زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش نرم افزار کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۱۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۵۹ ب.ظ
RE: بررسی سوالات تخصصی گرایش نرم افزار کنکور دکتری ۹۴
سوال زمانمهر تراکنشهای T1,T3 لغو میشن چون نوشتن بیهوده دارن بقیه تراکنشها اجرا میشه

................

سوال اول پایگاه داده جوابشو کسی میدونه
سریال پذیر بود من گزینه ۲ زدم(تعارضی)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوال اول پایگاه، سریال پذیری تعارضی اگه بخواد بشه با جایجایی دستورات دو تراکنش، نتیجه کار تغییر نکنه ولی اینجا تغییر میکنه و سریال پذیری دید هم که جریانش فرق میکنه و با اطلاعاتی که من از سریال پذیری در دید داشتم فک کنم این گزینه درسته.
ارسال: #۱۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۴۰ ب.ظ
سوال اول نه سریال پذیری تعارضی است نه نمایی و از انجایی که تمامی دستورات بر روی داده ها یا عمل جمع انجامداده بودند یا عمل تفریق و از انجایی که جمع و تفریق نسبت به هم دارای اولویت نیستند لذا می توانیم ترتیب آن ها را جابه جا کنیم در اصل با هرترتیبی که اجرا بشند فرقی نمیکنه و نتیجه یکسانی میدن پس گزینه چهارم میشه که گفته بود نه سریال پذیر تعارضی نه نمایی ولی سریال پذیر هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86
ارسال: #۱۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۵۲ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۰ ب.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  سوال اول نه سریال پذیری تعارضی است نه نمایی و از انجایی که تمامی دستورات بر روی داده ها یا عمل جمع انجامداده بودند یا عمل تفریق و از انجایی که جمع و تفریق نسبت به هم دارای اولویت نیستند لذا می توانیم ترتیب آن ها را جابه جا کنیم در اصل با هرترتیبی که اجرا بشند فرقی نمیکنه و نتیجه یکسانی میدن پس گزینه چهارم میشه که گفته بود نه سریال پذیر تعارضی نه نمایی ولی سریال پذیر هست

تحلیل بنده هم همینگونه بود و گزینه ی چهارم را زدیم. یه سوالی که دارم اینه آیا همه دفترچه ی F داشتند Smile، و اینکه به یکی از دوستام گفتم داریم سوالارو تحلیل می کنیم، گفت که مگه بی کاری؟ اگه تحلیل نکنی تا وقتی که جوابا نیومده خوشحالی ولی اینطوری بیشتر اعصاب خودتو خورد می کنی، نمی دونم حرفش درست بود یا اشتباه. خلاصه به نظر میرسه که تا نتایج نیاد هیچ چیز مشخص نمیشه. بهتره که با تمام قوا خودمون رو برای مصاحبه ای پر شور و هیجان آماده کنیم. مقاله مون رو تا قبل مصاحبه بفرستیم و اگه مدرک زبان نداریم تا اون موقع یکی از آزمون ها رو شکرت کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , kasadegh
ارسال: #۲۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۸ ق.ظ
آقای مدیر بخش :
بنظر شما متوسط چند درصد بزنیم به مصاحبه دعوت میشیم؟ سطح سوالات رو به نسبت سال های قبل چجوری می بینید؟
در مورد ظرفیت پذیرش بنظر شما امسال بیشتر میشه؟
ارسال: #۲۱
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ ق.ظ)ahmad23 نوشته شده توسط:  آقای مدیر بخش :
بنظر شما متوسط چند درصد بزنیم به مصاحبه دعوت میشیم؟ سطح سوالات رو به نسبت سال های قبل چجوری می بینید؟
در مورد ظرفیت پذیرش بنظر شما امسال بیشتر میشه؟

والا فکر می کنم که امسال تفاوتی با پارسال نداشته باشه، اگه میانگین ۳۵ به بالا بزنید فکر می کنم همه جا دعوت بشید. رتبتون هم فکر کنم کمتر از ۳۰ بشه. در مورد ظرفیت ها هم نظر خاصی ندارم.
ارسال: #۲۲
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ق.ظ)tapesh13 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من امتحانو واقعاً گند زدم. می خواستم یکم درد دل کنم. نمی گم خیلی خونده بودم ولی زحمتم رو کشیده بودم خداییش مستحق چنین افتضاحی هم نبودم. یعنی قبل امتحان خیلی به خودم امیدوار بودم ولی الان هم هر سوالایی رو چک می کنم غلط زدم. اونایی رو که شک داشتم که کلاً غلط زدم تازه اونایی رو که مطمئنم بودم هم غلط دارم!خیلی ناامید کننده به نظر می رسه .سوالاش خیلی آزار دهنده و گمراه کننده بود. از اون مباحثی که من مسلط بودم اصلا سوال نیومد. در عوض از هر چی بلد نبودم دو تا دو تا سوال اومد!
شاید بعضی ها هم حس من رو داشته باشند ولی می خواستم بگم من اجازه نمی دم کسی یا چیزی اینجوری با سرنوشتم بازی کنه. شاید امسال قبول نشدم ولی تجارب خوبی کسب کردم. سطح علمی ام هم خیلی بالا رفت . در کنارش متوجه شدم نقطه ضعفایی دارم که از همین الان شروع می کنم به برطرف کردنش.Idea .رزومه ام رو قوی می کنم و روی زبانم هم کار می کنم. این جوری احتمالش هست پلن های دیگری هم برام فراهم بشه مثل شانس گرفتن بورسیه تحصیلی خارج از کشور. الان در شرایطی هستم که هیچ چی نمی تونه منو به عقب برگردونه .
اونایی که خوب دادن واقعاً بهشون تبریک می گم و دعا می کنم در دانشگاه مورد علاقه تون قبول بشین ولی از دوستانی که شرایط من رو دارن می خوام که روحیه و انگیزشون رو از دست ندن و هرگز دست از تلاش بر ندارن.

همگی موفق باشید

سلام
برای موفقیت تو کنکور فقط خوندن کافی نیست و یه سری چیزای دیگه که در مورد خوب کنکور دادن هست رو هم باید بلد باشین
در کل کنکور خیلی مسخره هست و اصلا بعضی ها در عین حال که سوادشون خوبه ولی نمی تونن خوب کنکور بدن به نظر من برای دوره دکترا اصلا کنکور معنی نداره دوره دکترا بیشتر پژوهش مهمه نه ساختمان داده و .... مثل تمام دانشگاهای خوب دنیا به جای کنکور هر دانشگاهی یا هر استادی یه سری شرایط داره و دانشجوها هم با توجه به رزومه خودشون به اون اساتید یا دانشگاها رزومه خودشونو می فرستن اونا هم انتخاب می کنن. در کل
نا امید نباشین و فکر نکنین تنها گزینه شما موفقیت تو کنکور هست.
ارسال: #۲۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۹ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷ ق.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  خوش به حالت من سه ماه از همه چی زدم اخرشم شد این من تخصصی ۲۲ تا زدم که رو بعضیاش خیلی شک دارم زبان سه تا زدم و استعدادم فک کنم همین ۱۶ تارو با یک ماه خیلی خوب زدی

سوال قد میشه ln n
من کلا پایگاه خوب نزدم ولی سوال فقط Redo داشت undo لازم نبود
رنگ کردن به نظر من خطی بود!! یعنی حداقل ۱۳۹۲ رنگ میخواست با توجه به شرایط مسئله فکر نکنم میشد با درخت بازه حلش کرد
زمان اجرا من غلط زدم ولی با مستر حل میشد... تبصره لازم نیست چون n به توان log3,2 خودش بزرگتر هست
ماتریس مجاورت n^ 2 میشد
دوران ۵ تا
درخت متوازن tn<=tn-1+tn-2
هنوزم تو سوزش سوال هافمنم چطوری زدم ۱۲!!!! اونم میشه ۲۵
برش کمینه سوالشو خوب درک نکردم ولی مطمئنا یا n میشه یا اون ترکیب n از ۲ احتمال n بیشتره
سوال تقسیم عتاصر با میانه گیری بود میشد n که توو دو گزینه اشاره کرده بود بدترین و میانگین حالتو
درج و حذف در هیپ مطمئنا درج از Lgn هست ولی حذفو مطمئن نیستم شاید سرشکن بشه ۱
سوال بیزانتینو من قدیما توو مقاله دیده بودم:Smile) میشد ۲k+1
اون سوال سیستم که گفته چندت میتونن نمیدونم سرویس بدن میشد ۲۵ تا
فینگر تیبل میشد فکر کنم ۵ البته عدد دقیق یادم نیست ولی حساب کردم(کلا تنها سوالی بود که از خوندن جزوه دکتر پدرام تونستم بزنم) فکر کنم امسال هرکی رو بحث های دکتر جلیلی زمان گذاشته بود خوب زده باشه این درسو

من فقط رو ساختما و الگوریتم زمان خوبی گذاشته بودم که امسال کلا عوض شده بود داستانSmile) اونایی که رو ۲تا درس دیگه سرمایه گذاری کرده بودن مطمئنا اوضاع بهتری دارن...

کلا ۲۷ تا تخصصی زدم که تا الان مطمئنام ۳ تا غلط دارمSmile)
هوش خوب بود با اونکه وقت کم اومد انقدر که کندمSmile ۱۶ تا زدم
زبانم که کلا ۳تا فرصت کردم تست لغت بخونم که هر ۳ رو زدم فقط امیدوارم منفی نشهSmile)
آخر کلام اینکه ۱ ماه از همه چی بزن تهش بشه اینSmile)
ارسال: #۲۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط mahsa_mb.)
(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ ق.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  سلام ، همگی خسته نباشید
سوالات پایگاه داده خوب بود فقط من فرصت مرور نداشتم ۲ تا سوال رو اشتباه زدم
سیستم عامل هم خوب بود ولی از مباحث اصلی سیستم توزیع شده سوالی ندیدم
ساختمان داه مثه همیشه سخت بود
هوش ۱۴ تا زدم متنهای زبان خیلی سخت بود نتونستم چیزی بفهمم
بهنگام سازی با تاخیر(تراکنش t0 چون تثبیت شده بود redo میشه ولی t1 باید undo بشه)
سوال زمانمهر هم بخاطر نوشتن بیهوده تراکنشهای t1,t3 لغو میشن
در هر دو پروتکل قفل گذاری شدید و بسیار شدید باعث وقوع بن بست میشه اما لغو تسلسلی پیش نمیاد
سوال مبتنی بر اعتبارسنجی (t0 لغو و t1 اجرا میشه)
x=10 , y=20 گزینه ۴ زدم(بستگی به تراکنش شروع کننده دارد)
........................
سوالات ساختمان داده و طراحی الگوریتم
رنک آمیزی گراف ۱۳۹۳ نقطه رو چند به دست آوردین ؟ جواب ۱۱ میشه؟
دوران ۶ گره درخت دودویی رو ۵ بدست آوردم
سوال ماتریس {Min max {cik+ck+1j+di-1dj
زمان اجرایی n√nlogn
تعداد گره درخت avl ، h(n-1)+h(n-2)+1

هزینه سرشکنی درج و حذف در هرم کمینه با مشخص بودن محل گره حذف هر دو رو (۱)O زدم
مرتب سازی ادغامی nlogn
فروشنده دوره گرد و کوله پشتی صفرو یک و دور همیلتونی ان.پی کامل بودن
یه سوالی هم بود اگه از ماتریس مجاورت به جای لیست استفاده بشه مرتبه اجرایی n^2 میشد
...........................
سیستم عامل
انحراف ساعت ۶۰۰میلی ثانیه
سوال بیزانسی ۲k+1 پردازنده لازم است
سیستمی با ۳ پردازه و ۶ کانال بین آنها ،تعداد کانال خالی جواب ۳ میاد
سوال: معیار کارایی سیستم ، جواب: اگر یکی از پردازه ها درست عمل نکند کارایی سیستم پایین میاد
سوال snapshot هم فقط B,C میتونن پیام رو دریافت کنن
سوال Ta, Tb گزینه هیچکدام بود هیچ ارتباطی بهم نداشتن
سوال پارسازی fragmentation گزینه جواب یادم نیس (ولی عدم اشتراک و کامل بودن جزء شرایط اصلی هست)
سوال تعداد خواندن نوشتن (۲و۱۰) رو زدم البته نتونستم دقیق محاسبه کنم

سوال تعداد برش کمینه چی میشه؟ n(n-1)/2

آیا این درسته ؟؟ سوال ماتریس جوابش رو گفتن این میشه {Min max {cik+ck+1j+di-1dj؟

(۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۵۹ ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  سوال زمانمهر تراکنشهای T1,T3 لغو میشن چون نوشتن بیهوده دارن بقیه تراکنشها اجرا میشه

................

سوال اول پایگاه داده جوابشو کسی میدونه
سریال پذیر بود من گزینه ۲ زدم(تعارضی)
ولی فکر کنم گزینه ای که گفته بود سریال پذیر نیست درسته
ارسال: #۲۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط zahra_davoody.)
سوال که شکل ارتباط فریند ها را در سیتم عامل کشیده بود و پرسیده بود این دو رویداد g و C همروند هستند یا نه و یا با ساعت lamport مشخص میشه جوابش چی بود ؟
من زدم همروند نیستند و با لمپورت مشخص نیست

کسی یادش هست از سوالای زبان چند تاش جواب گزینه ۳ میشد؟؟؟ اصلا جواب گزینه ۳ داشت
ارسال: #۲۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۱۸ ب.ظ
کوله پشتی صفر ویک NP-Hard هست نه NP-Complete
سوال ماتریس، مگر هزینه ضرب ماتریس [tex]d_{i-1}d_kd_j[/tex] نیست؟! (چرا dk تو گزینه ها نیومده؟)
ارسال: #۲۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۱ ب.ظ
سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع برای هر درس که پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو برای هر درس توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی
ارسال: #۲۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ ق.ظ، توسط mino_ahmadi.)
سلام این برداشت منه

کتاب ساختمان که باید یعنی نباید مجبوری کتاب قدسی تمریناش و ششصد مسالشو بخونی.

کتاب پایگاه داده Date یا جزوه یک استاد کامل بخونی بسه من Date رو استادمون تو آزاد درس می داد با فرشچی داشتم انصافا فقط چهارتا سوالشو ندیده بودم باقیش تکراری بود یعنی اگه استاد مباحث و گفته باشه پیچیده نی

سیستم عامل نظری ندارم استادم بشیر بود و بدک نبود اما سوالات عجیب زیاد داشتم

کتاب مجموعه سوالات آزمون هاش رو هم بخوای که فک کنم پوران بهترین گزینه باشه.

واسه کلاس کنکور هم که توصیه می کنم جایی نری چون مبحثی نداره و کلاس خوبی هم نی اگر چه معتقدم اصلا عادلانه نیست کنکور گرفتن دکتری

(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ب.ظ)unknown! نوشته شده توسط:  سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع برای هر درس که پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو برای هر درس توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی
 سپاس‌گزاری شده توسط: unknown!
ارسال: #۲۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ
سیستم عامل
یه سوال در مورد تحمل پذیری خطا بود
k
K+1
۲K
۲K+1

کدوم میشد؟
ارسال: #۳۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۱۵ ب.ظ
دفترچه اومد ! اول !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۸۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۶ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close