زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد دانشگاه آزاد ارزش داره ؟

ارسال: #۱۶
۲۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
نگا ارشد یکم فک کنیم بهتره دربارش
شاید تو دکتری آزاد باشی برای دکتری تو مصاحبه یکمی اذیتت کنند ولی از لحاظ آموزشی
کلا ۳۲ واحد است که از این ۳۲ واحد۸ واحدش می شه سمینار و پایان نامه که خود دانشجو تاثیر داره بیشتر نه استاد البته اگه استادت خوب باشه می تونه همین پایان نامه تورو بکش بالا ولی استاد خیلی تاثیر نداره
می مونه ۲۴ واحد از این ۲۴ واحد ۳ واحد زیاضی پیشرفته هست که خیلی تو علم کامپیوترت تاثیر نداره فوقش باشه استادتون بیاد مثل استاد من که دارم ارشد آزاد می خونم بیاد باهاتون spss کار کنه اونم کم نه خیلی زیاد می مونه چند تا ۲۱ واحد
از این ۲۱ واحد دروسی مثل دروس سیستم های خبره و و شبکه و معماری رو حداقل یکیش باید پاس کنی الان نمی دونم چارت تغییر کرده چطور شده شایدم دو تاشو می تونی پاس کنی که خیلی تو گرایشت تاثیر زیادی نداشته باشه چون اصلا ربطی به گرایش شما نداره و این دروس گرایش های غیر نرم افزار است
می شود ۱۸ واحد
برای ۱۸ واخد شایدم بشه واحد۱۵ نمی صرفه برای این تعداد واحد خودتو زجر بدی
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , neda_Network , hnarghani , emahii
ارسال: #۱۷
۲۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
سلام منم تجربه خودمو بگم.منم دو سال پشت کنکور ارشد بودم ولی با اینکه خونده بودم اون رتبه داخواهمو نتونستم بیارم تو شهرستانا میتونستم شبانه یا غیر انتفاعی برم ولی به دلایلی نرفتم .من از اول با دانشگاه آزاد مشکل داشتم با اینکه لیسانسمو تو دانشگاه آزاد گرفتم .به پیشنهاد دوستم ازاد پارسال (۹۳)شرکت کردم با ترار (۸۰۷۰) هم قبول شدم رتبم شد (۱۶)الان که رفتم خیلی خیلی راضی هستم (علوم تحقیقات تهران ) با خودم گفتم کاش زودتر رفته بودم دو سال از عمرم الکی به هدر نمی رفت . هم تو زمینه درس دادن کم نمیزارن و هم اگه اهل تحقیق باشی استادای خوبی هست که میتونند کمکتون کنند و باهاشون کار کنی یعنی برات وقت میزارن.قبلا" این طوری فکر نمیکردم . ولی این کجا و اون کجا.بعد بهتون بگم هدف از خواندن ارشد بیشتر برای دکتری خوندن هست وگرنه لیسانس با ارشد تفاوت زیادی نمیکنه فقط اگه اهل تحقیق باشی و بخوای تو زمینه مورد علاقه ات کار کنی خوبه.ارشد مقدمه ای هست برای دکتری خوندن.همه چیز بستگی به هدفت و خودت داره.

زندگی کوتاه است.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , kora , one hacker alone , neda_Network , Happiness.72 , emahii
ارسال: #۱۸
۲۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ ب.ظ
(۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۱۲ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  راستش منم چند وقتیه درگیرم که با همین لیسانس برم یه تخصصی بگیرم و برم سر کار یا ارشد دانشگاه آزاد بخونم ،منم مثل شما با خیلی ها مشورت کردم اکثرا میگن با ارشد دانشگاه آزاد فقط مدرکت بالاتر می بری و بدون دکتری هم ارزشی نداره ،راستش منم دیگه پول دکتری آزاد ندارم ،خلاصه چند وقته با خودم درگیرم ،هر چی بیشتر فکر میکنم بیشتر سر درگم میشم.منم امیدوارم یه تصمیم درست بگیرم تا بعدا پشیمون نشم .
به نظر من اول داشتن تخصص و کار خوب بعد فکر کردن به دانشگاه آزاد
همین..

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۹
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۲۵ ق.ظ، توسط Amir V.)
RE: ارشد دانشگاه آزاد ارزش داره ؟
(۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۴۱ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  ارزش داره ۲ سال برم ارشد دانشگاه آزاد بخونم ؟؟
سلام.
متاسفانه باید بگم نه اصلا.
مگر در حالتی که به Research واقعاااا علاقمند باشی و قطعا هم بخوای دکتری بخونی. اونم دکتری دانشگاه آزاد.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , ezra
ارسال: #۲۰
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۲۰ ق.ظ، توسط kaviresabz.)
سلام
یه کتاب هست به اسم امکان (سی راه به جای دانشگاه رفتن..) نوشته اقای علی سخاوتی اگه اشتباه نکنم توی نت سرچ کنید می تونید دانلود کنید
به دوستان خوندنش رو پیشنهاد می کنم.

تلاش تلاش تلاش
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , neda_Network , hnarghani
ارسال: #۲۱
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط man123.)
آقا من نمیدونم چرا بعضی از دوستان یکسری حرفاییی میزنن که از بیخ و بن پایه و اساس نداره!!

کی گفته کسی که ارشد دانشگاه آزاد بگیره دیگه به هیچ وجه و به هیچ وجه نمیتونه دکترا دولتی بخونه؟!!!!!!!!
خود من تا حالا سوژه های زیادی رو دیدم که هم لیسانس و هم ارشد اونها آزاد بوده اما الان دارن دولتی (از بهترین دانشگاه های تهران که اسم نمیارم) میخونن. هرچند عکسش هم صادق هست. اما از دوستان خواهش میکنم اینقدر با اطمینان حرف نزنن و اطلاعات غلط توی انجمن پخش نکنن.

دانشگاه آزادی دیدم که الان داره تو بهترین دانشگاه های امریکا که واسه خیلی از ماها آرزوست درس میخونه. دانشگاه دولتی هم دیدم که هنوز فرق بین گیت AND و OR رو نمی دونه! البته برعکسش هم دیدم. یعنی دانشگاه آزادی که نمی دونه عدد باینری یعنی چی!

دوستان خوب و بد همه جا هست. هم توی بهترین دانشگاه های این مملکت و هم توی دانشگاه آزاد.
===========================
در جواب دوستی که قصد ادامه تحصیل دادن دارند باید بگم که:
اگه هدف شما از ادامه تحصیل علاقه به تحقیق و پژوهش هست، شک نکنید. حتما ادامه تحصیل بدید. اگر انسان تلاشگری باشید، چه توی دانشگاه آزاد و چه توی دانشگاه دولتی حتما به هدفتون می رسید (چیزی به اسم استعداد وجود نداره، همه چیز بستگی به تلاش شما داره)
اگر هدفتون از ارشد گرفتن فقط داشتن یک پوزیشن اجتماعی برای اینکه سرتون رو جلوی اطرافیانتون بالا نگه دارید هست، دیگه اون به خودتون بستگی داره. اگر حاضر هستید ۲ سال از بهترین سال های عمرتون رو صرف این ماجرا کنید و آخرش هم هیچی بهتون اضافه نشه، بسم الله ...
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mm123456789 , neda_Network , hnarghani , RASPINA , emahii , zahrabvf
ارسال: #۲۲
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۱۸ ب.ظ
دانشگاه ازاد رو باید با رشته بسنجی مثلا دندون پزشکی پرت ترین دانشگاه ازاد ارزش داره اما کامپیوتر و ایتی بهترین دانشگاه ازاد ها هم بری مدرک بگیری کاری نکردی !!!!!!!! حتی اگه بری دولتی ارشد شهرستان هم مدرک بگیری باز هم کاری نکردی برو همین پولی که میخوای بدی دانشگاه ازاد بده برای کلاس لینوکس ccna ,.......بیشتر سود می کنی

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , gunnersregister , RASPINA , emahii , crevice
ارسال: #۲۳
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ق.ظ)man123 نوشته شده توسط:  کی گفته کسی که ارشد دانشگاه آزاد بگیره دیگه به هیچ وجه و به هیچ وجه نمیتونه دکترا دولتی بخونه؟!!!!!!!!

سلام اتفاقا من دنبال پاسخ همین شبهه بودم .
در مورد پیام نور هم صادقه ؟ یعنی کسی که ارشد رو در دانشگاه پیام نور بخونه می تونه برای دکتری دانشگاه دولتی بره ؟
و یک سؤال در مورد تدریس در دانشگاه ها ...
این که میگن برای تدریس در دانشگاه دولتی، باید فقط مدرکمون از دانشگاه دولتی باشه درسته؟
یعنی مثلا با مدرک پیام نور یا آزاد نمی شه در دانشگاه دولتی تدریس کرد ؟ کلا جریان چیه؟
لطفا هر کی در این مورد اطلاع داره نظر بده ممنونم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۲۴
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۲۴ ق.ظ
در یک کلام
دانشگاه آزاد واقعاً مزخرفه

۷
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamsargol , salam5 , explorer
ارسال: #۲۵
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۳۳ ق.ظ
داداش من ارشد سازه ازاد داره,چون ازاد بود بهش هیچ جا امریه(برا سربازی) ندادند
الان با ارشد داره توی سپاه تایپ میکنه
من خودم حاضرم در جا بزنم ولی نرم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال: #۲۶
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط salam5.)
من خودم دانشگاه آزادیم، پس بهتر می تونم نظر بدم
به نظرم محیط دانشگاه آزاد و سطح آموزشش در حد شهریه ای که میگیره نیست(یعنی این سطح اموزش به نظرم ۲۰۰، ۳۰۰ تومن بیشتر نمی ارزه اما این دارن از ملت دو ملیون و خورده ای میگیرن.) نمونه ش اینه که یکی از کلاسها ما یه هفته در میون تشکیل میشه چون استادش خودش دانشجوئه و نمی تونه هر هفته بیاد سر کلاس ، یا این که از بعد از عید تا حالا که آخرای فروردینه ، اولین کلاس من تازه دیروز تشکیل شد و .....
من اگه اصرار خانوادم نبود حاضر بودم برم سر یه کار معمولی تا بیام دانشگاه آزاد ،
مهم ترین دلیل این بی نظمی تو دانشگاه آزاد تعداد زیاد دانشجوئه که داره میگیره
البته بازم میل خودتونه، اگه هیچ جوره راه نداره بری دانشگاه دولتی و حتما قصد ادامه تحصیل داری (مث من) خوب تنها گزینه دانشگاه آزاده،
کاچی به از هیچی
راجع به اینکه اگه ارشد بخونی برای دکترای دولتی مشکل پیدا می کنی یا نه، من از یکی از استادام که پرسیدم گفت اگه با مدرک دانشگاه آزاد بیای مصاحبه اولین کسی که ردت می کنه منم . گفتم اگه فعالیت تحقیقاتی و مقاله آی اس آی داشته باشم چی؟ گفت با این سطح آموزشی ضعیف اگه می تونی معجزه کنی بسم ا...
الان که ترم دومم به حرفش رسیدم چون وقتی جو کلاس به سمتیه که همه برای مدرک گرفتن اومدن و وقتی استاد یه تکلیف کوچیک میده همه اعتراض میکنن چون نصفشون بچه دارن یا سر کارن و وقت ندارن و فقط میخوان مدرک بگیرن، و مهم تر اینکه استادا جدیت نگیرن، کاری از دستت بر نمیاد
البته بودن کسایی که معجزه کردن منم دارم تلاشمو می کنم
پس اگه میتونی معجزه کنی بسم ا...

"یارب نظر تو برنگردد"
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , morweb , gunnersregister , arefeh.hp , kader , hnarghani , shamim_70 , emahii , rz.gh , flowerirani , ali0281 , nina69 , ریحان
ارسال: #۲۷
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۹ ب.ظ
سلام خبر فوری : لطفا یک نفر یه پست در مورد اعتراض به سهمیه شاگرد اولی بزاره من خودم با وزارت علوم صحبت کردم گفتن اگه زیاد باشه اعتراضات تو شورا بررسی میشه . من خودم چند صدم با نفر اول فاصله دارم اما هیچ سهمیه ای ندارم این چه عدالتیه .
۰
۲
ارسال: #۲۸
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط khordad.girl.)
(۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ ب.ظ)erikkabir نوشته شده توسط:  سلام خبر فوری : لطفا یک نفر یه پست در مورد اعتراض به سهمیه شاگرد اولی بزاره من خودم با وزارت علوم صحبت کردم گفتن اگه زیاد باشه اعتراضات تو شورا بررسی میشه . من خودم چند صدم با نفر اول فاصله دارم اما هیچ سهمیه ای ندارم این چه عدالتیه .

ینی چی ؟ ینی اعتراض کنیم واسه رتبه ۲ و ۳ هم سهمیه بذارن؟

(۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ق.ظ)man123 نوشته شده توسط:  کی گفته کسی که ارشد دانشگاه آزاد بگیره دیگه به هیچ وجه و به هیچ وجه نمیتونه دکترا دولتی بخونه؟!!!!!!!!

سلام اتفاقا من دنبال پاسخ همین شبهه بودم .
در مورد پیام نور هم صادقه ؟ یعنی کسی که ارشد رو در دانشگاه پیام نور بخونه می تونه برای دکتری دانشگاه دولتی بره ؟
و یک سؤال در مورد تدریس در دانشگاه ها ...
این که میگن برای تدریس در دانشگاه دولتی، باید فقط مدرکمون از دانشگاه دولتی باشه درسته؟
یعنی مثلا با مدرک پیام نور یا آزاد نمی شه در دانشگاه دولتی تدریس کرد ؟ کلا جریان چیه؟
لطفا هر کی در این مورد اطلاع داره نظر بده ممنونم.
به درسته....واسه تدریس در دانشگاه دولتی فقط مدرکت باید از دانشگاه دولتی باشه ....نمونه ش دختر خاله ی خودم که با چن تا مقاله و رزومه ی خوب و معدل بالا چن جا مصاحبه داد ولی گفتن چون pnu بودی نمیتونیم قبول کنیم...
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorgh , rz.gh
ارسال: #۲۹
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط miss msv66.)
(۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ب.ظ)mahaya67 نوشته شده توسط:  به نطر من دانشگاه آزاد مفت نمی ارزه
درست حرف زدن رو یاد بگیریم...
یادمون نره اولین چیزی که مانشت یادمون داد این بود که تو هیچ مقطعی دانشگاه مهم نیس مهم تلاش و انگیزه و اعتماد به نفس خود ادمه

heeeeeeeeeeeey YOLO... Wink
۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: man123 , gunnersregister , post98 , hnarghani , AmiriManesh , ali0281
ارسال: #۳۰
۳۰ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۱۱ ب.ظ
ارزش داشتن یا نداشتن رو باید خودت برای خودت تعریف کنی

مثلآ :اگه ارشد نخونم چیکار کنم ؟

آیا تخصصی دارید در رشته ای که خوندید.؟

اصلآ دوست داری در گرایشی که هستی وارد بازار کار بشی ؟

یا کلآ برای تفریح و سرگرمی میخواید بخونید؟ یعنی اینکه بعد از خوندن ارشد باید ببینید چه چیزی

در شما تغییر کرده (بدون شک هیچی) البته میتونی پوز بدی به اطرافیانت (از لحاظ مدرک).

این سوالی هست که باید بهش پاسخ بدید.

البته عده ای هم هستن که هم ارشد میخونن و هم تخصص بالایی دارن.

به طور مثال خودم اگه مشکل خدمت نداشتم عمرآ نمیرفتم ارشد آزاد یا دولتی بخونم.

میرفتم دنبال برنامه نویسی + زبان و .....

موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , neda_Network

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۷۲ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۳۴۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۰۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  بنظرتون کارگاه فیروزه کوبی درامد خوبی داره؟ azi454 ۰ ۲,۰۲۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: azi454
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۶۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۸۷۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۱,۷۵۸ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۹۴ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close