زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو صندلی گم شده شریف

ارسال: #۴۶
۱۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
دو صندلی گم شده شریف
(۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۵۹ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  مشکل ما اینه که دانشگاه رو کردیم مثل باند مافیا!!!!!!!!!
از مافیا هم بدتره !!!! از استخدام هیت علمی بگیر تا دانشجو و ....
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503 , samaneh@90 , gogooli
ارسال: #۴۷
۱۳ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط tohidi4503.)
RE: دو صندلی گم شده شریف
وقتی در جای یه دکل نفتی به اون بزرگی گم می شه حالا گیر دادین به دوصندلی کوچیک دانشگاه شریف که گم شدهBig GrinBig GrinBig Grin

آدولف هیتلر ((خون هایی که در میدان جنگ ریخته میشن ناشی از عرق هایی که در زمان صلح ریخته نشده.))
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s-nowrozi , tabassomesayna
ارسال: #۴۸
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط samaneh@90.)
دو صندلی گم شده شریف
حرفای من فقط مختص به دانشگاه من نیست. حرف دل اکثر دوستام از دانشگاه های مختلفه از رشته های مختلف. تا کی میخوایم ملاک کار بلد بودن و سواد علمی طرف رو بزاریم دانشگاهش؟!!!!
من خودم کارشناسی غیر انتفاعی بودم و همیشه با خودم میگفتم که حیف شدم تو اینجا!!!! نشستم درس خوندم اومدم ارشد. اون دانشگاه غیر انتفاعی شوق پرواز رو به من داد!!!! ولی این دانشگاه دولتی شوق پرواز رو ازم گرفت!!!!
بنده خاطر نشان میکنم باز هم کوتاه نمیام Big Grin Big Grin یه سال دیگه همه ی اینا رو یادم میره بازم میام تو مافیا برای دکتری Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamad--figo
ارسال: #۴۹
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ق.ظ، توسط clint.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  حرفای من فقط مختص به دانشگاه من نیست. حرف دل اکثر دوستام از دانشگاه های مختلفه از رشته های مختلف. تا کی میخوایم ملاک کار بلد بودن و سواد علمی طرف رو بزاریم دانشگاهش؟!!!!
من خودم کارشناسی غیر انتفاعی بودم و همیشه با خودم میگفتم که حیف شدم تو اینجا!!!! نشستم درس خوندم اومدم ارشد. اون دانشگاه غیر انتفاعی شوق پرواز رو به من داد!!!! ولی این دانشگاه دولتی شوق پرواز رو ازم گرفت!!!!
بنده خاطر نشان میکنم باز هم کوتاه نمیام Big Grin Big Grin یه سال دیگه همه ی اینا رو یادم میره بازم میام تو مافیا برای دکتری Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
آب کم جو تشنگی آور بدست _تابجوشد آبت از بالاو پست
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90
ارسال: #۵۰
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۴۳ ب.ظ
دو صندلی گم شده شریف
جالبه امسال این قضیه خیلی به چشم میومد، زمانی که کارنامه نهایی اومد حداقل من توی ۵ کد رشته به صورت میلیمتری قبول نشده بودم. با اختلاف یکی دو نفر ! حالا کارنامه نهایی رو میذارم ببینید
۱
۰
ارسال: #۵۱
۱۹ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط شقایق..)
سلام
من کل حرفا رو نخوندم اما یه چیزی که حس میکنم اینه که من خودم استفاده نکردم و به شخصه هم نمیتونم درباره سهمیه شاهد و ایثارگر نظر بدم چون هم دقیق حدشو نمیدونم و هم نظری ندارم دقیق که حدش چه قدر باشه خوبه اما ۲ چیزو میدونم اونم :
اولا به نظرم این سهمیه از سهمیه هیئت علمی خیلی منطقی تره چون هرچی باشه باباهاشون جونشونو خالص گذاشتن کف دست و اثراتش به اون بچه هم رسیده و به نظرم جا داره که یه سهمیه ای داشته باشن حداقل به پاس این جانفشانی که اون موقع ها چیزی هم احتمالا فکر نمیکردن از توش در بیاد اکثرا و اگرم فکر میکردن قطعا آدم جون خودشو بیشتر از این حرفا دوست داره(حالا درسته ممکنه بگیم بقیه هم از آتش نشان و ... هم دارن برا این مملکت خدمت میکنن اما واقعیت اینه که یکم فرق داره دیگه)
دوم اینکه این حرکت سهمیه دار بودن خییییللللییی رخ میده همه جا ؛ یادمه دانشگاه ما ملت بعد از چند ترم گرایش نرم و سختشون معلوم می شد و رقابت داشتن بچه ها ولی هیئت علمیا از همون اول معلوم بود بعد یه بار یکی از بچه ها سر صحبت بود گفتش که واقعا حس بدی نسبت به اینکه اون باید رقابت کنه ولی هیئت علمیا نه، نداره بعد که پرسیدیم واقعا چه جوری توجیه میشه گفتش که همه جا اینطوره که پدر که تو اون شغل باشه بچه شو راحت تر میذارن سر اون کار از بانک و ... اکثرا اینطورن؛ خب هیئت علمیا هم کارشون تو حیطه دانشگاست! اگرم بی عدالتی بگیریمش باز برا همه داره اعمال میشه دیگه.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۵۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ق.ظ
دو صندلی گم شده شریف
(۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ب.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  به نظرم این سهمیه از سهمیه هیئت علمی خیلی منطقی تره
یک منطق پشت اولویت شغل پدر اینه که فرزند توی چنین خانواده‌ای رشد کرده و از نزدیک شغل پدرشو لمس کرده و با احتمال بالاتری یک استخدامی پایدار و مفید خواهد بود.
مثلاً متفاوت است دید کسی که صرفاً فکر می‌کنه علاقمند به معلمیه و کسی که پدرش سی سال گچ تخته خورده و با سازمان آموزش و پرورش و دانش‌آموز و احیاناً والدینش سر و کله زده. یا کسی که از بچگی همینطوری! دوست داشته پلیس بشه و کسی که پدرش نظامی بوده.
۰
۷
ارسال: #۵۳
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۲۳ ق.ظ
دو صندلی گم شده شریف
ما جویده شدیم و ای افسوس که به دندانِ سبعیت‌ها و هزار افسوس بدان خاطر که رنجِ جویده شدن را به‌گشاده‌رویی  تن دردادیم...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora
ارسال: #۵۴
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۴۱ ق.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  
(19 شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ب.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  به نظرم این سهمیه از سهمیه هیئت علمی خیلی منطقی تره
یک منطق پشت اولویت شغل پدر اینه که فرزند توی چنین خانواده‌ای رشد کرده و از نزدیک شغل پدرشو لمس کرده و با احتمال بالاتری یک استخدامی پایدار و مفید خواهد بود.
مثلاً متفاوت است دید کسی که صرفاً فکر می‌کنه علاقمند به معلمیه و کسی که پدرش سی سال گچ تخته خورده و با سازمان آموزش و پرورش و دانش‌آموز و احیاناً والدینش سر و کله زده. یا کسی که از بچگی همینطوری! دوست داشته پلیس بشه و کسی که پدرش نظامی بوده.

از این منطق اون سهمیه ها شکل میگیره و از این منطق که اونا چنین موقعیتی دارن هم سهمیه هیئت علمی شکل میگیرهCool
۱
۰
ارسال: #۵۵
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ ق.ظ
دو صندلی گم شده شریف
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  یک منطق پشت اولویت شغل پدر اینه که ...
برای آنها که منفی دادند:
ببینید پشت یک سیاست ممکنه چندین دلیل منطقی و چندین دلیلواره‌ی غیر منطقی وجود داشته باشه. ولی موقع بررسی درستش اینه که دلایل منطقی رو یک طرف گذاشت و نقایص و آثار مخرب یک سیاست رو هم طرف دیگر. من این سیاست را تحلیل نکردم چون اصلاً در چنین جایگاهی نیستم؛ فقط به یکی از دلایل منطقی این سیاست اشاره کردم.
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۵۶
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ب.ظ، توسط salam az ma.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ق.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  یک منطق پشت اولویت شغل پدر اینه که ...
برای آنها که منفی دادند:
ببینید پشت یک سیاست ممکنه چندین دلیل منطقی و چندین دلیلواره‌ی غیر منطقی وجود داشته باشه. ولی موقع بررسی درستش اینه که دلایل منطقی رو یک طرف گذاشت و نقایص و آثار مخرب یک سیاست رو هم طرف دیگر. من این سیاست را تحلیل نکردم چون اصلاً در چنین جایگاهی نیستم؛ فقط به یکی از دلایل منطقی این سیاست اشاره کردم.
سلام اتفاقا فکر میکنم کسانی که منفی دادن به همین دلیلی هست که نوشتین تازه این دلیل رو منطقی هم میدونین. خیلی مثال ها هست که فرزند و پدر تو شاخه های کاملا متفاوتی کار کردن کاری هم به بزرگان ندارم چون این مثال ها اینقدر واضح هست که نیازی نیست اونها رو مثال بزنم فقط به اطرافتون بهتر نگاه بندازید میبینید و این حرفهای شما دقیقا مثال نقض ضربالمثل:
گیریم پدر تو بود فاضل# از فضل پدر تو را چه حاصل
همین منطق شاید دامن بزن به این پارتی بازیهایی که الآن داریم تو جامعه میبینیم
اینها رو توضیح ندادم که دلیله منفی دادنم رو بگم چون اصلا منفی ندادم ولی برداشتم رو از متن شما رو میخاستم بگم بدونید. حقیقتا هضم همچین منطقی برام خیلی سخته
نمیدونم شاید از این متنی که نوشتید همچین منظوری رو نداشتید ولی همچین برداشتی رو میشه کرد شایدم من درست متوجه منظورتون نشدم

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati
ارسال: #۵۷
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۱۰ ب.ظ
دو صندلی گم شده شریف
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ب.ظ)salam az ma نوشته شده توسط:  ولی برداشتم رو از متن شما رو میخاستم بگم بدونید.
ممنون که نظرتون رو به طور مشروح بیان کردین.
فکر میکنم برای این هضم منطق فوق برای افراد سخته که از دید یک متقاضی استخدام به موضوع نگاه می‌کنن.

فرض کنید شما مسئول گزینش نیروی انتظامی هستین و رسیدین به دو گزینه که تقریباً روی کاغذ برابرند. قبل از اینکه شیر یا خط بندازین، قطعاً دنبال فاکتورهای دیگری برای تمایز این دو می‌گردید. حالا بگید ببینم استفاده از ملاک فوق منطقیه یا نه؟
کسی که میدونه آماده‌باش، مأموریت، رژه، عملیات و غیره یعنی چه و از نزدیک اثرات چنین شغلی رو روی خانواده و کیفیت زندگی لمس کرده و حالا باز هم متقاضی این شغله گزینه‌ی مناسب‌تری هست؟ یا نه دنبال یک ملاک منطقی تر بگردیم، یا نه اصلاً سکه بیاندازیم تا عدالت رعایت بشه؟!
آیا احتمال اینکه هر یک از این دو نفر احیاناً از شغلش زده بشه و با انصراف از شغلش و یا نارضایتی شغلی به منافع یا اهداف ارگان شما آسیب بزنه با هم برابره؟!
۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۰۹ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۱۰ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ب.ظ)salam az ma نوشته شده توسط:  ولی برداشتم رو از متن شما رو میخاستم بگم بدونید.
ممنون که نظرتون رو به طور مشروح بیان کردین.
فرض کنید شما مسئول گزینش نیروی انتظامی هستین و رسیدین به دو گزینه که تقریباً روی کاغذ برابرند. قبل از اینکه شیر یا خط بندازین، قطعاً دنبال فاکتورهای دیگری برای تمایز این دو می‌گردید. حالا بگید ببینم استفاده از ملاک فوق منطقیه یا نه؟
کسی که میدونه آماده‌باش، مأموریت، رژه، عملیات و غیره یعنی چه و از نزدیک اثرات چنین شغلی رو روی خانواده و کیفیت زندگی لمس کرده و حالا باز هم متقاضی این شغله گزینه‌ی مناسب‌تری هست؟ یا نه دنبال یک ملاک منطقی تر بگردیم، یا نه اصلاً سکه بیاندازیم تا عدالت رعایت بشه؟!
آیا احتمال اینکه هر یک از این دو نفر احیاناً از شغلش زده بشه و با انصراف از شغلش و یا نارضایتی شغلی به منافع یا اهداف ارگان شما آسیب بزنه با هم برابره؟!

سلام
خواهش میکنم
اینکه گفتید تقریبا برابر باشن همینجا مشکل پیش میاد چون کلمه ی تقریبا کلمه ای هست که هر کسی تعریف مختلفی میکنه و همین باعث میشه افراد بتونن براحتی از همچین سهمیه ای سوء استفاده کنند اگر میگفتین کاملا برابر با شما موافق بودم. میدونید چرا اینقدر سعی میکنم دقیق بشم چون در عمل واقعا افراد اگر ریز نشید راه رو برای سوء استفادشون باز میذارید.مثلا همین متنی که خودتون نوشتید داخلش این فرض رو که الآن میگید مشاهده نمیشد همین باعث شد برداشت غلط بشه از متنتون. بعضی مواقع ما پیش خودمون یک فرضهایی رو در نظر میگیریم و اینقدر برامون بدیهی هست که اصلا حتی فکرش رو هم نمیکنیم که نیاز داشته باشه اونها رو تو تعریفهامون بیاریم. این رو به عنوان یه دوست بهتون میگم سعی کنید جوری صحبت کنید که نذارید بقیه از حرفهاتون سوء استفاده یا برداشت غلط کنن. شاید پیش خودتون فکر کنین<< من مسئول صحبتهای خودمم نه برداشت مردم>> این حرف زمانی درست هست که تمام تلاشتون رو بکنید بقیه متوجه منظور شما شده باشن وگرنه هیچ جوره نمیشه جلوی یه سری افراد مریض رو گرفت. در آخر هم یه داستان از حضرت علی(ع) رو براتون میگم:
در شبی حضرت با همسرانشان راهی مسجد بودند دو تن از یارانشان در آنطرف کوچه حضرت را دیدند. حضرت فرمود نزدیکتر بیایید و ببینید اینها همسرانم هستندو...
شاید اگر ما بودیم هرگز حاضر نمیشدیم همچین کاری رو بکنیم میگفتیم هر جور دلشون میخواد بزار فکر کنن. ولی حضرت تا جایی که از دستشون بر میومد جلوی برداشت غلط رو گرفتند.
موفق باشید

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati
ارسال: #۵۹
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۲۱ ب.ظ
دو صندلی گم شده شریف
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۰۹ ب.ظ)salam az ma نوشته شده توسط:  سعی کنید جوری صحبت کنید که نذارید بقیه از حرفهاتون سوء استفاده یا برداشت غلط کنن.
این حرف درسته اما در زندگی و در عمل نه در بحث و تحقیق.
در بحث (کاری که معمولاً تو این فروم صورت می‌گیره) باید حدی از تنش ایجاد بشه تا زوایای مسائل باز بشه. اگه یکی مثل شما به متن من حساس نمی‌شد که بحثی صورت نمی‌گرفت و اگه من می‌خواستم کل حرفم رو یکجا بزنم، با رعایت کل تمهیدات، که حرفم ملال آور میشد و مخاطبی نداشت.
۱
۱
ارسال: #۶۰
۲۱ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط kingmax.)
دو صندلی گم شده شریف
اولا از کجا معلوم اونی پدرش نظامی بوده بوده از اون یکی بهتر باشه درسته پدرش را دیده ولی این دلیل نمیشه
دوما مگه بچه ها پدر مادر ها را انتخاب میکنند اونی پدرش توی تصادف میمیره یا فلج میشه گناهش چیه (اینو بگم من هر چی به خودشون یا همسرانشون بدن هیچ حرفی ندارم راضیم ولی این سهمیه هایی که به بچه ها میدهند کاملا ناراضی ام)

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۰۹۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۷۰ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۶,۹۶۹ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۹ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۱۲ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۴ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close