقدار گره ۴۰ و ۴۱ و با هم مقایسه میکنیم و نتیجه رو با مقدار گره ۲۰ (که همون مقدار اندیس ۱۰۰ هستش) مقایسه کنیم -> 2 مقایسه.
مثلا سمت راستی (اندیس ۴۰) عوض میشه.
حالا گره ۸۰ و با ۸۱ مقایسه میکنیم و نتیجه رو با مقدار گره ۴۰ (که همون مقدار اندیس ۱۰۰ هستش مقایسه کنیم) -> 2 مقایسه.
در نهایت حداکثر مقایسه ها ۶ تا میشه.
۶+۱

حالت دوم بدترتره؛ پس ۷ مقایسه درسته

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteb
ارسال: #۱۷۴
۲۵ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۱۴ ب.ظ، توسط selena92.)
سوال ۵) گره با اندیس ۱۰۰ جایگزین گره با اندیس ۱۰ ( گره حذف شده ) می شود، ابتدا یک مقایسه با پدر انجام میشه، اگر این گره از پدرش کوچک تر بود تا جایی که این گره از پدرش کوچک تر هست این گره با گره پدر جایگزین می شود. اما اگر از ابتدا این گره از پدرش بزرگ تر بود، از بین دو بچه چپ و راست مینیمم گرفته میشه و اگر گره فعلی از مینیمم بزرگ تر بود، بچه مینینم با پدر جابجا میشه، تعداد مقایسه ها در بدترین حالت: ۱ مقایسه با پدر در ابتدا + ۳ * ۲ = ۷ می شود.

در صورتی که عنصر ۱۰۰ ام از زیر درخت شامل عنصر با اندیس ۱۰ باشه، نیازی به مقایسه نیست و این عنصر چون در برگ واقع شده است، بزرگتر از ریشه اش و ... و عنصر ۱۰ می باشد بنابراین نیازی نیست.
اما از آنجا که عنصر با اندیس ۱۰۰ در زیر درختی بجز درخت با اندیس ۱۰ می باشد، بنابراین لزوما بزرگتر از عنصر با اندیس ۱۰ نمی باشد.

در نهایت حداکثر تعداد مقایسه ها برای عنصر با اندیس ۱۰۰ (حذف عنصر با اندیس ۱۰ و جایگزینی عنصر با اندیس ۱۰۰ به جای آن) به یک مقایسه اولیه + ۶ مقایسه برای ادامه ماجرا نیاز داره. پس گزینه اعلام شده توسط سنجش درسته.

اگر دوستان همچنان براشون مبهمه، بفرمایند توضیحات جزئی تری بدم.

درسته که ممکنه عنصر صدم کوچکتر از پدرش باشه و لازم باشه با اون مقایسه بشه اول ولی نکته ش اینه که این مقایسه اضافی رو نمی خوایم کافیه اول فرزندانش رو مقایسه کنیم حال اگر نود با اندیس ۱۰۰ که جایگزین کرده ایم دو حالت دارد یا از فرزندانش کوچکتر است یا نه اگه کوچکتر باشه که با پدرش مقایسه می کنیم ولی اگه کوچکتر از فرزندانش نباشه که دیگر نیازی نیست که با پدرش مقایسه بشه پس در بدترین حالت از عنصر با اندیس ۱۰ تا برگ می رویم که میشه ۲*۳=۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteb
ارسال: #۱۷۵
۲۸ دى ۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ ق.ظ
سلام به همگی.خسته نباشید با درسهاShy...یک درخواست داشتم.لطفا سوالات کنکور تخصصی ۹۰ نرم افزارو اینجا اپلود کنید.من سوالات اسفند ۹۱ رو پیدا کردم ولی سال ۹۰ رو نهHuh.خیلی ممنون میشم اگر اینجا بذارید...Smile

Idea
ارسال: #۱۷۶
۲۸ دى ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سلام
آزمون سال ۹۰ منتشر نشده
سازمان سنجش فقط آزمونهای ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ رو منتشر کرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری
ارسال: #۱۷۷
۲۸ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۵۱ ب.ظ
Thumbs Up RE: گروه پرشور و با انگیزه داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴(پیشرفت تحصیلی روزانه-هفتگی)
خیلی ممنونم از پاسختونSmile...دوستان میشه لطفا یک مقدار در مورد برنامه هاتون بگید، اینکه الان تا کجا خوندیدن و تا کی میخواین خوندن مطالب رو ادامه بدید و از بعد اون سراغ مرور برید؟ خیلی ممنونم از راهنمایی شماSmile

Idea
ارسال: #۱۷۸
۲۹ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۲۹ ب.ظ
سلام داوطلبان دکترهای گرایش نرم افزار۹۴
اگه موافق باشین سوالات تخصصی نرم افزار رو اینجا حل کنیم
از سال ۹۱ شروع کنیم
هرکی هر سوال رو بلده با روی مساله جوابشو اینجا بنویسه
الان زمان کمی مونده ، نوشتن پیشرفت تحصیلی چیزی به معلومات ما اضافه نمیکنه
اگه قبول کنین پاسخنامه سوالات نرم افزار ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ رو اینجا بصورت تشریحی قرار بدیم
از راهنمایی همدیگه استفاده کنیم
منتظرتون هستم
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.R.Y
ارسال: #۱۷۹
۲۹ دى ۱۳۹۳, ۰۳:۲۰ ب.ظ
خوبه.منم موافقم.
ارسال: #۱۸۰
۲۹ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۱۶ ب.ظ
سلام sigma2015 عزیز
موافقتت کافی نیس لطفا شروع کنین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۸۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۶۸ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۹۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close