زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جو ارشد و خصوصیات دانشگاها

ارسال: #۱۶
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط RinoOo.)
RE: جو ارشد و خصوصیات دانشگاها
اینکه ارشد خیلی ضعیفتره رو من هم حس کردم من کارشناسی تهران بودم ارشد شریفم(علوم). سر کلاسای ارشد مهندسی هم نشستم بعد موضوع اینه که کلاس ارشدو اون ۲-۳تا دانشجوی کارشناسی که با موافقت استاد برداشتن میچرخونن. دقیقا دلیلشم اینه که اکثر دانشجوهای خوب اپلای کردن رفتن.
نکته ی بعدی که هست راجع به فرق شریف و تهران، همیشه فکر میکردم که شریف رنک اول تهران رنک دوم مگه چقد میتونه فرق داشته باشه ولی واقعا به اندازه زمین تا آسمون فرق دارن استاد ها اینجا(شریف) خیلی به روز تر و پویا تر هستن و تک بعدی نیستن.(یعنی اگه تخصص ریاضی از کامپیوتر هم سرش میشه نه مثه استادای(ریاضی دانشگاه تهران) که شک دارم بیشتر از خاموش روشن کردن کامپیوتر بلد باشن)
نکته بعدی استاد راهنما (منظورم استاد راهنمای تز هستش) خب از اونجایی که کارشناسی اینجا نبودم الان دوتا درس دارم حداکثر سر کلاس دوتا استاد دیگه هم بشینم بازم نمی تونم استاد راهنمامو با اطمینان انتخاب کنم و کلی استرس گرفتم چون تمام دوستانی که ارشد گرفته بودن میگفتن استاد راهنماتو همون هفته اول انتخاب کن وگرنه پر میشن. مشکل اصلی اینه که هیشکی نمی تونه درست راهنماییت کنه هرکس زاویه دید خودشو داره، یکی سر کار میره استاد راهنمایی میخواد که ازش کار نکشه، یکی استاد راهنمای خوبو استادی معرفی میکنه که خوب نمره میده یکی میگه توصیه نامه مهمتره... و همه اینا با عث سردرگمی بیشتر میشه. کاشکی خودم ۳سال بزگتر از آینده میومدم خودمو راهنمایی میکردم.
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , saeed93
ارسال: #۱۷
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۱ ب.ظ
اینجور که دوستان میگن و بحثایی که میشه آدم دو به شک میشه که اصلا ارزش داره آدم خودشو بکشه تا ارشد یه جای خوب قبول شه یا نه Sad
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidkhan
ارسال: #۱۸
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷ ب.ظ، توسط Mahsash.)
(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  اصلا اصلا اصلا نه تو شریف و نه تو تهران جو ارشد به اندازه‌ی لیسانس قوی نیست.

منظورتون چیه؟
قاعدتا باید قوی تر باشه؟!
توضیح دادم در کامنت قبلی دیگه...

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ب.ظ)RinoOo نوشته شده توسط:  اینکه ارشد خیلی ضعیفتره رو من هم حس کردم من کارشناسی تهران بودم ارشد شریفم(علوم). سر کلاسای ارشد مهندسی هم نشستم بعد موضوع اینه که کلاس ارشدو اون ۲-۳تا دانشجوی کارشناسی که با موافقت استاد برداشتن میچرخونن. دقیقا دلیلشم اینه که اکثر دانشجوهای خوب اپلای کردن رفتن.
نکته ی بعدی که هست راجع به فرق شریف و تهران، همیشه فکر میکردم که شریف رنک اول تهران رنک دوم مگه چقد میتونه فرق داشته باشه ولی واقعا به اندازه زمین تا آسمون فرق دارن استاد ها اینجا خیلی به روز تر و پویا تر هستن و تک بعدی نیستن.(یعنی اگه تخصص ریاضی از کامپیوتر هم سرش میشه نه مثه استادای ما که شک دارم بیشتر از خاموش روشن کردن کامپیوتر بلد باشن)
نکته بعدی استاد راهنما (منظورم استاد راهنمای تز هستش) خب از اونجایی که کارشناسی اینجا نبودم الان دوتا درس دارم حداکثر سر کلاس دوتا استاد دیگه هم بشینم بازم نمی تونم استاد راهنمامو با اطمینان انتخاب کنم و کلی استرس گرفتم چون تمام دوستانی که ارشد گرفته بودن میگفتن استاد راهنماتو همون هفته اول انتخاب کن وگرنه پر میشن. مشکل اصلی اینه که هیشکی نمی تونه درست راهنماییت کنه هرکس زاویه دید خودشو داره، یکی سر کار میره استاد راهنمایی میخواد که ازش کار نکشه، یکی استاد راهنمای خوبو استادی معرفی میکنه که خوب نمره میده یکی میگه توصیه نامه مهمتره... و همه اینا با عث سردرگمی بیشتر میشه. کاشکی خودم ۳سال بزگتر از آینده میومدم خودمو راهنمایی میکردم.
اینو من از خیلی‌ها شنیدم در مورد تفاوت علوم کامپیوتر تهران و شریف و واقعا هم همینجوریه به نظرم. ولی تو مهندسی اینجوری نیست واقعا و تفاوت اصلا اینقدر فاحش نیست. خیلی از بچه‌های ما که کارشناسی تهران بودن و ارشد رفتن شریف اینو می‌گن. شاید تو کارشناسی فاحش بوده باشه ولی اقلا تو ارشد اینجوری نیست.

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۱ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  اینجور که دوستان میگن و بحثایی که میشه آدم دو به شک میشه که اصلا ارزش داره آدم خودشو بکشه تا ارشد یه جای خوب قبول شه یا نه Sad

نه خب! اشتباه نکنید! ما داریم در مقایسه‌ی لیسانس و ارشد یه دانشگاه می‌گیم. اگر نه قطعا خیلی تفاوت هست بین ارشد شریف یا تهران یا امیرکبیر با دانشگاه‌های دولتی شهرستان‌های کوچک.
۱
۰
ارسال: #۱۹
۰۴ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۷ ق.ظ
این که استاد های علوم کامپیوتر روشن کردن رایانه رو هم بلد نباشن : یه جوری باید بگم تقریبا همه جای است : چرا که این رشته بیشتر به مسائل و تئوری های مثل ریاضی می پردازه و طبیعی هم هست که برنامه نویسی و.... ازش خیلی خبری نباشه !

ارزش داشتن برای خوندن ارشد در یه جای مثل شریف و.... به نظرم بستگی به شرایط داره :
۱- اگه میخواهید در بازار کار جذب بشید اصلا ارزش نداره ! به قول بچه ها خودتون رو بکشید که شریف قبول بشید ! چون بیشتر در بازار کار به مهارت شما نگاه میکنند ! بنابر این شما در هر دانشگاهی که هستی بهتر برای خودت مهارت های جهانی مثل مدارک مایکروسافت اخذ بکنید ! مثل مدارک شبکه و برنامه نویسی و...
۲- اگه شرایط شما امکان رفتن به خارج از کشور رو میده خیلی خیلی بهتر میتونه باشه که یه جای خوب درس بخونید که شریف و دانشگاه تهران در لیست جهانی زیر خط فقر هستند ... ( میتونید رنکینک جهانی رو که با معیارهای مختلفی دانشگاه ها رو بررسی میکنه نگاهی بندازید )
و ووجدانن برگردیم که به مملکت خودمون برسیم و بچه های ما فقر تحصیلی رو نداشته باشن !
۳-اگه میخواهید ادامه تحصیل بدید و جزو هیئت علمی و در ایران بشید آره شریف و دانشگاه تهران گزینه خوبی میتونه باشه !
۲
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۰
۰۴ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۴ ق.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۱ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  اینجور که دوستان میگن و بحثایی که میشه آدم دو به شک میشه که اصلا ارزش داره آدم خودشو بکشه تا ارشد یه جای خوب قبول شه یا نه Sad
کاملا ارزش داره یعنی حداقل بین شریف و تهران که به نظر من خیلی فرق هست دیگه دانشگاه های دیگه رو نمی دونم.
۱
۰
ارسال: #۲۱
۰۵ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۷ ق.ظ
کاش مانشت یه امکانی داشت که میشد ویس گذاشت مثه تلگرام مثلا .
من دوس دارم جواب بدم . اما زیاد حوصله تایپ ندارم . .........

خواستم بگم که خیلی حرف دارم ولی وقت کمه . انشالله وقت شد واسه همه سوالات جواب باحال دارم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , pezhman.m-AI

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  با خصوصیات تین کلاینت آشنا شوید zohreeee ۰ ۱,۶۳۴ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreeee
  خصوصیات اهل دنیا MShariati ۰ ۲,۰۸۰ ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: MShariati
  مجازی دانشگاهای تهران یا شبانه شهرستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Aso M ۳ ۱,۸۷۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: barg-khazaee
  خصوصیات ویژه ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا morweb ۱ ۲,۰۰۷ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: MSZ
  ارشد پردیس دانشگاها!!یسوال فوری و مهم؟ ستاره بارون ۰ ۱,۴۷۶ ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: ستاره بارون
  کسی راجع به ثبت نام با تاخیر دانشگاها میتونه راهنماییم کنه؟؟ mehrdadsecret ۱ ۱,۷۷۱ ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadsecret
  خصوصیات دوست خوب.... sadeghb ۷ ۵,۷۳۶ ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: younes
  دانشگاهای آزاد ارشد و غیر انتفاعی در سطح کشور mahyar_delsuz ۴ ۲,۸۵۹ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: SaMiRa.e

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close