زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کتاب CLRS

ارسال: #۶۱
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۰۸ ب.ظ
CLRS
سلام آقا دانیال.
متشکرم، امیدوارم شما هم خوب باشید.
اتفاقا همین امروز با انتشارات نص تماس گرفتم، گفتن که چاپ کتاب تموم شده و فقط صحافی مونده.
در مورد ترجمه‌ی تمام اصطلاحات به فارسی، نظر خود من اینه که بهتره کلماتی که تو مکالمات روزمره‌ی الگوریتمی‌ها به صورت انگلیسی به کار میرن ترجمه نشن، و به همون شکل توی کتاب‌ها هم استفاده بشن، ولی برای چاپ یه کتاب فقط مترجم نیست که نظر میده! من بارها در این مورد با مدیر انتشارات نص گفتگو داشتم، و ایشون اصرار داشتن که تا جای ممکن برای کلمات معادل فارسی پیدا کنیم. مثلاً من کلمه‌ی "pseudocode" رو به صورت "سودوکد" تو کتاب نوشته بودم، ولی بعد از ترجمه ایشون ازم خواستن که به جای "سودوکد" از "شبه کد" استفاده کنیم. البته در این مورد حق با ایشون بود، چون کلمه‌ی شبه کد کاملا قابل فهمه. ولی مثال های زیاد دیگه ای بودن (که الان یادم نمیاد) که مجبور بودم به جای کلمه های پرکاربرد انگلیسی، کلمه های نامفهوم و من دراوردی فارسی به کار ببرم!
اتفاقا این یکی از همون دلایلیه که میگم اصل کتاب رو بخونید بهتره Smile

موفق باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: محسن هنرمند , faraaz_mb , Sinax , Ravi
ارسال: #۶۲
۲۵ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ق.ظ
RE: CLRS
دوستان حالا که بحث داغه و با توجه به اینکه من فرصت خوندن زبان اصلی رو ندارم ترجمه کدومو پیشنهاد میدین:
آقای دهقان- نص
آقای جعفرنژاد- علوم رایانه
ترجیحا کدوم روون تره؟

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: بهارک_۱
ارسال: #۶۳
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
(۲۵ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  دوستان حالا که بحث داغه و با توجه به اینکه من فرصت خوندن زبان اصلی رو ندارم ترجمه کدومو پیشنهاد میدین:
آقای دهقان- نص
آقای جعفرنژاد- علوم رایانه
ترجیحا کدوم روون تره؟

قطعا ترجمه آقای دهقان بهتره. من جلد ۲ را هم گرفتم. بنظرم خوبه
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir , faraaz_mb
ارسال: #۶۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۶:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۶:۱۹ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
سلام
من جلد ۱ رو گرفتم
و البته ویرایش دوم کتاب ترجمه گروه خوارزمی رو هم دارم
به نظر دوستان نیازه جلد ۲ ویرایش سوم را بگیرم؟

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
ارسال: #۶۵
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۶:۱۹ ب.ظ
RE: کتاب CLRS
برای رشته آیتی بله کفایت میکنه
اما اونایی که میخوان کامپیوتر شرکت کنن به نظرم خوندن مرجع به خصوص برای درس الگوریتم و ساختمان کمک بسیاری تو درک سوالات داره.

آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ssjj , nmusavi , eh3an2010
ارسال: #۶۶
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ، توسط alamdar.)
CLRS
سلام دوستان ...من واقعا از خوندن مطالب این بخش خسته و سردرگم شدم

من ایشالا امسال (۹۱) میخوام کنکور بدم و الگوریتم توی تخصصی‌ها و ساختمان توی مشترکامه(هوش)

چی بخونم که این دو تا درسو ۷۰% بزنم؟

ممنون
حالا ۶۰% هم شد مشکلی نیست ... من عادت دارم نصف کتاب رو کامل بخونم و ۵۰% بزنم تا اینکه همشو نصفه نیمه بخونم و همون ۵۰ رو بزنم!!

اینو از این جهت گفتم که عادت به خوندن منابع زیاد و متفرق ندارم و اگه یه منبعی باشه که ۶۰% با خوندنش بشه زد لطفا فقط همونو معرفی کنید ...ممنونم

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
ارسال: #۶۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۱۳ ب.ظ
CLRS
سلام دوستان
خیلی نظرشون اینه که برای رشته ای تی، نیاز به خوندن منبع CLRS نیست
به نظرتون این نظر درستیه؟ من میخوام امسال کنکور بدم هنوز هم شروع نکردم بخاطر امتحانا

هیچ چیز تو دنیا اسون بدست نمیاد
ماییم که باید راهشو پیدا کنیم...
ارسال: #۶۸
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۹ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  سلام دوستان ...من واقعا از خوندن مطالب این بخش خسته و سردرگم شدم

من ایشالا امسال (۹۱) میخوام کنکور بدم و الگوریتم توی تخصصی‌ها و ساختمان توی مشترکامه(هوش)

ممنون
حالا ۶۰% هم شد مشکلی نیست ... من عادت دارم نصف کتاب رو کامل بخونم و ۵۰% بزنم تا اینکه همشو نصفه نیمه بخونم و همون ۵۰ رو بزنم!!

اینو از این جهت گفتم که عادت به خوندن منابع زیاد و متفرق ندارم و اگه یه منبعی باشه که ۶۰% با خوندنش بشه زد لطفا فقط همونو معرفی کنید ...ممنونم

فک نمیکنم با خوندن ۵۰% کتاب بتونید ۵۰% رو بیارید. با خوندن کل کتاب و تمرین و تست و اینا میشه ۵۰ رو اورد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ssjj
ارسال: #۶۹
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۵ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  سلام دوستان ...من واقعا از خوندن مطالب این بخش خسته و سردرگم شدم

ممنون

فک نمیکنم با خوندن ۵۰% کتاب بتونید ۵۰% رو بیارید. با خوندن کل کتاب و تمرین و تست و اینا میشه ۵۰ رو اورد.

در مورد آیتی میشه قطعی اظهار نظر کرد
اما ساختمان داده کامپیوتر شاید با خوندن اینا هم نشه ۵۰ درصدشو درست زد و احتمال غلط زدن زیاده

سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi
ارسال: #۷۰
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۰۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  سلام دوستان ...من واقعا از خوندن مطالب این بخش خسته و سردرگم شدم

ممنون

اما ساختمان داده کامپیوتر شاید با خوندن اینا هم نشه ۵۰ درصدشو درست زد و احتمال غلط زدن زیاده

البته منظوم من کامپیوتر بود و تازه اونم هوش و از گرایش‌ها و رشته های دیگه اطلاعی ندارم.
اگه بخوام یه منبع واسه جفتش(الگوریتم و ساختمان) معرفی کنم اون منبع همانا CLRS عزیز است.HeartBig Grin
البته باید problem هاشو حتما بخونید و exercise‌ها رو هم بهتره که بخونید.
البته اینها یه بخش از کاره و تست و تمرین و مرور هم جای خودشو داره.
ارسال: #۷۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۱۳ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۲۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۰۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  

ممنون

البته منظوم من کامپیوتر بود و تازه اونم هوش و از گرایش‌ها و رشته های دیگه اطلاعی ندارم.
اگه بخوام یه منبع واسه جفتش(الگوریتم و ساختمان) معرفی کنم اون منبع همانا CLRS عزیز است.HeartBig Grin
البته باید problem هاشو حتما بخونید و exercise‌ها رو هم بهتره که بخونید.
البته اینها یه بخش از کاره و تست و تمرین و مرور هم جای خودشو داره.

پس هیچ فرقی نداره منم باید CLRS رو بخونم
مرسی Rolleyes

ارسال: #۷۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۲۳ ب.ظ
CLRS
خوب میشه یکی به من بگه الان از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم؟

یعنی یکجوریایی یک برنامه از همین فردا به من بده تا روز کنکور...۶۰% هم بزنم واسم کافیه(البته بهتره بگم ۶۰ به بالاBig Grin)

ارسال: #۷۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۲۹ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۳ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  خوب میشه یکی به من بگه الان از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم؟

یعنی یکجوریایی یک برنامه از همین فردا به من بده تا روز کنکور...۶۰% هم بزنم واسم کافیه(البته بهتره بگم ۶۰ به بالاBig Grin)

Big Grin اول از چیزهایی شروع کنین که یا توشون ضغیف هستین یا با توجه به گرایشتون خیلی مهم هستن
اما اگه برنامه خیلی خوبی پیشنهاد شد به منم برنامه رو بدین Tongue

ارسال: #۷۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۴۶ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)ssjj نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۳ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  خوب میشه یکی به من بگه الان از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم؟

Big Grin اول از چیزهایی شروع کنین که یا توشون ضغیف هستین یا با توجه به گرایشتون خیلی مهم هستن

Big Grin منظورم بیشتر روی کتاب بود دوست عزیز ... البته راهنمایی مفیدی بود Big Grin
منظورم این بود یکی دقیقا لیست کتاب یا کتاب هایی که باید برم و بخرم رو بگه لطفا (البته هرچی کمتر بهترBig Grin )

ارسال: #۷۵
۲۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۹ ق.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۴۶ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)ssjj نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۳ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  خوب میشه یکی به من بگه الان از کجا شروع کنم و چه کتاب هایی بخونم؟

Big Grin منظورم بیشتر روی کتاب بود دوست عزیز ... البته راهنمایی مفیدی بود Big Grin
منظورم این بود یکی دقیقا لیست کتاب یا کتاب هایی که باید برم و بخرم رو بگه لطفا (البته هرچی کمتر بهترBig Grin )
دوست عزیز هیچ کس نمی تونه به شما یک لیست بده که شما با اون برید همون رو بخونید وبگید دیگه تمامه .دوست من همین جا دوستانی رو سراغ دارم که بعد از ۳ سال زحمت وتلاش شبانه روزی
و واقعا خوب خواندن تستهای داده امسال رو نتوانسته بود حتی یکی را بزند .شما در تمام تاپیکها گفته‌اید که می خواهی بالای ۶۰ بزنید .و از همه حواسته‌اید تا برایتان نسخه( حتی تا روز کنکور بپیچند )
یک بار برگردید ونوشته های خودتان را مرور کنید و خودتان را جای خواننده این نوشته‌ها بگذارید.نزدیک به یک سال ونیم بچه‌ها اینجا مطلب نوشنتد در مورد هر درس ماهها بحث شده شما چرا برای خواندن
آنها وقت نمی گدارید ونسخه دیگری می خواهید که شما را ۶۰ درصدی کند .دوست حتی اگر همه آنها را هم دقیق خواندی و به نتیجه نرسیدی آیا باز هم نوشته‌ها وپیشنهادات دیگران برایت مفید خواهد بود شما با صدها نظر به نتیجه نرسیدی حال چگونه می خواهی که با نظر چند نفر (آن هم کسانی که بیشترشان مثل خود شما هستند )به نتیجه برسی .شما وقتی از خواندن پیشنهاداتی که به نتیجه رسیده بودن به جایی نرسیدی حال دیگر به دنبال چه هستی .اکثر دوستانی که امسال یا سال قبل نتایج خوبی کسب کرده اند پیشنهادات خود را گفته اند .از آنها استفاده کنید .بروید در سایت بگردید.موضوعات قدیمی را دانه به دانه بخوانید تا به نتیجه برسید یک پیشنهاد خواهرانه هم به شما دارم(مطمئن باشید کم کم ۴ سال از شما بزرگترم) کمی واقع بین باشید.هدف خیلی خوب است اما هدف باید واقع گرایانه باشد.شما که رشته اتان سخت افزار است چطور داده ۹۰ را می خواهید ۶۰ بزنید وقتی استادان این رشته مثل مهندس یوسفی ادعا کرده که سطح سولات امسال واقعا سخت بوده .شما باید هدفتان برای ۱۰۰ باشد تا نهایتا۴۰ بزنید یعنی هر چه یافتید بخوانید البته علاوه برمنبعی مثل سی ال ار اس.نه اینکه بگویید با یک کتاب ۶۰ بزنید. کمی منطقی باشد وهمه نظرات دوستان موفق را بخوانید واگر به نتیجه نرسیدید آنگاه کرجعی را انتخاب کنید که بیشتر دوستان روی آن اتفاق نظر دارند .مثلا برای همین داده به خدا که دیگر فکرکنم حتی زن خانه دار همسایه ما هم می داند برای داده باید
سی ال را خواند اما باز دوستانی هستند که می گویند چه بخوانیم .بله می دانم شاید کسی تازه وارد باشد .اما باور کنید ما هم روزی تازه وارد بودیم اما باور کنید تمام مظالب را اول می خواندیم بعد نظر می دادیم .نمی دانم شاید کمی زیاده روی کردم اما خواهشا دیگر جای دیگری ننویسید که می خواهم فلان درس را ۶۰ بزنم چه کنم ؟ باور کنید که به نتیجه مطلوب نمی رسید .این راهنمایی بود برای شما امیدوارم برداشت درستی از حرفهایم داشته باشید.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , kashir , blackhalo1989 , mfXpert , Jabar-Asadi , ایرسا , ali_computer69 , eh3an2010

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۰۶ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۳,۰۱۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۸۴۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  دانلود کتاب clrs ویرایش سوم چاپ پنجم jazana ۷ ۹,۰۷۲ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraaz_mb
  CLRS خوانی :) Mehrdadkl7 ۲۰ ۱۱,۲۰۰ ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: دختر مهربان
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۱۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
Question نمونه حل تمرین های کتاب CLRS javad94 ۶ ۸,۹۵۸ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taranombaran_00
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۳۷ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  خریدار کتاب مهندسی نرم افزار زنجانی پارسه(کتاب یا کپی) mortti ۳ ۴,۱۵۸ ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  فروش کتاب مقدمه ای بر الگوریتم ها(CLRS) ویراست ۳ جلد ۱و۲ reza777gh ۰ ۲,۴۸۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: reza777gh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close