زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

میزان رضایت شما از منابعی که برای کنکور ۹۴ مطالعه کردید

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ
با توجه به کنکور ۹۴ چقدر از منابعی که برای هر درس مطالعه کردید راضی هستید. بدیهی است که این نظر سنجی شامل منابعی که مطالعه نفرمودید نمیشود!
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: armin.sheikh , h.farnia , Pure Liveliness , faraaz_mb , haveking
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۲۹ ب.ظ، توسط ریحان.)
سیستم عامل پوران و پارسه باهم عالی
امار پارسه عالی
منطقی پوران متوسط.بافر ۳ حتلته را تستهاشو اشتباه حل کرده..
معماری پوران متوسط..
الگوریتم و ساختمان مقسمی افتضاح.به درد ارشد نمیخوره..برای شروع از ۰ خوبه اما خیلی خیلی کمه.اخرشم نفهمیدم واسه این ۲ درس چه کتابی خوبه
نظریه جبل عاملی خوب بود
کامپایلر پوران برای شروع افتضاحه اصن نمیفهمی چی به چیه...ولی اگه بدونی چی به چیه خوبه.
پایگاه پارسه نسبت به مقسمی عالیه

تنبلی دزد آرزوهاست...
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , flowerirani , faraaz_mb
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ
گسسته : مدرسان خوندم که حداقل ۲ تا بزنم (یکی درست زدم) بدک نبود + ریاضیات گسسته مقدماتی (خوب بود)

ساختمان داده: طورانی خوندم راضی بودم ازش منتها کنارش تست مقسمی زدم

الگوریتم : ترکیب مقسمی پوران بدک نی. مدرسان خیلی کامله و خوب

مهندسی نرم افزار : مدرسان خوب بود

شبکه : حقیقت خوندم خوب بود کراس ترجمه حاج رسولی اصلا واسه اونایی که پیش زمینه از شبکه ندارن خوب نیس از بس که مسخره ترجمه شده

پایگاه : مدرسان راضی بودم ازش

هوش : راهیان راضی بودم ازش

سیستم عامل : حقیقت خیلی خوب

معماری : مدرسان راضی بودم ازش
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , Happiness.72
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۴۹ ب.ظ
RE: میزان رضایت شما از منابعی که برای کنکور ۹۴ مطالعه کردید
سلام
من خودم توی بعضی از درسا خییییلی ضعیف بودم
یادمه اولین باری که کتاب ساختمان داده رو باز کردم هیچی نفهمیدم و تا دو ساعت داشتم فکر میکردم که بی خیال کنکور بشم Big Grin
ولی به لطف خدا یه سری راهکارها رو بکار بردم و کم کم درسارو یاد گرفتم

به نظر من واسه ساختمان داده بهترین کتاب واسه شروع جزوه مهندس طورانی + وویس ایشون هست که خیلی من راضی بودم
در سطح بعد تست های پوران و در آخر کتاب دکتر قدسی!
به جرات میتونم بگم هرکسی کتاب ایشون رو کامل یاد بگیره مطمئن باشه ساختمان و طراحی و بیش از ۸۰ میزنه!

برای درس سیستم عامل کتاب پارسه از کافی هم بیشتره :دی
قبول دارم خوندن متنش زمان می بره ولی یه نکته ای که هست اینه که تک تک تستاشو خوب حل کنید!
نکته هاشو بفهمید

پایگاه هم به نظر من بستگی به پایه درسی شما داره
من واسش اول وویس دکتر ابراهیم زاده رو گوش کردم بعدشم تستای مقسمی رو زدم
امسال با اینکه تستای کنکور پایگاه سخت بود ولی نسبتا خوب زدم
البته یکی از دوستام از کتاب پایگاه پارسه هم تعریف میکرد ولی من چون کتاب مقسمی رو خریده بودم به همون کفایت کردم Smile

واسه هوش فقط راهیان!تستاش کمه ولی متنش عالیه!
یه پیشنهاد واسه بیشتر تست زدن واسه درس هوش به نظرم می تونید کنکورای سالای پیش پارسه و مدرسان و ... رو دانلود کنید هرکدوم ۸ تا آزمون هم باشه هر آزمون ۶ تا تست تقریبا میشه ۵۰ تا تست اضافه!

برای مهندسی نرم کتاب پارسه تالیف سجاد نقدعلی زنجانی رو توصیه میکنم. خیلی روان و خوب مطالب رو گفته

برای شبکه هم به نظرم کتاب پارسه واسه لایه فیزیکی و دیتالینک عالی و جامع و کامله! حتی به نظرم واسه لایه های انتقال و شبکه هم خوبه کتاب پارسه ولی باید کنارش کتاب کراس رو هم بخونید (البته من کتاب قدیمی پارسه رو دارم یعنی شبکه۱ و ۲ نیست :دی)
۵
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: mshelman , elham joon , faraaz_mb , Happiness.72
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۳۰ ب.ظ
مبابع همه خوبن از نظر من مشکل از ما و طراحان سوال هستش
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mcse2010 , elhamgh
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۴۱ ب.ظ
البته انتخاب منبع بستگی به پایه ی درسی داره من پایه خوبی نداشتم و این منابعو خوندم:
زبان تخصصی پارسه راضی بودم چون تکنیکای تست زنی رو خوب توضیح داده
گسسته اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره ولی اگه پایه خوبی داشته باشی پوران کتاب خوبیه
الگوریتم پوران خوبه-ساختمان داده مقسمی در حد کنکور نیست برای کسیه که اطلاعاتش صفر باشه
کتاب داده ساختار قدسی + ۶۰۰ مسئله قدسی خوندنش واجبه ولی باید تا حدی تسلط داشته باشی
شبکه کراس خوبه ولی کنارش مدرسانم باید خونده بشه
نرم افزار من اول مرجعو خوندم فقط وقتم تلف شد بعد پارسه زنجانی رو چند دور خوندم عالی بود تونستم همه تستای امسالو بزنم
مدیریت من مقسمی رو خوندم چون وقتم کم بود ولی مسلما رابینز بهترین منبعه
هوش راهیان بهترین کتاب-سیستم عامل پارسه خوبه ولی فصلای آخرش خیلی خوب توضیح نداده-پایگاه مقسمی مختصر و مفیده ولی کامل نیست بعضی وقتا باید نکته های کتاب مرجعم خوند.
معماری هم پوران خوبه به شرطی که تست زیاد زده بشه
در کل من از این منابع راضی بودم ولی به خاطر زمان کمی که داشتم Undecided نتونستم جمع بندی خوبی داشته باشم.دوره کردن خیلی مهمه باید منابعی خونده بشه که آدم مطمئن باشه میتونه چند دور بخونه و تسلط پیدا کنه
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mshelman , flowerirani , faraaz_mb
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۵۳ ب.ظ
گسسته : پوران (آبی) + پوران (نارنجی) تست های خوبی داره ( من جزوه استاد یوسفی رو هم خوندم )
اگه کسی پایش ضعیفه کلاس بره ؛ ولی این درس ارزش خوندن داره من ۲ تا زدم خیلی بهتر از اینم میشد زد Sad

ساختمان داده-الگوریتم : ( جزوه کلاسی یوسفی) کتاب هم هر دوتاش پوران این دوتا درس اولش خیلی سخته واسه کسایی که پایه ضعیفی دارن تمرین زیاد میخواد - ( اگر بتونید کلاس استاد یوسفی رو برید که عالیه ) ۶۰۰ مساله هم واسه ۲ماه آخر
((( دوستانی که کلاس استاد طورانی بودن یا جزوشونو خوندن هم خیلی راضی بودن ، من خودم با بیان یوسفی راحتتر بودم )))

مهندسی نرم افزار : کتاب پارسه زنجانی - مدرسان شریف - جزوه استاد خلیلی فر همشون خوب و کاملا با هر کدوم راحت هستید خوبه - من اول جزوه استاد خلیلی فر و خوندم بعدم زنجانی (مدرسان یکم سخت گفته ولی تستای تالیفیش خوبه)

شبکه : کتاب استاد حقیقت واسه لایه های پایین خوب بود؛ من لایه شبکه رو هم از همون خوندم و راضی بودم
واسه انتقال و کاربرد کراس ترجمه استاد حقیقت که جزوش تو انتشارات پارسه هست + حل تمرین های کراس که کتابش هست استاد خلیلی فر هم سوالات مهم و حل کرده به صورت یه جزوه تو مهستان هست که یه هفته قبل کنکور به بچه ها دادش ، جزوه خوبی بود ! ((( حتما جزوه دکتر صبایی در کنار همه اینها لازمه )))
" واسه شبکه زیاد باید وقت بزارید خیلی گسترده هست اینایی که گفتم خلاصه هاشه که به درد کنکور میخوره"

پایگاه : جزوه خلیلی فر - کتاب پارسه استاد کیوان پور ( من از هر ۲تاش راضی بودم مکمل هم بودن ) ( بیشتر تو وابستگی تابعی و نرمال سازی جزوه خلیلی فر خوبه تو بقیه مباحث کتاب کیوان پور بهتره به خصوص تست های تالیفیش )
( تستای کنکور ازمایشیا گاهی از تعریفیای کتاب مقسمی میاد )

هوش : راهیان راضی بودم ازش ولی کتاب پارسه رو هم خوندم تو بعضی فصل ها مثال های بهتری داشت ( غلط زیاد داره و به تنهایی اصلا توصیه نمیشه ، در صورتی خوبه که کنار راهیان بخونیدش)

سیستم عامل : حقیقت خیلی خوب و کافی مبحث نخ رو هم تو پاسخ یه تست کامل توضیح دادن

معماری : ( جزوه استاد یوسفی ) کتاب پوران
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , faraaz_mb , Happiness.72
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۳۳ ب.ظ
گسسته :پوران پژوهش،زیاد نخوندمش چون وقت نشد ولی اگه خوب میخوندم ۳ تست میزدم ازش،پوران خوبه به نظرم
سیستم عامل:کتاب حقیقت عالیه ولی مثال آموزشی کم داشت کنارش مدرسانم خوندم
پایگاه:مدسان شریف،به نظرم باش میشه همه تستارو زد
هوش:راهیان ارشد،ازش راضی نبودم هرچند که میگن بهترینه
شبکه:کتاب مدرسان و جزوه خلیلی فر:راضی نبودم
مهندسی نرم افزار:کتاب مدرسان + جزوه خلیلی فر،کتاب مدرسانو کامله اون جزوه رو به کسی توصیه نمیکنم
طراحی الگوریتم:پوران + مدرسان + جزوه استاد یوسفی:همه مکمل هم هستند روی هم خوب
ساختمان داده :مقسمی واس آموزش تست هم از کتاب مدسان

من در رقابت با کسی نیستم فقط در تلاشم از کسی که دیروز بوده ام بهتر باشم.
۴
۱
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۵۹ ب.ظ
من سال دومه ارشد میدم و انصافا بدم نخوندم
کتاب چندسال کنکوره مدرسان خیلی بد!! گول تبلیغاته میلیاردیشا نخورین. درعوض فکرکنم کتاب چندسال کنکوره سنجش خیلی خوب باشه، همانطور که آزموناشا دادم خیلی عاااالی بودند، "حتما ثبت نام کنید."
_کسایی که علاقه مند به ارشد هوش هستند؛ اگر با ارشد آشنا باشید میدونید به مسایل طراحی الگوریتم هیچ حسابی نیست نظر شخصی طراح فقط مهمه، مدارم که کلا درسه سختیه؛ پس زدن ۶تست هوووش خیلی مهمه!! کتابه راهیان ارشد خیلی تووووپه!! عاشقشم من!! بخونیدش و مفاهیمشا عمیقا متوجه بشید، بعد میبینید چقد هوش درس آسون و شیرینی هست!
_همه میدونند سیستم عامل دکترحقیقت بی همتاست، اما بسیار حجیمه!! سیستم عامل پوران، تاکیدا تالیف "موسوی طیبی" (پوران ۲ کتاب سیستم داره، اشتباه نگیرید! )خیلی عاااالیه، و صفحه اولشم دکتر حقیقت اونا تایید کرده! سیستم عاملم میتونه درس آسون و در عین حال شیرینی باشه
_من خودم ساختمان مقسمی را خوندم و طراحی الگوریتم پوران، بنطرم ترکیبشون خیلی خوب شده بود
_مدارمنطقی و معماری هم طبق معمول پوران
_نظریه هم به قول استاد نطریه، فقط خوده مرجع، البته اگه وقت کنید. پورانم نطریش خوب نیست
_ریاضی هم کلا پارسه

+++ "آخر ازهمه تاکید میکنم اینقد این کتاب و این کتاب نکنید!! مهم اینکه بخونید و مهمتر ازهمه اینکه نحوه فکر کردن کامپیوتری را یاد بگیرید و از هوش خودتون بیشترین بهره را بگیرید"
لازمم نیست برای یک درس چندین کتاب ( از انتشاراته مختلف) بخونید! بنطر من گیجتون میکنه...

"ایشالا که موفق میشید"
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , mNajarzadeh , faraaz_mb , Happiness.72
ارسال: #۱۰
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۱ ب.ظ
۱) هوش مصنوعی: کتاب راهیان ارشد خوب و کامل و کافی حتی برای کسی که تا حالا هوش رو نخونده.

۲) گسسته: پارسه خوب بود.

۳) پایگاه داده: من کتاب پوران رو میخوندم ولی خوب پیش نمیرفتم کتاب مقسمی گرفتم بهتر بود ولی بازهم اونطور که میخواستم نبود ویس‌و جزوه ابراهیمی مقدم رو گوش دادم همراهش کتاب مقسمی خیلی خوب بود خوب هم نتیجه گرفتم.

۴) معماری: کتاب خوب من پیدا نکردم،همشون افتضاح، پارسه تو حل تستاش خیلی غلط داره، پوران هم که کپی مانو و اصلا برای حل تستای معماری جواب نمیده، ویس و جزوه دکتر اجلای عالی بود،برای تست هم پوران خیلی بهتر از پارسه هستش.

۵) سیستم عامل: یک کلام پارسه، اگه پایه ضعیفی داشته باشی ویس و جزوه دکتر حقیقت کنارش خیلی کمک کنندس حتی لازم نیست کتاب رو هم بخونی خوب گوش بده بعد تست بزن اگه جایی مشکل داشتی به کتاب مراجعه کن.

۶) مهندسی نرم افزار:مدرسان شریف کامل، جامع، کافی

۷ و ۸) طراحی الگوریتم و ساختمان داده:مقسمی و پارسه خوندم، برای کسی که پایه ضعیفی داره خوبه چون خیلی ساده گفته ولی کافی نیست نمی دونم مکمل چه کتابی خوبه؟ولی به لحاظ منبع تست خوبه. پارسه هم انگار برای کسی هستش که مطلب رو بلده میخواد مرور کنه. ۶۰۰ مساله دکتر قدسی سوالای خوبی دارم ولی با اطلاعات کتاب مقسمی و پارسه نمیشه همه سوالاش رو جواب داد.

۹) شبکه: پارسه و راهیان ارشد رو داشتم ولی از هیچ کدوم نتیجه نگرفتم،میخوندم فکر میکردم بلدم ولی نمیتونستم تست بزنم.(شاید پایه من خیلی ضعیفه).

۱۰) زبان عمومی: زبان عمومی ارشد زیر ذره بین اکثر لغاتها رو آورده به اندازه کافی هم تست داره. (با اینکه من نتیجه نگرفتم ولی بخاطر ضعف خودم بود).
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , faraaz_mb
ارسال: #۱۱
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: میزان رضایت شما از منابعی که برای کنکور ۹۴ مطالعه کردید
سیستم عامل : پارسه (مفاهیم رو خوب و ریز توضیح داده ، توضیحات تستاش خیلی خوب یعنی از سر خودشون وا نکردن مثل بعضی کتابای محترم)
منطقی : پوران (چون غیر از این منبع کتاب دیگه ای نخوندم به نظرم خوب بود و میشه با خوندن همین کتاب هم تستاشو زد البته منهای چند صفحه آخر فصل سه که مربوط به تکنولوژی ساخت تراشه ها هست و با توجه به تستایی که در اون زمینه دیدم به نظرم برای حل همه اونجور سوالات کافی نبود.فصل آخر هم Race رو نخوندم و نظری ندارم)
معماری مدرسان (خوب غیر از فصل حافظه که اشک منو در میاورد و همینطور بخش کنترل ریزبرنامه ریزی شده رو خوب توضیح ندادن یعنی من در اون حد توضیحش متوجه مطلب نمیشدم و نیاز به منبع دیگه ای داشت. و حل تست هاش هم به نظرم خیلی مزخرف بود و فقط از سر وا کردن بود. پوران رو غیر از شاید چهار پنج صفحه بیشتر نخوندم ولی به نظرم بهتر از مدرسان بود)
ساختمان داده : مقسمی (به درد کنکور این چند سال اخیر که نخورده و بعید میدونم از این به بعد هم به درد بخوره البته منهای فصل لیست ها و تا حدودی درخت ها ولی به شدت ناکافی) - ساختار داده دکتر قدسی (کتاب جامعی بود و کاش حل تمرینی برای تمرینای پایان بخش ها و فصولش باشه) - ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی (خیلی خوب و مثل یک درسنامه نیاز به مرور داشت چون توضیحاتش خوب بود و واقعا فکر رو به کار مینداخت) در حالت کلی برای کسی که تازه ساختمان داده رو شروع کرده و چیزی ازش نمیدونه مقسمی رو برای شروع بذاره ولی به هیچ وجه کافی نیست و حتی شاید نشه با اون کتاب تستی زد
طراحی الگوریتم : پوران (خوب ولی نه کافی - این درس مثل ساختمان بیشتر باید مهارت حل مسئله رو در خود تقویت کرد)
نظریه زبان ها : لینز + حل تمرین (خوب ، برای این درس درسنامه رو شاید یه دور هم کافی باشه ولی اصل مطلب توی تمرین هاشه)
گسسته : پوران (دو سه فصل بیشتر نخوندم ، تستاش قدیمی بود و خیلی از تست ها خوب توضیح داده نشده)
آمار : پارسه (دو فصل و خورده ای اوایل یه دور سریع خوندم ولی چون نمیرسیدم به مرور گذاشتمش کنار. از نظر فهم مطلب خوب بود)
هوش مصنوعی : راهیان ارشد (خیلی خوب ، از تست های امسال اگر من نتونستم دو تا رو بزنم یکیش فقط به خاطر فراموشی خودم بود و دیگری به خاطر اینکه به برخی عبارات انگلیسی توجهی نداشتم و توی تست متوجه نشدم عبارت انگلیسی کدوم محدودیت رو منظورشه -گرایش هوش مصنوعی- البته یکی دو تا از روش های جستجو رو فقط در حد دو سه خط توضیح داده بود که متوجهش نشدم هر چند توی تستای کنکوری ازشون سوال ندیدم. تنها مشکل این کتاب این بود که جوهرش خوب نبود، یعنی من جرات نداشتم خیلی پاک کنمو به اون کتاب نشون بدم چون متنش خیلی کم رنگ میشد البته شاید فقط کتاب من اینطور بوده باشه)
محاسبات عددی : پوران (راضی نبودم ازش ، تستاش هم قدیمی)
زبان : لغات (۵۰۴ -> باهاش نمیشه تست لغات رو زد ولی برای کسی که از زبان فاصله گرفته و معانی کلمات رو نمیدونه برای شروع خوبه. کلمات ضروری تافل -> خوب ، کلمات آشنایی ازش تو تستا کم نبود و برای زبان این کتاب ضروریه هر چند به نظر خیلیا ۱۱۰۰ واژه هم در همین حده) گرامر (پارسه -> راضی نبودم) تخصصی (پارسه -> خوب ، برخلاف برخی کتاب ها بر اساس معنی متون آموزشی نداره و روش درک مطلب رو خارج از معنی کامل متن توضیح میده)
در حالت کلی من از بین همه کتاب هام از سیستم عامل پارسه (دکتر حقیقت) ، هوش مصنوعی (راهیان ارشد) و ساختار داده (دکتر قدسی) + ۶۰۰ مسئله بیش از هر کتاب دیگه ای راضی بودم.
نکته ای دیگه که مهمه اینکه کتابی رو داشته باشید که راه حل تستاش خوب باشه. من از مدرسان راضی نبودم (معماری که داشتم) و کتاب بانک سوالاتش رو هم که داشتم پر اشکال تایپی بود جواب تستاش رو هم اصلا اعتمادی نداشتم بهش و چند مورد دیدم که گزینه صحیح نداشتن و جواب ها بعضی جاها جابجا شده بود و همین باعث شده بود جواب بعضی سوالا از قلم بیفته. همین سه تا کتاب مدرسان رو که داشتم حل تستش به نظر من ضعیف بود (معماری ، بانک سوالات (مشترک و تخصصی مهندسی کامپیوتر))

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhad_vr32 , faraaz_mb
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ق.ظ
گسسته - پوران خوندم به نظر من اصلاً خوب نبود ای کاش پارسه گرفته بودم.
ساختمان داده - پوران برای من اصلاً خوب نبود
و من رفتم سراغ کتاب مبانی داده ساختارها نوشته دکتر قدسی و بسیار عالی بود و دقیقاً به کنکور نزدیک بود در کنکور خیلی خیلی به من کمک کرد. البته تا حدودی که وقت می شد کتاب ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی هم خوندم.
الگوریتم - پوران تا حدودی خوب بود کمی هم CLRS خودنم.
هوش مصنوعی - پوران برای من اصلاً خوب نبود
و رفتم سراغ خود کتاب اصلی و اسلایدهای دکتر رضوی که تازه فهمیدم هوش مصنوعی چی است.
مدار منطقی - پوران تقریباً خوب بود. ولی من مانو هم خوندم
معماری - پوران تقریباً خوب بود. ولی من مانو و جان هنسی هم خوندم
سیستم عامل - من اول کتاب سیلبرشاتس خوندم خوب نبود رفتم سراغ استالینگز خیلی خوب بود و بعد هم سراغ کتاب پارسه نوشته آقای حقیقت که بهترین بهترین منبع سیستم عامل در ایران است.
نظریه زبان ها - پیترلینز خیلی بود بود کتاب پوران پژوهش خیلی خوب بود خیلی به من کمک کرد.
زبان لغات ۵۰۴ اصلاً توی کنکور نمیاد خودتونو خسته نکنید من ۵۰۴ خوندم.
آمار - بهترین و برترین منبع برای کنکور پارسه نوشته آقای طورانی است خیلی قشنگ توضیح داده و تمام فصل ها کامل گفته همراه با تست و تست های آخر هر فصل خیلی عالی توضیح داده.
در آخر
کتاب های پوران پژوهش متاسفانه کامل کنکور پوشش نمیده و تست ها رو کامل حل نمیکنه مثلاً کتاب هوش مصنوعی فقط ترجمه است دریغ از یک تست وسط فصل ها ، از چند مثال از بخش های الگوریتم های جستجو ، تست های آخر اصلاً کامل توضیح نمیده مثلاً من الگوریتم آلفا-بتا ، مسائل رزولوشن و غیره روی خود کتاب اصلی و اسلاید دکتر رضوی یاد گرفتم.
ولی به نظر من فقط کتاب های پارسه ، دکتر قدسی ، پیتر لینز ، CLRS بهترین هستند.
۲
۱
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۵۲ ق.ظ
ساختمان داده و طراحی- مقسمی (واسه شروع فوق العاده است) به علاوه ۶۰۰ مسئله قدسی که از واجب اوجباته
شبکه: منابع اصلی راس و تننباوم به اضافه ی حل تمرینشون و به علاوه پوران که با اینا همه ی سؤالای شبکه
نرم افزار: منبع اصلی پرسمنو خوندم + مدرسان که به نظرم تمها کتاب بر اساس ویرایش هفتم است بدک نبود.
پایگاه داده- باز هم برای شروع مقسمی و برای ادامه از رانکوهی هم میتونید استفاده کنید خوبه
هوش مصنوعی: منبع اصلی راسل رو خوندم که خیلی سخت بود. پوران رو گرفتم اصلاً جالب نبود ویدیوهای استاد رهنمون من را از منجلاب به بیرون آورد Big Grin
سیستم عامل: منبع اصلی استالینگز رو خونده.البته اسم سیستم عامل استاد حقیقت خیلی بد در رفته ولی من مال پوران رو گرفتم مباحث رو خیلی ساده و شفاف توضیح داده.
معماری کامپیوتر: پوران استاد هادی یوسفی در یک کلام فوق العاده

تو مرا یاد کنی یا نکنی باورت گر بشود یا نشود
حرفی نیست......اما...
نفس می گیرد
در هوایی که نفس ها تو نیست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

arrebarghi@
۲
۱
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۸ ق.ظ
هر سال همین موضوع پرسیده میشه . اگه دقت کنید گاهی دو نفر از یک منبع میخونن. یک نفر اون درس را هفتاد درصد میزنه یک نفر بیست درصد یک نفر اصلا" نمیتونه بزنه.
از طرفی دوستان گرامی دقت کنند که بسیاری از منابع موجود در یک درس همپوشانی زیادی دارند . خیلی هم با هم فرق نمیکنن.
مهمتر از منبع طرز خواندن و تفهیم مطلبه.

گاهی هم یک منبع برای همه خوب نیست.بعضی پایه ضعیف تری دارند یا در طول ترم درسی را ضعیف تر بودن. بعضی نه.مثلا" clrs کتاب خوبیه ولی واسه همه خوب نیست.

معمولا" همه منابع همه مطالب را یکجور نمیگن. و ممکنه یک منبع یک موضوعی را قابل فهمتر توضیح داده باشد و یک موضوعی را اصلا" توضیح خوبی نداده اند.
مهمتر از منبع اینه که شخص با خوندن موضوعی از روی آن بتونه مثلا" چهل پنجاه درصد مسائل اون مبحث را حل کنه. وگرنه در کنکور ،خوندن یه کتاب،که مثلا" رتبه تک رقمی کنکور خونده، حتی دو سه بار، تضمینی ایجاد نمیکنه که شما بتونید درصد قابل قبولی بیارید.

منبع مهم نیست. مهم اینه که وقتی میخونیدش کامل بفهمید.
فقط حسب تجربه بود.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: elham joon , shayesteNEY , mohammad.ardeshiri , mahyamk , kingmax , alizl70 , AmiriManesh , aria , fa_shinobi , elahe-comp , پوونه , tohidi4503 , m450ud , farhad_vr32 , so@ , عزیز دادخواه , ashena1 , yamahdi , antman , mNajarzadeh , mahsa4 , hatame , eng.ma30 , mrsh1372 , faraaz_mb , d_felfelak , elixxx , afrooz-OMD
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۸ ق.ظ، توسط ali0281.)
۱ . گسسته : پوران عالیه کتاب از این قوی تر نیست فقط باید پایه خیلی قوی داشته باشی تا بفهمیش من ۴ تا زدم درست امسال فقط پوران آبی +پوران نارنجی واسه حل تست البته من پارسه هم کامل خوندم بد نیست واسه تست
۲ . ساختمان : کتاب طورانی خوبه ولی کنارش کتاب پوران کامل خوندم + ۶۰۰ مسئله + کتاب قدسی + سوالات MIT + و CLRS گاهی ۵ تا زدم درست در هر شکل ساختمان طراحی بخوان تست سنگین بدن شاید هیچ کدوم اینام جواب ندن بستگی به طراح محترم داره امسال شانس ما زیادی دیگه راحت بود عکس ۴ سال پی در پی گذشته که نهایت ۲ یا ۳ آخرش میشد زد
۳ . الگوریتم : پوران عالیه انصافا + پارسه کامل خوندم + CLRS هم گیر کردی باید بری دنبالش
۴ . نرم : کتاب پارسه واسه من کفایت کرد ۵ تا زدم راحت
۵ . شبکه : لایه پایین دکتر حقیقت فقط . و لایه های بالا هم که راس عالیه اینو کم خوندم شانس ما ۴ تا از بالا اومد

۶ . پایگاه : پارسه فقط حوندم ۴ تا درست زدم ولی به نظرم کمه خیلی وقت گذاشتم روش پاسه هم کم اشتباه نداشت
۷ . سیستم : ذکتر حقیقت اصا چیز ذیگه نخون راحت ۶ تا میزنی
۸ . هوش : همه میگن راهیان ولی ۳ فصل از کتاب راهیان غلطه کاملا یکی فصل ارضا محدودیت (که یه سوال اومد امسال هم و خیلیا به حرف راهیان اشتباه زدن متاسفانه هنوز هم در شک ابهام هستن ). یکی فصل هرس آلفا بتا یکی هم فصل قوانین رزولوشن کاملا غلط گفته برید تست این فصل ها با کلید نهایی سنجش تطبیق بدبن میفهمین چقدر غلط داره این کتاب الکی قوی . من ۵ تا زدم امسال منبع خوندم کامل +راهیان + پارسه
۹ . معماری : درس بدیه سخت پوران خوندم راضی نبودم ولی باز نصف سوالات به زور زدم
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۲۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۰ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۰۳۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۵۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close