زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه همپوشانی امسال و سال قبل

ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۵۹ ق.ظ
سلام
به نظرتون همپوشانی رتبه های زیر ۲۰۰ نرم و هوش نسبت به سال قبل کم شده؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ب.ظ
همپوشانی خیلی زیاد شده.
پارسال همپوشانی خیلی کم بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh , gogooli
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ب.ظ
چون امسال ضریب دروس تخصصی کم شده بود (سالهای قبل نسبت تخصصی به کل دروس یک به ۴/۵ بود و امسال یک به ۵) پس قطعا همپوشانی بیشتره.حالا دیگه این مقدار چقدر تفاوت میزاره رو نمیدونم اما بیشتر شده Smile
مثلا من که ۵۵۰ شدم میتونم بگم رتبه م معادل ۵۰۰ سال قبل هست به نظرتون؟

The Show Most Go On...!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۴۶ ق.ظ
RE: مقایسه همپوشانی امسال و سال قبل
همچی مث پارساله چون کمن کسایی که زبان رو خیلی خوب زده باشن و فقط با پارسال توی زبان فرق میکنه
۰
۰
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ب.ظ
به نظر من همپوشانی بین نرم و هوش و معماری بهتر از پارسال هستش چون ضریب تخصصی پارسال ۴ بود امسال ۲ شده. اما برای الگوریتم خوب نیست چون ضریب ۴ هستش. بین الگوریتم و نرم افزار هم به نظر من همپوشانی به نفع نرم افزار هستش. از کارنامه های اعضای مانشت هم می شه دید که معمولا رتبه الگوریتم اعضا از نرم افزار اونها بهتر هستش که اگه دانشجوها بعد از نرم افزار تهران الگوریتم را بزنن این به نفع نرم افزاری ها هستش.
۰
۰
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۲۶ ب.ظ
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ب.ظ)ali blhj نوشته شده توسط:  به نظر من همپوشانی بین نرم و هوش و معماری بهتر از پارسال هستش چون ضریب تخصصی پارسال ۴ بود امسال ۲ شده. اما برای الگوریتم خوب نیست چون ضریب ۴ هستش. بین الگوریتم و نرم افزار هم به نظر من همپوشانی به نفع نرم افزار هستش. از کارنامه های اعضای مانشت هم می شه دید که معمولا رتبه الگوریتم اعضا از نرم افزار اونها بهتر هستش که اگه دانشجوها بعد از نرم افزار تهران الگوریتم را بزنن این به نفع نرم افزاری ها هستش.

ضریب تخصصی تغییری نکرده.ضرایب به ترتیب ۱ ، ۲ ،۴ ، ۴ بود و امسال ۱،۱، ۲ ، ۲ شده(یا همان ۲ ، ۲ ، ۴ ، ۴).یعنی فقط زبان تغییر کرده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۲۶ ب.ظ)javadpeyman نوشته شده توسط:  
(31 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ب.ظ)ali blhj نوشته شده توسط:  به نظر من همپوشانی بین نرم و هوش و معماری بهتر از پارسال هستش چون ضریب تخصصی پارسال ۴ بود امسال ۲ شده. اما برای الگوریتم خوب نیست چون ضریب ۴ هستش. بین الگوریتم و نرم افزار هم به نظر من همپوشانی به نفع نرم افزار هستش. از کارنامه های اعضای مانشت هم می شه دید که معمولا رتبه الگوریتم اعضا از نرم افزار اونها بهتر هستش که اگه دانشجوها بعد از نرم افزار تهران الگوریتم را بزنن این به نفع نرم افزاری ها هستش.

ضریب تخصصی تغییری نکرده.ضرایب به ترتیب ۱ ، ۲ ،۴ ، ۴ بود و امسال ۱،۱، ۲ ، ۲ شده(یا همان ۲ ، ۲ ، ۴ ، ۴).یعنی فقط زبان تغییر کرده.

بله ولی همون ضریب ۴ باعث می شد مثلا دانشجوی هوشی که تخصصی نرم افزار سفید زده رتبه و تراز نرم افزارش خراب بشه، بحث منم سر همون ضریب ۴ هستش که شده ۲/ حالا کسایی که تخصصی گرایش های دیگه رو نزدن باز هم به خاطر کم شدن ضریب و ارزش تخصصی نسبت به پارسال، رتبه های مشابه ای در گرایش های دیگه هم می یارن.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , roger670
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۵ ب.ظ
قطعا اوضاع بهتر از پارساله اما نه خیلی.
به چیز بین ۹۲ و ۹۳
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۳۹ ب.ظ
منم با نظر دوستمون موافقم که حداقل زبان خودش باعث همپوشانی میشه، فقط من مقایسه ای که بین ترازهای امسال و سال قبل انجام دادم به این نتیجه رسیدم که مثلا من که امسال با رتبه ۹۴ معماری ترازم ۵۹۹۶ شده، سال قبل با همین رتبه، تراز بهتری بچه ها داشتن(حدود ۶۱۰۰)، ولی بازهم شاید تراز معیار خوبی برای مقایسه نباشه، ولی از نظر اماری که باید همپوشانی بیشتر شده باشه

Simplicity is the ultimate sophisticatiion - Leonardo Da Vinci
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh , gogooli
ارسال: #۱۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۴۵ ب.ظ
سلام
بنده هم با نظر تعدادی از دوستان راجع به افزایش همپوشانی موافقم. با توجه به کاهش اختلاف ضریب میان دروس مشترک/تخصصی با ریاضی و زبان؛ انتظار میره که میزان همپوشانی نسبت به سال پیش بالاتر باشه.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  این چه بحثیه که شما رو ضرایب می کنید !!! کلا چیزی که امسال عوض شده :

اول بالا رفتن ضریب زبان بود که خودش خیلی اثر گذاره . این یه فاکتور برا همپوشانی بیشتره .
دوم وضعیت دروس مشترک و تخصصیه ، پارسال بچه ها تو هر سه گرایش تخصصی رو مجموعا بهتر از امسال زده بودن و در عوض مشترک رو در کل کم زده بودن ، این باعث شده بود همپوشانی خیلی کم بشه . اما امسال بر عکس پارسال شده ، من هر چی کارنامه تا حالا دیدم ، مجموعا به این شکل میشه ، مشترک نسبتا بهتر از پارسال ، تخصصی کمتر از پارسال . این هم فاکتور دوم برا همپوشانی خیلی بیشتر نسبت به پارسال.
سوم یه بحث آماری وجود داره که میگه وضعیت یه جامعه تصادفی کوچک ، میتونه بیانگر وضعیت کل اون جامعه باشه . طبق کارنامه هایی که بچه ها امسال گذاشتن ، وضعیت همپوشانی شبیه سال ۹۲ هست ، اما خودم حدس میزنم چیزی مابین سال ۹۳ و ۹۲ باشه.

امیدوارم در مجموع امسال همپوشانی زیاد باشه تا بچه ها جاهای بهتری قبول شن.

من فقط بحثم روی ضریب این هستش که زدن یه سوال تخصصی با ضریب ۴ مسلما تاثیر بالاتری روی تراز می ذاره نسبت به همون سوال تخصصی با ضریب ۲ و بالطبع روی رتبه هم تاثیر بالاتری می ذاره با حرف های شما هم موافقم. به هر حال انتخاب رشته تموم شد و این بحث ها هم دیگه فایده ای نداره. امیدوارم همه دوستان موفق باشند.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال: #۱۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۱ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب.ظ)ali blhj نوشته شده توسط:  
(31 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  این چه بحثیه که شما رو ضرایب می کنید !!! کلا چیزی که امسال عوض شده :

اول بالا رفتن ضریب زبان بود که خودش خیلی اثر گذاره . این یه فاکتور برا همپوشانی بیشتره .
دوم وضعیت دروس مشترک و تخصصیه ، پارسال بچه ها تو هر سه گرایش تخصصی رو مجموعا بهتر از امسال زده بودن و در عوض مشترک رو در کل کم زده بودن ، این باعث شده بود همپوشانی خیلی کم بشه . اما امسال بر عکس پارسال شده ، من هر چی کارنامه تا حالا دیدم ، مجموعا به این شکل میشه ، مشترک نسبتا بهتر از پارسال ، تخصصی کمتر از پارسال . این هم فاکتور دوم برا همپوشانی خیلی بیشتر نسبت به پارسال.
سوم یه بحث آماری وجود داره که میگه وضعیت یه جامعه تصادفی کوچک ، میتونه بیانگر وضعیت کل اون جامعه باشه . طبق کارنامه هایی که بچه ها امسال گذاشتن ، وضعیت همپوشانی شبیه سال ۹۲ هست ، اما خودم حدس میزنم چیزی مابین سال ۹۳ و ۹۲ باشه.

من فقط بحثم روی ضریب این هستش که زدن یه سوال تخصصی با ضریب ۴ مسلما تاثیر بالاتری روی تراز می ذاره نسبت به همون سوال تخصصی با ضریب ۲ و بالطبع روی رتبه هم تاثیر بالاتری می ذاره با حرف های شما هم موافقم. به هر حال انتخاب رشته تموم شد و این بحث ها هم دیگه فایده ای نداره. امیدوارم همه دوستان موفق باشند.

البته انتخاب رشته تا یک شنبه تمدید شدBig Grin
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۲ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ب.ظ)javadpeyman نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب.ظ)ali blhj نوشته شده توسط:  
(31 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  این چه بحثیه که شما رو ضرایب می کنید !!! کلا چیزی که امسال عوض شده :

البته انتخاب رشته تا یک شنبه تمدید شدBig Grin

Smile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۵۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۸۳۰ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  منابع کنکور دکتری امسال (هوش مصنوعی) نازین ۱۲ ۱۴,۵۸۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sara022
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۷۱۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  مدار منطقی اجلالی چاپ جدید و چاپ قبل radi_s ۵ ۵,۶۹۵ ۰۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: radi_s
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۸۳ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  نمونه قبولی های سالهای قبل ya3ya6 ۱۳ ۹,۷۲۷ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مقایسه سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس و مالتی مدیا شهید بهشتی sk95 ۰ ۱,۶۶۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sk95

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close