زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر گرایش به مهندسی عمران لیسانس دوباره یا ارشد؟

ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۹ ب.ظ، توسط nekata.)
Question تغییر گرایش به مهندسی عمران لیسانس دوباره یا ارشد؟
سلام دوستان
من موضوعی مشابه این رو در انجمن دیگری مطرح کردم . ولی جوابی خاصی نگرفتم.
من در کنکور کارشناسی به خاطر رتبه ی نه چندان خوب نتونستم رشته ای که دوست داشتم رو در دانشگاه خوبی قبول بشم .

الان به سرم زده به جای ارشد کامپیوتر که رشته ی کارشناسیم بوده یک بار دیگه کنکور ریاضی بدم و رشته ی مهندسی عمران رو بخونم . که فکر می کنم می تونم در همین رشته ی کارشناسیم مشغول به کار بشم و رشته دوم رو بخونم و هم اینکه به خاطر شباهت بعضی درسای پایه و عمومی در حدود ۳۰ واحد فکر می کنم هم پوشانی داره و جلو میافتم .

من سوالی که دارم اینه ایا در ارشد مهندسی کامپیوتر اشتراکی با مهندسی عمران پیدا میشه که دیگه تغییر گرایش ندم ؟
بعد نظرتون در مورد ارشد مهندسی عمران یا کنکور دوباره برای لیسانس عمران چیه ؟

کسی میشناسید همچین تغییر گرایشی داده باشه ؟ و الان شرایطش چطوره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ، توسط khayyam.)
RE: تغییر گرایش به مهندسی عمران لیسانس دوباره یا ارشد؟
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ ب.ظ)nekata نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من در کنکور کارشناسی به خاطر رتبه ی نه چندان خوب نتونستم رشته ای که دوست داشتم رو در دانشگاه خوبی قبول بشم .

الان به سرم زده به جای ارشد کامپیوتر که رشته ی کارشناسیم بوده یک بار دیگه کنکور ریاضی بدم و رشته ی مهندسی عمران رو بخونم . که فکر می کنم می تونم در همین رشته ی کارشناسیم مشغول به کار بشم و رشته دوم رو بخونم و هم اینکه به خاطر شباهت بعضی درسای پایه و عمومی در حدود ۳۰ واحد فکر می کنم هم پوشانی داره و جلو میافتم .

من سوالی که دارم اینه ایا در ارشد مهندسی کامپیوتر اشتراکی با مهندسی عمران پیدا میشه که دیگه تغییر گرایش ندم ؟

از دوستان خواهشمندم جواب این دوستمونو بدن، ولی به نظر خود من همه چی بستگی داره به علاقه ولی اگه می خواین تغییر رشته بدین بهتره برای ارشد بخونید تا دوباره برید کارشناسی اون رشته رو کلا چیزی که تو بازار کار می خوان با اون چیزی که تو دانشگاه درس می دن خیلی تفاوت هست تو دانشگاه علم و تو بیرون عمل هیچ کدومش هم به تنهایی جواب نمی ده مثلا ارشد نرم افزار زیاد داریم که بلد نیست یک خط کد بنویسه مشکل اون نیست مشکل نظام آموزشی کشوره ...... Exclamation
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nekata
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط stabesh.)
سلام
من فقط می دونم درسای ارشد کامپیوتر با ارشد عمران خیلی متفاوته واینکه دوباره برید کارشناسی بخونید وقتتون هدر میره بهتره برید کلاس کنکور ارشد عمران هم درسای مهم و به درد بخور رو درس میدن هم برای آزمون آماده میشید
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nekata , Riemann
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۱ ق.ظ
اینکه گفتین ارشد کامپیوتر با عمران چقدر با هم فرق دارند باید بگم تو کنکور به جز زبان عمومی همه درساشون با هم متفاوته و تو درسای ارشد هم که هیچی!
اما این که بین کنکور ارشد و کنکور کارشناسی موندید پیشنهاد من کنکور ارشده (ولی خب هرکی یه نظری داره).می تونید از کلاسهای کنکور هم استفاده کنید. کتاب خوب هم تو این زمینه کم نیست، کتاب های سری عمران واقعا محشره ، اینو از اونجایی میگم که یه زمانی (تقریبا از سال سوم) من هم عشق عمران بودم و آینده ام رو فقط تو عمران می دیدم به همین خاطر بعد از کلی مشاوره و تحقیق تصمیم گرفتم ارشد رو عمران شرکت کنم، تابستون بعد سال سوم بود که با کتابای پایه شروع کردم و با اینکه کلا با کامپیوتر فرق داشت ولی پیشرفتم بد نبود. البته من بعد ها بنا به دلایلی تصمیم گرفتم همین کامپیوتر رو ادامه بدم ، ولی خب ارشد عمران زیاد هم سخت نیست . فقط قبلش زیاد تحقیق کن و اگه به کلاس های خوب دسترسی داری حتما بعضی از دروس مهمشون رو که تو دروس دیگه تاثیر دارن رو برو کلاس.
و من الله توفیق

زندگی عقیده است و جهاد
۲
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۰ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ق.ظ)captain نوشته شده توسط:  اینکه گفتین ارشد کامپیوتر با عمران چقدر با هم فرق دارند باید بگم تو کنکور به جز زبان عمومی همه درساشون با هم متفاوته و تو درسای ارشد هم که هیچی!
اما این که بین کنکور ارشد و کنکور کارشناسی موندید پیشنهاد من کنکور ارشده (ولی خب هرکی یه نظری داره).می تونید از کلاسهای کنکور هم استفاده کنید. کتاب خوب هم تو این زمینه کم نیست، کتاب های سری عمران واقعا محشره ، اینو از اونجایی میگم که یه زمانی (تقریبا از سال سوم) من هم عشق عمران بودم و آینده ام رو فقط تو عمران می دیدم به همین خاطر بعد از کلی مشاوره و تحقیق تصمیم گرفتم ارشد رو عمران شرکت کنم، تابستون بعد سال سوم بود که با کتابای پایه شروع کردم و با اینکه کلا با کامپیوتر فرق داشت ولی پیشرفتم بد نبود. البته من بعد ها بنا به دلایلی تصمیم گرفتم همین کامپیوتر رو ادامه بدم ، ولی خب ارشد عمران زیاد هم سخت نیست . فقط قبلش زیاد تحقیق کن و اگه به کلاس های خوب دسترسی داری حتما بعضی از دروس مهمشون رو که تو دروس دیگه تاثیر دارن رو برو کلاس.
و من الله توفیق

مرسی دوست عزیز از توضحیتون.
من منظورم از اشتراک این بود که آیا فیلد پژوهشی وجود داره در ارشد کامپیوتر که با عمران اشتراکی داشته باشه . الان مثلا شاید تو ارشد کامپیوتر فیلد های پژوهشی مشترک با مهندسی برق پزشکی ادبیات هوافضا و ... وجود داشته باشه . من منظورم اینهاس.

بعدش اینکه ایا فکر کردین درآینده در این رشته شاید به مشکل برمی خورین که نظرتون عوض شد ؟
بعضی جاها دیدم که میگن وقتی میخوای وارد بازار کار بشی به مشکل بر می خوری .
۰
۰
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۸ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۰ ب.ظ)nekata نوشته شده توسط:  مرسی دوست عزیز از توضحیتون.
من منظورم از اشتراک این بود که آیا فیلد پژوهشی وجود داره در ارشد کامپیوتر که با عمران اشتراکی داشته باشه . الان مثلا شاید تو ارشد کامپیوتر فیلد های پژوهشی مشترک با مهندسی برق پزشکی ادبیات هوافضا و ... وجود داشته باشه . من منظورم اینهاس.

بعدش اینکه ایا فکر کردین درآینده در این رشته شاید به مشکل برمی خورین که نظرتون عوض شد ؟
بعضی جاها دیدم که میگن وقتی میخوای وارد بازار کار بشی به مشکل بر می خوری .
فیلدهای پژوهشی عمران رو نمی دونم ، می تونید از چند تا مهندس عمران بپرسید و خودتون اشتراکات رو پیدا کنید ، البته خودجوش بودن هم تو این زمینه خیلی مهمه ، همونطور که می دونید الان علمی وجود نداره که کامپیوتر و برنامه نویسی کمکش نکنه، دیگه این ها رو خودتون باید پیدا کنید.
اما در مورد عوض شدن نظر من چیزای دیگه بود ، اینهایی که شما گفتید توشون نبود .

زندگی عقیده است و جهاد
۰
۰
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۲ ب.ظ
خب عمران فیلد های مشترکش به مکانیک شبیه هست.
اما در مورد کار باید بگم که من اشخاصی رو میشناختم که بر اساس پارتی و آشنا انتخاب رشته رو کردند. و البته کسانی هم هستن که بر اساس علاقه.
خب قبلا من چند روزی تو پروژه مخزن آب سرکی کشیدم. عسلویه بود. منم دقیقا فکر شما رو میکردم که ارشد فایده نداره و برم چیز دیگه بخونم.خب خیلی از پرستیژ کار خوشم نیومد. حتی نحوه رفتارای پیمانکارو کارفرما و نظارت و از یه طرف سرو کله زدن با کارگرا واسم جالب نبود.
در کل حقوقشون خوبه ولی پروژه ها یا بر اساس پارتیه یا سابقه ی بالا.
حتی مسئول نظارتش که حقوق ۵ تومن داشت و سابقه بالا داشت راضی نبود میگفت همش از خونواده دور هسیم. کارای عمرانی هم با کارای عمرانی کشوارای غربی مقایسه میکرد که اینجا مسخره بازیه و این حرفا.
خلاصه اگه میخوای بخونی واسه ارشد سازه بخون.
۱
۰
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۱۰ ب.ظ
عمران؟؟؟؟ بازارکار عمران هم افتضاح است. فقط اگه در زمینه رشته عمران پارتی دارید این کار رو انجام بدید وگرنه از چاله بیرون میاین و تو چاه میوفتین.
۶
۰
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۰ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ ب.ظ)nekata نوشته شده توسط:  سلام دوستان

به نظرم رشته حسابداری تنها رشته ای که بازار کار ۱۰۰ درصد داره...سوال های ارشدشم نسبتا آسونه
من می خوام هم it و هم حسابداری ارشد با هم امتحان بدم
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ ب.ظ)moohammad.pn نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ ب.ظ)nekata نوشته شده توسط:  سلام دوستان

به نظرم رشته حسابداری تنها رشته ای که بازار کار ۱۰۰ درصد داره...سوال های ارشدشم نسبتا آسونه

ببینید من برای بازار کار نمیگم من هدفم رفتن دنبال علاقه ام هست .

الان که دارم لیسانس نرم افزار رو تموم می کنم. بدم نمیاد از این رشته . ولی علاقه اصلیم عمران بوده .
میگم که ما الان برای ارشد باید میانگین ۵ ترم بخونیم . و با وضعیت من برای لیسانس عمران هم حدود ۶ ترمه میشه تمومش کرد .
خوب من می تونم تو رشته نرم افزار کار کنم کنارش عمران هم رو بخونم .
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ ب.ظ)moohammad.pn نوشته شده توسط:  به نظرم رشته حسابداری تنها رشته ای که بازار کار ۱۰۰ درصد داره...سوال های ارشدشم نسبتا آسونه
من از خواهرم پرسیدم ایشون حسابداری خونده
میگه بهتره از لیسانس بخونی
چون واقعا نیاز به پایه داری

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moohammad.pn
ارسال: #۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۰ ب.ظ
من یک بار تغییر رشته دادم و از صنایع غذایی اومدم کامپیوتر به نظرم بچه ها کامپیوتر رشته خوبیه اصلا به فکر تغییر رشته و دوباره خوندن واسه لیسانس نباشید چون اینجوری همش وققتون تلف می شه واسه تغییر رشته ها ،در ضمن آدم تا یک سنی ظرفیت درس خوندن رو داره بعدش باید فقط به فکر کار کردن و کسب در آمدو تشکیل زندگی باشه . بچه ها دلیل نداره همه عمرتون رو صرف درس خوندن کنید چون از صفر شروع کردن اصلا کار درستی نیست. همین رشته کامپیوتر رو ارشدش رو بخونید خیلی بهتره تا رفتن به رشته جدید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , RASPINA , nekata

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۸۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۲۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۱۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۹۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۰۵۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۲۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۶۵ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close